Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
15-letni Jakub Baryła, radny Młodzieżowej Rady Miasta, katolik i tradycjonalista stanął sam z krzyżem naprzeciw Parady Równości w Płocku
by Borgman
+
1164 1264
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W Wiadro1
+14 / 76

"Chociażbym kaszę przypalił, głodu się nie ulęknę. Albowiem mam ufność w keczupie, a z nim wszystko wejdzie." Księga Powtarzającego Studenta 21-37

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meroller
+50 / 82

Ładne zdjęcie, zupełnie nie ustawione. Spontan jak się patrzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 sierpnia 2019 o 11:25

avatar ludek_z_lasu
+18 / 54

@Meroller Ładne, fotograf skądś wiedział, że będzie taka poza.
Propaganda w najlepszym stylu koreańsko-radzieckim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
0 / 8

@Meroller czy ktoś sugerował, że jest nie ustawione i spontaniczne? Sam postawiłeś tezę i ją obaliłeś. Chcesz zostać bohaterem w swoim domu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meroller
+1 / 5

@siditg Kolega jest idiotą czy jedynie udaje na potrzeby swojej strony? Przepraszam za bezpośredniość, ale myślę że nawet ktoś kto nie jest wciągnięty w ten wir wojny ideologicznej, jest w stanie stwierdzić o co chodzi w tej całej sytuacji.
Jakby nie patrzeć, młody już został okrzyknięty "bohaterem" jak i również należy mu się "wielki szacunek".
A jeszcze kojarzę, jak prawica zarzucała lewicy że wciągają dzieci w swoje burdy, a tu prosze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+1 / 3

@Meroller nie rozumiem... kolega zazdrości efektywności tej akcji?
Możliwe, że jestem idiotą, i przez to wiem, że idiotyczne jest twierdzenie, że chłopak tak jakoś na spontanie porwał babci krzyż znad pieca i stwierdził, że sobie stanie na drodze marszu równości.

Oczywiste jest, że to zostało dobrze przygotowane, zaplanowane i nie było tam miejsca na improwizację. Oczywiste jest, że chodzi tu o wywołanie takiej a nie innej reakcji opinii społecznej. A kolega stawia tezę, że to był spontan i sam ją obala - no brawo!... Skoro ustaliliśmy już, że to ja jestem idiotą, to jak nazwać postawę kolegi?

Poza tym - jakie dzieci? Chłopak ma 15 lat - wiek przyzwolenia, wg standardów edukacji seksualnej w Europie powinien mieć wiedzę o klitoridektomii, błonie dziewiczej i jej odtwarzaniu, może kierować pojazdami silnikowymi po publicznych drogach. Nie może głosować, ale manifestować swoje (albo czyjeś, nie ma różnicy) poglądy kto mu zabroni? Dziecko to było użyte do blokowania marszu w Białymstoku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meroller
-2 / 4

@siditg W mediach postawa tego chłopaka jest uznawana, podziwiana. Wystarczy również poczytać komentarze pod demotywatorami o danej treści. Tym samym ludzie dali sie zmanipulować i mój wpis dotyczy właśnie tego.
Chwalenie tej postawy, gdyż "młody, prawdziwy Polak broni wartości sobie bliskich" jest w tej sytuacji tak samo bez sensu jak organizowanie pochodów na cześć supermena, ocalił ludzkość nie raz, co z tego że to tylko film, ustawiony...
Może też za bardzo emocjonalnie podszedłem do tematu, za co przepraszam, aczkolwiek strasznie mnie już drażni ten temat. Drażni mnie ta wojna ideologiczna, drażnią mnie te manipulacje ze skrajnych stron oraz drażni mnie to, że ludzie dają się w nie wciągać, nie łącząc wątków i zdarzeń, które miały miejsce lecz skierowane były w drugą stronę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+1 / 3

@Meroller no, ale tak to teraz działa. Przynajmniej do wyborów będziemy mieli takie jazdy.
Są siły, którym zależy na silnym spolaryzowaniu opinii publicznej, bo wtedy pewne zagadnienia się bardzo upraszczają. A takie metody są najlepsze. Ale na pocieszenie weź pod uwagę, że to jest fasada. Bardzo duża część treści w necie, to działalność troli i ludzi, którym się za to płaci. Zwykli ludzie też często mają tendencje do podkolorowywania formuowanych opinii, co chyba wynika z takiej generycznej potrzeby przynależności do grupy - jak chcesz się ulokować gdzieś w środku, to zaraz się okazuje, że jesteś tam sam i obie strony po tobie jadą. To już lepiej się zradykalizować - to jest 'bezpieczniejsze'.
A potem w praktyce wychodzi, że jednak po ulicy w przeważającej większości chodzą ludzie normalni i można się z nimi dogadać. Przynajmniej na razie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F ferdal
+5 / 11

@belzeq problemem nie jest czyjaś wiara. Problem pojawia się wtedy kiedy chowasz się za wiarą w celu ukrycia swoich uprzedzeń i pogardy do drugiego człowieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar eph12
+3 / 47

@sliko Pitu, pitu. LGBT i marsze równości były dużo wcześniej niż sprawy pedofilii, które ostatnio nagłośniono. LGBT bije pianę, bo ma taki system działania: szokować, prowokować, a potem jest materiał do pokazania jakie to my jesteśmy ofiary, a ci po przeciwnej stronie tacy źli. Bez tego sens istnienia takiej organizacji jest mały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-1 / 21

@eph12 "sprawy pedofilii, które ostatnio nagłośniono" - chyba w Polsce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
-4 / 14

@sliko
Ty chyba masz na tym punkcie obsesję, prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+4 / 26

Trudno nie mieć, skoro organizacja, która uzurpuje sobie prawo do bycia sumieniem narodu, toleruje ukrywanie pedofilii w swoich szeregach, w dodatku robi to w sposób instytucjonalny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K koszmarek66
+3 / 11

@mariusz99 Tak na prawdę to nie jest chrześcijańska postawa. Chrześcijanin jest miłosierny, współczulny i kocha bliźniego. Nie staje innym w poprzek drogi, tylko pokazuje swoją postawą jak żyć.
Co Jezus robił z szatanem w Piśmie Św.? Mordował, szydził z niego? Rzucał jajami i wyzywał?
Gdyby stanął z boku i modlił się szczerze i w ciszy za uczestników marszu to by było po chrześcijańsku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariusz99
+3 / 7

@koszmarek66
Kazał zejść mu z oczu (Mt 16, 21-27). Dręczył i wypędzał z ludzi (Mk 5, 1-20, Mk 1, 23-28). Nie mówiąc o wypędzeniu kupców ze świątyni. Więc trochę rozwagi co do definiowania tego co jest postawą chrześcijańską, co nie jest.

Mt 18, 15-20
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy.
Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K koszmarek66
-2 / 4

@mariusz99 Nie wszystko w Piśmie Św. jest spójne. Scena wypędzenia kupców z terenu świątyni nie pasuje do reszty Ewangelii. W dziesiątkach innych sytuacji trudnych Jezus wyciąga rękę do grzeszników. Czemu tu tego nie zrobił - Bóg jeden wie. Skoro znasz Pismo, nie będę cytował licznych fragmentów, które potwierdzają to co napisałem i które mieszczą się w najważniejszym przykazaniu miłości.
A zwróć uwagę na przytoczony przez Ciebie Mt 18, 15-20 "w cztery oczy" nie na środku ulicy i w "blasku fleszy". Jeśli nie usłucha spróbuj aby porozmawiali z nim bardziej doświadczeni, a jeśli wtedy nie usłucha to nie zabijaj go tylko uznaj że jest grzesznikiem. A tak na prawdę to Bóg osądzić ma wszystkich za uczynki a nie człowiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2019 o 11:29

S sandalarz
+2 / 6

@koszmarek66 Pismo Święte jest spójne. To jego interpretacja w wykonaniu KK jest wielką tajemnicą wiary. Jezus wyrzucał z domu Bożego KUPCÓW sprzedających zwierzęta ofiarne. I nie chodziło tu o ich działanie ale miejsce jego wykonywania, ponieważ standardem było że przybywający do świątyni z dużych odległości nie brali ze sobą żadnych zwierząt a już szczególnie przeznaczonych na ofiarę. Bierz pod uwagę, że świątynia była jedna w Jerozolimie a autostrad i samochodów nie było. Także podróż czasem trwała bardzo długo.
Zobacz Za 13 8-9; 14,2 będziesz wiedział dlaczego Jezus tak zrobił.
Dlatego też nie rozumiem w KK płatnych usług - skoro ani Jan Chrzciciel ani Jezus nie pobierali za to opłat. A wręcz nawoływali do ubóstwa.
Po ich owocach poznacie ich. Zobacz jak wygląda ich ubóstwo, moim zdaniem przynoszą Bogu hańbę swoim zachowaniem.

A co do chłopca niesamowita siła wiary i zaufanie do Boga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K koszmarek66
-1 / 3

@sandalarz Z całym szacunkiem ale nie wierzę w pełni świadome, zbudowane na samookreśleniu człowieka jako jednostki moralnej i wierzącej, zaufanie do Boga w wykonaniu 15-latka. Szczególnie w naszych czasach kiedy mężczyźni dojrzewają coraz później, a coraz częściej nie dojrzewają w ogóle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sandalarz
0 / 6

@koszmarek66 i najpewniej masz rację. Jednak pomyśl. Nawet gdyby Twoja rodzicielka namówiła Cie do tego i odpowiednio to umotywowała w sposób przez Ciebie akceptowalny i zrozumiany to nie potrzebujesz wiary i zaufania w Boga aby stanąć przed takim zadaniem. Nie mówię że się nie bał - chociażby o zęby. Ale sytuacja mi mocno zaimponowała.
Nie jestem za KK co pewnie widać z poprzedniego postu ale pewnego rodzaju postawy wymagają.
Możecie mnie wyśmiać za porównanie (ciężar jest kompletnie inny) ale popatrzcie na zdjęcie poniżej, trochę mi oddaje tą sytuację.
https://m.deon.pl/gfx/deon/pl/defaultaktualnosci/531/71/1/50dm1139611152.jpg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariusz99
+1 / 3

@koszmarek66
Chrześcijańską postawą jest walka ze złem (ale niekoniecznie ze złymi ludźmi), demonstracja swej wiary.
Mt 10, 32-33, "Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie".
Co do sądzenia, przecież ten chłopak nie sądził. Pokazywał swą wiarę i to, że ludzie idący w pochodzie czynią źle i zapominają o Bogu, Osądzi ich Bóg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K koszmarek66
0 / 2

@mariusz99 Stanął na drodze legalnego pochodu. Wbrew pierwszemu skojarzeniu zachował się jak czołgi na placu Tiananmen bo to one przeszkadzały manifestacji. Mógł stanąć na poboczu lub na jakimś murku i tam gorąco protestować w granicach prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariusz99
-1 / 1

@koszmarek66
Widzę, że dokonałeś rewizji swego zdania. Czyli powinien stanąć z boku i mógł gorąco protestować. Przedtem mógł tylko modlić się cicho, inaczej byłoby nie po chrześcijańsku. Zadowala mnie ten pogląd i zgadzam się z nim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K koszmarek66
0 / 2

@mariusz99 Gorąco nie znaczy jednak głośno, z użyciem obraźliwych gestów czy zastosowaniem przemieszczania różnych przedmiotów torem balistycznym. Gorąco kojarzyłbym bardziej z żarliwą modlitwą i pokazywaniem swojej chrześcijańskiej postawy miłości i miłosierdzia np. poprzez trzymanie transparentu z napisem "Was także Bóg kocha". Można? Można!
A trzymanie podniesionego Krzyża w stronę pochodu ma wydźwięk bardziej w rodzaju "Apage satanas".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariusz99
-1 / 1

@koszmarek66
Ale właściwie dlaczego w ciszy? Uważasz, że publiczna modlitwa to nadekspresja? Można krzyczeć hasła sodomickie i gomoryckie, ale modlić się nie można, bo taka modlitwa może przeszkadzać? To prawda, że odmawianie różańca wyzwala w nich jakieś piekielnie, nomen omen, intensywne emocje. Podobnie jest z widokiem krzyża, więc może ten gest wznoszący krzyż, nie jest taki bez sensu, w kontekście obecności Kusego :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 sierpnia 2019 o 12:16

K koszmarek66
+1 / 1

@mariusz99

Mt 6,1-6.16-18

1 Uważajcie, by swoich czynów sprawiedliwych nie spełniać przed ludźmi po to, aby was oglądali. Jeśli nie, nie będziecie mieć zapłaty u Ojca waszego, który jest w niebie. 2 Kiedy więc będziesz spełniał uczynek miłosierdzia, nie otrąbiaj [tego] przed sobą, jak to robią obłudnicy w synagogach i na ulicach, by zdobyć pochwałę u ludzi. Tak, mówię wam: oni [już] odbierają swoją zapłatę. 3 Gdy natomiast ty spełniasz uczynek miłosierdzia, niech nie wie twoja lewa [ręka], co czyni prawa, 4 aby twój czyn miłosierdzia był w ukryciu. A twój Ojciec, który widzi w ukryciu, odda tobie. 5 Kiedy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Bo [oni] lubią się modlić, stając w synagogach i na rogach ulic, aby się ludziom pokazać. Tak, mówię wam: oni [już] odbierają swoją zapłatę. 6 Gdy ty się modlisz, wejdź do swojego domu i zamknąwszy drzwi, pomódl się do Ojca swojego, który jest w ukryciu. A twój Ojciec, który widzi w ukryciu, da ci. 16 Gdy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy, bo oni zmieniają swoje twarze, by ludziom pokazać, że poszczą. Tak, mówię wam, [już] odbierają swoją zapłatę. 17 Kiedy ty pościsz, natrzyj [olejkiem] swoją głowę i umyj swoją twarz, 18 by nie ludziom pokazać, że pościsz, lecz twojemu Ojcu, który jest w ukryciu. A twój Ojciec, który widzi w ukryciu, da ci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariusz99
0 / 2

@koszmarek66
Mt 10, 32-33, "Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie".

I teraz wezwijmy teologa, który nam powie, czy tenże młody człowiek nie zapierał się swej wiary, czy też obłudnie się modlił..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K koszmarek66
+1 / 1

@mariusz99 O, to, to! Czy jest na sali teolog? Albo chociaż Świadek Jehowy bo oni to strasznie drobiazgowi dłubacze są.
A poważnie - dajmy już sobie spokój, co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariusz99
0 / 2

@koszmarek66
Pokruszmy kopie w innym temacie :) dobrej nocy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 1

Z przyjemnością wyjaśnię wątpliwości: przyznać się tzn zeznać zgodnie z prawdą, kiedy się jest pytanym. O tym mówi fragment przytoczony przez kolegę @mariusz99 i odnosi się on bardziej do tematu prześladowań za wiarę. Przyznawać się na upartego można również bez pytania, choć nazywa się to wtedy bardziej "szczyceniem się". Rzeki natomiast mówimy o wykonywaniu konkretnych gestów, działań, za które czekuje się nagrody czy aprobaty, to to już nie ma nic wspólnego z przyznawaniem się i do takiego zachowania odnosi się fragment pisma świętego przywołany przez kolegę @koszmarek66.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kriseq1970
+8 / 16

Stanął i ...?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BurakRasyPolskiej
+18 / 46

@kriseq1970 ...i już go mieli policjanci spałować a LGTB-owcy zgwałcić gdy wzięła go pod opiekę Matka Boska. Tylko dzięki jej interwencji wyszedł cało z opresji. Tak oto narodził się święty wojownik kościoła katolickiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kriseq1970
-2 / 4

@BurakRasyPolskiej ...no to się nie wykazała... https://demotywatory.pl/4942211/Wymowne-zdjecie-z-tzw-Parady-rownosci-w-Plocku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dashrek
+6 / 22

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 9

@synwieslawa No i wiadomo .. mały działacz polityczny... i z kim się fotografuje?
Cejrowski.. oszołom ,szowinista, lekko faszyzujący, fanatyk religijny mający w swojej rodzinie księdza.. wiec rodzinnie ma interesy z kościołem...
Korwin podobny oszołom a może nawet większy, ksenofob , arystokrata jaki pragnie powrotu feudalizmu ze zniewolonym chłopem na dodatek nazista jaki ostatnio tłumaczył że Hitler mógł nic nie wiedzieć o obozach zagłady.
A to wszystko ładnie przykryte krzyżykiem tępego nastolatka ogłupionego religią i religijną papką o dobroci i Jezusie i innych trywialnych sloganach jakie tylko mają na celu by odwrócić uwagę od bogacenia się elit u władzy hojnie czerpiącej z kasy budżetowej i podatków i napuszczani jednych na drugich w imię zasady dziel i zradź .
Promujcie dalej takich ludzi a historia się powtórzy. I znowu będziemy mieli krwawą lekcje historii.. ja już się na nią przygotowuję od dłuższego czasu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
+16 / 42

Skąd w nim takie emocje? Może chłopak go rzucił?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+16 / 38

I nic mu się nie stało, jak mniemam?
No to ciekaw byłbym efektów takiego samego wystąpienia jakiegoś przedstawiciela LGBT przed paradą "patriotów".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 sierpnia 2019 o 13:37

S siditg
+1 / 15

@daclaw Jak jesteś ciekaw, to pooglądaj na youtubie filmiki z dowolnego marszu narodowców. Takie blokady usuwa policja.

EDIT - a zresztą wrzucę, żeby nie trzeba było daleko chodzić:
https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,blokada-pochodu-narodowcow-interweniowala-policja,259177.html

https://polskatimes.pl/marsz-onr-w-warszawie-zdjecia-narodowcy-swietowali-obywatele-rp-chcieli-zablokowac-pochod/ga/12035470/zd/23600226

https://wiadomosci.onet.pl/tomasz-baj-biedron-nie-mija-sie-z-prawda-on-klamie-w-zywe-oczy/shfep


Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 sierpnia 2019 o 21:58

A azareel
+1 / 19

@Crollo Nie hurr durr, tylko katolik z definicji nie powinien czuć niechęci przeciwko komuś odmiennemu, tak jak np. LGBT. Ja nie wiem co to za katolicy w tym kraju.Pisma Świetego nie czytają... Rydzyka i Jarosława słuchają, a papieża nie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Crollo
-3 / 21

@azareel Według Biblii to powinno się uświadamiać bliźniego że popełnia grzech a takim jest homoseksualizm nawet ciężkim

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+6 / 8

@azareel LGBTowiec też z definicji nie powinien czuć niechęci. A prawda jest taka, że tu i tu są skrajności, a większość ludzi to i tak debile i hipokryci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
-3 / 9

@azareel a powiedz, gdzie tu jakiś katolik czuje niechęć? Wiesz, co chciał w ten sposób osiągnąć, pytałeś? Czy może sam sobie dorabiasz tezę, i od razu ją obalasz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2019 o 0:01

M mieteknapletek
-5 / 7

@Crollo
po pierwsze lgbt to nie ideologia, ideologa jest demokracja ktora gwarantuje ludziom rowne prawa

po drugie sytuacja jest troche inna, protesty katoloko przeciwko lgbt to nie manifestacja wiary/ideologii ale nienawisci przeciwko drugiemu czlowiekowi a ta jest niezgodna z zasadami ich wlasnej ideologii

swoja droga ciekawe jak bys ocenil protesty antyteistow, ktorzy chcac zatrzymac jakas katolicka manifestacje (pielgrzymke procesje albo jakies inne gusla) stali by ze znakami "dobry katolik to martwy katolik", "kazdy katolik to pedofil" (co biorac pod uwage gorliwosc z jaka katolicy bronia pedofilow w szeregach swoich kaplanow moze byc prawda) i wiele innych ktorych cenzura tutaj mogla by nie przepuscic.
czy wtedy tez bys uznal ze to niewinna manifestacja ideologii? czy tez atak na polske polskie wartosci a protestujacych najlepiej rozstrzelac?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A azareel
0 / 2

@siditg Wiesz, widząc człowieka z krzyżem na przeciw marszu, który wygląda niczym młody Garlicki w "Bitwie Warszawskiej", to chyba ciężko wniosków nie wyciągnąć. Ja widzę, że od dłuższego czasu w internecie funkcjonuje nadinterpretacja sformułowania "nie znasz, nie oceniaj". Abstrahując, niedługo jak zobaczymy gwałciciela leżącego na swojej ofierze też powinniśmy użyć powyższego twierdzenia? Nie popadajmy w skrajności. A ja tego młodego człowieka nie obrażam. Stwierdziłam fakt i tyle. Tu nie było tezy i antytezy. Jak masz problem z odczytywaniem najprostszych komunikatów, to zapraszamy do szkoły podstawowej, Tam uczą interpretacji obrazków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A azareel
0 / 2

@nitaki Ja nie twierdzę, że całe środowisko LGBT jest kryształowe. I zgadzam się, większość ludzi to hipokryci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A azareel
0 / 2

@Crollo Przypominam, że wiara nasza teoretycznie przynajmniej, opierać się powinna na Nowym Testamencie.
Mt7 1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
A większość patokatoli z zamiłowaniem do Starego Testamentu. Ba, żeby jeszcze go większość czytała... A tu jest tak, coś usłyszy, coś dopowie i już.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
-1 / 3

@mieteknapletek chciałem się nie odzywać, ale nie wytrzymałem. Co jedno Twoje zdanie to bzdura.

Demokracja nie gwarantuje ludziom żadnych równych praw, tylko oddaje wszelkie prawa większości.
LGBT to jest ideologia.
Katolicy protestują przeciwko LGBT, bo jest niezgodna z ich światopoglądem i to jest 'w pełni zgodne z tą ideologią'.
Co do trzeciego akapitu, który jest swoją drogą zupełnie od czapy, jedyne, co mógłbym odpowiedzieć, to 'tak'...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2019 o 15:00

S siditg
-1 / 3

@azareel Nie no, ewidentnie z postawy chłopaka wynika, że zieje nienawiścią, aż mu piana z ust leci. Poucz mnie jeszcze interpretacji tych 'faktów' z obrazków, bo to ciekawe...

I co to jest w ogóle za argument, że 'nie powinien czuć niechęci przeciwko komuś odmiennemu'? Skąd ta teza pochodzi?
Zgodnie z tym, co ja pamiętam ze wszystkich materiałów źródłowych KK, to niechęć i odrazę może sobie odczuwać (a czasami nawet powinien), ale POMIMO tego wszystkiego powinien drugiego miłować a tym, którzy błądzą dawać świadectwo wiary. Tylko sam Jezus Chrystus jako Bóg (nie człowiek) był całkowicie od tych uprzedzeń wolny, nikomu nie był niechętny i miłował wszystkich jednakowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A azareel
0 / 2

@siditg Dobra, masz człowieku jakieś problemy z wyrażaniem emocji i chyba ze sobą ogólnie. Czy ja pisałam, że ten chłopak zionie nienawiścią? Po prostu krzyż w ręce chłopaka to sprzeciw. I polecam się doedukować z wiary oraz posłuchać papieża Franciszka zanim zaczniesz się wypowiadać na forum. Ponadto, gadanie większości księży na katechezie nie zawsze pokrywa się z tym co jest napisane w Piśmie. No ale to trzeba mieć trochę rozumu, żeby o tym pamiętać. Ba! Wiedzieć.
I tak dodatkowo przypominam, że wiara nasza teoretycznie przynajmniej, opierać się powinna na Nowym Testamencie.
Mt7 1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
A większość patokatoli z zamiłowaniem do Starego Testamentu. Ba, żeby jeszcze go większość czytała... A tu jest tak, coś usłyszy, coś dopowie i już.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2019 o 15:56

S siditg
+1 / 1

@azareel Ten fragment odnosi się do obłudnej, faryzejskiej postawy piętnowania grzechu u innych i jednoczesnego niedostrzegania go u siebie. Sugerujesz w ten sposób, że chłopak jest homoseksualistą i wyskakuje przed innych, żeby ich fałszywie potępiać? Pytam serio, bo komentarze pozostające w takiej narracji tu się gdzieniegdzie przewijają.

Zarzucasz chłopakowi, że się sprzeciwia temu, co w jego opinii jest propagowaniem grzechu? To katolik ma w takiej sytuacji cicho siedzieć i nie reagować? Czy może popierać?

Papieża Franciszka to ja bardzo dobrze posłuchałem i jego wypowiedzi zawsze w tym kontekście odnoszą się do człowieka - że to jemu należy się szacunek i że nie godzi się chrześcijaninowi występować przeciwko drugiemu człowiekowi. Ja nie widziałem, żeby on tam komuś z parady indywidualnie ubliżał, osądzał, potępiał, stawiał w złym świetle, mówił fałszywego świadectwa...
W drugą stronę natomiast zarzuca mu się niezrównoważenie, tępotę, podleganie wpływom 'sił' i bycie nieświadomym narzędziem w ich rękach.
Ty natomiast w kilku zdaniach zdążyłeś mi zarzucić niedouczenie i problemy z wyrażaniem emocji. Jeżeli te wartości o jakich tutaj tak ładnie piszesz mają faktycznie jakieś znaczenie dla Ciebie, to weź się ogarnij.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-1 / 1

@siditg
"Demokracja nie gwarantuje ludziom żadnych równych praw, tylko oddaje wszelkie prawa większości. "
o ile dobrze pamietam, kiedy ostatnio polacy sami decydowali czy wola ideologie ktora im sie wtraca nie tylko w sprawy lozkowe ale cale ich zycie, czy wolnosc
to wybrali wolnosc i obalili komune
dzisiaj to kosciol zastepuje partie chcac narzucac swoj swiatopoglad zarowno osobom wierzacym (co wg mnie jest najbardziej sluszne) jak i osobom niewierzacym. robi to sila wynikajaca ze swojej uprzywilejowanej pozycji.

a co do demokracji, jej idea owszem, daje wiekszosci pewne prawa, ale i obowiazek poszanowania praw mniejszosci.
katolicy protestuja przeciwko lgbt, jak dla mnie niech sobie protestuja mam to gdzies, ale w momencie jak dochodzi do grozb przepychanek itp to wtedy obowiazkiem prokuratury jest sie taka sprawa zajac, a nie udawac ze problemu nie ma.

fajnie gdybys mi wyjasnil tez co to za ideologia to lgbtt? bo z tego co wiedze polega ona na tym zeby wyegzekowano pewna rownosc praw obywateli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2019 o 21:26

S siditg
+1 / 1

@mieteknapletek Z tezą o kościele się nie zgadzam. Faktem jest, że kościół mówi to, co mówi i jest w tym konsekwentny. Jest źródłem pewnych założeń, wzorców i wartości, które miały wpływ na ustrój ukształtowany po obaleniu komunizmu. Są analogie pomiędzy niektórymi zapisami prawa i tym, co mówi kościół (np. tymi poświęconymi ochronie życia, albo w konstytucji). Faktem jest, że tej władzy jest bliżej do środowisk kościelnych niż poprzedniej i to jest normalne, bo ludzie nie żyją w próżni. Ale na poparcie tezy jakoby kościół jako taki, postawił sobie dzisiaj za cel narzucanie światopoglądu i miał do tego jakieś uprzywilejowane pozycje, musiałbyś jakieś mocne argumenty przedstawić.

To, co piszesz o prawach jest bliższe wzorcom republikańskim, niż demokracji. Ona sama, w swojej pierwotnej formie umożliwia spokojne narzucanie mniejszościom woli większości. Ale dobra - możemy przyjąć, że to semantyka. Na szczęście w tym rozumieniu demokracji, ona u nas nie jest zagrożona, bo jest dokładnie tak, jak mówisz - jeżeli dochodzi o przekroczenia prawa w przypadku manifestacji, zajmuje się tym policja i prokuratura. To dotyczy marszy prawo i lewostronnych tak samo. Nie wiem skąd opinia, że prokuratura udaje, że nie ma problemu?

Co do ideologii około LGBTowskich, to już służę - tu jest taka zajawka:

https://demotywatory.pl/4942499/Zbyt-podobne-by-spac-spokojnie

Więcej możesz się dowiedzieć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=6zoXwWQo8bk

A jak się nie boisz, to rzuć okiem na

https://www.webcitation.org/6A1tpiOsT

od założyciela NAMBLA, która długo była częścią ILGA, która między innymi jest ciałem doradczym w ONZ i UE

A tu masz jeszcze trochę opinii bezpośrednio zainteresowanego:
https://www.youtube.com/channel/UCDDfdL2qiihCbRYC0_NIHTw

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2019 o 23:25

M mieteknapletek
-1 / 1

@siditg
"Faktem jest, że kościół mówi to, co mówi i jest w tym konsekwentny"
biorac pod uwage ze ubecja szantarzowala duchownych majac informacje o homoseksualnych sklonnosciach niektorych z nich, raczej sie nie wpisuje w walke w lgbt. tak samo z jednej strony kosciol tyle mowi o moralnosci a z drugiej strony kosciol ma specjalny fundusz z ktorego wyplacane sa alimenty dzieciom ksiezy (znalem kiedys dziewczyne ktorej ojciec byl ksiedzem) juz pomijam przypadki ukrywania pedofilii przed wymiarem sprawiedlowosci, co tylko dowodzi ze ta organizacja ma mniej wspolnego z moralnoscia niz trynkiewicz

"Są analogie pomiędzy niektórymi zapisami prawa i tym, co mówi kościół (np. tymi poświęconymi ochronie życia, albo w konstytucji)." sa bo kosciol i organizacje przykoscielne konsekwentnie daza do zamiany polski w kraj wyznaniowy. przypomne tutaj slowa jednego z pierwszych wiceministrow polski po upadku komuny (poszukaj sobie o kim mowie) "nie wazne czy w polsce bedzie dobrobyt, wazne zeby polska byla katolicka". to chyba najlepiej pokazuje jacy ludzie dorwali sie do wladzy po upadku komuny.

" Faktem jest, że tej władzy jest bliżej do środowisk kościelnych niż poprzedniej i to jest normalne, bo ludzie nie żyją w próżni. "
nie, nie jest to fakt, kiedys po wyborach w 2007roku opublikowano ktory rzad mial najwiecej mininistrow i wice ministrow bedacych czlonkami opus dei, i okazalo sie ze "antyklerykalne" i "lewicowe" po mialo ich wiecej niz "rozmodlony" pis

"Ale na poparcie tezy jakoby kościół jako taki, postawił sobie dzisiaj za cel narzucanie światopoglądu ...musiałbyś jakieś mocne argumenty przedstawić. "
eee.. czy przypadkiem obowiazkiem kazdego chrzescijanina nie jest ewangelizacja? a ewangelizacja osoby ktora nie chce byc ewangelizowana, to nic innego jak narzucanie komus swojego swiatopogladu

"miał do tego jakieś uprzywilejowane pozycje"
hmm...
symbole religijne w kazdej szkole w kazdym urzedzie, obecnosc duchownych na wielu panstwowych imprezach, juz pomijam idiotyzmy w stylu swiecenie drog i autostrad. do tegp w kazdej szkole obowiazkowa religia , przez lata w wielu szkolach brak bylo jakichkolwiek zajec zastepczych. kolejnym swietnym przykladem jest tuszowanie pedofilii w kk i opieszalosc wymiaru sprawiedliwosci w tej sprawie. kiedy slawby muzyk zostal oskarzony o pedofilie, juz po kilku dnaich sprawa byla w prokuraturze, kiedy taka sama sytuacja tyczyla sie ksiezy, to zaczelo sie odwracanie kota ogonem przez kosciol, biskupow i politykow
a ty widzac to wszystko dalej chcesz dowodow na uprzywilejowana pozycje kosciola w polsce

"Na szczęście w tym rozumieniu demokracji, ona u nas nie jest zagrożona,"
kwestia sporna, bo rzad chcal zakazac tych manifestacji,

"To dotyczy marszy prawo i lewostronnych tak samo."
jak juz powiedzialem wczesniej, ideologia nie jest wazna, jezeli dochodzi do agresji to musi byc stanowcza reakcja

"Co do ideologii około LGBTowskich, to już służę - tu jest taka zajawka"
swietnie ale
".../Zbyt-podobne-by-spac-spokojnie"
to jest GLF ktore nie istnieje od lat 70tych mozesz podac jakikolwiek zwiazek tej grupy z LGBT poza orientacja seksualna? bo jezeliu na tym budujesz podobienstwo, to ja zaraz bede porownywal katolikow z polski z chrzescijanami z afryki np z josephem kony.

"....watch?v=6zoXwWQo8bk"
zaczalem sluchac, ale nie dalem rady. wiec prosilbym o skrot, co lgbt ma wspolnego z nowa lewica, poza tym ze nowa lewica wspiera lgbt a przedstawiciele tego ruchu nie koniecznie musza byc lewicowi?

".../6A1tpiOsT"
nie mam czasu czytac calosci, ale rzucilem okiem, i z tego co widze, to jest tutaj troche krytyki pod adresem srodowisk gejowskich ze walcza o to zeby byc "specjalnie" traktowani zamiast o wolnosc seksualna dla wszystkich. co tylko pokazuje ze nie jest to ideologia, ale szyld pod ktorym wystepuja wspolnie rozne grupy o roznych pogladach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+1 / 1

@mieteknapletek
To, co kościół mówi a co robi, to są dwie różne rzeczy. Obłuda i hipokryzja jest obecna wszędzie. Popełnili przez lata sporo błędów, za które przyjdzie im zapłacić. Ten proces już się zaczyna i spodziewam się, że będzie bardzo bolesny. Jak już o moralności mowa, to taki eksperyment myślowy - lepiej Twoim zdaniem jest wypłacać alimenty za błędy popełnione przez księży, czy przyjąć stanowisko, że 'to nie nasz problem, bujaj się'?

To, że wychylone w lewo wahadło, po zwolnieniu wychyli się przynajmniej tak samo mocno w prawo, to mnie wcale nie dziwi. Tego, że część środowisk lewostronnych można znaleźć w organizacjach kościelnych też mnie nie dziwi. Po pierwsze nie uważam, że linia podziału przebiega w tym miejscu. Można być lewicującym katolikiem, można konserwatywnym ateistą - nic to nie dowodzi. Pomijam fakt, że takie organizacje i rady parafialne często są swoistą formą 'klubów' i przynależność do nich pozwala na bliższy kontakt z określoną grupą społeczną i przyklejenia sobie odpowiedniej, wygodnej 'etykietki'.

Zgadza się, że obowiązkiem jest głoszenie Ewangelii. Ale ten proces nie odbywa pod przymusem - nikt nie wymaga od polityka obecności na mszy, czy sędziego żeby składał przysięgę na Pismo Święte, albo wyznania wiary w trakcie rozmowy o pracę kandydata na urzędnika państwowego. Jeżeli faktycznie kościół i organizacje przykościelne chcą tutaj zorganizować państwo wyznaniowe, to są w tym super nieefektywne. Najpierw musiałyby na swoim podwórku jeszcze sporo popracować.
Ustalmy też jedno - nie mylmy kościoła jako instytucji, z kościołem jako wspólnotą. Bo większość ludzi w Polsce identyfikuje się nim i religia w szkole (i tutaj sprosotowanie - nieobowiązkowa), krzyże, zapraszanie duchownych i święcenia dróg są manifestacją woli tej grupy społecznej, do czego w ustroju demokratycznym i republikańskim zresztą też, mają pełne prawo. Chrześcijańska tożsamość jest jedną ze spoin tego, co nazywamy Europą i obecność tego typu akcentów na każdym kroku, jest zupełnie normalna. Tak, jak półksiężyca w Turcji oraz sierpa i młota w Korei Południowej.

Nic nie wiem o rządowych zakazach manifestacji (ale by były jaja...), ale mogą to zrobić władze lokalne. W środowisku artystów pedofilia jest tak samo świetnie ukrywana i pielęgnowana, jak w kościele - nie ma żadnych ekspresowych spraw w prokuraturze. Sadowski miał już wcześniej zdaje się dwie sprawy, których prokuratura nie podjęła. O Polańskim nawet nie będę wspominał.

A o ideologii w bardzo dużym skrócie - nowa lewica, jako filozofia anarchistyczno-marksistowska, przeciwwstawia się opresyjnej większości przez wspieranie, z zasady postępowych, mniejszości (seksualnych, ale nie tylko). Problem zaczyna się, gdy zadziała tolerancja w klasycznym rozumieniu - wtedy te mniejszości są asymilowane i ich potencjał rewolucyjny zanika. Dlatego należy przedsięwziąć wszelkie siły i środki, żeby ten proces się nie udał - przede wszystkim wzmacniając wszelkie postawy nietolerancyjne - najlepiej po obu stronach. Oczywiste jest, że do worka LGBT można wrzucić całe spektrum grup o różnych poglądach - od tych umiarkownych, które chcą jedynie legalizacji związków partnerskich, do tych propagujących pederastię i zniesienie wieku przyzwolenia, czy zoofilię (bo pojęcie LGBTQ+ jest baaardzo szerokie). To w tym kontekście wypowiadał się Jedraszewski o 'tęczowej zarazie'. Sami geje i lesbijki, w sensie ludzi, który chcą być traktowani równo w społeczeństwie, są tylko pretekstem i narzędziem w tym całym procesie i większość nie zdaje sobie sprawy, że działania organizacji LGBT polegają wyłącznie na gonieniu króliczka a nie złapaniu go. Coraz częściej zaczynają się w tym orientować i odcinają się od organizacji LGBT a w ich miejsce wchodzą młodzi gniewni, najczęściej wcale nie koniecznie homoseksualiści, przekonani że walczą za ich sprawę. A potem jest problem skompletować kilkuset osobowy marsz równości i trzeba w tym celu ściągać ludzi z całej Polski oraz zagranicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A azareel
-1 / 1

@siditg Pomijam już fakt, że taka postawa jest trochę faryzeuszowa - no bo skoro ktoś piętnuje homoseksualistów, to sam jest oczywiście czysty jak łza? Nie zdradza współmałżonka, nie grzeszy myślą, czynem, słowem..? Zadam tylko jedno pytanie. Co ten homo biedny ma zrobić jak się taki urodził? Walczył z tym, ze sobą. Nie potrafi się zmienić. Jakby tak tobie ktoś kazał z dnia na dzień stać się z hetero homo. No co, łatwo by ci było? On ma się zabić, żeby tobie nie przeszkadzało, że jest taki a nie inny? Po to są takie manifestacje. Żeby pokazać, że oni nie są źli. Są inni. Wiadomo, zawsze się trafi parę oszołomów, ale mówmy ogólnie. Dopóki nie czyni krzywdy drugiemu człowiekowi nie masz najmniejszego prawa go krytykować. Jakoś dziwnym trafem kościół nie piętnuje swoich pedofilii, no chyba, że to nie grzech? I to nie jest postawa niczym faryzeusz? I skończmy już tę rozmowę, bo ty widzisz co chcesz widzieć. Widzisz homoseksualistę, który uosabia według ciebie wszelkie zło. Szkoda, że nie widzisz grzechu pychy, chciwości i nieczystości wśród dużej części kapłanów i innych, podobnych tobie, którzy w pierwszej ławce w kościele siedzą, ale bliźniego nienawidzą, bo jest inny. Nie zły. Inny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 sierpnia 2019 o 10:19

S siditg
0 / 0

@azareel nie oceniaj ludzi pochopnie, bo możesz się nieźle przejechać. Jest mi bardzo daleko do pierwszej ławki - w kościele byłem ostatnio kilka lat temu, ale nie jestem jednocześnie ślepo zadeklarowanym antyklerykałem. A to mi daje możliwość widzenia spraw takimi, jakie są w rzeczywistości i ich krytycznej, nie nacechowanej emocjonalnie oceny.

Jeżeli już chcecie wspólnie z @mieteknapletek tak jednostronnie negatywnie oceniać kościół, to co powiecie o postawach o. Prusaka, o. Gużyńskiego, czy o. Szustaka? Naświetlę temat, bo możecie nie wiedzieć - jadą po 'swoich' jak mało kto a wydźwięk jest tym silniejszy, że ten głos pochodzi z wewnątrz tej, Waszym zdaniem, skorumpowanej, niemoralnej, cynicznej, zakłamanej i faryzeuszowskiej organizacji. Dziwne, nie?

Odnosząc się do Twojego pytania - to zależy, jaka jest jego relacja z kościołem. Jeżeli żadna, to taki homo nie ma problemu - nie musi się na nikogo oglądać, nikogo słuchać, nie ma problemu moralnego. Dobrze rozumiany egoizm powinien mu umożliwić całkowicie normalne funkcjonowanie. Chyba, że nie jest pewny swego... to wtedy ma problem. Ale nie z innymi, tylko ze sobą.
Natomiast jeżeli chce być homo katolikiem, to nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. Myślę, że powinien poszukać wtedy pomocy we wspólnocie i ją znajdzie, bo są duchowni, którzy się w tych tematach specjalizują.

A teraz odnośnie manifestacji inności, bo to jest ciekawy temat. Czy naprawdę uważasz, że to jest najbardziej odpowiednia forma walki o akceptację w społeczeństwie? Bo są ludzie z różnymi dziwnymi fetyszami, wielbiciele pająków, nudyści, karły i dotknięci gigantyzmem, tacy z dodatkowymi kończynami, sutkami, organami w ciele itp. Czemu oni nie chodzą po ulicach i nie manifestują swojej inności, żeby udowodnić reszcie, że są tacy sami jak oni. Może przez to, że to jest nielogiczne? Wewnętrznie sprzeczne?

Poczytaj o postawie i światopoglądzie Adama Curlykale, bo ludzi tak innych od innych to naprawdę ze świecą szukać, a on jakoś nie ma parcia na ulice i w paradach nie występuje. Jasne, że spotyka się z nietolerancją, ale walczy z tym w zupełnie inny, efektywny sposób. Rzuć okiem na youtube na kanał Jakuboski76, to dowiesz się, jak można zostać najlepszym homo-ziomkiem kiboli z Białegostoku.

Tak długo, jak osoby LGBT będą działać według chorej ideologii LGBT, która działa dokładnie odwrotnie do tego, o co niby walczy (piszę o tym wyżej), tak długo nic się nie zmieni i nic nie osiągną w tym temacie. A wyobraź sobie, że są siły, którym zależy na tym, żeby to właśnie tak funkcjonowało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@siditg
"To, co kościół mówi a co robi, to są dwie różne rzeczy. Obłuda i hipokryzja jest obecna wszędzie. Popełnili przez lata sporo błędów, za które przyjdzie im zapłacić. Ten proces już się zaczyna i spodziewam się, że będzie bardzo bolesny. Jak już o moralności mowa, to taki eksperyment myślowy - lepiej Twoim zdaniem jest wypłacać alimenty za błędy popełnione przez księży, czy przyjąć stanowisko, że 'to nie nasz problem, bujaj się'?"
a czemu nie odpowiedz C zwolnic ksiedza do cywila, albo odpowiedz D zlikwidowac celibat?
wtedy ksiadz bedzie mogl legalnie uprawiac seks, a tacy jak ja nie beda kosciolowi zarzucac hipokryzji.

"Po pierwsze nie uważam, że linia podziału przebiega w tym miejscu. Można być lewicującym katolikiem, można konserwatywnym ateistą - nic to nie dowodzi. Pomijam fakt, że takie organizacje i rady parafialne często są swoistą formą 'klubów' i przynależność do nich pozwala na bliższy kontakt z określoną grupą społeczną i przyklejenia sobie odpowiedniej, wygodnej 'etykietki'. "
teoretycznie masz racje, praktycznie powiedzialbym ze to dosc skomplikowane, wiele odlamow i sekt chrzescijanskich mniej sie roznilo niz "prawicowi" i "lewicowi" katolicy (zaznaczam ze pod pojeciem lewica i prawica mam na mysli kwestie swiatopogladowe a nie gospodarcze), przez co pojawia sie pytanie, czy glownym spoiwem dla instytucji kosciola katolickiego jest ideologia czy biznes?

"Zgadza się, że obowiązkiem jest głoszenie Ewangelii. Ale ten proces nie odbywa pod przymusem - nikt nie wymaga od polityka obecności na mszy, czy sędziego żeby składał przysięgę na Pismo Święte, albo wyznania wiary w trakcie rozmowy o pracę kandydata na urzędnika państwowego. Jeżeli faktycznie kościół i organizacje przykościelne chcą tutaj zorganizować państwo wyznaniowe, to są w tym super nieefektywne. Najpierw musiałyby na swoim podwórku jeszcze sporo popracować. "
to gdzie jest polityk to jest jego prywatna sprawa, ale to ze w swieckich urzedach wisza symbole religijne, czesto wyzej niz symbole narodowe juz jest pewnym symbolem kto w kraju sprawuje realna wladze. religia w szkolach to prawdziwy cyrk. Dyrektor formalnie nie ma zadnej wladzy nad katecheta, bo katecheta podlega kurii a nie szkole czy ministerstwu, natomiast pensje dostaje nie od kurii tylko od szkoly. co wiecej, przez lata zeby byc katecheta nie bylo potrzebne przygotowanie pedagogiczne co jest wymogiem dla nauczycieli przedmiotowych.
komisja majatkowa w krakowie po kilku latach funkcjonowania (nota bene wykryto sporo nieprawidlowisci w jej funkcjonowaniu) nie byla w stanie jasno przekazac co juz kosciolowi oddano i dlaczego (wiele rzeczy ktore kosciol dostal to byly nie wlosci kosciola ale rekompensata wyznaczona przez kurie i jej rzeczoznawcow. o kapelanach w wojsku, o roli kosciola w posrednictwie handlu ziemia (sa na chwile jedyna grupa ktora moze handlowac ziemia bez przeszkod), o kopertach ktore dostaja za swiecenie drog szpitali czy innych panstwowych inwestycjach nie bede wspominal, tak samo zreszta o zaangazowaniu aparatu rzadowego w ukrywanie pedofilii w kosciele (brak reakcji panstwa na film siekielskiego jest wystarczajacym dowodem)

"Ustalmy też jedno - nie mylmy kościoła jako instytucji, z kościołem jako wspólnotą."
pozwol ze sie dalej bede mylil, bo w przeciwnym razie zadam ci pytanie, czy dla tej wspolnoty pedofilia jest czyms akceptowalnym? bo jak inaczej wyjasnic fakt brak innej reakcji niz obrona na zarzuty ich pasterzy o pedofilie?

"Bo większość ludzi w Polsce identyfikuje się nim i religia w szkole (i tutaj sprosotowanie - nieobowiązkowa), krzyże, zapraszanie duchownych i święcenia dróg są manifestacją woli tej grupy społecznej, do czego w ustroju demokratycznym i republikańskim zresztą też, mają pełne prawo."
wiekszosc? a na jakiej podstawie wnioskujesz to ze ci ludzie stanowia wiekszosc? bo ja znam sporo osob ktore zostaly ochrzczone, a przez brak apostazji wciaz sa liczeni jako katolicy. idac dalej, czy osoba ktora deklaruje sie jako katolik ale wybiera sobie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
0 / 0

@mieteknapletek
Ad1. Z tego, co czytałem o takich przypadkach księdzu daje się wybór - albo rezygnuje ze stanu kapłańskiego, albo rezygnuje z dziecka i związku - wtedy właśnie kościół nieoficjalnie 'przejmuje' jego obowiązki. Dla mnie rozwiązanie jest uczciwe. Nad zniesieniem celibatu prowadzone są dyskusje - może tak będzie w przyszłości.

Ad2. Nie rozumiem do końca o co Ci chodzi, ale ja bym powiedział, że ideologia. Bo związku biznesowego między katolikami z Zambii i Szewcji jakoś wyraźnie nie widzę. A ideologiczny owszem. Oczywoście kościół lokalnie angażuje się w tematy biznesowe i ja nie mam z tym problemu, bo to rozumiem. Jeżeli jest gdzieś szczególnie faworyzowany to źle, ale prowadzeniu działalności gospodarczej przy okazji posługi duchowej jest dla mnie całkiem uzasadnione.

Ad3. Nie wiem jakie są szczegóły pracy katechetów, ale wiem, że mnie w szkole średniej religii uczył świecki teolog i filozof z wykształcenia, sympatyzujący wówczas z SLD. Zajęcia wspominam jako bardzo interesujące. Dyrektor jak najbardziej ma możliwość oceny pracy katechety, także merytrycznej, tak samo jak każdego innego nauczyciela. Zgodnie z ustawą z 1992r. Także musielibyśmy o konkretach rozmawiać, bo z punktu widzenia formalno-prawnego jest wszystko w porządku.

Nieprawidłowości w sprawie majątków to jest sprawa wcale nie jest świeża i z tego, co wiem to tam powstała zorganizowana grupa przestępcza, podobna w działaniu do tej działającej w zakresie kamienic w Warszawie. Jak powstaje możliwość, to zawsze ktoś chętny ją wykorzysta. Z tego, co pamiętam te pieniądze się jakoś potem dziwnie rozpływały po pośrednikach, kancelariach, rzeczoznawcach, przedstawicielach itp. Nawet jeśli, to do tanga zawsze trzeba dwojga - to nie jest tak, że kościół sobie wykoncypował sposób na grabież majątku państwowego, sam sobie go zalegalizował, przeprowadził i czerpał z niego benefity. Taki prosty ten świat nie jest, sorry. Patrząc z kolei z drugiej strony, tą drogą kościół odzyskał kontrolę nad wieloma niszczejącymi zabytkami, które później za własne pieniądze odrestaurował - także ten kij ma dwa końce.

Co do kapelanów wojskowych, to się zgadzam - dla mnie to jest kuriozalne i nie rozumiem jak to funkcjonuje. Zakładam, że ktoś po obu stronach tego chce, bo jakby tak nie było, to ta instytucja byłaby już dawno historyczna.

Nadal nie zgadzam się z rzekomym zaangażowaniem aparatu rządowego w ukrywanie pedofilii w kościele. Konkretnego rządu? Tego, czy poprzedniego? Czy wszystkich po 89 roku?. A może jeszcze wcześniejszego, który czerpał realne korzyści na nie ujawnianiu takich przypadków? Potrzebuję realnych dowodów, bo akurat w przypadku tego filmu prokuratura rozpoczęła działania z urzędu. Zresztą postawa Sekielskiego, który mając takie informacje, nie złożył żadnego zgłoszenia do prokuratury (a przynajmniej ja o tym nie wiem), jest dla mnie co najmniej wątpliwa. Jeszcze ma być drugi film, z premierą jakoś tak przypadkiem w okolicy wyborów... Pewnie też wcześniej nie będzie z jego strony żadnych doniesień o możliwości popełnienia przestępstwa. Tylko takie niewienne insynuacje... mieszczące się w ramach 'dozwolonych praktych' śledztw dziennikarskich... Dla mnie cała sprawa jest śmierdząca i uważam, że oficjalna motywacja Sekielskiego może przekonać tylko dzieci do 7 roku życia i nikogo bardziej rozgarniętego. Ale to jest w sumie osobna kwestia.

Ad4. Jak będziesz mylił, to będziesz wyciągał błędne wnioski - wolna wola. Na podstawie czego sugerujesz obronę księży pedofili przez członków kościoła? Widziałeś jakąś babcię moherową mówiącą, w odniesieniu do księdza, któremu udowodniono (a nie tylko sforumowano zarzuty) takie działania, że 'jemu to tak się mogło rękę w majtki wsadzić, ale to taki świątobilwy i dobry człowiek'? Ja widziałem nieodwierzanie, ale nie obronę. A może masz na myśli pewną posłankę? Albo pewien 'list poprarcia' od proboszcza?

Ad5. Na podstawie danych GUSu.
Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2019 o 3:39

avatar Bimbol
+2 / 26

A skąd w Płocku znalazało się nagle kilkuset zwolenników lgbt? Przyjechali z Warszawy i kilku innych większych miast. Objazdowy cyrk lgbt robi te marsze udając że jest ich dużo więcej niż w rzeczywistości. W gruncie rzeczy zatruwają życie normalnym ludziom i spokojnym pedałom. Takie mielenie wody i rzeźbienie powietrza. Żeby tylko był dym, żeby sprowokować kogoś i móc pokazać jak bardzo są prześladowani.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R roszakm_7
+2 / 10

@Bimbol Tak. Na szczęście tylko setki, aż onety musiały ilustracje dla Płocka dawać z większych zagranicznych stolic. :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
-2 / 8

@Bimbol Płock ma 120k mieszkańców. Naprawdę sądzisz, ze tak ciężko znaleźć kilka setek? Spodziewam się, że nawet kilka tysięcy tam jest zwolenników, tylko nie każdemu się chciało/ nie każdy wiedział.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+2 / 10

@Livanir To że zdecydowana większość uczestników marszu była przyjezdna podawano oficjalnie w mediach. Widocznie trudno było znaleźć kilka setek zwolenników lgtb w Płocku skoro frekwencję musieli robić przyjezdni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Alwaryis
0 / 8

@Bimbol a na marsz 11 listopada w Warszawie to tylko warszawiacy przychodzą - z innych miast nikt nie przyjeżdża...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+2 / 12

@Alwaryis Na Marsz Niepodległości do Warszawy przyjeżdżają ludzie z całej Polski i nie tylko. Ale poza marszem w Warszawie, JEDNOCZEŚNIE są organizowane podobne imprezy w miastach całego kraju. Taka "drobna" różnica ilościowa i jakościowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
-1 / 3

@Bimbol Serio wierzysz mediom? Mało to razy podawali błędne informacje i odpowiednio kadrowali zdjęcia?
Poza tym, skąd media wiedzą kto jest z Płocka, kto ma tam dom rodzinny, kto przyjechał dla przyjaciela, a kto dla zabawy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
0 / 4

@Livanir bo spora część tych ludzi jest na każdej paradzie, regularnie się w nich udzielają. Po przejrzeniu kilku relacji można ich nawet zacząć kojarzyć.
A powodem tego, że ciężko skompletować nawet pół procenta ludności miasta na takim marszu i trzeba się wspomagać przyjezdnymi jest to, że duża część gejów i lesbijek nie uczestniczy w tym pajacowaniu i nie chcą być kojarzeni ze środowiskami LGBT.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2019 o 15:58

avatar Bimbol
+1 / 1

@Livanir Mediom niekoniecznie, ale skoro sami uczestnicy marszów nie kryją że jeżdżą z miasta do miasta to chyba wiedzą co mówią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
0 / 0

@Livanir Si.
Źródełka: https://twitter.com/DariuszMatecki/status/1160811904316649472?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1160811904316649472&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.dorzeczy.pl%2Fkraj%2F110831%2Fszczecin-gdansk-gorzow-zaskakujace-kulisy-marszu-rownosci-uczestnicy-zwozeni-autokarami.html

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 sierpnia 2019 o 19:48

avatar SilesianSeparatist
+7 / 15

A ubrany był w bluzę firmy która nie tylko moralnie ale i finansowo wspiera organizacje LGBT.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
0 / 0

@SilesianSeparatist a może buty miał prawilne? Co to wnosi do tematu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karbaryl
0 / 10

Krzyżyk to akurat nie ma sensu. Powinien tam stanąć z Koranem. Katolik musi być słaby i godzić się na niewolnictwo, a muzułmanin ma prawo i obowiązek oddać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 0

@cavalier1125 To popatrz na to, co wkleił synwiesława.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kanwen
-2 / 8

Konsekwencje wprowadzenia indoktrynacji mitologii watykańskiej w system edukacji. Ciemnota nawet na nastki się rozchodzi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
-1 / 1

@Kanwen A w tle inne nastki, poddane innej indoktrynacji.
W sumie trochę to smutne...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wrona7
0 / 8

I co w związku z tym? Pobili go? Opluli? Zwyzywali? A co by było odwrotnie, gdyby jakiś pro-LGBT stanął na przeciw tzw. "prawdziwych patriotów"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
0 / 0

@wrona7 - to, co zazwyczaj się wtedy dzieje - policja ich usuwa. Zresztą tam samo było tutaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
+5 / 5

No.. zapewne życiem ryzykował, że go pobiją - zupełnie na odwrót, niż maszerujący tęczowi, bo im w tym Płocku kompletnie nic nie groziło - jeden tylko z pomalowaną gębą w tatuaże twierdził, że patologia go dyskryminuje, ale poza tym mieli spokój....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Komandos1990
+1 / 7

Katolik i tradycjonalista? Owszem, po krzyżu można wnioskować, iż jest katolikiem ale po tym "przedstawieniu" śmiało, można powiedzieć, że jest lewakiem ;) po za tym, pewnie ten demot jest wrzucony przez niego samego (albo jego bardzo bliskiej rodziny), bo w znacznej większości jest wyśmiewany,a nie podziwiany...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MrMojoRisin
-1 / 3

No to chłopaczek nie pójdzie do nieba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+2 / 6

Tylko po co?

Jakie są efekty jego wyjścia? Co chciał osiągnąć? Ilu ludzi nawrócił z tej drogi? Z iloma rozmawiał?

Bo jeżeli efektem jest tylko poklepywanie po plecach przez innych to w takim razie ten chłopak jest zwykłym egoistą chcącym się popisać wśród swoich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
-1 / 1

@ciomak12 Też odniosłam wrażenie, że głównym założeniem była "epickość".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2019 o 10:08

S siditg
+1 / 1

@Britta1 co w tym złego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
-1 / 1

@siditg Jeśli tak by było, to krzyż i wiara byłaby użyta w celu tzw. lansowania się. A nie taki jest cel istnienia religii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
0 / 2

@Britta1 Ale ja pozwolę sobie nie zgodzić się :)
Sam Jezus wiedział, że musi umrzeć na krzyżu za grzechy wszystkich ludzi. W momencie jego śmierci miały miejsce spektakularne zjawiska pogodowe. Potem zmartwychwstał. Wcześniej ściągał wielkie tłumy na swoje kazania. Dokonywał spektakularnych cudów. Z okazji jego urodzin ściągnęło trzech mędrców z końca świata. Jego apostołowie otrzymali niezwykłe dary i większość z nich w spektakularny sposób poświęciła życie za wiarę.
Lans to może nie jest, ale definicje 'epickości' moim zdaniem wypełnia. Każda większa religia, czy mitologia opiera się na takich filarach i moim zdaniem jest to w zakresie celów jak najbardziej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 0

@siditg Ale epickość działania Jezusa była efektem dodatkowym, bo głównym miało być tzw. zbawienie, a nie "epickość" sama w sobie, która ma chyba być sposobem na zdobycie podziwu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2019 o 17:24

S siditg
-1 / 1

@Britta1 zbawienie dla samego zbawienia, moim zdaniem, jest charakterystyczne dla buddyzmu.
Chrześcijan Jezus pouczył, że mają iść w świat i głosić Ewangelię. To zdefiniował jako jeden z obowiązków swoich wyznawców. Także zbawienie owszem - o to sobie zadbaj u siebie, ale na zewnątrz masz jeszcze być apostołem Dobrej Nowiny i dawać świadectwo, jak i on dawał.
Także nadal nie widzę nic złego w 'epickości' tych działań :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 0

@siditg Ale "zbawienie" dla lansu własnej osoby, raczej też nie jest synonimem chrześcijaństwa.
Przecież ja nie napisałam, że zło jest zawarte w epickości (dyskusyjnej), czytaj uważnie.

Ale w domniemanym lansie siebie samego celem zdobycia podziwu, jak sądzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2019 o 18:01

S siditg
0 / 0

@Britta1 a no to w takim przypadku trzeba się odnieść do motywacji i tego, co nim kierowało. Bo epickość jest tylko narzędziem. Teraz - jeżeli chodziło mu o autopromocję i zaistnienie w przestrzeni społecznej dla własnych korzyści, to zgoda - to jest pycha i nieładnie tak. Ale jeżeli występował w imię wartości i wiary, to nie ma się do czego przyczepić.
Tylko obawiam się, że to, jak w tym przypadku było na prawdę, to tylko on sam wie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 0

@siditg To chyba nie czytasz tego, co piszę, bo na podstawie ogólnej rozmowy w mediach o tym wydarzeniu, biorąc pod uwagę opinię innych i to zdjęcie, jego pozę, "przypadkowosć innych zdjęć z różnymi osobami itd., oceniłam to w pierwszym poscie rozmowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2019 o 21:26

S siditg
0 / 0

@Britta1 Czytam bardzo dokładnie. Odbierasz jego zachowanie jako egoistyczne, obliczone na poklask i sprzeczne z założeniami religii, z którą się identyfikuje. No i masz do tego prawo.
Ja tylko wskazuję, że istnieje też drugi punkt widzenia, inna interpretacja tej samej sytuacji a o tym, która jest w tym przypadku prawidłowa nie decyduje opinia ludzi, ani mediów, ani zdjęcia, tylko prawdziwa, realna motywacja tego chłopaka. A tej oboje nie znamy - bo to wie tylko on i sam się musi przed sobą z tego rozliczyć :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 0

@siditg Twój "drugi punkt widzenia" założył, że chłopak może być założycielem "nowej religii", jak swego czasu Jezus i apostołowie. Tę tezę uznaję za niedorzeczną, wybacz. Poza tym nie słyszałam, by chłopak kogoś uzdrowił, wskrzesił, rozmnożył jedzenie itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
0 / 0

@Britta1 nie, nie, nie... postawiłaś tezę, jak dobrze rozumiem, że religii nie wypada być 'epicką' i taka postawa ludzi jest w jakiś sposób sprzeczna z jej założeniami. Chciałem wskazać, że wcale nie koniecznie.
Tworzenie jakiejś nowej w tym przypadku jest faktycznie niedorzeczne i zupełnie nie to miałem na myśli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 0

@siditg Postawiłam tezę, że według mnie chłopak się raczej lansuje, a nie "głosi dobrą nowinę".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wedge2000
0 / 8

Co było dalej? Przemówił przez niego gniew Boży, a z Krzyża zaczęły strzelać błyskawice unicestwiając niewiernych wokół? Czy tylko udowodnił, jak głęboko niektórzy tkwią jeszcze w średniowieczu...?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
-1 / 3

A powtórzył np. te słowa papieża Franciszka? "To, że jesteś gejem nie ma żadnego znaczenia! Bóg Cię kocha takim jakim jesteś. I nie ma żadnego znaczenia to co mówią inni ludzie"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2019 o 9:24

M marucha79
+2 / 4

@Britta1 Lewaka miał cytować? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
-1 / 3

@marucha79 A to już zdanie glowy Kościoła nieważne? Jakiś alternatywny przywódca istnieje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2019 o 9:51

M marucha79
+2 / 2

@Britta1 Dla chłopaka i jego środowiska pewnie większym autorytetem w kwestiach wiary jest Rydzyk czy Jędraszewski. Uwierz mi, że jest mi przykro z tego powodu nie mniej niż tobie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 0

@marucha79 A, rozumiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wreckedge
-1 / 1

No szał, bohiater jak sie paczy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krait
0 / 6

Po obu stronach są osoby które mają problemy z głową. Jedni na siłę chcą pokazać kogo posuwają. Z drugiej strony osoby które na siłę chcą pokazać kogo można posuwać. Gdyby nie to że płacę za ten cyrk to miał bym to w dupie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LPS
-1 / 1

Jak dla mnie to obie te grupy są siebie warci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Andriej69
-1 / 1

Łaał, młody kuc zrobił wyjście z szafy pochwalić się swoją ulubioną analną zabawką?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+1 / 3

@Andriej69 - wypowiedź godna wyżyn intelektualnych populacji rozwielitków z Zalewu Borki w Radomiu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2019 o 15:09

avatar Andriej69
-1 / 1

@siditg Długo nad tym myślałeś, prawicowy homosiu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 1Juras
0 / 0

@Andriej69 Jesteś "gówniarzem i pożytecznym idiotą".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Andriej69
0 / 0

@1Juras Ale ja nie masturbuję się przy krzyżu!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 1Juras
0 / 0

@Andriej69 Właśnie tak robisz pisząc takie głupoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morog
0 / 2

O to na naszych oczach rodzi się nowy cyniczny polityk

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 2

Ja się zastanawiam: jak on miał zamiar "zatrzymać" marsz? Liczył, że się rozbiegną? Jakby go policja nie zabrała, to i tak podejrzewam, że by go spokojnie minęli i poszli dalej. I nikt by tyle o tym nie gadał nawet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
0 / 0

cóz za bohater xD stanął do ustawianego zdjęcia na drodze parady eskortowanej przez policję xD dosłownie strach się bać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem