Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
927 945
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M marekjajos
-1 / 21

I wtedy ludzie wstali i zaczęli klaskać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marekjajos
+6 / 16

@zalaPL Zamiast pisać takie bzdury, leć do schroniska i powiedz "poproszę kota lub psa , który tu siedzi najdłużej", a oni powiedzą Ci nie powiedzą, że musisz lecieć z nim do weterynarza na zastrzyki raz w tygodniu za 300 każdy, żeby był w stanie jakkolwiek się ruszać i przełykać, już nie mówiąc o tym, że nie jest w stanie wyjść o własnych siłach na zewnątrz, ma niewydolność nerek, bo trzy razy przeszedł babeszjozę, nie widzi, nie jest w stanie się bawić, ledwo słyszy. Trzymałeś takiego psa, któremu nie wytłumaczysz dlaczego cierpi, który umiera w męczarniach, ale wciąż go trzymasz, bo nie stać Cię na leki, transfuzje itp.?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zalaPL
-1 / 15

@marekjajos zanim beznadziejnie japę otworzysz to się zastano człowieku małej wiary.
mam Labrador z dysplazją stawów(ten model tak ma przypadłość labradorów ) przez ostatnie pół roku wydałem na zabiegi jakieś 3000 złotych żeby ulżyć mu w cierpieniach średnio mnie na to stać ale nie widziałem innego wyjścia.
nie zostawię go w lesie
nie oddam do schroniska
nie będę sknerzył na jego leczenie
będę w p i e r d a l a ł chleb z solą a mu pomogę.
a czy przygarnę jakieś zwierzę ze schroniska? może i tak
kryterium wyboru nie będzie proste to zwierzak ma wybrać mnie jak już ,jak coś zaiskrzy to może być nawet niedołężny.
napiszę Ci jeszcze raz żebyś to zrozumiał ,w dupie mnie swędzi jak czytam takie komentarze jak Twoje nie wszyscy ludzie mieszczą sie do Twojego worka bezduszności , arogancji i znieczulicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zalaPL
+5 / 13

@marekjajos a tak na marginesie skąd wiesz że tej babki na to nie stać?
wróżka Maciej czy co?
babka zrobiła dobry uczynek i kropka
przestań nad tym walić konia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marekjajos
-4 / 4

@zalaPL Widzę fanatyka pomocy za wszelką cenę, który wali konia do każdej ckliwej historyjki o "miłości ludzi do zwierząt" (wnioskję, że do każdej, bo poziom tej jest żenujący) nie mającego pojęcia o realiach, żyjącego w wyimaginowanym świecie pełnym tych "dobrych ludzi". Wyjdź na ulicę i chwilę popatrz. Idź do schroniska i chwilę popatrz. Piszesz, że masz psa z dysplazją i jak to mnóstwo pieniędzy w niego wpakowałeś, a zastanowiłeś się choć przez chwilę, czemu ma dysplazję? Czy jesteś równie niewyparzony w słowie w walce z hodowcami, którym zależy tylko na rodowodzie i zysku? Ty masz labladora, ja miałem 7 rotek, dwa boer-boele, shar peia i cane corso i masę kundli (w tym ze schroniska) i widziałem rzeczy, o których twój chory od życia w bańce mózg nawet nie śnił, widziałem cierpienie psa z rakiem kości, z blokiem serca 3-ego stopnia, z ostrą niewydolnością nerek i uwierz mi, nie jest to najlepszy z widoków, widok cierpienia zwierzęcia. Podobnie ze starością. Żaden z naszych psów nie został uśpiony "na starość", ale po tym co widziałem jestem w stanie zrozumieć, czemu miałoby się to robić. Kiedy pies nie ma siły wstać, każdy ruch sprawia mu ból, leży naszprycowany proszkami i dostaje kroplówkę, bo organizm już tak nie wchłania. Polecam więc wyjść ze swojej bańki pseudo-dobroci, która więcej szkodzi niż pomaga, zacząć udzielać się w organizacjach zajmujących się REALNĄ POMOCĄ, a nie krzyczeć w internecie jacy to ludzie są okrutni, bo nie chcą uczestniczyć w tej internetowej szopce pseudo-pomocy.
A babka z demota to może i 10 wziąć, z resztą ta historia na bank pojawi się i ze stoma, bo już trochę po internetach krąży i będzie mnie to tyle samo obchodziło - jej sprawa.
Co do arogancji, to jeden z nas wyskoczył z pyskiem i obelgami, bez znajomości tematu i nie byłem to ja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zalaPL
+1 / 1

@marekjajos i się spuściłeś???
powtórzę Ci jeszcze raz bo widzę że nie dotarło
BABKA ZROBIŁA DOBRY UCZYNEK.
i chu.... mnie boli w tej sprawie czy to prawda czy fejk
jeżeli jedna na 100 osób postąpi choć by podobnie to dobrze że taki demot die pokazał .
jeszcze jakieś pytania lub też przemyślenia z d.u p y.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barteqssss
+6 / 6

@konradstru najdłużej przebywające =/= najstarsze.

Gdyby tylko ta historia była prawdziwa. Osobiście znam tylko 2 osoby które tak robią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zalaPL
+6 / 10

@konradstru i myślisz że ta babka poszła do schroniska przygarnęła tego kota tylko dla tego żeby zebrać aplauz od pracowników schroniska.....??? proponuję Ci wziąć rozbieg i biec bardzo szybo do czasu aż Cię ściana spotka. nie wszyscy ludzie mają Twój charakter...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zalaPL
0 / 4

@barteqssss lepsze 2 osoby niż stan zero

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
-1 / 5

@zalaPL proponuje więcej z ludźmi przebywać. Może wtedy zobaczysz jaki na prawdę mają charakter.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+2 / 4

@barteqssss i sądzę, że te osoby nie chwalą się wszędzie gdzie tylko się da i jakie to są szlachetne. I @zalaPL myślę, że tak, poszła pod wpływem impulsu (o ile w ogóle, można nie robić tylko napisać, że się zrobiło), wzięła tego kota i cała w skowronkach opisała swój jakże zaj..isty uczynek wszędzie gdzie tylko można. A po otrzeźwienie zastanawia się co z tym faktem teraz zrobić. A jeśli faktycznie tak się stało to chwała jej za to, w co wątpię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zalaPL
0 / 4

właśnie po przebywaj trochę z ludźmi a nie z tak zwanymi ,,ludźmi,, nie wszyscy są głodni poklasku i splendor są też ludzie życzliwi i empatyczni . myślę że ta babka właśnie taka jest , a jeżeli przez jej demota znajdzie się ktoś kolejny żeby zrobić taki uczynek to zasady domina zaczną pracować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
+1 / 3

@zalaPL "i myślisz że ta babka poszła do schroniska przygarnęła tego kota tylko dla tego żeby zebrać aplauz od pracowników schroniska.....???" nie chcę Ci burzyć światopoglądu ale coś takiego jak bezinteresowność nie istnieje. i nie. poklask otoczenia nie musi być pretekstem do czegokolwiek. wystarczy potrzeba wewnętrznego spokoju :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zalaPL
+1 / 1

@olmajti niech i tak będzie ale cały czas to pozytyw i nie należy negować takich ludzkich odruchów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
-2 / 2

@zalaPL widzisz. wiele osób uważa że empatia jest ludzkim odruchem za który należy się nie wiadomo co. niestety tak nie jest. często empatia robi więcej złego nisz dobrego a ludzie kierujący się nią uważają że jeśli coś zrobią to 'pomagają' a robią to tylko z powodu 'własnego sumienia' :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
+1 / 1

@olmajti nie, za empatię "nic się nie należy" własnie dlatego, że jest zwykłym, ludzkim odruchem, normą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
-2 / 2

@mo_cuishle gdyby empatia była zwykłym odruchem ludzkim brak reakcji nie wywoływałby wyrzutów sumienia :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
0 / 0

@olmajti własnie dlatego brak reakcji wywołuje wyrzuty sumienia bo brak empatii to jest coś niezgodnego z naszą naturą :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
-1 / 1

@mo_cuishle nie ma takiej opcji. Nie można uznawać brak empatii za coś złego. Nie można napiętnować kogokolwiek za brak reakcji i stawiać go na równi z ludźmi którzy wyrządzają krzywdę innym. Po za tym. Mówienie o uczuciach wyższych jako zgodnych z naszą kiedy nasze społeczeństwo jest zbudowane na prymitywnych instynktach jest trochę niedorzeczne :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
0 / 0

@olmajti ale hola, hola. Czy ja mówię o piętnowaniu :) ?Odnoszę się do Twoich słów, sam bowiem przyznałeś, że "gdyby empatia była zwykłym odruchem ludzkim brak reakcji nie wywoływałby wyrzutów sumienia". Czyli mowa tutaj o jakimś wewnętrznym zgrzycie. Skoro twierdzisz, że posiadamy od urodzenia coś co można określić "sumieniem" dopuszczasz tym samym możliwość występowania u ludzi uczuć wyższych które są naszym niejako kompasem. Skoro jest wyrzut sumienia na brak reakcji to występuje on wobec czegoś, wobec jakiegoś wzorca. Reakcja nie byłaby możliwa gdybyśmy nie mieli punktu odniesienia, jakiegoś wzorca wewnętrznego. Własnie dzięki uczuciom wyższym mogliśmy dokonać przeskoku ewolucyjnego od prymitywnych niemalże zwierząt po homo sapiens. Dzięki zaś empatii i uczuciom wyższym dokonaliśmy przeskoku cywilizacyjnego. Najbardziej barnarzyńskie narody/plemiona kierujące się prymitywnymi instynktami nie osiągnęły tyle co Zachodnia Cywilizacja. Pierwszy lepszy przykład, kraje Arabskie gdzie kobiety traktuje się gorzej niż zwierzęta- są to kraje biedne i prymitywne. Uczucia własnie oprócz rozumu są tym co pozwala nam być na samej górze w hierarchii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
-1 / 1

@mo_cuishle lol. Przeskoku dokonaliśmy przez wprowadzenie poligamii a nie przez uczucia wyższe. Tymczasem ta sama cywilizacja która dominuje nad wszystkimi użalając się nad losem zwierząt, uznaje aborcję za prawo człowieka i cenzuruje wypowiedzi bo mogą kogoś zranić a pogląd ten umacniają właśnie dzięki empatii, a raczej na jej wypaczonej i bardzo prymitywnej formie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
0 / 0

@olmajti nie, jako gatunek zaczęliśmy współpracować zamiast się nawzajem tłuc. I odeszliśmy od barbarzyństwa czyli zaczęliśmy się kierować uczuciami wyższymi. Złoczyńców zamiast zrzucać ze skały czy obcinać ręce (jak to jest np. w biednym Maroku) separujemy od społeczeństwa zamykając w więźniach. Psychopatów tez nie zabijamy tylko zamykamy w psychiatryku. Przecież wystarczy spojrzeć na narody pozbawione empatii i masz odpowiedź -są prymitywne i biedne. Kraje pozbawione empatii, to kraje barbarzyńskie, biedne i prymitywne -takie są fakty a z faktami nie da się polemizować jakkolwiek chciałbyś aby rzeczywistość potwierdziła twoje poglądy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
0 / 0

@olmajti "a pogląd ten umacniają właśnie dzięki empatii, a raczej na jej wypaczonej i bardzo prymitywnej formie " to zastanów się w końcu czy mówisz o empatii czy o jej wypaczonej formie. Bo chyba ja mówię o niebie a ty o chlebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 0

@mo_cuishle z tym z najbardziej rozwinięte kraje świata zbudowały swoją potęgę na kompletnym braku empatii a kraje które rzygają empatia upadają. Świetnym przykładem jest tutaj GB. Kraj który jeszcze 100 lat temu wyżynał wszystkich swoich przeciwników teraz wypełniony empatią i poprawnością polityczna jest na równi pochyłej do upadku. Za to kraje Afryki które egzystują dzięki empatii zachodniego świata są w głębokiej dupie a firmy które dostarczają im 'pomoc' zarabiają na tym absurdalne pieniądze. Z reszta. Po co daleko szukać. W Polsce co roku popełnianych jest 5500 samobójstw. Około 85% z samobójców to mężczyźni. W Polsce jest około 33 tys bezdomnych. Około 86% to mężczyźni. Myślisz że społeczeństwo czuje względem nich empatię? Nie. Społeczeństwo ma głęboko w dupie słabych mężczyzn bo wie że lepiej skupiać się na silnych mężczyznach. Zachodnie społeczeństwa zostały zbudowane na brutalnej rywalizacji o pozycję społeczną i nic nie jest w stanie tego zmienić :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aKasia69
+7 / 9

znowu ten sam demot, ciekawe czy jest w nim chociaż trochę prawdy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zalaPL
+1 / 1

@aKasia69 spoko niech będzie krztyna zawsze coś...jak się to mówi nadzieja umiera ostatnia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+1 / 1

Ja pier..le! to jakś wytwórnia demotywatorów jest! I jeszcze czas na kota ma!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morog
0 / 0

A potem obudziłaś się i musiałaś prać gacie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

Brzmi fajnie, często jest to propagowane, tylko co z tymi młodszymi? Jakby wszyscy brali tylko te, które najdłużej są, to skazywaliby każde nowo przybyłe zwierze na długie czekanie, aż będzie najstarszy stażem. Tak więc, jak ktoś przygarnia jakiekolwiek zwierze ze schroniska, to robi coś tak samo dobrego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem