Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1664 1679
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J konto usunięte
+74 / 82

Dobrze że nie napisałeś nic o skittlesach i paradzie równości bo byś dostał blokadę na rok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
+40 / 46

Murzyn to murzyn, gej to gej, żyd to żyd, hetero to hetero, komunista to komunista, rumun to rumun. W jakim celu komplikować sobie świat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzymas73
0 / 4

@jorgu hehe...już wiem jak będę nazywał to wszystko inne dziwactwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+7 / 27

murzyn vs biały człowiek - to chyba dlatego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
+3 / 21

@Bihar . To znaczy dlaczego? Jedno i drugie poprawne, w czym widzisz problem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S syla1111
+9 / 19

Dokładnie tak ! Jak czarne jest czarne to białe nie będzie .Noe rozumiem gdzie tu rasizm

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+5 / 43

@pokos chodzi mi o moc tych słów. Skoro już używamy "biały człowiek" to użyjmy też "czarny człowiek". Aby to bardziej zobaczyć można użyć innych "vs" w stylu takim jak użył autor:
heteroseksualista vs pedał
ateiści vs katotaliban
PiS vs totalni
PO vs moherowe berety
moja mama vs twoja stara
itd.
dla mnie jest to zamierzona i celowa manipulacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
+23 / 35

@Bihar . Rzecz w tym, że na czarnego człowieka jest określenie "murzyn" a na białego człowieka nie ma określenia analogicznego. Gdyby miało być niegrzecznie to mielibyśmy do dyspozycji antonimy czarnuch-białas, natomiast w przypadku neutralnego słowa "murzyn" nie ma innego odpowiednika jak "biały człowiek".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ateistarealista
+16 / 22

@bihar to co mówisz ma sens, jednak teraz jest poprawność polityczna i z czarnych ludzi przedstawia się jako super inteligentnych i wciska się ich wszędzie, nawet w miejsca gdzie wgl nie pasują np. Czarny Achilles netflixa. Prawda jest, wśród czarnych ludzi jest dużo większy odsetek przestępców niż w innych rasach i nic wielkiego nie wnieśli do świata w stosunku do innych. Dla mnie takie traktowanie ich jak upośledzonych i ułatwianie im wszystkiego bo są czarni, bardziej im szkodzi niż pomaga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 10

@Bihar to bardzo możliwe, test wykonany niepoprawnie. Jakby napisał czarny człowiek/biały człowiek, to by był 100% wiarygodny powód, a tak to zostają wątpliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+1 / 9

@pokos jasne, że nie ma, ale skoro autor chciał coś udowodnić mógł użyć słów o tej samej mocy. W końcu analogicznym określeniem do "biały człowiek" jest "czarny człowiek". Słowami o tej samej mocy jest "czarnuch" i "białas". Inaczej porównywanie nie ma sensu bo z góry wiadomo, że szala będzie przechylona na jedną stronę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-4 / 10

@pokos
problem w tym ze w wielu zwrotach slowo murzyn ma znaczenie pejoratywne, podczas kiedy slowo bialy czlowiek nie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
+15 / 19

@mieteknapletek . I co na to poradzić? Skoro Murzyni dorobili się takiego wizerunku to go mają, słowo niczemu nie jest winne.
Denerwuje mnie ciągłe dłubanie przy języku pod wpływem tzw. poprawności. Nie można już powiedzieć że ktoś jest gruby, wymyśla się jakieś "puszysty", "size plus" i inne kocopoły. Podobnie za obraźliwe uważa się powiedzenie o kimś że jest stary, nawet jeśli ma 105 lat. Mówi się starszy (od kogo, u licha?), senior albo jeszcze jakoś inaczej. Sami sobie utrudniamy życie i przysparzamy pretekstów do obrażania się na innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
-5 / 11

@rockczewa cytat z twojego linku "określenie „Murzyn”, zasadniczo mające neutralne znaczenie i pochodzenie, jest przez niektórych uznawane za obraźliwe z powodu związanej z nim frazeologii". Jeśli określenie "biały człowiek" też jest przez niektórych uznawane za obraźliwe to przyznaję się do błędu.
@pokos każdy język jest dynamiczny i się zmienia. Coś co wczoraj było uznawane za obraźliwe jutro może wcale takie nie być (i odwrotnie). Tak to już jest i twoje wkurzanie się na to do niczego się nie przyczyni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
+12 / 12

@mieteknapletek . Nie można bez końca powoływać się na niewolnictwo. Niewolnictwo zostało zniesione dawno, dawno temu. A statystyki wykształcenia, aktywności zawodowej, przestępczości itd. są aktualizowane na bieżąco i to one mówią prawdę o białych inaczej.
A stereotypy to nie głupota tylko synteza doświadczenia wielu ludzi i pokoleń. Głupotą jest odrzucanie tego kapitału, choć oczywiście trzeba z tego narzędzia korzystać ostrożnie, mając na względzie możliwe wyjątki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
+6 / 8

@Bihar . Ja nie mówię o naturalnych procesach językowych tylko o nowomowie narzucanej terrorem. Poprzednio robili to komuniści, teraz nowe pokolenia lewactwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+7 / 11

@Bihar Może dlatego, że w języku polskim nie ma specjalnego słowa na białego człowieka, a na Murzyna jest? Co więcej, słowo "Murzyn" nie ma pejoratywnego znaczenia - niezależnie od płaczu niedouczonych debili. Nikt nie nazywa lasera "urządzeniem emitującym promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła widzialnego, ultrafioletu lub podczerwieni, wykorzystujące zjawisko emisji wymuszonej", skoro istnieje jedno słowo, opisujące tę rzecz. Jeżeli kogoś obraża język, to niech spie*dala do dżungli i porozumiewa się przez u-ha-ha z małpami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-5 / 5

@pokos
po pierwsze, jezeli bazujesz na wspolczesnych stereotypach, to porownaj sobie stereotypowego czarnego do stereotypowego blokersa (wez jeszcze pod uwage to ze w usa edukacja jest na nizszym poziomie a studia sa platne) to wyjdzie ci podobna postac
wiec wychodzi na to ze stereotyp wspolczesnego czarnego, jest taki sam jak stereotyp osoby wywodzacej sie z nizin spolecznych w swoim kraju.

natomiast wracajac do slowa murzyn, czy slowo murzynskosc bardziej ci sie kojarzy z murzynem wspolczesnym czy murzynem niewolnikiem? czy jak powiem ze polacy to biali murzyni, to wg ciebie bede mowil ze polacy to niewyksztalceni przestepcy czy ludzie pracujacy za niewolnicze stawki?

a na koniec skoro mowimy o stereotypach, swojego czasu byl stereotyp ze polak to zlodziej a polka to k..wa
wiec czy chcialbys zebys ty badz twoi rodzice (bo to bylo w czasach komuny) byli oceniani przez pryzmat tego stereotypu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KudlatyRyj
+4 / 6

Rękę daję sobie uciąć, że gdyby użył słowa BIAŁAS nie dostałby bana

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eina
+2 / 2

@Bihar ludzie zlitujcie się, skąd niby w Polsce miałoby się wziąć negatywne określenie na białego człowieka skoro ciemnych jest tutaj garstka i nigdy nie było niewolnictwa jak w USA

..."sto lat za murzynami" mówi się nie dlatego, że murzyn jest określeniem negatywnym a dlatego, że nam wbito do głowy, że w Afryce bieda i zacofanie, podobnie z powiedzeniem "robić za murzyna" jest skojarzeniem z niewolnictwem - nic więcej.
... w USA mają ze 20 określeń negatywnych na białych ludzi, co wynika z ich historii związanej z niewolnictwem i segregacją rasową i związanymi z tym napięciami, u nas nigdy nie było takich problemów więc po co je na siłę stwarzać? Murzyn, bambus, asfalt nigdy tutaj nie będą miały tak samo obraźliwego charakteru jak ich odpowiedniki w USA, podobnie na Azjatów mówi się w Polsce "żółtki" czy na Amerykanów "jankesi" ... na Francuzów "żabojady" na Niemców "Szwaby" na Czechów "Pepiki" itp itd - cóż może nie jest to najmilsze, ale bez przesady żeby za to banować, to jest tylko slang.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 sierpnia 2019 o 14:11

B Bihar
0 / 0

@eina przeczytaj sobie jeszcze raz co napisałaś:
"mówi się nie dlatego, że murzyn jest określeniem negatywnym"
vs
""robić za murzyna" jest skojarzeniem z niewolnictwem"

Nie rozmawiamy o tym czy facebook słusznie zbanował czy nie. Też jestem zdania, iż nie (jak pewnie większość). Rozmawiamy o tym czy to co zrobił pan Waldek to manipulacja czy nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eina
+1 / 1

@Bihar niewolnictwo jest faktem historycznym, czarni ludzie kojarzą się z niewolnikami bo rzeczywiście nim byli i to nie zależnie czy powiesz murzyn, Afrykańczyk czy też Afroamerykanin - przy czym nie chodzi tu o popieranie niewolnictwa, bo Polacy nie wiele mieli z nim wspólnego a o sam fakt istnienia takiego zjawiska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
0 / 0

@eina I co w związku z tym? Niewolnikami byli też np. Trakowie w st. Rzymie, a oni nie mieli wiele wspólnego z czarnym zabarwieniem skóry.
Jeśli niewolnictwo kojarzy Ci się z czarnymi ludźmi to chyba trochę kiepsko. Mnie się raczej kojarzy z wyzyskiem ponad siły, poniżaniem i upokarzaniem oraz brakiem wolności dla jednostki czy grupy. Czyli negatywnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eina
+1 / 1

@Bihar to nie jest mój wymysł "murzyńskość" czy "robić za murzyna" tylko taki jest stereotyp w kulturze masowej i tylko o tym piszę, moje zdanie nie ma tu kompletnie znaczenia. Myślę z resztą, że żaden Polak nie popiera niewolnictwa, szczególnie że sami wiele wieków byliśmy podobnie traktowani, jak "biali murzyni".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariusz99
+3 / 11

Panie Waldku Pan się nie boi, cały fejsbuk murem za Panem stoi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 sierpnia 2019 o 18:12

Y konto usunięte
+19 / 25

@kolorowatolerancja Dałem ci plusa, bo takiego natłoku głupoty i absurdu w jednej wypowiedzi, jeszcze nie widziałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GuyMickey
+20 / 22

@kolorowatolerancja Jeśli masz jakieś chore rasistowskie skojarzenia to biegnij do psychiatry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+12 / 14

@kolorowatolerancja "A zamieść mema, gdzie na kostce mydła jest Gwiazda Dawida" - ok, tu się zgodzę, bo naziści faktycznie przerabiali żydów na mydło.
Jednak cała reszta - czy ty siebie czytasz?
https://sjp.pwn.pl/sjp/murzyn;2485162.html
"1. Murzyn «człowiek należący do rasy czarnej»"
Nie ma absolutnie słowa o czymś negatywnym. Jest co prawda dalej o wyzysku, ale jednocześnie nie ma słowa o kolorze skóry. Na białych ludzi czasem się mówi "murzyn" jak jest wyzyskiwany (żebyś nie przekręcił znaczenia).

Jakie skojarzenia? Czarny człowiek, złoty płaszcz. Ferrero, złoty papierek, ciemna czekoladka. Proste. Co tutaj ujmuje murzynowi? Ale tak konkretnie.
Biały człowiek czarny płaszcz. Bounty, brązowa polewa, białe wnętrze batonika. Proste.

Nie stosuj podwójnych standardów. Murzyn (tudzież czarnoskóry), żyd, muzułmanin, homoseksualista czy jakikolwiek przedstawiciel jakiejkolwiek mniejszości też może być osobą negatywną.
https://www.pch24.pl/aborcja-najwiekszym-zabojca-czarnoskorych-amerykanow,6495,i.html
" O ile na początku lat 60tych bez ojca żyła co czwarta czarnoskóra rodzina w USA, to aktualnie aż 72,3 % czarnoskórych dzieci rodzą samotne matki (wśród białych ten wskaźnik jest także wysoki, ale wynosi 35,7%).". To też wina białych?
Czarni, jak również ludzie twojego pokroju, nie widzą lub nie chcą widzieć różnicy pomiędzy rasizmem, a robieniem w wała wszystkich.
Jak banda chuliganów pobije murzyna, to nie jest rasizm (bo ta grupa bije wszystkich), to wandalizm. Pobicie murzyna byłoby rasizmem gdyby bili wyłącznie murzynów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
+4 / 6

@rafik54321 wydaje mi się, że tutaj nie chodzi samą definicję słowa "murzyn" ale z tego co napisał @kolorowatolerancja wnioskuję, że jest on po prostu strasznym rasistą i uważa czarnych za gorszych, dlatego ludzie czarni i ich określenia, kojarzą mu się zawsze jednoznacznie źle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 26 sierpnia 2019 o 1:27

avatar rafik54321
0 / 0

@voot1 troszkę chyba nie wcelowałeś. "Kolorowy" faktycznie jest rasistą, ale w odwrotną stronę. Właśnie uwielbia poniżać wszelkiej maści większości, białych, heteroseksualnych, katolików.
Dlatego jakiekolwiek negatywne (nawet merytorycznie uzasadnione) lub nawet neutralne określenia wobec mniejszości odbiera jako atak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stts
+5 / 11

Szukanie uwagi. Przecież wszyscy już wiedzą, że fb ma dziwne standardy, więc po co takie "testy"? Nikt nikomu nie każe korzystać z Facebooka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+5 / 7

Świat poszedł z rasizmem w złym kierunku. Nie chodzi o poszczególne wyrazy a o kontekst wypowiedzi:
"Ja to bym widział Afroamerykanów 3m pod ziemią" - to jest rasizm
"Uwielbiam tego czarnucha. Jest fantastyczny" - to jest słodkie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+1 / 7

@koszmarek66 "Ja to bym widział Afroamerykanów 3m pod ziemią" to jest opinia / preferencja nie rasizm. Rasizmem winien być faktyczny, fizyczny, czynny atak wyłącznie ze względu na inną rasę, koniec kropka. Ale poszło to w złym kierunku i mamy takie ch^jumuju dzikie węże.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 sierpnia 2019 o 20:51

M mieteknapletek
+5 / 7

@koszmarek66
to jeszcze nic
pare lat temu w uk byla akcja jak to jakas starsza kobieta zostala oskarzona o rasizm bo zadzwonila do firmy kurierskiej zeby pochwalic jednego kuriera
pech chcial ze kurier byl czarny a kobiera uzyla slowa nigger ktore bylo w pelni akceptowalne w czasach jej mlodosci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ARock
+12 / 14

Nakwiekszymi rasistami sa czarni. Amen

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+1 / 11

@ARock to twoja nic nie znacząca opinia, ale tako też rzecze statystyka i obiektywne fakty - to się liczy i dlatego lewactwo ma kosę z matematyką, logiką i statystyką, za to uwielbia cenzurę.
W Szwecji słynącej z przepaści w słupkach statystycznych bodajże przestali prowadzić statystykę wg pochodzenia etnicznego / rasy i proszę, wszyscy już są tam równi:D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K klepek22
+2 / 2

Fani Pana Waldka na demotach? to była ostatnia rzecz której bym się dziś spodziewał :DD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ateistarealista
+1 / 7

@kolorowatolerancja zaorany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ateistarealista
+8 / 8

@kolorowatolerancja w Twoich wypowiedziach nie ma żadnej logiki i merytoryka moim zdaniem. Tak jakbyś miał jedyna słuszna interpretacje świata wokół siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arbi
+13 / 13

Na pewnym forum rowerowym gość napisał "kupię pedały (...tu opis jakie) a automat
od poprawności zamienił mu w poście "pedały" na "homoseksualistów" ;)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kreos
-3 / 3

Tylko domysły , ale zakładam,że gdyby zamiast biały człowiek dano słowo białas to algorytm też by to wykrył i usunął.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar niejestembotem4321
0 / 0

Ludzie za długą siedzą przed komputerami przez co niedowidzą i musi pisać z caps lock?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
-5 / 5

Jak tak was to oburza to po co macie tam konto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pluszczek
+3 / 3

Ciekawe gdyby napisał: "Murzyni są lepsi w koszykówkę od białych" wyjaśniłoby się czy "murzyn" to słowo klucz. ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+4 / 4

Czyli facebook jest rasistowski i nienawidzi w tym wypadku białych, dzieli ludzi na rasy i stawia jedną rasę wyżej drugiej. Wiadome nie od dziś, olać ciepłym moczem ten lewacki inwigilujący syf. Nikt nie każe tam leźć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+3 / 5

Tak samo jest z płcią, jak kiedyś jakaś panna snuła wywody że kobiety się stroją, makijażują i tak dalej WYŁĄCZNIE dla własnego komfortu i dobrego samopoczucia, a nie w celu zwiększenia atrakcyjności i napisałem jej że raczej nikt jej na serio nie weźmie w tym temacie jeśli ma skoncentrowaną na cyckach profilówkę z ostrym makijażem i bardzo obszernym dekoltem to mnie zwyzywali od seksistów i komentarz zniknął w kilka minut, jak ja parę dni później zaraportowałem jakąś frustratkę która szalała pod jakimś artykułem dowalając się do wielu facetów i otwarcie ubliżając, obrażając ich wygląd i mówiąc różne mundrości jak to wszyscy 'menszczyźni' (jej pisownia) są tacy i owacy z urodzenia, to już nikt palcem nie kiwnął...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wiadro1
0 / 6

Może to coś wspólnego z tym że to z białym nie wydaje się jakoś dopierd*laniem na tle rasowym tylko nieudanym żartem wujka Janusza?
Nie wiem czy wiecie ale w naszej kulturze raczej nie poniżało się nigdy nikogo wytykając mu biały kolor skóry i taka uwaga nie jest kojarzona z obelgą czy atakiem ale z wyzywaniem od Murzynów, Cyganów i Żydów człowiek spotyka się już od przedszkola?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+1 / 3

Dlatego coraz mniej ludzi tego syfu używa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
0 / 0

Białas czy czarnuch,co jest bardziej obrażliwe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-1 / 1

Fb jest prywatnym portałem. Nikt nie ma obowiązku zakładania tam konta i utrzymywania go poprzez wpisy, zdjęcia i inne multimedia. Załóżcie drogi autorze swój portal. Opłacaj go i dodawaj wpisy dowolne, jakie ci się będą podobać. FB ma takie zasady, jakie ma. Ja tam np konta nie mam i mieć nie będę bo uważam, że M.Z ukradł pomysł swoim kumplom ze studiów, a potem udawał głupiego i dopiero sąd go postawił do pionu. Więc skoro idea FB oparta była o ukradziony pomysł, to i cały portal dla mnie jest podejrzany. Ale droga wolna. Jak komuś nie przeszkadza takie postepowanie, sam jest hipokryta, kiedy krytykuje działanie go publicznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lamp79
-1 / 3

Byłem ostatnio z córką na placu zabaw na którym bawiła się murzynka z dzieckiem. Trochę się zdziwiłem bo raczej w moim mieście ich nie widuję. Nic do nich nie mam więc to nie był dla mnie problem ale przyszła matka z córką i dawno nie widziałem tak wystraszonego dziecka. Na widok murzynów ten maluch nie chciał się oderwać od rąk matki. Mała poplakiwala i nie było mowy o jakiekolwiek zabawię. W dziecku odezwał się jakiś lęk i podświadome zagrożenie, wiedziała że Ci ludzie mogą być niebezpieczni. Chciałem tą pania poprosić aby opuściła plac zabaw ale niestety w XXI wieku nie ma murzyńskiego języka na translatorze i nie było możliwości komunikacji. Sytuacja bez wyjścia bo przecież nie mogłem ją stamtąd wyszarpac bo to przecież rasizm a biała kobietę to bym mógł. To jest trochę nie fer

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lamp79
-1 / 3

Byłem ostatnio z córką na placu zabaw na którym bawiła się murzynka z dzieckiem. Trochę się zdziwiłem bo raczej w moim mieście ich nie widuję. Nic do nich nie mam więc to nie był dla mnie problem ale przyszła matka z córką i dawno nie widziałem tak wystraszonego dziecka. Na widok murzynów ten maluch nie chciał się oderwać od rąk matki. Mała poplakiwala i nie było mowy o jakiekolwiek zabawię. W dziecku odezwał się jakiś lęk i podświadome zagrożenie, wiedziała że Ci ludzie mogą być niebezpieczni. Chciałem tą pania poprosić aby opuściła plac zabaw ale niestety w XXI wieku nie ma murzyńskiego języka na translatorze i nie było możliwości komunikacji. Sytuacja bez wyjścia bo przecież nie mogłem ją stamtąd wyszarpac bo to przecież rasizm a biała kobietę to bym mógł. To jest trochę nie fer

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lamp79
-1 / 3

Byłem ostatnio z córką na placu zabaw na którym bawiła się murzynka z dzieckiem. Trochę się zdziwiłem bo raczej w moim mieście ich nie widuję. Nic do nich nie mam więc to nie był dla mnie problem ale przyszła matka z córką i dawno nie widziałem tak wystraszonego dziecka. Na widok murzynów ten maluch nie chciał się oderwać od rąk matki. Mała poplakiwala i nie było mowy o jakiekolwiek zabawię. W dziecku odezwał się jakiś lęk i podświadome zagrożenie, wiedziała że Ci ludzie mogą być niebezpieczni. Chciałem tą pania poprosić aby opuściła plac zabaw ale niestety w XXI wieku nie ma murzyńskiego języka na translatorze i nie było możliwości komunikacji. Sytuacja bez wyjścia bo przecież nie mogłem ją stamtąd wyszarpac bo to przecież rasizm a biała kobietę to bym mógł. To jest trochę nie fer

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D deanthehunter
0 / 0

Ciekawe na ile by dostał bana jakby napisał zamiast murzyn to czarnuch.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar griff
0 / 0

Może jakbyś napisał, że murzyn w złotym płaszczu wygląda jak g*wno leżące w złotych klonowych liściach opadających jesienią z drzew w Central Parku to za poetykę opisu posypałyby się lajki? Koś ze wzruszenia nawet mógłby uronić łezkę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem