Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
2:14

Elektorat PiS po spotkaniu z Jarosławem Zbawicielem

I nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać

www.demotywatory.pl
by FlashbackFM
+
120 177
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A konto usunięte
+62 / 78

Śmiech przez łzy. Fanatyzm jest bardzo niebezpieczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
+31 / 45

@AsiaAsia1988 prawda? Aż boli jak się to ogląda. I jak tu ma być normalnie w tym kraju? Przecież to jakaś parodia normalności jest?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+11 / 25

@AsiaAsia1988 To jest syndrom oblężonej twierdzy i niewiele można by zrobić, poza zaprzestaniem ataków. Ale druga strona PO-PiS-u nie zamierza odpuszczać, bo to dla nich wygodne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+6 / 12

@pastor_ YszamanY
O, właśnie między innymi, o Tobie pisałam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+1 / 13

@AsiaAsia1988 tylko, że podobny fanatyzm rzeczywiście jest po obu stronach. Winnych jest wielu ale głównie PiS w obecnej sytuacji. Dąży on do zaognienia sytuacji w kraju, bo wie, że w sytuacji zagrożenia elektorat się betonuje. Na winnych zagrożenia również nie bez przyczyny wybrał grupę mniej liczną od swoich wyborców, tak by jego przeciwnicy pomimo zabetonowania nie mogli mu zagrozić.

A czemu to robi? Bo wie, że poprzednie wybory wygrał dzięki dwom grupom, swim wyborcom oraz ludziom głosującym przeciwko PO. W najbliższych wyborach w normalnych warunkach ta druga grupa by się pewnie na wybory nie ruszyła, a to mogłoby oznaczać porażkę. Więc musi jakoś przekuć ją w żelazny elektorat, a robi to przez poczucie strachu i ideę wspólnego wroga. Oczywiście idioci po drugiej stronie barykady ideę podchwycili i też rozgrywają wszystko na strachu, w tym wypadku przed PiSem.

Więc niestety ale demokracja upadła, rządzi strach a nie dobry plan dla kraju. Osobiście próbuję popierać samorządowców i ideę decentralizacji lub wręcz nawet federalizacji kraju, bo w polityce regionalnej przynajmniej zdaża się, że króluje jeszcze rozsądek. W centralnej nie ma go za grosz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+5 / 9

@InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
Jeszcze z 10 lat temu śmiałbym się, że to mocna ustawka. Tzn na jakieś setki osób wybrali największych głąbów. Teraz wiem, że mogli kręcić bez jakiejś szczególnej selekcji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
-1 / 7

@Elathir Druga strona jest za młoda żeby być tak powalona jak PiSowcy.

Ci ludzie na oko, nie dość że są starzy, to jeszcze mają wykształcenie podstawowe, góra zawodowe.
W ogóle nie powinni mieć praw wyborczych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+2 / 2

@Prally
To drastyczne podejście, ale coraz bardziej skłaniam się ku temu, by emeryci byli na spoczynku także w kwestii głosowania.

Przed wyborami czytam programy partii, sprawdzam kandydatów, ich drogi polityczne. Idę i wiem na kogo głosuję, chociaż raczej to jest wybór mniejszego zła niż pewność dobrych zmian. Tymczasem mój głos jest mniej wart niż dwa głosy dewot, które głosują na danych kandydatów z PiS, bo ksiądz powiedział, że Kaczyński to taki przyzwoity człowiek...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+1 / 1

@michalSFS

Moim zdaniem, jeżeli ktoś chce mieć prawo do głosowania, to powinien wcześniej zdać egzamin z logiki, teorii argumentacji, erystyki, ekonomii, stosunków międzynarodowych, ustroju politycznego RP i podstaw prawodawstwa.

Nie mówię że ma być profesorem w każdej z tych dziedzin, ale powinien ogarniać chociaż podstawy, bo inaczej jego decyzje można o kant. d.. rozbić. Demokracja w obecnej formie to pomyłka.
Wiek nie ma tu nic do rzeczy. Mój wuj np. pod osiemdziesiątkę, bardzo dobrze zna się na każdej z tych rzeczy i umysł ma jasny, tylko że on jest emerytowanym prawnikiem i czyta kilka książek na tydzień jak nie więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lasek0110
+3 / 3

@Glaurung_Uluroki Potrzebny jest król. Postać wielkiego formatu, pokroju Batorego. Stefan Batory chwycił żelazną pięścią polski motłoch i potrafił stworzyć państwo, z którym każdy się liczył. Jak szlachta odmawiała wykonania rozkazu, to wycinał kilku i dyskusja się kończyła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+1 / 1

@Prally
Też byłbym za tym. To znaczyłoby, że ważne są głosy ludzi ogarniętych. Pewnie zostałoby 10-15% ważnych głosów, ale byłaby większa jakość niż ilość.
Też znam osoby starsze - myślące. To wyjątki od reguły. Większość myśli myślą KK lub TV.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SilesianSeparatist
+18 / 34

Jako członek nie będący za PiSem zgadzam się po części z tym, że ludzie nie będący za PiSem nie powinni brać "pisowskich" pieniędzy, a zgadzam się tylko po części bo ww. nie powinni też na pasożytów płacić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maudus
+18 / 18

Cóż, jak ktoś już nam te pieniądze zabrał w podatkach, cenach benzyny, etc. to przynajmniej jakoś do naszych kieszeni wrócą, niezależnie czy do kieszeni pro-PiS czy anty-PiS. Większym problemem tutaj jest to, że ludzie z powyższego filmu są kompletnie, ale to kompletnie politycznie i ekonomicznie niepoinformowani.
PiS dał 500... tak, tylko że nasze pieniądze.
13-stka to samo.
Koszty życia? A kogo by tak obchodziło.
Rozdawnictwem zapewnili sobie ślepy elektorat na kolejne wybory, szczególnie że nie ma żadnej sensownej opozycji.
A demokracja kończy się wtedy, kiedy przekupisz człowieka jego własną kasą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+12 / 12

@SilesianSeparatist --- Jakich, ku*#a, "pisowskich" pieniędzy?!
PiS daje ludziom jakieś WŁASNE pieniądze??!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SilesianSeparatist
+6 / 6

@JanuszTorun Nazwanie pieniędzy "pisowskimi" to zabieg stylistyczny odwołujący się do myślenie ludzi przedstawionych na filmie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
+3 / 3

@SilesianSeparatist
Gdyby tylko można było wybrać, czy chce się płacić i odbierać i być za PiS, czy nie płacić i nie odbierać to PiS miałby problem próg wyborczy przekroczyć. Tak se ne da, jak to mądrzy czesi mówią

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kacu1980
-2 / 6

Opozycja jest- konfederacja. Jedyny sensowny wybor.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+2 / 6

@Maudus 13-tka to gorzej, bo obniżyli rewaloryzację emerytur i jeszcze podnieśli ceny leków przez ograniczenie subsydiowania.

Ci emeryci za PiSu są biedniejsi niż byli za Platformy, tylko głupki jeszcze o tym nie wiedzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krys89
+1 / 1

@Maudus "szczególnie że nie ma żadnej sensownej opozycji. " Jak nie ma jak jest KONFEDERACJA! Korwin od 30-stu lat mówi że należy wy****ć cały ten podatek dochodowy razem z socjalem i 500+, ale oczywiście wszyscy: "... nie bo zbyt radykalny, nie... bo jakiś ruski ojasz" to się nie dziwcie że jest jak jest i będzie jeszcze większy socjalizm, bo 500+ to była tylko przystawka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TomTom75
+21 / 29

Proszę się nie dziwić i nie oburzać.

Chciałbym zauważyć, iż "program" PiS-u, jest kierowany do tych właśnie grup społecznych. Osób z mniejszych miejscowości i wsi, gorzej sytuowanych, słabiej wykształconych i starszych. Czyli łatwiejszych do zmanipulowania machiną propagandową oraz przekupnych bezpośrednimi wypłatami z budżetu.

Tym bardziej, że nie oszukujmy się. Jeśli mamy dwie osoby pracujące za wynagrodzenie bliskie najniższemu, a to na prowincji nie jest czymś oryginalnym, to za pięć stów, czy tysiączek, zagłosują na samego diabła ogoniastego.

A pojęcia takie, jak demokracja, wolność jednostki, trójpodział władz, neutralność światopoglądowa państwa, to sprawy abstrakcyjne, lub wręcz wrogie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jatoania
+4 / 10

@TomTom75 Na wstępie zaznaczę, że nigdy nie głosowałam na PiS (i nie zamierzam), ale nie do końca się zgadzam, że elektoratem PiSu łatwiej manipulować. Równie łatwo manipulować można kimś kto ma kredyt na dom/mieszkanie na 20-30lat pracując dla wielkich korporacji. Jeszcze łatwiej manipulować jadąc na samym haśle anty-PiS, bo żaden progam nie potrzebny - wystarczy, że jest się przeciw PiS. A najlepiej to już chyba można manipulować wykorzystując przytoczone przez Ciebie pojęcia: "demokracja, wolność jednostki, trójpodział władz, neutralność światopoglądowa państwa". Mało kto dziś ogarnia co się tak naprawdę w Polsce dzieje, bo wszyscy jesteśmy manipulowani na każdym kroku.
Na szczytach władzy ze świeczką szukać inteligentnych ludzi honoru kierujących się dobrem Polski przy zachowaniu poszanowania dla każdej grupy społecznej. To nie tylko elektorat PiSu jest manipulowany. Szczują nas na siebie wzajemnie nawet nie wstając od stołu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-2 / 8

@TomTom75 Demokracja (i reszta pojęć, które wynieniłeś) ma szanse prawidłowo działać tylko w społeczeństwie, gdzie większość ludzi jest finansowa niezależna i ma możliwość własną pracą kształtować własny los. Jeśli 30 lat po transformacji wciąż mamy w kraju ogromną rzeszę ludzi, którzy nie mają zaspokojonych podstawowych potrzeb (wg piramidy Maslowa) to znaczy, że praktycznie wciąż należymy do krajów trzeciego świata i demokracji de facto nigdy nie mieliśmy. A oburzanie się, że człowiek ledwo wiążący koniec z końcem i żyjący w permanentnym poczuciu zagrożenia (skrajne ubóstwo wywołuje nieustanny brak poczucia bezpieczeństwa i zmiany w mózgu charakterystyczne dla ciężkich depresji i nerwic) nie interesuje "neutralnością światopoglądową" świadczy raczej o kompletnym braku inteligencji oburzającego się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TomTom75
+1 / 7

@Slawa238 panie kollego... Jeśli brać pod uwagę taką definicję, to wówczas, poza Skandynawią, cała sprekaryzowana Europa jest trzecim światem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-1 / 3

@TomTom75 większość krajów Europy a zwłaszcza stara UE na dobrze rozwiniętą klasę średnią, która ostatnio trochę podupada, ale przez lata była podporą systemu. Podobnie w USA. Wydaje mi się, że podobna struktura społeczna jest w Japonii i Korei Południowej, nie wiem co z Australią. Wyjątkiem od tej reguły mogą stać się Chiny, w których klasa średnia stale rośnie.
Pojęcie prekariat opisuje raczej społeczeństwa w takich krajach jak m.in Polska, Ukraina, kraje byłej Jugosławi, Rosja, Indie, Indonezje, wiele biedniejszych krajów i Ameryki Południowej, do pewnego czasu także Chiny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 sierpnia 2019 o 19:21

T TomTom75
+1 / 3

@Slawa238 Przyjacielu... Ty chyba w zachodniej Europie, bywasz na wycieczkach. W Europie jest prekariat, aż miło, a klasa średnia, jest rozjeżdżana na płasko przez koncerny. Ostetnim bastionem są Niemcy, ale i tak, w porównaniu ze stanem sprzed dwudziestu lat, to cień zamożności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-1 / 1

@TomTom75 Nie ma znaczenia czy ktoś mieszka czy bywa, i tak widzi tylko wąski skrawek rzeczywistości. Lepszy obraz dają badania i statystyki a te pokazują, że choć klasa średnia śie obecnie zwija to przez lata była podstawą rozwijających się społeczeństw. Przeczytaj sobie zalinkowany artykuł. Co ciekawe pokazuje on dosć wysoki procent klasy średniej w Indiach, Meksyku i Brazylii, co ja kontestowałam, ale i tak mają procentowo niższy udział. https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/klasa-srednia-w-odwrocie/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

@TomTom75 "...Osób z mniejszych miejscowości i wsi, gorzej sytuowanych, słabiej wykształconych i starszych. Czyli łatwiejszych do zmanipulowania machiną propagandową..."
Skąd taki wniosek? Chodzi mi o manipulację. Sądzisz, że ludzie z większych miejscowości i dużych miast, bogatsi, lepiej wykształceni i młodsi są dużo trudniej podatni na manipulację?
Moim zdaniem nie. Inny jest mechanizm, inny kanał, inne przesłanie. Mam koleżankę. Dwa fakultety. Bardzo popierała Nowoczesną i Petru. Rozmowa z nią nie miała sensu tak jak i rozmowa z ludźmi na filmie. Główna różnica była taka, że miała o wiele lepsze argumenty popierające jej przekonania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+1 / 3

@TomTom75

Wniosek? Demokracja to błąd. Przynajmniej w obecnej formie.

Żeby nabyć czynne prawo wyborcze, powinno się wpierw zdać "egzamin głosującego".
Zdasz egzaminy z logiki, ekonomii, stosunków międzynarodowych, ustroju politycznego RP, teorii polityki- ok. możesz głosować. Nie zdasz? To rób swoje i zajmij się swoim życiem zamiast rujnować kraj kretyńskimi decyzjami wyborczymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Afinek
0 / 0

Przede wszystkim powinny być egzaminy na polityków ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wiadro1
+12 / 26

Pamiętacie tego lewaka z parady co powiedział że czeka "Aż stare k. głosujące na PIS wymrą"?
Chyba zaczynam łapać o co mu chodziło...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wiadro1
+9 / 9

@RosomakPL Wiem że to źle życzyć ludziom śmierci ale takim betonowym babciom nikt już zdania nie zmieni, a jedynym co by je mogło powstrzymać od głosowania na PiS jest zgon. Dla mnie to bardziej obserwacja: z czasem starsi ludzie zaczną odchodzić i poparcie PiSu zacznie maleć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RosomakPL
-4 / 4

@Wiadro1 To jest właśnie wspaniałe, że każdy może mieć swoje zdanie. Nie rozumiem czemu opinia "betonowej babci" jest zła, a twoja to akurat ta jedynie słuszna. I dlaczego to akurat ty o tym masz decydować? Dostrzegam tu konflikt interesów. Trochę pokory. Tą myśl równie dobrze można odwrócić. Ty pewnie też nie zmienisz zdania do śmierci. Takie teksty do kogokolwiek to ciężkie chamstwo. Absolutnie nie popieram PiS i przeraża mnie zacietrzewienie niektórych ich wyborców, ale potrafię też dostrzec fanatyzm, brak kultury i szacunku do ludzi po przeciwnej stronie. Wygłaszając takie tezy wcale nie jesteś lepszy od "betonowych babć".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kreos
+2 / 4

@RosomakPL Opinia człowieka naiwnego, niewykształconego i mówiąc eufemistycznie "prostego" jest przy wybieraniu władzy nie tylko niepotrzebna ale i niebezpieczna. Tak już niestety demokracja działa,że każdy ma prawo głosować, ale patrząc na takie osoby wiadomo już czemu jest tak a nie inaczej w kraju. Młody człowiek również jest narażony na propagandę ideologiczną, i może być równie naiwny ale życie często weryfikuje jego poglądy. Osoby starsze ciężko nakłonić do zmiany zdania bo są z nim "oswojeni" od wielu lat. Nie są skłonni zmieniać poglądów, spojrzeć inaczej na świat czy ludzi bo w tym wieku wzmaga się w człowieku konserwatyzm i chęć stabilności. Dlatego to nie starsi ludzie zmieniają świat a ich następcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wiadro1
0 / 0

@RosomakPL A właśnie nie. Ja jestem otwarty na różne opcje polityczne i zdarza mi się zmieniać zdanie gdy spotkam się z odpowiednimi argumentami. Nie czczę szefa żadnej partii jako świętego za życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+3 / 27

Jakbym widział KOD.owców... jedyna różnica to poglądy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
+5 / 9

@Kocioo Niestety. Moi rodzice dokładnie tacy sami. Żadne tłumaczenia nie docierają że czy PiS czy PO to ta sama banda. "Jarosław Polskę zbaw !" "Ja chcę tylko dożyć końca za PiSu" i tyle do powiedzenia. Obudza się jak ...ydki przyjdą odebrać sobie to co im teraz PiS daje. Ale to już będzie musztarda po obiedzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+1 / 3

@Kocioo I za co dali Ci tyle minusów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Asiatan6
+9 / 13

To że rząd nie ma własnych pieniędzy i niczego obywatelom za darmo nie daje to już jest za trudne do zrozumienia. Pani wyznaje pogląd, jeśli rzeczywistości jest inna od moich wyobrażeń tym gorzej dla rzeczywistości

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar preskot
-4 / 8

@Asiatan6 Nie ma pieniędzy (rząd) i może je przenieść do obywateli, a może do swoich. Pis trochę kasy rzucił ludziom, a PO zasilała kieszenie swoich. Taka różnica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RosomakPL
+6 / 6

@preskot Hmm, wyjaśnisz może jak PO zasilało kieszenie tych swoich? Bo akurat poziom nepotyzmu, kolesiostwa i dojenia podatnika jest aktualnie rekordowy. Powiesz, że im się po prostu należy? Czy ty w ogóle rozumiesz, że jak ten twój PiS "rzucił" ludziom to nie "rzucił" na służbę zdrowia, wojsko, szkoły i na inwestycje które w przyszłości będą generować PKB? Kumasz, że tą kasę do "rzucania" ktoś musiał wypracować? Że budżet nie jest jak guma od gaci i się nie rozciągnie? Rozumiesz że inflacja która właśnie się rozkręca to właśnie wina pompowania "darmowej" kasy w rynek? Chłopie! Łap się za książki! może nie jest jeszcze z późno!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
+1 / 1

@RosomakPL
PiS doskonale zrozumiał, że Polacy nie traktują kasy wspólnej jako otrzymanej - szanują wyłącznie kasę, którą sami dostaną. Dlatego przy dłuższych rządach PiS można na podstwawie obecnych ich zachowań ( tną, co się da, służba zdrowia w pierwszej kolejności ) wieszczę upadek usług publicznych. Cieszmych się (jeszcze), bo jest koniunkutra - gdy jej braknie to zacznie się "bonanza", bo deficyt jak cholera to już jest w tej chwili, gdy więszośc Europy notuje nadwyżki a dzieci jak brakowało tak dalej brakuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kenzol
-2 / 8

Polecam kanał Pyta.pl gdzie dziennikarz rozmawia z protestującymi lewakami. Ludzie pojęcie przechodzi to co ci ludzie sobą reprezentują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+1 / 3

@kenzol lewak? lewak znaczy kto?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wiktorro73
+1 / 1

Ktoś z kim się nie zgadzasz i ma bardziej lewicowe poglądy od ciebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kenzol
0 / 0

@jaroslaw1999 Duży sztylet trzymany w lewej dłoni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 0

@kenzol Tak? Super

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mtelisz
+6 / 6

Fanatyczka. Tacy są przy każdej partii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Witold2003
0 / 6

Trzeba zrobić powtórkę z maja 1926, dopisać kilka punktów do Konstytucji, wywalić te skorumpowane łajzy z parlamentu, przestać głosować na te same partie od praktycznie mojego urodzenia. To, co sie dzieję to jakieś nieporozumienie. Dmowski, Paderewski, Piłsudski, Witos, i inni polscy patrioci w grobach się przewracają! Trzeba nam nowej, charyzmatycznej władzy. Trzeba nam kompetentnych ludzi na najwyższych państwowych urzędach. Trzeba nam technokracji.
Ale nie! Emeryci będą wciąż głosować na PiS, skrajni lewacy na Wiosnę, "patryjoci" na Konfederację. Nic się w tym kraju (na lepsze) nie zmieni...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edzsledz
+3 / 5

@Witold2003, no przecież miałeś świeżość w obecnym sejmie jakim był Kukiz15, i gdzie to masz? Człowiek wołający o JOWach idzie teraz z partią która nazwał złodziejską. I co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar czacknoris
+8 / 8

niema gorszej rzeczy nż fanatyzm

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Leon775
+1 / 1

Media to władza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
+5 / 5

Jacierpiedole... Psychopaci...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andrzej0279
+6 / 6

Pienindze dali dlatego babcia kocha PIS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar preskot
-1 / 3

Chyba nadal nie dotarło do niektórych, że polityka pogardy dla pisowców słabo się sprawdza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darkwitcher
+2 / 4

@preskot Kiedy właśnie ta polityka doskonale się sprawdza. Dzięki tej polityce Ci co mogli dokonali optymalizacji podatkowej. Płacących pełne 32% już ze świecą szukać. To w ramach podziękowania pisdusiom od "gorszego sortu" za zabraną kwotę wolną. Teraz tylko pozostało czekanie z szyderczym uśmiechem, aż źródełko mamony wyschnie, zabraknie na rozdawnictwo i pislandia upadnie z hukiem wśród krzyku patusów, sebastianów i płaczu karyn.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar preskot
-1 / 3

@darkwitcher Czemu miałaby upaść? Czy pieniądze na socjal zostały dodrukowane?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+1 / 1

@preskot a o ile wzrosło zadłużenie? To co myślisz, że to od czego to?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kacu1980
0 / 0

Patola pisowa, patola plaTFUrmowa, patola sld, psl, wiosna i inne tego typu pijawki antypolskie. Nic dziwnego skoto wiekszosc nie ma pojecia o tym co w Polsce nalezy zmienic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar preskot
0 / 0

O ile był wzrost zadłużenia i jak się ma w porównaniu do poprzednich lat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
0 / 0

@preskot
https://crowdmedia.pl/setki-miliardow-dlugu-w-dwa-lata-gus-ujawnil-szokujaca-dane-o-stanie-finansow-publicznych/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tokugawa111
+6 / 8

Smutno mi się zrobiło - zachowują się jak owce, nawet nie masz motywacji argumentować. Naród kupiony, to naród zgubiony... Najgorsze, że oni są przekonani, że to Jarek daje,....
Dużo prawdy jest w tym, że lepiej się z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RosomakPL
+1 / 3

Tia, Tacy są wspaniali... 500+ dajo, 13 emeryture dajo i inne piniondze dajo!
Tylko szkoda że nie powiedzieli, że w ekonomii jest zawsze coś za coś. Inflacja już pięknie ruszyła... Wystarczy do sklepu pójść po jedzenie. Za chwilę te dodatki przestaną mieć jakąkolwiek wartość. Wtedy będzie płacz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tokugawa111
+4 / 6

Dziwi mnie, że jest to pokolenie, które powinno być świadome czym kończy się życie na kredyt i co to jest inflacja - doświadczyli tego.
A martwi fanatyzm, totalne wyłączenie myślenia. Jakbyśmy zapomnieli historii. W latach 30-tych niejaki pan z wąsem, też w republice weimarskiej mówił o wyjątkowości swojego narodu, o zagrożeniach z zewnątrz, o dumie narodowej i też fundował socjal oraz podzielił społeczeństwo na Aryjczyków i resztę objęty gigantomanią i leczeniem własnego ego i krzywdy. Analogii aż nadto...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andrzej0279
+7 / 9

PIS to nie partia PIS to stan umysłu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LPS
+2 / 2

Nawet nie wiem jak to skomentować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
0 / 0

przykład wypranego mózgu przez telewizor :) gdy będzie musiała płacić podatek katastralny to też będzie za pisem, gdy polska będzie płacić bezpodstawne roszczenia w związku z ustawą 447 to też będzie za pisem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Komandos1990
+1 / 1

Historia lubi się powtarzać, III Rzesza miała dosłownie takich samych zwolenników. A teraz popatrzcie, z czym jest kojarzony tamten "zbawiciel" i jakie Niemcy, są teraz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kacu1980
+1 / 1

Staje dziady nie wiedza ze przyszle pokolenia zaplaca za ich glupote. Dlug publiczny wynosi 1 bilion a ukryty jeszvcze wiecej a matoly na socjalistow glosuja. By glosowac nalezaloby jakies testy wprowadzic by glaby i patola nie niszczyly Polski swoimi glosami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar stokro5
+1 / 1

Prosty lud tak samo był zafascynowany Hitlerem. I też był dumny, bo on im powiedział- powstańcie z kolan !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar uo99
-1 / 1

krew się w żyłach gotuje. za 20 lat, jak wymrze te pokolenie, to, mam nadzieję, będzie lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paulinho
-3 / 3

oko press???? hahahahahaahaah trzeba być amebą umysłową żeby szukać wiedzy na takich portalach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+1 / 1

@paulinho
a jakie portale rekomendujesz do szukania informacji?
tvp ktore nie dosc ze jest tuba propagandowa rzadu to do tego podaje informacje bez sprawdzenia ich zrodla czy tez jakiejkolwiek ich weryfikacji?

a moze niezalezna / gazeta polska? wymieniam je razem bo maja tych samych publicystow i te same materialy sie pokazywaly na obu. ciekawostka jest to ze oba media zwlekaly nawet po kilka dni z ujawnieniem informacji o pisowskich aferach.

radio maryja...? dobra zartowalem
probowalem sluchac kiedys jakiejs audycji, ale nie dalem rady, wiecej taniej propagandy i chamskiego antysemityzmu niz w niemieckch audycjach radiowych z okresu 3 rzeszy

ja wiem ze zaraz zaczniesz zarzucac stronniczosc liberalnym mediom, ale przypomne ci ze to sledztwo dziennikarzy z gw ujawnilo skale afery reprywatyzacyjnej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paulinho
0 / 0

ktoś wstawił demota z oko press, a dałny już łapią za widły i chcą nimi epatować swoją tolerancją, szacunkiem do innych, wypisz wymaluj marsze dewiantów el gie be te... LCD, TDI,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Glusfilmowiec
0 / 0

"Szlak trafia"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PanTalonik2
0 / 0

Logo OKO.press i już wiadomo o co cho...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rewl
-1 / 1

Jednak ludzie mogą żyć bez mózgu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Timonvit
+2 / 2

Ludzie będą tak mówić puki mamy dobrą koniunkturę a co za tym idzie, państwo ma na wydatki socjalne bez większych problemów w krótkoterminowej perspektywie. Jak PIS wygra jesienne wybory większością zwykłą, będzie miał nie lada problem kiedy nadejdzie kryzys. Kryzys przechodzą dobrze państwa które w czasach dobrobytu gospodarczego oszczędzały pieniądze, a nie przeznaczały na kupowanie głosów. Gdyby PIS jeszcze szukał oszczędności w różnych nieuzasadnionych kosztach państwa (związki wyznaniowe z abstrakcyjnymi wręcz ulgami podatkowymi i zerowym praktycznie ZUSem, niepotrzebne reformy itp.) - to problem byłby chociaż trochę zredukowany. Bez dużych oszczędności, kiedy Polskę dotknie kryzys, PIS stanie przed dylematem - przyznać się do błędu i odkręcać to co żeśmy narobili, czy brnąć w schemat bardziej i pchać naród w wariant grecki lub nawet wenezuelski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+2 / 4

@Timonvit Państwo nie ma. Nawet jak się skończy koniunktura, będą po prostu brać kredyty i jechać dalej. Później emeryci- obecni 30-latkowie i ich dzieci będą polować na szczury, ale Pisdzielstwa to nie obchodzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F feroxa
0 / 0

Biorąc pod uwagę zawalającą się służbę zdrowia i sprawki z listą refundacyjną, koniec zadeklarowanego popierania przez tę panią bliski

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+2 / 2

najlepsze jest w tym to ze ten sam typ ludzi, wczesniej wierzyl w pzpr
sam znam sporo osob ktorzy za komuny byli gorliwymi wyznawcami partii gotowymi na kazde jej skinienie robic ludziom swinstwa, ale jak komuna upadla, spalili legitymacje partyjne wlaczyli ojca rydzyka i zaczeli sie licytowac ktory z nich bardziej sie wslawil w walce z komuna, kto jest lepszym katolikiem itp
i najzabawniejsze jest to ze ta pani ktora teraz zapewnia ze ona zawsze bedzie z pisem, w pewnym momencie zobaczy ze pis wcale taki dobry nie jest stanie sie natychmaist fanatycnza wyznawczynia innej partii i ideologii a ludziom bedzie opowiadac ze na marsze kodu chodzila i przeciwko pisowi protestowala zanim to bylo jeszcze modne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar przemowczarski
0 / 0

Takich fanatyków niestety nie brakuje też w innych partiach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y youstyna83
0 / 0

Prawdziwa sekta wyznaniowa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siaomi
0 / 0

emeryci przekupieni 13stką, nieroby przekupieni 500 +, młodzi - zerowym pitem. juz wiadomo kto wygra wybory. Ciemny lud kupiony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Majster1942
0 / 0

Sami widzicie, oni pójdą na wybory, ich rodziny głównie emeryci których jest całkiem sporo też. Jedyny sukces dla nas Polaków to też idzcie na wybory, głosujcie sobie na kukiza, PO czy innych dzięki naszym głosom rozbijemy ten monopol PIS to jest jedyna szansa, sejm powinien być miejscem obrad a nie jednego prezesa który jest ważniejszy niż sądy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

Cala nadzieja we wnuku, co tylko traktorami sie interesuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LeClerc2
0 / 0

Ciekawe co będzie jak skończy się kasa na 500+ i inne obiecanki i trzeba będzie to ograniczyć, lub zlikwidować? Poza tym, im więcej ludzi bierze 500+, tym wszystko drożeje i to tylko złudna iluzja, że ktoś ma więcej kasy, ale wszystko drożeje i mają 500 zł więcej stać ludzi na mniej niż przed 500+.
Ale tępaki dają się nabrać na hasło "rząd daje kasę".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuarizumochi
0 / 0

płakać z przerażenia, płakać ze śmiechu... po prostu płakać :|

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Antazel
0 / 0

w tym kraju nie ma miejsca dla ludzi z moim wykształceniem, bo wokół tyłu idiotów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem