Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
SELEKTYWNE marsze przeciwko SELEKTYWNEJ przemocy.
by Fragglesik
+
78 94
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Fragglesik
+2 / 10

@le_szek Nie, nie mam zwyczaju tam szukać pomysłów, ale cieszę się, że Ty masz takie doświadczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar montaro11
-1 / 3

@Fragglesik i dobrze ci powiedział, dlaczego ma protestować przeciwko czemuś czego nie popiera

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L le_szek
-2 / 4

@Fragglesik
OK, skoro udajesz że nie zrozumiałeś - uważam po prostu, że kłamiesz, bo wymyśliłeś sobie całą rozmowę (i znajomego pewnie też).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 1

@le_szek Teraz to siągnąłeś mistrzostwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jasiek2r
-4 / 8

Ponieważ popieram LGBT, to postanowię przedstawić Wam mój punkt widzenia.
Agresja w stosunku do księdza, który pluje na te środowiska i je wyzywa i szkaluje nie budzi w tych środowiskach oburzenia. "Dobrze mu tak. Co mnie obchodzi przeciwnik. Ma za swoje." Tak wygląda nastawienie. To tak jak Janusza nie oburzy, że Somsiad został zabity. Ba! Zapewne nawet zatańczy na jego grobie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 2

@Jasiek2r Cytując jednego (jedną?) z Twoich "..aż te wszystkie głupie k..wy z pis wymrą...". To tylko jeden tekst, a jest ich od metra.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 lipca 2019 o 14:37

J Jasiek2r
0 / 2

@Fragglesik
Faktycznie jestem przeciwny PiS i co prawda czasem mnie ponosi, ale nie przypominam sobie niczego takiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 2

@Jasiek2r Proszę, przestań. Nie jesteśmy politykami by udawać, że tego nie ma. Ja nie neguję agresji oszołomów ONR (u mnie na podwórku zebrało się onegdaj chyba całe kółko dzielnicowe, z 20 buraków dywagowało co robić w sprawie aresztowanych), czy agresji werbalnej na osoby homo, wypowiadane przez niektóre osoby w mediach czy necie. Ale Ty nie neguj, że pobicia księży i atak nożem, jako ataków fizycznych na osoby duchowne i wysprajowanie drogi krzyżowej, zniszczenie cmentarza, parodia mszy na marszu LGBT, niesienie c...py jak monstrancji, cipkomaryjka (jak ją nazwała autorka), jako ataki na religię chrześcijańską. Bądź uczciwy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 lipca 2019 o 15:01

J Jasiek2r
-1 / 1

@Fragglesik
1. Pobicie księża to atak fizyczny na człowieka. Nie jest to w żadnym wypadku atak na religię. Ksiądz to zawód. On zgarnia pieniądze za "moralizowanie" ludzi (niekiedy zdarza się też pranie mózgów) według zatwierdzonych przez episkopat wytycznych. No bo chyba mi nie powiesz, że Jezus powiedział 2000 lat temu "drodzy ludzie proszę nie używajcie kondomów".
2. Wysprayowanie drogi krzyżowej to akt wandalizmu. Jak wiadomo akty wandalizmu zdarzają się wszędzie, w tym: na stadionach, w infrastrukturze kolejowej, na cmentarzach, w miejscach użyteczności publicznej takich jak: szkoły, szpitale, czy urzędy, na płotach, na garażach, ogólnie rzecz biorąc - wszędzie, gdzie są ludzie. Nie przypisywałbym temu gestowi większego znaczenia, tylko uznałbym, że ktoś prymitywny chciał z premedytacją zniszczyć cudzą własność bo odczuwa z tego powodu chorą satysfakcję.
3. Zniszczenie cmentarza - patrz punkt 2.
4. Parodia mszy ma na celu ośmieszenie jej jako narzędzia do manipulacji masami. W Biblii jest np. napisane, że należy miłować bliźniego i że Bóg dał każdemu wolną wolę. Na mszy natomiast kościelny zacznie Ci truć, jacy to geje są okropni, jak to należy ich tępić, że antykoncepcja to zło i że musisz zagłosować na PiS. Instytucja kościelna namawia do nienawiści. Ja to zauważyłem w wieku 13 lat. A ty nadal tego nie widzisz, że instytucja kościelna i ten cała ta zakłamana, watykańska sekta nie ma nic wspólnego z pierwotnymi założeniami chrześcijaństwa. Po prostu. Kilkaset lat temu powiedzieli, że od teraz my się oddzielamy, jesteśmy katolami i będziemy mieli własne zasady wprowadzane przez Papieża, który jak wiadomo jest tylko człowiekiem. Zauważ wreszcie tą obłudę, dwulicowość i zakłamanie, to zrozumiesz czemu ludzie odwracają się od kościoła, mimo że mamy nadal 96% chrześcijan.
5. Niesienie c1py jako monstrancji i cipkomaryjka to ja nie wiem po co powstały, ale jak dla mnie jest to przejaw twórczości, która niesie ze sobą pewien przekaz. Tak jak tęczowa Maryja niosła przekaz, że nasza matka kocha różnorodność i że świat składa się z różnych ludzi, że każdy jest wyjątkowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@Jasiek2r Przykro mi, ze nie wyszedłeś poza schemat. Cóż. Niech będzie:1. Ksiądz, jak poseł, pełni funkcje publiczną i jest osobą publiczną, nierozelwalną z funkcją. 2. Zgoda. 3. Pójdę na ugodę - zgoda. 4. Religia jest wiarą i ma nie być obrażana w żaden sposób, co dokumentuje Konstytucja RP, na którą Wy, jako opozycja wciąż się powołujecie. Msza jest najświętszą czynnością tej religii, jak chcecie dać wszystkim wolność i szacunek, o którym wciąż mówicie,skoro nie szanujecie najświętszej rzeczy dla tych ludzi? To jakiego szacunku od nich oczekujecie? 5. Każda religia na Ziemi ustala co jest dla niej święte, jak to się czci i co jest tego profanacją. Każda też ma monopol na swoje relikwie. Gdyby tak nie było, to dowolny facet przyszedłby do meczetu kilogramem wieprzowiny i spryskiwaczem pełnym świńskiej krwi, mięcho zostawiłby na środku, a spryskiwaczem opryskał cały meczet, po czym na środku zrobił ognisko z Koranu, opowiadając jak Ty o przejawie twórczości, artyzmu, czy natchnienia. Skoro dana religia mówi, ze jest to profanacja, to jest to profanacja. Twoja teoria ani zdanie nie mają tu nic do rzeczy, bo nie rozumiesz zasad tej wiary (co widać po twoich tekstach), ani w niej nie uczestniczysz. tak jak nikt nie dyskutuje z tym, że dla Izraelitów i Islamu świnia jest nieczysta, e wg.kanonicznego prawa Islamu, nic nie wolno postawić w miejscu, gdzie był meczet, bo ziemia pod meczetem należy do Allacha po wsze czasy i nikt z tym nie walczy, bo to są ustalenia tych religii i po protsu się tego przestrzega, tak i w tych przypadkach jest to samo. 6. Myślałem, ze się trochę zastanowisz, pomyślisz spróbujesz być ponad politykę i ideologię i nie będziesz udawał, ze nie wiesz o co chodzi. Przepraszam, że się pomyliłem, więcej tego nie zrobię. Nie widzę sensu dalszej dyskusji, w zasadzie po twojej wypowiedzi już nie widziałem, ale napisałem ten elaborat, byś wiedział jak jest w realu, poza ścianami ideologii. Do widzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2019 o 0:39

J Jasiek2r
0 / 0

@Fragglesik
Nie uważam, żeby obrazek Maryi był w jakimkolwiek sensie święty. Mało tego. Chciałbym zauważyć, że pierwotnie jak powstawało chrześcijaństwo, nastąpiło zupełne odcięcie od politeistycznych zwyczajów, takich jak na przykład czczenie obrazów. Współczesna instytucja kościelna to pełna hipokryzji sekta, która sprzedaje nam niekiedy informacje nie mające nic wspólnego z religią, a będące wymysłem kapłana. Bałwochwalstwo jest zakazane przez Pismo Święte, a ludzie uważają za profanację przerobienie obrazu Maryi. To w końcu modlimy się do obrazów, czy do Boga?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@Jasiek2r Tak jak mówiłem, to kościół decyduje co jest święte i co jest bezczeszczeniem, bo do niego to należy, a twoje widzimisię i twoja teoria nie ma tu żadnego znaczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jasiek2r
0 / 0

@Fragglesik
I co? Heretycka i kłamliwa organizacja ma mówić co jest profanacją, a co nie?
Przecież kościół ma tyle wspólnego z chrześcijaństwem, co piernik do wiatraka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2019 o 13:41

avatar Fragglesik
0 / 0

@Jasiek2r tak, bo to ona ustala, tak jak islam ustala co dla niego jest profanacją, jak Hindusi ustalają, że zabicie krowy jest profanacją, jak Żydzi ustalają, że nienoszenie nakrycia głowy w bóżnicy jest profanacją i tak dalej. To wyznawcy ustalają, jeśli nie jesteś wyznawcą, możesz tylko powiedzieć "przepraszam". A swoje przemyslenia na temat czegoś czego nie rozumiesz mieć możesz, tylko nie mają one znaczenia. tak wygląda współżycie - akceptujesz granicę, którą ci INNI postawią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jasiek2r
0 / 0

@Fragglesik
Najpierw muszę coś wyjaśnić. Wierzę w Boga, jednak nie po drodze mi z instytucją kościelną. Także Twój argument, że to wyznawcy ustalają jest żadnym argymentem, bo ja nic nie mogę zrobić, a dlaczego? Dlatego, że prawda jest taka że to nie wyznawcy, tylko watykańska sekta ustala reguły gry. Ich G obchodzi Pismo Święte. Oni będą wymyślać samodzielnie własne zasady i prać mózgi moherowym berecikom. No pokaż mi gdzie jest napisane, że nie wolno nosić prezerwatyw, albo że gejów należy nienawidzić i ich linczować. Nie znajdziesz tego właśnie dlatego, że to są wymysły papiestwa, takie jak celibat, którego moim zdaniem gdyby nie wprowadzono, to Sekielski nie musiałby kręcić swojego reportażu. Rozróżniaj proszę prawdziwe chrześcijaństwo od narracji księdza proboszcza, bo to 2 różne rzeczy. Uważanie obrazu Maryi za święty jest sprzeczne z zasadami religii - tymi pierwotnymi, ale ci z Watykanu nie mają nic przeciwko temu. Nie rozumiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@Jasiek2r Widzę, że masz monopol na prawdy wiary i na znajomość prawdziwego Chrześcijaństwa. Co do przedmiotów przez Ciebie wymienionych - czy ja cokolwiek o nich mówiłem? Nie chce mi się z Tobą dyskutować, bo uważasz, wiesz wszystko lepiej od papieża, niech Ci będzie. wiesz, na koniec Ci powiem, że mi Ciebie szkoda, bo jestem pewien, ąe moja rezygnację z dalszej rozmowy uznasz za ucieczkę i za poddanie się przeze mnie, bo mi brak argumentów. Szkoda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2019 o 16:04

J Jasiek2r
0 / 0

@Fragglesik
Zapytam w drugą stronę. Czy papież ma monopol na prawdy wiary i na znajomość Chrześcijaństwa? Nie wiem, czy wiesz, ale tak Franciszek powiedział kiedyś, że nie ma piekła, co pokazuje tylko ile zaufania można mieć do tej instytucji. Przy okazji chętnie poznałbym opinię @InnyNieDlaWykolejonegoSwiata na ten temat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-5 / 9

Selektywne i wybiórcze jak cele ataków (przepraszam obrony) odlamów prawicowych. Zaden z tak przewrazliwionych na punkcie dzieci kiboli nie protestowal nawet slówkiem przeciwko perfidnym w swojej bezkarnosci pedofilom w koloratkach. A juz slowem sie nie zajaknal o chroniacych ich przelozonych.
Co w dobie dzisiejszego poziomu wiedzy jest aktem (aktami) scisle udekumentowanymi.
Widac pedofil w koloratce mily jest pseudoprawicowcowi niezmiernie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-5 / 11

Katolicy zwłaszcza księża zawsze będą usiłowali pierniczyć jak to są krzywdzeni.. Przez 30 lat mieliście tu jak u boga za piecem. Ciężko sobie wyobrazić lepsze warunki a wam zawsze było mało. Każdy rząd rozdawał wam ziemie, przywileje i pieniądze z budżetu. Sialiście nienawiść faszyzm i nietolerancję. Pamiętacie przysłowie kto sieje wiatr i ten zbiera burzę. Czasy się zmieniły i zaczniecie zabierać owoce waszych poczynań. Nienawiść jaka zasialiście jest ogromna i jest źródłem ogromnego podziału naszego społeczeństwa. Myślę że akty agresji przeciwko wam dopiero się zaczną . Czego serdecznie wam życzę by były jak najkrwawsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vkandis
-2 / 4

@killerxcartoon - przez 30 lat? Od końca lat 50-tych XX wieku KK właził władzy w pupkę bez wazeliny i trzymał z nią sztamę. Oczywiście nie otwarcie, bo by się wierni obrazili. W czasie tej okrutnej komuny prześladującej Kościół i Boga wybudowano w Polsce więcej kościołów niż przez poprzednie 700 lat! Oni zawsze są pokrzywdzeni i prześladowani - niezależnie od tego ile im się da, to wyją o więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+1 / 3

@killerxcartoon Człowieku! O czym Ty tu piszesz? Tu chodzi o przypadki pobić i atak nożem! Co to za tkst: "...księża zawsze będą usiłowali pierniczyć jak to są krzywdzeni..."? Przecież to są fakty nie wyobrażenia czy pierniczenia! Trzy ataki na księży w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Co ma to do jakichkolwiek "usiłowań"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+1 / 3

@Vkandis Ty zaś może pogadaj z kolegami, bo po mediach lewackich i opozycyjnych i tu jest ciągła informacja, że to każda władza wchodziła tak KK. Zdecydujcie więc o to kto komu, bo macie rozdźwięk jak w koalicjach......:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vkandis
-1 / 3

@Fragglesik - KK zawsze i w każdych warunkach dążył do sojuszu tronu i ołtarza. Czy to byli królowie, czy to byli hitlerowcy czy komuniści. Teraz tylko się jeszcze bardziej rozbestwili, bo już nie muszą zalecać się do władzy, tylko władza się zaleca do nich i dzięki temu są kompletnie bezkarni. Tak - każda władza - niektórzy obiecują przycisnąć KK, ale jak przychodzi co do czego, to "jest niedobry moment na takie decyzje".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 3

@Vkandis Tak to wiem. Oczywiście że się wcześniej dogadali. Od czasu powrotu Władysława Gomułki do władzy. Jego polityka do tamtych czasów i jego następców to tak naprawdę realizacji programu międzywojennej koalicji Chieno-Piast. Niemniej komuna nie dawała im kasy tylko ich nie strzygła w zamian za informacje jak wyglądają nastroje społeczne. Takie faktyczne nie wchodzenie sobie w kompetencje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 4

@Vkandis To się zdecyduj w końcu, kto komu gdzie wchodzi, bo zaprzeczasz sam sobie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem