Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
829 846
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R konto usunięte
+5 / 15

@Bartek298 Zbyt dużo hałasu jest wokół tej sprawy, aby nie była to prawda. Kobieta bardzo mocno ryzykuje, co wg mnie uprawdopodabnia tę sytuacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tinnytin
+11 / 13

@Bartek298 Przyjrzyj się zdjęciom. Zdecydowanie polska i Auchan. Gość też bardzo w klimacie Janusza taksówkarza, króla siedmiu szos i osiedli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mindfield
+1 / 11

@Rissi Ta kobieta na swoim profilu facebookowym nie dalej niż miesiąc temu rzucała się że jakiś koleś na grupie "silngle i singielki" walił gruchę przed kamerą, przy czym opublikowała jego facjatę i zrzut profilu, więc to może być egzemplarz madki.którą wszystko wkurza a jej dziecku wszystko wolno bo jest niepełnosprawne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-2 / 16

@mindfield Niepelnosprawnosc nie powinna byc przyzwoleniem na glosne zachowanie dziecka w sklepie. Zwrocil dziecku uwage, jak widac z kontekstu to nie pomoglo, skoro przy spotkaniu przy kasie znow zwracal uwage - jak sie zachowalo w tym czasie dziecko? O tym jakos ani slowa. Ani o tym, ze ta Pani powinna dopilnowac tego, by dziecko zachowywalo sie w sklepie w sposob ktory nie bedzie przeszkadzal innym kupujacym!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+10 / 14

@Xar napisane jest, że dziecko śpiewało i że gaworzy. Nie przesadzaj, sklep to nie biblioteka, ludzie gadają przez telefony, rozmawiają ze sobą, lecą komunikaty pracownicze, reklamy, czy ogłoszenia, że jest jakaś promocja, denerwująca muzyka itd a jedno dziecko sobie śpiewało... Nawet jakby się wydzierało, to nie daje prawa nikomu straszyć dziecka i obrażać w taki sposób, a już na pewno nie ma prawa szarpać matki. Z tego, co tu jest napisane, postronni stali po jej stronie, nie jego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bartek298
+2 / 4

Powtarzam, żadne stereotypy nie upoważniają nikogo do tego żeby napisać "Ta sprawa jest prawdopodobna bo..." Nie masz dowodów, nie oceniaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mindfield
-2 / 4

@VaniaVirgo "Napisane jest"? Nie, to tekst wyprodukowany przez madkę skądinąd niepełnosprawnego bombelka. Jak wygodnie wydawać osąd wyłącznie na podstawie zeznań jednej strony :/

Jak słusznie zauważył @Xar, niezależnie od tego czy dziecko jest niepełnosprawne czy też nie - to rodzice powinni dopilnować by ich pociechy zachowywały się właściwie.

A jak Ty słusznie zauważyłeś, w sklepie było mnóstwo innych osób gadających przez telefony i rozmawiających ze sobą. Gość zwrócił uwagę jedynie tej madce przy czym inni normalnie zachowujący się klienci nie przeszkadzali typowi. Nie zastanawia Cię ta sytuacja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 2

@mindfield Odnoszę się do treści, jeśli było inaczej to nadal nie wiemy jak. Zakładanie z góry, że na pewno dziecko było okropne, bo w internecie tylko takie przypadki są opisywane, to głupota. Jak napisał @Bartek298 to stereotypowe myślenie. Dorosłemu facetowi, to pewnie by nic nie powiedział, ale matka z chorym dzieckiem to łatwy cel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 3

@VaniaVirgo nie widzisz ze cala sytuacja opisana jest stronniczo, emocjonalnie i bezrefleksyjnie?
Zastanow sie nad tym:
1. Dlaczego obcy facet, starszy, zapewne majacy juz sluch nie na poziomie nietoperza, musial uspokajac czyjes dziecko. Co robila w tym czasie matka.
2. Dlaczego sytuacja sie powtarzala w roznych miejscach?
3. Jak glosne byly te gaworzenia dziecka?
4. Dlaczego matka, wiedzac, ze dziecko jest niepelnosprawne, narazila je na takie stresy?
5. Czy widzisz tutaj przesadna, wrecz histeryczna reakcje madki? Skoro taka jest jej reakcja, to i czy cala sytuacja zostala opisana obiektywnie? Skoro nie jest to obiektywne, to o czym rozrzalona madka "zapomniala" napisac?
6. Dlaczego nie zareagowala obsluga? Moze facet mial racje?
7. Czemu gosciu mial problem tylko z tym dzieckiem, a nie rzucal sie do kazdego? Moze jednak to dziecko nie bylo takie ciche i grzeczne jak to opisala madka?
8. Najwazniejsze, pytanie na logike - czyim obowiazkiem jest zwracanie dziecku uwagi? Czemu zareagowal obcy czlowiek, a nie madka? Moze madka uznala to za normalne dla jej dziecka zachowanie i przeszla nad tym do porzadku dziennego, ale komus innemu to jednak przeszkadzalo? Skoro madka i dziecko zostali zwyzywani, to raczej nie dlatego, ze powiedziala "prosze Pana, moja corka jest chora i nie zawsze wie, jak sie zachowac. Przepraszam bardzo, nie panujemy nad tym, ale sie staramy. Bardzo mi przykro, ze wytracila Pana z rownowagi, ale nie zrobila tego umyslnie. Bardzo przepraszam"....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+1 / 3

@Xar zawsze będzie opisana stronniczo, jeśli opisuje osoba, czująca się poszkodowaną. Nie oceniam tutaj prawdziwości tego wpisu, tylko tekst.
1. Wyobraź sobie, że są na tym świecie walnięci, upierdliwi ludzie, czepiający się kogo się da. Więc mógł sie przyczepić, bo dziecko głośne, jak i mógł sie przyczepić, bo jest walnięty.
2. Dlaczego tylko ten jeden człowiek? Skąd wiesz, że innych dzieci się nie przyczepił?
4. A nie no jasne, przecież jeść nie potrzebują... powtarzam, byli w sklepie, nie w bibliotece.
5. Każdy by był pełen emocji po szarpaninie i straszeniu jego dziecka.
6. No i to jest właśnie powód, dla którego babka o tym pisze, bo obsługa nie reagowała. Nawet gdyby ona była winna, nadal powinni zareagować.
7. Jak wyżej pisałam, a skąd wiesz czy się nie czepia codziennie jakiegoś dziecka?
8. I tu trafiasz w sedno, dlaczego obcy facet w sklepie przywala się do niepełnosprawnego dziecka? Bez względu na zachowanie, nie mówi się, żeby chore dziecko oddać do zoo no kurde. Nawet jakby zwrócił uwagę matce to powinien to zrobić i wrócić do zakupów, a nie bez sensu się awanturować.
Jeszcze coś chciałam dodać, ale to na pw

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RamboJoker
-5 / 21

Może też był niepełnosprawny? więc będzie remis. :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kanapker
+7 / 9

@RamboJoker tak moze byc. Kilka fajnych komentarzy od ludzi którzy kierują się móżgiem a nie emocjami jak małpy:

"Rozwaliły mnie te komentarze, że to nie człowiek, zamknąć go, ja rozumiem że taki dziad krzyczący stanowi zagrożenie dla społeczeństwa, ale on też wymaga leczenia, tak samo jak to hore dziecko, nad którym wszyscy ubolewają"

"Fakt. Ironicznie człowiek z problemami psychicznymi (ciężko inaczej wyjaśnić takie po*ierdolone zachowanie) czepia się innego człowieka z problemami psychicznymi"

"bo ludzie to debile i w każdym konflikcie potrzebują tego złego i tego dobrego"

zostawiam do przemyślenia, zwłaszcza tym co oceniają wszystko szybciutko i lubią bawić się w samosąd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 sierpnia 2019 o 18:54

V VaniaVirgo
+1 / 1

@kanapker Jest taka możliwość tylko że to dziecko było z opiekunem, a on nie. Jeśli jest w jakiś sposób niebezpieczny (szarpanina), to stanowi zagrożenie i nie powinien sam poruszać się po przestrzeni publicznej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kanapker
-1 / 3

@VaniaVirgo całkiem możliwe ale w gruncie rzeczy nijak nie wpływa to na sens bijący z komentów które tu przytoczyłem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+1 / 1

@kanapker Wszędzie są takie komentarze, kto jest zły, kogo ukamienować, samosądy, no co poradzić. Jakbyś wystawił na rynek stos i czarownice to też przyszliby porzucać zgniłymi pomidorami i sobie popatrzeć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T taksiarz
+19 / 27

Po brodzie i wąsach to na 199% pułkownik Sanders, ten od KFC.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B baranina13
-2 / 8

to jest Sanders, pułkownik

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SilesianSeparatist
+19 / 31

Skoro pani dzieci nie potrafią się zachować to nie powinna ich pani mieć - te słowa powinien skierować do własnej matki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P plbronies
+2 / 12

@SilesianSeparatist Nie, powinien je skierować do matki bachora, który drze ryj w sklepie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SilesianSeparatist
0 / 2

@plbronies Czego nie rozumiesz w słowie "niepełnosprawna"? I uprzedzając, wystarczy wejść na profil autorki by zobaczyć, że niepełnosprawność dziecka jest widoczna gołym okiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P plbronies
-1 / 3

@SilesianSeparatist Co mnie to interesuje? Sklep jest miejscem publicznym i obowiązują tam normy społeczne. Jeżeli niepełnosprawność nie przeszkadza w przestrzeganiu norm społecznych to nie ma problemu, ale jeżeli dziecko jest na tyle niepełnosprawne, że wykracza poza te normy i przeszkadza innym klientom, no to przykro mi, ale powinno zostać w domu i chodzić tylko w miejsca, które są przeznaczone dla takich osób

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vetulae
-4 / 14

Mam nadzieję, że go ktoś rozpozna. Nie możną pozwalać na takie chamstwo i zezwierzęcenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kanapker
+1 / 9

@vetulae tak, znajdźmy go i najlepiej spalmy na stosie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-3 / 19

@vetulae gdzie zlamal prawo? Poza tym, ze zaczal szarpac osobe bezprawnie utrwalajaca jego wizerunek bez jego zgody?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kanwen
0 / 10

@Xar W ciemnogrodzie nie liczy się prawo, tylko instynkty, najlepiej instynkty zemsty i prześladowań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kanwen
-2 / 6

Ciemnogród nadal mnie nie rozczarowywuje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
+2 / 6

@Xar Pytasz, gdzie złamał prawo? Przeczytaj swoje drugie zdanie, tam jest odpowiedź. To zwykły bandzior, a słuszny wiek jest okolicznością obciążającą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M metius
+4 / 6

@Xar Art. 217

§ 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vetulae
+1 / 3

@Kanwen jeśli stawanie po stronie słabszego jest oznaką ciemnogrodu to jestem dumna, że jestem ciemnogrodem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ouizosi
+2 / 2

@Xar Rozpowszechnianie wizerunku a nagrywanie kogoś to dwie różne sprawy. Można nagrywać, nie można rozpowszechniać. Także w momencie zdarzenia Pani nie popełniła czynu zabronionego, a Pan tak.

Oczywiście Pan może skierować przeciwko Pani powództwo o naruszeniu dóbr osobistych, ale z uwagi na okoliczności zdarzenia prawdopodobieństwo skuteczności takiego powództwa jest bliskie zeru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
0 / 0

@Xar
A po co mi to piszesz? Ja Ci odpowiadałem na Twoje pytanie, co złego zrobił ON, a Ty mi piszesz o rozpowszechnianiu wizerunku. Gdzie ON rozpowszechniał czyjś wizerunek?
A tak na marginesie, chciałbym widzieć, jak ten stary gnój zgłosi się do "ścigantów" i pozwie pokrzywdzoną o ujawnienie swojej mordy XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+33 / 39

Gdyby miała jakiś towar, w którym czip nie zostałby zdeaktywowany i bramka zaczęłaby pikać, panowie z ochrony pojawiliby się natychmiast.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
+14 / 16

@Britta1 panowie z ochrony się pewnie bali podejść i zareagować. Ochroniarze w marketach to zwykle staruszkowie i chudziny ze niepełnosprawnością aby było taniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
+13 / 15

@voot1 Ochroniarze w sklepach tak naprawdę nawet nie mogą użyć siły XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
+5 / 5

Jakim? Zwyczajnym. Nie trzeba żadnych specjalnych wersji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SilesianSeparatist
0 / 0

Skoro pisała na prywatnym profilu, to zapewne w mieście swojego zamieszkania, liczyła że viral obiegnie okolicę, nie liczyła na demotywatory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 0

@JanuszTorun Ślepy jesteś czy po prostu nie umiesz czytać? Dam ci wskazówkę: przeczytaj trzecie zdanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shaam
-3 / 15

Kopnąć w jaja i z mordą do gościa, że pod nogi podłazi. Swoją drogą nie było tam normalnego faceta, który "wytresowałby" go na szybko?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Graand46
+1 / 13

Nie te czasy. 10 lat temu tak, chociaż może jeszcze wcześniej. Społeczeństwo się zmienia. Na głupsze oczywiście. Te parę lat temu dziadzia dostałby lepe na pysk od pierwszego lepszego, ale teraz mamy tolerancję. Kto wie może ten dziadzia jest waginosceptykiem, a atak na niego skończyłby się tragicznie. A tak na serio to kiedyś sprawy załatwiało się w prosty sposób. Na podwórku jak byłeś podlotkiem to jak starsi byli to siedziałeś cicho. Szczególnie jak starsi chłopaki grali na boisku. A teraz. Byłem niedawno na moim osiedlowym boisku z kumplami porzucać do kosza, podchodzi do nas dzieciak 14 lat i pyta czy fajki mu nie damy... Za moich czasów za samo wejście na boisko gdy starsi grali przysługiwał kop w du.palq

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+1 / 1

@Graand46
Gramy w nogę na wynajętej hali, przerwa. Podchodzi jakiś szczurek licealny z pomalowaną grzywką, torebką i dziewczyną emo (nie wiem czy dobra kolejność) i pyta o fajki. Zaśmialiśmy się tylko. Dzisiaj na tym się kończy, 15-20 lat temu faktycznie mógłby kopa jeszcze zarwać:) Kiedyś to kurła było...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 sierpnia 2019 o 18:45

N nkg
0 / 4

@Graand46 w swoich czasach co robiłeś jak dostałeś w ryj od starszego? Leciałeś po kumpli i odwet, a jak nie to nie dawało rady to pokornie czekałeś na swoją kolej. Teraz gimbus leci do rodziców, a rodzice na policje. Z jednej strony to dobrze, bo mniejsze ryzyko, że dostaniesz w łeb tylko dlatego, że komuś się nie spodoba Twój ryj. Z drugiej strony jak ktoś już będzie Cię chciał zlać w ten ryj, to o obrońcę będzie trudniej bo się będą bali, że sklepią dupka, a pójdą siedzieć za człowieka. Takie czasy. Na szczęście jest internet, są kamery, nieuchronność kary wyższa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
-4 / 6

@Graand46
Dziadzia wygląda na ekstremalnego wręcz pisiora i fana pana Jędraszewskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gstrzeg
+8 / 16

Niepełnosprawne? ŻADNE dziecko nie powinno być tak potraktowane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 20

@gstrzeg jka to nie?Gowniak ktory nie umie sie zachowac powinien byc traktowany jak na tym gifie gdzie uderzany przed gowniaka facet wylewa mu mleko z wozka na lepetyne.
Uszanujmy to, ze nie kazdy ma ochote sluchac rykow niepelnosprawnego dziecka. Ktos ma prawo powiedziec, ze mu sie to nie podoba - o ile dziecko nie ma wytuatuowane na czole "jestem niepelnosprawny" to facet mial prawo zwrocic uwage - ze zachowal sie w sposob chamski, myslal prawdopodobnie, ze trafil na madke z chorom corkom i staral sie dostosowac do poziomu odbiorcy. To, ze nie dal sie zgasic ludziom obok to pokazuje buractwo, ale nie jest to w zaden sposob karalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+5 / 11

Xar czyli w sumie gość jest kulturalny on się po prostu starał dostosowywać do poziomu odbiorcy? No normalnie hero postawił się malej dziewczynce gratuluję jakim trzeba być zakompleksionym frustratrm aby się dowartościowywać wyładowując na kimś kto nie jest wstanie się bronić. Zakładając że debil nie zauważył że dziecko jest chore to po zwróceniu mu uwagi powinien załapać. Też mnie wkurzają czasem dzieci ale nie przyszło mi do głowy wyładowywać swojej agresji na nich. Pomijam już fakt że na ogół jednak da się odróżnić osobę upośledzona (po obserwacji) od wku...jacych gimbów którym należy zwrócić uwagę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 9

@Tibr zwroce tylko uwage, ze kazal sie temu dziecku zamknac. Mogl miec gorszy dzien, albo po prostu byc chamem. Co nie zmienia jednak faktu, ze widac w zachowaniu dziecka bylo cos nie tak. A co w tym czasie robila matka dziecka i dlaczego nie zareagowala na nieodpowiednie zachowanie dziecka zanim nie zareagowal ktos obcy? Zwroc uwage,ze wpis jest jednostronny, emocjonalny i przede wszystkim pozbawiony rzetelnych informacji o rzeczywistym zachowaniu dzieciaka. Jakos nie wierze, ze dziecko nucilo sobie pod nosem cicho tak, ze mama musiala uszka nastawiac,zeby go uslyszec...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
-4 / 20

A w tej bajce były smoki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 5

Ochroniarze nie mieli wiele do powiedzenia mogą zostawiać tzw. zatrzymanie obywatelskie (tak jak każdy inny) zaistniała sytuacja nie mieściła się w ramach dobrego obyczaju i stosunków społecznych, a o ochrona zatrzymując kogoś musi być pewna że sąd potraktuje to jak zatrzymanie obywatelskie w celu ochrony ludzi i mienia czy sąd określi to jako przekroczenie uprawnień gdy koleś zachowywał się nie obyczajnie krzycząc i wyzywając?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nkg
+4 / 8

@Xar w przestrzeni publicznej masz prawo nagrywać. Nie masz jedynie prawa udostępniać publicznie, ale jako dowód w sprawie jak najbardziej możesz przedstawić własne nagranie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 4

Xar nie wiem co ci napisać ja mówię o Rzymie ty o Krymie. 1. Napisałem że nie ochroną nie miała czystej sytuacji by zatrzymać kolesia bo mogli braknąć za bezpodstawne ograniczeni wolności.
2. Nic ci nie daje prawa do wyrywania komuś telefonu, to nie jest zastosowanie obrony koniecznej bo atakujący nie może się tłumaczyć że się musiał bronić. Nagrywanie nie kwalifikuje się jak przemoc przed którą przysługuje obrona fizyczna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ouizosi
0 / 0

@Xar Kolejny raz - nie ma czegoś takiego jak bezprawne utrwalanie czyjegoś wizerunku. Wskaż przepis prawny, który tego zabrania. Zabronione jest rozpowszechnianie wizerunku, nie nagrywanie. Możesz krzyczeć ile chcesz, rzeczywistości nie zakrzyczysz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cobalt54
+5 / 15

Ludzie nie lubią jak inni na cały głos puszczają disco polo albo inną muzykę. Więc jak ktoś inny gaworzy (sama autorka tak napisała) albo wydaje inne dźwięki, to nie dziwię się, że to drażni innych. Naprawdę jak ktoś np. zmęczony po pracy robi zakupy, to nie ma ochoty niczego słuchać. Mam nadzieję, że to uszanujecie. Sklep jest od robienia zakupów, a nie jest miejscem do popisów wokalnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Araneida
+2 / 12

@Cobalt54 , dokładnie, ale mamy epokę gdzie ludzie pozwalają na wszystko swoim "bombelkom", a jak ktoś śmie zwrócić uwagę, to już napaść i szopka.
Prawdopodobnie połowa świadków sytuacji, też życzyła by sobie żeby robić zakupy we względnej ciszy, ale zwyczajnie woleli się nie wcinać.
Nie znam się na dzieciach niepełnosprawnych, ale z pewnością da się w jakiś sposób sprawić by ich zachowanie, nie było uciążliwe dla innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawanalawe
0 / 12

@Araneida no właśnie nie. Mamy epokę zmyślonych historyjek o "madkach" i ich 13-letnich "bombelkach", które terroryzują i demolują cały pociąg i o tym, ze wszyscy płaczą ze wzruszenia, kiedy jakiś odważny, oczywiście "kawaler", niczym rycerz, zaprowadza spokój... Notorycznie nazywa się matki "madkami" a dzieci "bombelkami" i robią to najczęściej osoby bezdzietne, niewyżyte i roszczeniowe (pomijam takie, które mają problemy natury medycznej). Wszystko po to, by usprawiedliwić własne wady.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 3

W sklepie tego typu napierdziela przeważnie muzyczka i reklamy z głośników, pracownicy obsługujący stoiska z wędlinami, mięsami, serami, rybami czy wyrobami garmażeryjnymi porozumiewają się z klientami i między sobą, ludzie gadają przez telefony, rozmawiając, ruch i harmider jest tak duży, że gaworzenia dziecka na pewno nie słychać jeśli się odejdzie kilka kroków dalej i to też powinien zrobić człowiek, któremu to gaworzenie przeszkadza. Jeśli ma problem z hałasami, to po co w ogóle wchodzi w tak ekstramalnie głośne i zatłoczone miejsca? Jak widać chyba po to, żeby psuć krew innym ludziom. Jeśli sam jest niepełnosprawny, to ja się pytam gdzie jest jego opiekun? Kto za niego odpowiada? Bo jeśli nie potrzebuje opiekuna to znaczy, że może sam odpowiadać za siebie zatem nic nie usprawiedliwia jego zachowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ouizosi
0 / 0

@Araneida Właśnie, nie znasz się na dzieciach niepełnosprawnych, to nie wypowiadaj się w takich kwestiach. I nie próbuj porównywać dzieci niepełnosprawnych umysłowo do dzieci zdrowych, których rodzice wychowują "bezstresowo". Nie masz pojęcia, jakie mogą być różnice intelektualne i behawioralne pomiędzy takimi dziećmi.

Mechanikowi samochodowemu albo lekarzowi też powiesz, że nie znasz się, ale na pewno coś się da zrobić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 1

@Ouizosi o ile sie nie myle, to tacy rodzice powinni miec pomoc specjalisty, ktory nauczy ich jak postepowac z ich chorym dzieckiem,prawda? Jesli dziecko nie jest gotowe na jakies wyzwanie(np. skok ze spadochronem w wypadku dziecka pelnosprawnego albo na wyjscie do tlumu ludzi w godzinach szczytu w przypadku dziecka niepelnosprawnego intelektualnie), to sie go przed tym wyzwaniem nie stawia, prawda? Podobnie jak stara sie to dziecko wspierac i przygotowac je, nauczyc odpowiednich zachowan. Tutaj wina jest ewidentnie rodzica, ktory wyszedl z zalozenia, ze jak ma dziecko chore to temu dziecku wolno wszystko,bo jest chore.
Poza tym, po zdjeciach widac, ze dziecko jest uposledzone ruchowo(jezdzi na wozku), ale w zaden sposob nie widac, ze ma problemy psychiczne - rownie dobrze brak mozliwosci porozumiewania sie moze wynikac z oslabienia miesni a nie z rozwoju psycho-emocjonalnego. Obcy czlowiek tego nie wie, ale jesli w kilku roznych miejscach zwraca uwage, a rodzic nie reaguje, to chyba gdzies tutaj jest PRZEDE WSZYSTKIM niedopatrzenie ze strony rodzica, a nie osoby ktora wkurzyly wrzaski,co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ouizosi
-1 / 1

@Xar Przestań traktować wyjście do sklepu, zupełnie powszechną i normalną rzecz, jako jakieś wyzwanie typu skok ze spadochronem. Zachowaj jakieś sensowne proporcje.

Dziewczynka jest niepełnosprawna umysłowo, nawet wprost napisane jest, że nie mówi tylko gaworzy. Bardzo często osoby takie mają też problemy natury fizykoruchowej i jeżdżą na wózkach. Także nie doszukujmy się tu jakiegoś spisku...

Co do głośnego zachowania. Tak, może to być dla niektórych uciążliwe, ale takiemu dziecku możesz nie być w stanie tego wytłumaczyć. Takie dziecko może w ogóle nie rozumieć istoty tego problemu. Będziesz tresować je jak psa, albo zaklejać usta taśmą? A jak się nie da, to trzymać w zamknięciu w klatce? To tylko pogorszysz stan takiej osoby. Ta dziewczynka na pewno się cieszyła, że mogła pomagać w zakupach. Była podekscytowana i wyrażała radość na swój sposób. Miejmy trochę wyrozumiałości w takich sytuacjach i pozwólmy na odrobinę radości takim dzieciom. Mama nie zabrała tej dziewczynki do kina, teatru, biblioteki, czy wykwintnej restauracji, tylko do zwykłego sklepu. I nie porównuj tej sytuacji do tego wychowywanego bezstresowo chłopca, co uderzał wózkiem w nogę. To zupełnie różne i całkowicie nieporównywalne okoliczności, przyczyny i zachowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nicemen1
+1 / 7

Ja bym się bał, ale siebie co bym mu mógł zrobić jakby to była moja córka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nicemen1
0 / 0

@Xar Pudło niestety mam córkę dotkniętą autyzmem - nie widać tego od razu a zachowania są różne.
Obrazek nietrafiony

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

@nicemen1 wiec jako rodzic zdajesz sobie sprawe, ze wyjscie z takim dzieckiem wymaga odpowiedniego przygotowania i traktowania takiego dziecka, prawda? Kwestia zajecia sie dzieckiem i przygotowania go na to co go spotka. To jest w gestii rodzica, prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iceman31
-1 / 9

Chętnie dałbym mu w mordę gdybym tam tylko był...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dominika564
-2 / 2

Okey źle postąpił ale po co zniżać się do jego poziomu ? niech policja się nim zajmie i go ukara tak jak powinna za napaść. Pokażmy mu, że my jesteśmy mądrzejsi niech mu będzie wstyd po tym co uczynił i niech będzie mu głupio z powodu swoje głupoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tokativ
-2 / 2

też to widziałem na moim fb

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PaskudnaAjka
+2 / 10

znam to dziecko, uwierzcie mi- po nim naprawdę widac, że jest niepełnosprawna.
chodziła z moją córeczką do przedszkola terapeutycznego.
gościu zachował się jak ostatni cham!
po mojej nie widać niepełnosprawnosci (jedynie rodzice autystów są wstanie na pierwszy rzut oka zauważyć zanurzenie u mojej młodej), czasami klepie co ślina na język przyniesie mu po prostu powtarza jedno słowo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-2 / 20

@PaskudnaAjka No i co? Jak ktos ma babcie z nietrzymaniem moczu to pozwala sie jej odlewac na srodku marketu, bo chora? Albo jak czyjs brat ma porazenie mozgowe to ma dylac 140km/h autostrata jako kierowca? Nie wiem skad w ludziach takie wrecz debilne przekonanie, ze wszystko jest dla wszystkich i kazdy moze to samo. Otoz nie, jak dorosla kobieta nie sra na srodku restauracji, tak samo nie przewija sie na srodku restauracji gowniaka. Jak sie ma 2 dziecko uposledzone i podejmuje trud opieki nad nim, to nalezy pamietac, ze swiat nie ogranicza sie do tego uposledzonego dziecka. I skoro zabieramy dziecko uposledzone w miejsce publiczne to staramy sie aby dziecko bylo bezpieczne, ale tez aby nie przeszkadzalo innym. Trafilby sie nawalony dres, polamal dzieciakowi kosci i wtedy by byla dopiero afera. A jaki bylby tego powod - niedopilnowanie dziecka. Bycie rodzicem to nie tylko opieka nad wlasnym dzieckiem, ale odpowiedzialnosc za to, jak dziecko wplywa na swoje otoczenie. Tutaj tego ewidentnie zabraklo, i nie ma znaczenia, czy dziecko jest uposledzone czy "wychowywane" bezstresowo - nalezy pamietac, ze przestrzen publiczna nie jest wlasnoscia tylko dziecka i jego rodzicow. I tak jak w wypadku 4letneigo dziecka biegajacego przy drodze szybkiego ruchu, tak w przypadku ludzi w markecie wsrod ktorych jest pedofil albo osoba nadpobudliwa grozna dla otoczenia, konsekwencje niedopilnowania dziecka moga byc bardzo drastyczne. O tym przedewszystkim trzeba pamietac - ze zabierajac gdzies dziecko odpowiada sie nie tylko za to, zeby dziecku nie stala sie krzywda, ale tez za to jak to dziecko wplywa na otoczenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawanalawe
+4 / 8

@Xar człowieku, weź głęboki oddech i przestań usprawiedliwiać swoją agresję jakimś wyimaginowanymi wymaganiami o tym co i komu wolno. To dziecko po prostu nuciło coś pod nosem, to nie był jakiś specjalny objaw "upośledzenia". Co będzie następne? Że nie odpowiada ci ton głosu, akcent, wygląd, ubiór, wzrost?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 7

@kawanalawe a gosciu ma kurde sluch nietoperza ze to uslyszal,jak biedne dziecko cos pod nosem nucilo? Skoro osoba starsza to slyszala, to nie bylo to na poziomie 5-10 dB.
Moze Ty dojrzyj do spojrzenia na to, ze dziecko z rodzicami w markecie to nie tylko te dziecko i rodzice, ale tez towary, inni klienci i pracownicy. Sklep nie jest od tego, aby sie w nim wydzierac czy probowac swoich talentow wokalnych. Jesli pracownicy nie zareagowali na zachowanie osoby utrwalonej na zdjeciach, widac widzieli w tym zachowaniu slusznosc. Wiadomo, ze post wielce skrzywdzonej matki jest stronniczy i stara sie ona wszystko jak najbardziej wybielic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 5

@Xar ty jesteś poważny człowieku? Wszystkich ludzi, którzy w jakiś.sposob Ci przeszkadzają, pozamykałbyś w domach lub szpitalach na stałe?? Warto zaznaczyć, że kierujesz się subiektywnym odczuciem na temat tego, co jest przeszkadzające i uciążliwe a co nie. Jeżeli dla mnie uciążliwe jest zachowanie zrzędliwego i chamskiego faceta to co teraz? Mamy impas? Mi też wiele rzeczy przeszkadza, nawet nie masz pojęcia ilu ludzi mnie wkurvia, już samym swym jestestwem, ale czy to mnie uprawnia do rozdysponowania przestrzeni publicznej między wytyczoną przeze mnie grupę uprzywilejowanych? Czy mam prawo decydowania komu się życie w przestrzeni publicznej należy bardziej komu mniej? Charczący dziadek, gaworzące dziecko, gość z nadpotliwością czy gruba baba zajmująca swoim cielskiem 4 miejsca w.autobusie, mają zostać wykluczeni, bo mnie w jakiś sposób irytują? Co będzie, jeśli któregoś dnia ktoś uzna Ciebie za taką właśnie osobę? Może zawnioskujeny do admina, żeby Ci usunął konto, bo jesteś jęczydupą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

@7th_Heaven sa pewne normy wspolzycia spolecznego i przestrzen wokol nas nie ogranicza sie do 0,5m w kazda strone od nas. Sa tez inni ludzie o ktorych powinnismy myslec. Dlatego tez nie zapierd*ala sie 180km/h przez parking marketu. I o tym ja caly czas mowie - o dostosowaniu sie do norm w okreslonym miejscu. Inaczej czlowiek zachowa sie na dyskotece, a inaczej w eleganckiej restauracji(chociazby stroj i glosnosc mowienia). NORMY SPOLECZNE, PRZESTRZEN PUBLICZNA NIE JEST WLASNOSCIA MATKI Z DZIECKIEM, KIEROWCY, ANI MOJA, ANI TWOJA, JEST PUBLICZNA - tak reasumujac moja wypowiedz(caps jest dlatego, ze nie mozna tutaj podkreslac, nie chodzi mi o krzyk).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@Xar a kto decyduje o tym, jakie są normy? Co się w nich mieści a co nie? Bo wydaje mi się, za gaworzenie wykluczyłeś z granic normy całkowicie samowolnie i bezpodstawnie. Dla mnie poza normą mieści się wyzywanie matek. Co lepsze: po mojej stronie stoi prawo. A po Twojej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawanalawe
0 / 0

@Xar A skąd niby miałbyś kurde wiedzieć jaki słuch ma ten gościu i jak głośno nuciło to dziecko...? Ono tylko nuciło, nie robiło nikomu krzywdy, nie robiło hałasu, awantury... Naprawdę tak ciężko zdobyć się dorosłemu człowiekowi na odrobinę wyrozumiałości w stosunku do drugiego człowieka? Do niepełnosprawnego dziecka? Mogłabym też zrozumieć to, że post matki tego dziecka jest stronniczy (nie wiem, czy jest) - w końcu to matka. Ale dlaczego twój taki jest? Jedna rada (i to nie złośliwa) - więcej WYROZUMIAŁOŚCI - sam będziesz jej kiedyś potrzebował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PaskudnaAjka
+1 / 3

akurat to wydarzenie jest prawdziwe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irek19881104
0 / 2

bartek298 to chyba twój stary ze go tak bronisz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
-1 / 5

Kurde, prawie się rozpłakałem jak przeczytałem o tym dzieciaczku.

Próbuje mieć namiastkę normalnego życia a tu jakiś stary upośledzony chlor urządza piekło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 sierpnia 2019 o 19:37

P pokos
0 / 2

@Gats . Spotkały się dwie upośledzone osoby, jakim kluczem kierujesz się biorąc stronę jednej z nich?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 7

@Gats zwroc uwage jak nacechowany emocjami i stronniczy jest ten belkot. Jaka niby krzywda sie stala temu dziecku, ze ta matka chce wejsc na droge sadowa? Bo ktos smial jej rozwrzeszczonego dzieciaka uciszyc?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
+1 / 3

@pokos
@Xar
Razem z wami mamy już 4 upośledzonych:)

Biorę stronę wyzywanego i szarpanego. Słabszego.

Ciężko chorych w przestrzeni publicznej się po prostu omija. Sklep, komunikacja miejska. Odchodzisz na bok.

Wyzywanie podchodzi pod zniesławienie, a na to jest paragraf. Policja po coś została chyba wezwana, nie?

Jak was rodzice nauczyli że trzeba mordę drzeć na upośledzonego człowieka i szarpać się z jego opiekunem to mam radę: nie wyłaźcie z tej piwnicy w której siedzicie.

Klepiąc posty na Demotach jesteście bezpieczni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 sierpnia 2019 o 0:54

avatar Xar
+1 / 1

@Gats gdzie tu jest wyzywanie? Zamknij ryj podchodzi pod znieslawienie? O rany, musisz byc najlepszym adwokatem w Polsce zeby to w sadzie przeszlo xDDD
O ile dziecko nie ma wytuatuowane na czole "jestem niepelnosprawny" to facet mial prawo zwrocic uwage - zrobil to chamsko, bo zalozyl, ze musi naprostowac dzieciaka niewychowane, czyli uzyl jezyka, z jakim to dziecko obcuje(gdyby bylo grzeczne to by nie musial zwracac uwagi)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OverdriveA
0 / 2

@Gats Na osoby psychiczne nie ma paragrafu. Jakby bombelek tej Pani ważył 120 kg i postanowił zdemolować sklep, to myślisz, że zostałby ukarany? Naturalnie, że nie, bo zaraz okazałoby się, że światło w sklepie było za mocne, muzyka za głośna, a ludzie zbyt natarczywi w swoim chodzeniu obok, więc bombelek dostał uzasadnionego szału i nie ma sprawy. Upośledzony człowiek ma ten problem, że jest upośledzony. A jak spotka się dwóch upośledzonych, to który jest bardziej winny? I dziękuję, dokonałeś samozaorania w przekonaniu o jednowymiarowości tej sprawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ouizosi
0 / 0

@OverdriveA A wiesz, że nawet psychicznie chorzy mordercy nie siedzą w więzieniach tylko w zamkniętych oddziałach szpitali psychiatrycznych? To jest to według Ciebie kara czy nie? Takie osoby są bezkarne czy nie?

Sugerujesz, że osoba chora psychicznie popełniająca czyn typu "zdemolowanie sklepu" jest bezkarna? Gratulacje. Udaj się do któregoś ze szpitali psychiatrycznych i zapytaj, co zrobiły osoby tam znajdujące się. Możesz się zdziwić.

Tak BTW to próba porównania zdemolowania sklepu do głośnego zachowania jest nieco żałosna i nie wnosi nic do opisywanej sytuacji, bo to zupełnie różne zdarzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OverdriveA
-1 / 1

@Ouizosi Chętny wyciągnie przydatne wnioski, niechętny znajdzie problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Reinert
+2 / 8

Nie wiem, ale facet miał rację, żeby z takim gnojkiem do zoo się udać!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Blackmoone
+4 / 6

A najfajniejsze jest to że gdy niepełnosprawne dziecko śpiewa czy się drze to jest ok nikomu nie przeszkadza, ale jak robi to zwykły bombelek który jest niewychowany to każdy pod nosem gada czy narzeka lecz siedzi cicho jak mysz. Nie bronię tu gościa, bo nie wiemy jak wygląda dokładnie ta niepełnosprawność dziecka, ale gość mógł o tym nie wiedzieć, to co zrobił źle to zrobił źle. Uważam też że dziecku, nawet niepełnosprawnemu, nie powinno się pozwalać na wszystko bo jest inne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ouizosi
0 / 0

@Blackmoone Próbujesz zrównać intelektualnie i behawioralnie dziecko upośledzone z dzieckiem zdrowym? Proponuję, żebyś udał się do przedszkola, gdzie są takie dzieci i wytłumacz takim dzieciom, że nie wolno głośniej zaśpiewać, czy powiedzieć czegoś w sklepie. Takie dziecko nawet może nie rozumieć, czego ty wymagasz i o co prosisz. Nie pojmuje w ogóle istoty takiego problemu. W odróżnieniu od dziecka zdrowego, które to rozumie.

Gość wiedział, że dziewczynka jest niepełnosprawna, bo mu to matka powiedziała. To on jest nienormalny, że próbował przemocą fizyczną rozwiązać problem dla niego. I to nie pierwszy raz, jak już ustalono. To takie osoby nie nadają się do życia w społeczeństwa, a nie ta dziewczynka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 1

@Ouizosi facet, a calym szacunkiem: mamy w domu 2 koty. Jeden moze robic praktycznie co chce, bo nie jest natarczywy, ale drugi to by Ci pysk do talerza wsadzil gdyby mogl. I wiesz co? Kota nauczono, ze nie chodzi sie po stole i po meblach. Ze mu nie wolno. Nauczycilismy tego kur... kota. Kota, ktory ma mozg wielkosci 5cm dlugosci i masie 30g. I kota idzie nauczyc. Sugerujesz, ze dziecko uposledzone intelektualnie jest glupsze od kota, ktory rozumie czego mu nie wolno?
Pomijam na chwile fakt, ze sa rozne stopnie uposledzenia, osobie o uposledzeniu znacznym moze faktycznie byloby trudno tu wyjasnic,ale zwykle po takich ludziach od razu to uposledzenie widac

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ouizosi
0 / 0

@Xar Porównujesz tresowanie kota albo innego zwierzęcia do wychowywania niepełnosprawnego umysłowo dziecka, ale jednak człowieka nieprawdaż? "Daj Pan spokój".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Blackmoone
0 / 0

@Ouizosi Nie mówię żeby bronić rozmawiać czy krzyknąć jak trzeba, czy zawołać rodzica. Jeżeli dziecko umie pakować warzywa do woreczka,oraz z tego co wynika samo pakowało więc umie rozpoznać warzywa i chodzić, to dla mnie jest to rozumne dziecko i czemu nie nauczyć chociaż kultury w miejsca publicznych?
W żaden sposób nie jest ujęty wiek dziecka, więc zakładam że ma parę lat, które jest na etapie że można jakoś wyedukować.
Tak jak Xar napomniał, i zgadzam się w 100%, że upośledzenie jest różne i jedno będzie widać od tak a drugiego nie.

Gość na początku nie wiedział, że dziewczynka jest niepełnosprawna czy upośledzona, bo matka powiedziała mu dopiero jak zaatakował/nakrzyczał. Jak napisałem co zrobił źle to zrobił i za to można potępiać, ale nie za to że sądził że dziecko jest normalne a nie upośledzone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
-2 / 6

dlaczego ten śmieć ma zamazaną twarz? jak już ktoś dojdzie do tego kto to jest i gdzie mieszka to powinno się wrzucić demota z jego nazwiskiem i adresem zamieszkania :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
-5 / 5

pozostaje mieć nadzieję że kmiotek zostanie dojechany w sądzie przez kobietę za atak na nią i za uszczerbek na zdrowiu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 2

Cóż, władza przecież niejednokrotnie dawała przykład co sadzi o niepełnosprawnych. Dlaczego więc, zapewne wierny wyborca PiSu, ma nie prezentować tych samych wartości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amincea
-1 / 5

@Xar jak tak czytam sobie Twoje wypowiedzi odnośnie tego tematu, to odnoszę wrazenie, że całe swoje dzieciństwo przesiedziałeś w schowku na mopy, aby rodziców i innych ludzi nie denerwować i nie uprzykrzać im życia swoimi decybelami. Powiedz mi więc, proszę po co z niego wyszedłeś? Ewidentnie nie jesteś przystosowany do przebywania między ludzmi, skoro jesteś nerwowy, jak bohater demota

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
0 / 2

@Amincea
Xar to lewak, oni uwielbiają TRESOWAĆ I RZĄDZIĆ INNYMI, ZAMYKAĆ ICH W ZOO.

Z typem z demota podaliby sobie ręce i razem ruszyliby raj na ziemi budować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@Amincea @Gats nie, po prostu mam szacunek do przestrzeni wspolnej i mam swiadomosc, ze na drodze/w sklepie/w kinie/ w restauracji nie jestem sam i rozumiem, ze do pewnych rzeczy sie nalezy dostosowac. Np. do eleganckiej restauracji nie dylasz w krotkich spodenkach i t-shircie, po jezdzni jedziesz prawa strona a w miejscu publicznym nie drzesz ryja jak ostatni idiota. To sa drobne rzeczy, takie jak np. po waskim chodniku isc tak, zeby mozna bylo mnie wyminac bez popychania mnie po plecach, przytrzymanie drzwi komus ktos ewidentnie do nich idzie, iscie na swiatlach po prawej stronie,zeby sie nie przeciskac miedzy ludzmi z naprzeciwka. Moim zdaniem to sa takie elementy wspolzycia, ktore ulatwiaja zycie z innymi ludzmi i powoduja, ze nie ma konfliktow o duperele i nie wkurzamy kogos swoja bezmyslnoscia. Moze niektorych to przeraza, ale moim zdaniem to element kultury - dlatego tez gdy nam sie chce zdefekowac to nie opuszczamy po prostu spodni na ruchliwej ulicy, choc w teorii bysmy mogli - to tez tresowanie i rzadzenie? Czy jednak powinnismy miec troche wyzsze standardy niz tylko nie wylewanie pomyj przez okno?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amincea
0 / 0

@Xar Nie myl kultury społecznej z przewrażliwieniem. Nie wiem, czy masz własne dzieci, jednak obstawiam, że nie, bo gdybyś miał, wiedziałbyś, że one często "wymykaj sie poza utarte schematy". Tym bardziej, jeśli s to dzieci z zaburzeniami. Owszem, nie pochwalam głośnych zachowań w miejscach publicznych, naruszania przestrzeni osobistej czy innych tego typu rzeczy, których wymaga kultura bycia w społeczeństwie, jednak wyzwiska skierowane do innych (jakie miały miejsce w powyższym democie) również do kulturalnych nie należa. Podobnie jak rękoczyny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trn73
-3 / 5

Ja tu nie widzę Pana. Ja tu widzę zakompleksionego orangutana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
0 / 2

Bo ochrona się martwi o kradzione produkty, a nie o bezpieczeństwo klientów.

A swoją drogą żenada i skandal, że taka wąsata patola się panoszy bezkarnie po ulicach, a nawet ma prawa wyborcze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P plbronies
+6 / 6

Tak szczerze, to może być tak, że bombelek nie gaworzył, tylko darł japę, madka to ignorowała, facet zwrócił uwagę, to zrobiła dramę, a wypaczony umysł nie przedstawił to jej w opisany sposób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cobalt54
+4 / 4

@plbronies może dlatego ochrona nie interweniowała. Skąd wiecie, że to wersja przedstawiana przez autorkę tego posta jest prawdziwa? Może ludzie znajdujący się w tamtym miejscu (w tym ochroniarze) zdawali sobie sprawę jak dziecko drze japę, a nie ładnie śpiewa jak tu jest ujęte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OverdriveA
-3 / 3

Bo prawda jest taka, że jak ktoś chce się do czegoś przypier dolić, to się zwyczajnie przypier doli. I nic na to nie poradzisz. A jak nie jesteś mściwa, to żyj dalej swoim życiem i wyrzuć ten incydent z pamięci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
0 / 0

@OverdriveA

Ofierze gwałtu/pobicia też byś to powiedział?
Nie dziwię się, na spotted mojego miasta komentowali zadźganie chłopaka pod klubem ZA DARMO NIE DOSTAŁ.

Tak, żyj swoim życiem człowieku, ktoś na ciebie napluje to WYRZUĆ TEN INCYDENT Z PAMIĘCI.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OverdriveA
0 / 2

@Gats Owszem. Bo kluczem do szczęśliwego życia nie jest spisywanie każdej zniewagi i każdej krzywdy domagając się bezwzględnej sprawiedliwości za każdym razem. Zobacz ile negatywnej energii musisz zgromadzić i nosić w sobie, żeby pociągnąć kogoś do odpowiedzialności. A w tym konkretnym przypadku może się okazać, że obrażający Pan jest chory psychicznie. Ma zdiagnozowaną schizofrenię, jest agresywny, ale się leczy i akurat ten konkretny chory dzieciak wywołał w nim atak agresji. I co mu zrobisz? Nic, bo sąd odrzuci sprawę, a Ty zostaniesz z poczuciem niesprawiedliwości, bo włożyłeś w to całe mnóśtwo energii, żeby Pana znaleźć i ukarać, a sąd postanowił go nie karać. I co? Szkoda czasu. Wyrzuć incydent z pamięci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
0 / 0

@OverdriveA

O jakim szczęśliwym życiu i przebaczaniu mówisz, chłopie?
Odleciałeś czy na razie orbitujesz?

Ofiary gwałtów i molestowania popadają w nałogi i depresje, ile samobójstw dzieje się przez to a Ty coś pierdzielisz o zapominaniu i szczęśliwym życiu?

TRAUMA - mówi to panu coś? Czytałeś chociaż jakikolwiek artykuł o ofiarach Krollopa/dra Samsona?

Sprzedawaj tę swoją szaletową psychologię komu innemu, fałszywy proroku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OverdriveA
0 / 2

@Gats No właśnie o takim szczęśliwym życiu, którego ofiary gwałtów czy molestowania nie mają, bo zamiast przebaczyć, iść dalej i żyć szczęśliwym życiem, to noszą w sobie tę krzywdę przez całe życie, zamiast odpuścić. Traumę się leczy, a wyleczona trauma oznacza odpuszczenie i w końcu zapomnienie. Poczytaj coś na temat mechaniki ludzkiej psychiki i metod na radzenie sobie z nią, a potem zabieraj głos.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P polski_niewolnik
0 / 0

Jak mam go zidentyfikować skoro zasłoniłaś mu oczy ?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andreas50
0 / 4

Pan owy w skupieniu i z namaszczeniem usiłował właśnie wydać długo wyczekiwane pieniążki z MOPS na upragniony i jeszcze dłużej wyczekiwany napój wysokoprocentowy (jak widac na zdjeciu) a tu nagle w tej świątecznej i celebrowanej z uniesieniem chwili jakieś dziecko zwyczajnie po chamsku śpiewa.. No tez bym sie zdenerwował..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P plbronies
+4 / 4

@Andreas50 a pomyśl w drugą stronę, może matka siedzi tylko na dupie biorąc zasiłek z MOPS na bombelka, i kiedy wyskoczyła do sklepu to patrzyła w telefon, a bombelek darł japę, a jak facet zwrócił uwagę to zrobiła dym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sarron
-1 / 1

A to zamazanie oczu to żeby łatwiej było rozpoznać czy jak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaaaaaa18
0 / 0

Wygląda trochę jakby nasza gwiazda internetu, ale czy to możliwe by nasz Bol... przepraszam Lech Wałęsa zapuścił brodę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaczorex
0 / 0

Kurde, pułkownikowi Sandersowi trochę odbiło na stare lata... może całe życie robienia kurczaków w panierce tak działa na człowieka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
0 / 0

Słusznie zrobił. Gówniaki wydzierające ryja są wk**wiające, a z niepełnosprawnymi dziećmi to już starożytni Spartanie wiedzieli, co trzeba zrobić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem