Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Sarkofag Maryi, matki Jezusa. Oficjalnie uznawany przez Kościół. Miejsce to było otaczane czcią od II wieku n.e.
by brajanpiast
+
235 282
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
I Izzzy1
+5 / 7

gdzie jest zlozone ciao Maryji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LonleyGuns
+8 / 20

@Izzzy1 W niebie, przecież 15.08 się odbyło wniebowzięcie (pewnie Bogu niewiele o tym wiadomo, dowiedział się zapewne od księży), więc nic dziwnego, że znaleziony grób jest pusty xD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rasta87
-2 / 6

Gdzie tu demotywator?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K koszmarek66
0 / 0

@Rasta87 Szukajcie a znajdziecie! Kołaczcie a otworzą wam!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+4 / 6

Ojtam, ojtam,...
A pamiętacie Sanderusa z Krzyżaków?
- i wszystko jasne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar synwieslawa
+8 / 16

@BrickOfTheWall Mój pra pra pradziadek, kupil od niego 13 sw. napletkow Jezusa i ze dwa wiadra gwozdzi którymi byl ukrzyzowany i wiele innych takich artefaktów. Od pokolen mamy w rodzinie tyle relikwii, ze juz mi ze trzy prababki zywcem do nieba porwali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 sierpnia 2019 o 8:02

A agronomista
+16 / 24

Nie słyszałem, o tym a chciałbym poczytać. I co? Nie ma źródła. Podawajcie źródła takich rewelacji, bo inaczej nie jest to wiarygodne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar brajanpiast
-3 / 5

@agronomista O patrz, to w takim razie Wniebowzięcie, skoro jest nie opisane w Biblii jest niewiarygodne?
Na dole jest źródło, patrz kolorowatolerancja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kolorowatolerancja
+4 / 6

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_Grobu_Najświętszej_Marii_Panny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SailorMerkury
+1 / 1

@kolorowatolerancja "Podziemnym kościołem Grobu Matki Bożej opiekują się mnisi greccy (prawosławni z Patriarchatu Jerozolimskiego) i ormiańscy. Jak podaje apokryf Transitus Mariae, to właśnie z tego miejsca Maryja Matka Jezusa została z duszą i ciałem wzięta do nieba".
i po rewelacji....to jest taki fake grave

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kolorowatolerancja
0 / 0

@SailorMerkury - ale dla katolików jest od prawie 70 lat obojętny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raadi
+1 / 1

https://www.pch24.pl/7-rzeczy--ktore-katolik-musi-wiedziec-o-wniebowzieciu-najswietszej-maryi-panny,53514,i.html

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar brajanpiast
+3 / 9

@Raadi dużo wiedzy jak dla katolika, nie prościej ślepo wierzyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gottvater
-2 / 6

Wygląda na to, że cieślom w tamtych czasach powodziło się
rewelacyjnie, skoro Józwę było stać na taki sarkofag dla żony... :o)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yabol428
+1 / 1

@gottvater Józef akurat zmarł wcześniej od Maryi. Nawet przed ukrzyżowaniem Jezusa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K koszmarek66
-2 / 2

@yabol428 Dowód na to, że warto być ubezpieczonym. Nie wiem tylko czy od wniebowzięcia też się da.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-2 / 2

@gottvater , jestem pewien, że ani ona, ani jej dzieci (tak, Maria miała kilkoro dzieci, o czym można przeczytać w ewangeliach) nie chciały takiego sarkofagu ani jej kultu. To byłą bardzo skromna kobieta. Ten cały cyrk pojawił się dużo później po jej śmierci, kiedy chrześcijaństwo częściowo zostało zdominowane przez rodzący się katolicyzm ,czyli herezję i odstępstwo od nauki Jezusa, która rozlazła się po świecie. Dzięki Bogu prawdziwi chrześcijanie byli, są i będą na tym świecie do końca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bloodonice
+4 / 8

Kościół jest pełny jakichś dogmatów nie wiadomo skąd, które często są sprzeczne z tym, co mówi Biblia. Np. dogmat o dziewictwie Maryi. W PŚ można znaleźć fragment: "lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus." Co sugeruje wyraźnie, że po jego narodzeniu, Józef współżył już z Maryją. Jednak duchowni tak omamili lud, że ten wierzy, że tylko oni mają monopol na prawdę i jedyną słuszną interpretacje Biblii (zresztą tyczy się to prawie wszystkich innych religii) i zawsze ci powiedzą, które słowa Jezusa, czy ewangelistów należy interpretować dosłownie, a w których "to nie o to chodziło..."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 sierpnia 2019 o 21:26

K kea1111
-4 / 6

@Bloodonice
W Piśmie Świętym nie piszą o tym, że miała jakiś innych synów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+1 / 5

@kea1111 . ależ "pisze"! Jest w ewangeliach kilka miejsc wyraźnie mówiących o braciach i siostrach Jezusa. Są wymienione imiona tych braci. W listach apostolskich i dziejach jest też wymieniony brat pański, Jakub. Katolicyzm oczywiście mami lud, że to byli kuzyni. To nie prawda. Greckie słowo "kuzyn" to anepsios, a "brat", to adelfos, i to drugie określenie jest użyte w ewangeliach i pozostałych tekstach. Katolicyzm dla obrony swoich niebiblijnych dogmatów posuwa się nawet do kłamstwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
+1 / 5

@adamis62
Twój post jest wybitnym przykładem tego, że nie należy interpretować Pisma Świętego samodzielnie. Zgaduję, że sensacyjne wiadomości o tym, że Chrystus miał jakichkolwiek rodzonych braci, znalazłeś pod tym linkiem: http://www.biblia.start24.eu/337-Bracia-Jezusa.html zamiast zajrzeć do dobrego źródła, jakim jest książka pt. "Klucz do Biblii". Jest to podstawowy podręcznik do biblistyki (oraz jedno z najlepszych źródeł na ten temat), które sugeruje to, że nauka Kościoła jest zgodna z rzeczywistością naukową (zaraz się rozedrzesz, że to pisał katolik, ale bez przeczytania tej książki człowiek nie ma prawa wypowiadać się na temat czegokolwiek w Piśmie Świętym, bo to jest po prostu- podstawa).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bloodonice
0 / 0

@kea1111 Przecież ja nawet nie wspomniałem o kwestia posiadania przez Maryję innych dzieci poza Jezusem (co, jak widać, też nie jest do końca pewne), tylko o kwestii jej dziewictwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 sierpnia 2019 o 21:31

K kea1111
0 / 2

@Bloodonice
Pewne jest to, że Maryja nie posiadała dzieci poza Chrystusem, tak samo, jak pewna jest kwestia Jej dziewictwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bloodonice
0 / 2

@kea1111 Niby na jakiej podstawie? Wytłumacz mi to. Jak się odniesiesz do zacytowanego przeze mnie cytatu z Biblii?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 sierpnia 2019 o 20:25

A adamis62
0 / 2

@kea1111 , Prawda o rodzinie Jezusa jest zapisana w Biblii, a nie w jakichś tam ludzkich jej interpretacjach. Nie interesuje mnie, co w tym linku jest napisane. Nie obchodzą mnie też zbytnio książki na temat Biblii. Tę polecaną dostałem niedawno w prezencie. Już sam tytuł zniechęca do lektury. Klucz do Biblii ma jej autor, a nie jakikolwiek człowiek. Wiem, że autor chce dobrze, ale każda interpretacja MUSI zgadzać się z ogólną wymową Biblii. Jeśli tak nie jest, nie obchodzi mnie ani jej autor, ani jego pozycja w kościele (jakimkolwiek), ani jego wykształcenie teologiczne. Ewangelie mówią o braciach i siostrach Jezusa i tyle. Co tu kombinować i po co? Żeby utrzymać się przy władzy? Albo może utrzymać dawną herezję, do której przekonało się miliony? Niepokalane poczęcie i wniebowzięcie Marii (nie Maryi -co za koszmarne wykoślawienie!?) jest katolicki mitem i ferezją, i co by nie kombinować, jest nie do obrony na podstawie Biblii. Wiem, katolicy zawsze zarzucają mi, że ja w kółko tylko Biblia i Biblia, a pomijam Tradycję. Wiesz co?, jestem prostym budowlańcem i lubię mieć w pracy jeden sprawdzony metr, a nie różne, zmieniające skalę co jakiś czas, raz dodające, raz odejmujące parę niby nieistotnych milimetrów. Czymś takim jest właśnie wasza Tradycja - zbiór sprzecznych wzajemnie bajek i legend (czyli dowolnej jakości metrów) będących pod ręką jak się chce obronić fuszerkę. Narzucasz się z tą książką, jakby to było coś jedynego w tym temacie, co przeczytałeś. Ciekawe, jak sobie radzili prawdziwi chrześcijanie przez wieki nie mając tej książki? Może polegali na Duchu Świętym? Eeeee, chyba nieeeee...., to by jakieś dziwaki były. Duch Święty, to nic pewnego, wieje jak chce, nie to co ta wspaniała książka. Ona jest lepsza od Niego. Przed tą książką całe chrześcijaństwo tkwiło w błędzie!
Trochę drwię, owszem, ale do takiego podejścia sprowadza się twoje poszukiwanie prawdy. Książka lepsza od Ducha Świętego. I uprzedzając - nie jestem ŚJ - oni piszą "duch święty".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
0 / 0

@adamis62
Pismo Święte podlega interpretacjom, by zostało ono zrozumiane tak, jak rozumiano je za czasów, w których je pisano. To nie są "ludzkie interpretacje", czy wymysły. Znaczenie pewnych słów, wyrażeń używanych powszechnie w tamtych czasach (i przetłumaczonych na inne języki) zmieniało się, a żeby to zrozumieć, Pismo Święte, należy znać historię tamtych czasów, znać język, w którym Pismo Święte zostało napisane, prawo żydowskie oraz kulturę tamtych czasów.

Podam przykład pierwszy z brzegu: przy wyborze pomieszczenia, w którym odbywała się Ostatnia Wieczerza, Chrystus kazał im iść za mężczyzną niosącym dzban. Czy wiesz, dlaczego owy mężczyzna się tak wyróżniał? Czy wiesz, czemu Chrystus zwlekał ze wskrzeszeniem Łazarza więcej niż trzy dni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
+1 / 1

@Bloodonice
Bardzo łatwo. Słowo "aż" miało kilka znaczeń. Równie dobrze to mogło oznaczać, że w ogóle nie mieli już dzieci, bo nie mieli żadnych stosunków seksualnych. I wnioski wyciągnęłam na podstawie Pisma Świętego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 0

@kea1111, wszystko pięknie, tylko jakoś tak dziwnie się składa, że czym wierzący więcej wiedzą o tym wszystkim o czym piszesz, tym ich wiara jest bardziej drętwa, pozbawiona dynamiki. Znam (znałem, bo wielu już nie żyje) wielu chrześcijan starej daty, którzy przeszli nie jedno w życiu włącznie z prześladowaniami za wiarę za okupacji a potem za komuny. Ich wiara była bardzo silna, ufali Bogu w każdej sytuacji i On ich ratował, często w cudowny sposób. I wiesz co? Oni nie mieli pojęcia o tych wszystkich znaczeniach, symbolach, odniesieniach kulturowych i historycznych w Biblii, ale kochali ją, czytali często w ukryciu i chronili jak skarb. Oddał bym wszystkie książki teologiczne świata za tajemnicę ich wiary. Takich książek się naczytałem, że hoho. Można je liczyć na setki. Zalegają mi na półkach. I co z tego mam? Niewiele. W zasadzie nic. Po wielu z nich musiałem się, czasem latami, wygrzebywać z jakiegoś bagienka duchowego. Za to Biblia czytana pod przewodnictwem Ducha Świętego jest zaskakująca i cudowna nawet po 40 latach czytania. I niech mi tak zostanie.
A co do "Klucza do Biblii" - tak wytrwale bronisz katolicyzmu, a nie przeszkadza ci, że autorem tej książki jest protestant? On tam nawet nie tyka katolickich interpretacji, bo nie zajmuje się domysłami i ideologią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yabol428
0 / 2

Widać, że grób jest pusty, bo Maryja została wniebowzięta. Czyli wszystko się zgadza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F ferdal
0 / 4

@yabol428 Czyli jeśli otworzę losowy grób na cmentarzu i zobaczę że jest pusty to znak, że ten zmarły został wniebowzięty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 sierpnia 2019 o 21:24

D daclaw
+3 / 3

Prędzej w to wniebowstąpienie uwierzę, niż w to, że 2000 lat temu żonę cieśli pochowano w sarkofagu, który w świetnym stanie przetrwał do dnia dzisiejszego. Prawdopodobieństwo przetrwania jakiegokolwiek ruchomego zabytku z tamtych czasów, który da się powiązać z konkretną osobą, jest równy prawdopodobieństwu trafienia szóstki w totka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U Ucik
0 / 0

@daclaw Ale większość historyków uważa, że Jezus był postacią historyczną. Tylko są tacy co wieżą, że był zesłany od boga, a są tacy co uważają, że pochodził z zamożnej rodziny, był Rabbi i politykiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 0

@daclaw , oczywistością jest, że te wszystkie tzw. święte miejsca, to bzdury powstałe w czasach, kiedy chrześcijaństwo stało się mniejszością a katolicyzm, czyli herezja, stara się wcisnąć na jego miejsce. Poza tym jestem pewien, że Bóg zadbał o to, żeby po Jezusie i apostołach nie pozostały żadne pamiątki, bo wiedział, że ludziom będzie odbijać z ich powodu. Istotą wiary chrześcijańskiej jest OSOBISTA społeczność ze zmartwychwstałym Jezusem, a nie czczenie jakichś przedmiotów, co jest czystym pogaństwem. Niestety, tego pierwszego w katolicyzmie jest prawie zero, a drugie jest normą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F ferdal
+1 / 1

@daclaw Sorry, ale obaj się mylicie. W czasach cesarstwa rzymskiego w zasadzie jedyną osobą, która można była pochować w sarkofagu był sam cesarz rzymski. Nie widzę żadnego dobrego powodu aby wierzyć, że żonę cieśli która nie była obywatelką Rzymu (życie Maryi to czasy długo przed wprowadzeniem edyktu cesarza rzymskiego Karakalli z 212) to na dodatek pochodziła z dość odległej prowincji.
Co to oznacza? Ano to iż jestem w stanie twierdzić, że nie pochowano tam Maryi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 sierpnia 2019 o 21:40

K kea1111
-2 / 4

Naucz się czytania ze zrozumieniem: "(...)to właśnie z tego miejsca Maryja Matka Jezusa została z duszą i ciałem wzięta do nieba." Wg apokryfów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar brajanpiast
0 / 2

@kea1111 czyja twierdzę, że tak nie było? Naucz się czytania ze zrozumieniem. Co w democie świadczy o tym, że mam jakieś zdanie na ten temat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 sierpnia 2019 o 18:13

K kea1111
-2 / 4

@brajanpiast
Zasugerowałeś mi, że nie została Wniebowzięta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar brajanpiast
+1 / 3

@kea1111 No nie, napisałem, że istnieje grób i że dogmat o Wniebowzięciu pochodzi z 1950 roku. To podstawowe informację, którymi chciałem się podzielić w dniu dzisiejszego święta. Od kiedy my katolicy wierzymy w apokryfy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 sierpnia 2019 o 18:44

K kea1111
0 / 2

@brajanpiast

Dogmat mówi tylko o tym, że została wzięta z duszą i ciałem. Niestety, katolikiem nie jesteś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar brajanpiast
0 / 2

@kea1111 ale co z apokryfami? Więc nie masz już zastrzeżeń co do demota? To chyba ja lepiej wiem, czy jestem katolikiem czy nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
-1 / 1

@brajanpiast

Zastrzeżenia mi nie przeszły.

Jeżeli jesteś katolikiem, to udowodnij to.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bubuniu
0 / 0

@brajanpiast No więc zacznijmy od tego czym jest dogmat. Jest to prawda wiary, która wynika z Objawienia, jest z nim zgodna Różnica jednak miedzy dogmatem o Zmartwychwstaniu a Wniebowzięciu jest taka, że ten pierwszy w oczywisty sposób wynika z Objawienia, a ten drugi nie. Dlatego niektóre dogmaty wymagają tego, aby je ogłosić. To nie jest więc tak, że jakaś prawda wiary zaczyna istnieć wraz z ogłoszeniem ją w formie dogmatu, a wcześniej to jej nie było i się w nią nie wierzyło. Bo w takim razie podaj mi datę ogłoszenia dogmatu o zmartwychwstaniu czy stworzeniu nieba i ziemi przez Boga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 sierpnia 2019 o 21:12

avatar brajanpiast
+1 / 1

@bubuniu Dogmat o Wniebowzięciu musiał być ogłoszony, rozumiem. Już wcześniej przedtem wierzono w Wniebowzięcie, ale się zaorałem.
W takim razie nie ma różnicy między nieoficjalnymi,a oficjalnymi wierzeniami Kościoła. I tu widać całą sprzeczność religii. Te dogmaty o których mówisz też są opisane w KKK, więc zostały kiedyś ogłoszone. Apokryfów się nie uznaje, no chyba, że są przydatne, aby zamaskować jakieś mocno zakorzenione w kulturze święto niechrześcijańskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
0 / 0

@brajanpiast

"Już wcześniej przedtem wierzono w Wniebowzięcie, ale się zaorałem. W takim razie nie ma różnicy między nieoficjalnymi,a oficjalnymi wierzeniami Kościoła." Są różnice i to znaczne. Mogę podać przykład takich rzeczy, jak kurs Alfa (wcześniej niby wszystko było z nim cacy, ale okazało się, że to po prostu protestancka nowinka) czy spoczynek w Duchu Świętym.
Dogmaty zwykle są ogłaszane, jeżeli zaczynają w daną rzecz wątpić. Mogą też być również wielowiekowym potwierdzeniem wiary ludu Są również dowodami na to, że wiara ewoluuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar brajanpiast
0 / 0

@kea1111 ale KK twierdzi, że nic nigdy nie zmieniał i że nauczanie kościoła jest właśnie niezmienne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
0 / 0

@brajanpiast
Bo jest niezmienne. To, że jest jakiś dogmat to wcale nie świadczy o tym, że cokolwiek się zmieniło. Tylko zostało uroczyście sformułowane, a święto wniebowzięcia jest jednym z najstarszych świąt katolickich.
Odnosząc się do jednej z moich poprzednich wypowiedzi. Wiara ewoluuje. W pewnym okresie były inne formy spowiedzi i konfesjonał został wprowadzony soborem trydenckim. Lecz co zmienia to w samej idei spowiedzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 sierpnia 2019 o 19:10

E evip
0 / 4

Jezus też ma grób i co? To Maryja może mieć sarkofag. Co za różnica, skor ciała nie ma. Autor chyba sam się zaorał, bo jedynie co udownił, że w "sarkofagu Maryji" nie ma ciała, co jest zgodne z dogmatami Kościoła....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar brajanpiast
0 / 2

@evip czy ja twierdzę, że tak nie było? Naucz się czytania ze zrozumieniem. Jeśli w grobie nie ma ciała oznacza to, że dana osoba zmartwychwstała i została wzięta do nieba?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+1 / 3

@evip , czemu bardziej ufasz, Słowu Bożemu, czy dogmatom katolicyzmu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rewl
-2 / 4

Pierwsza cichodajka a tak wielbiona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem