Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
574 580
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pajda3
+30 / 30

Coraz częściej się zastanawiam, czy to są prawdziwe "rozmowy" czy po prostu ustawione gadki, żeby zrobić ciekawego screena. Bo wydaje się, że takie "dyskusje" są wręcz niemożliwe. Ja wiem, że głupich nie sieją a i tak się rodzą, ale... Smutne to

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raf_Raf
+5 / 5

@pajda3 też często się nad tym zastanawiam, zwłaszcza że schemat takich wiadomości jest taki sam.

- Najpierw ktoś próbuje uzyskać korzyść zazwyczaj względem obcej osoby lub dawno niewidzianego znajomego. Zaznaczony jest brak bliższych relacji przyjacielskich/czy zwykłej znajomości.

- Sytuacja, okoliczności itp wszystko wskazuje że prośba się nie powiedzie - i się nie powodzi. Wtedy osoba próbująca uzyskać korzyść zmienia się z kogoś miłego w osobę chamską i posiłkuje się wyzyskami.

Czy "fake" czy prawda, trudno powiedzieć. Myślę że jest kilka prawdziwych historii, na bazie których powstaje dziesiątki podobnych zmodyfikowanych poprzez wenę twórczą różnych autorów. Za produkcją takich tekstów przemawia ich popularność - z jakiegoś powodu nawet osoby rozzłoszczone nimi klikają w obrazek, piszą komentarze, czytają. A to idealna sytuacja dla autorów stron takich jak ta.

Niektóre demoty uważam więc za prawdziwe ale wiele za fałszywych - zwłaszcza tam gdzie autor przegnie z absurdem sytuacji. Problemem oceny jest również fakt, że nikt raczej się pod tym z imienia i nazwiska nie podpisze - nawet jeżeli sytuacja wydarzy się naprawdę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 sierpnia 2019 o 17:24

V VaniaVirgo
+1 / 1

@Raf_Raf na pewno takie osoby są, ludzie, którzy bardzo źle znoszą odmowy. Kiedy coś potrzebują są mili, a jak się nie udaje, to wychodzi chamstwo. Natomiast moim zdaniem większość tych rozmów to ściemy. Teraz jest to modne, to tworzą takie rozmowy i umieszczają na takich demotach, kwejkach czy mistrzach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+15 / 19

Potwierdzam istnienie takiego zjawiska @pajda3. Moja żona też ma gabinet usługowy i ludzie niektórzy dokładnie tak podchodzą. Przychodzą nawet na wizytę, a potem mówią, że nie mają pieniędzy i przyniosą za X dni. Czy normalny człowiek wpadłby na to, żeby po wizycie powiedzieć, że nie ma się pieniędzy? A kiedyś klientka chciała pożyczyć od żony 150 zł. Czujecie to? Obca osoba, ot tak po prostu mówi, że potrzebuje 150 zł, i czy jej żona pożyczy. Na jej próby wykręcenia się ona mówi, że przecież pani ma kasę to pani nie ubędzie tych 150 zł na dwa tygodnie.

I zawsze są to kobiety @Bluealien.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 sierpnia 2019 o 15:25

D Dominika564
+6 / 10

@preskot haha a podobno w Polsce takie bogactwo, że wszyscy żyją jak pączek w maśle.Potem wystarczy wejść w internet i wiele ciekawych rzeczy się człowiek dowiaduje. Ja np. dość często widzę w biedronce jak tak zwana madka daje dzieciakowi bułkę, kręcą się cały czas po sklepie aż dziecko zje a potem idzie do kasy jak gdyby nic. Nawet nie powie, że dziecko dostało bułkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+10 / 10

@Dominika564 Nie wiem gdzie słyszałaś, że w Polsce jest bogactwo. Ja słyszałem, że się bogacimy, a nie że jesteśmy bogaci. To naprawdę jest różnica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dominika564
+1 / 1

@preskot Dużo ludzi tak gada, że oni są bogaci bo jeżdżą na wczasy, kupują w lumpeksie dużo ciuchów(nie ważne, ze to używane), że ich stać na nalanie wody do całego basenu z biedronki czy innego supermarketu itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 sierpnia 2019 o 16:50

M mo_cuishle
+3 / 3

@preskot takie jest podejście pasożytów socjalnych do ludzi przedsiębiorczych. Są przekonani, że coś im się należy za samo istnienie a to nie ich wina, że mają mało pieniędzy. Jeśli ktoś ma swój biznes to na pewno złodziej i oszust, powinien się dzielić majątkiem bo to niesprawiedliwe że ma taki dobrobyt. Wincyj rozdawnictwa, wincyj! Proponuję podnieść z 500 plus na 1000 plus bo przecież im też się coś należy, ot chociaż na paznokcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

@preskot a co to za usługi? Bo jeśli jej klientkami są zazwyczaj kobiety, to nic dziwnego, że to zawsze są kobiety ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C conradowl
+10 / 10

Ale na co jej paznokcie na roczek dziecka? To dziecka impreza. Nawet jej nie zapamięta. Co za bzdury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 16

@conradowl To jest kobieta. Tego nie ogarniesz. Jedyna pasja kobiet to jest wyglądanie. Nie jest istotne to, że żadnego faceta nie obchodzą jej paznokcie, byleby nie były obryzione. Ona to robi, bo jej się wydaje, że to jest ładne, a poza tym być może inne kobiety będą zazdrościć. Głupie są i tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+1 / 1

@preskot ale jeżeli dziewczyna nie będzie ładna to nie będziesz chciał zaruchać. Hipokryzja, nie sądzisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LubieKapuste
+1 / 1

@preskot Zmień otoczenie, skoro tylko takie kobiety spotykasz :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-1 / 1

@conradowl jak matka nie jest szczęśliwa to przesyła na dziecko negatywną energię powodującą różne choroby i nieszczęścia. Dziecko w dzień urodzin jest wyjątkowo podatne, narażone na zło bo dzień urodzin jest dniem radości, dziecko jest wrażliwe otwarte by przyjąć radość jako standard, a co jak mama jest smutna to dziecko chłonie jej negatywną energię jak gąbka ..a w przyszłości co? FAS, mukowiscydoza, alergie, skolioza, niedorozwoje fizyczno / umysłowe, platfusy wychodzą, mało która matka ma siłę wtedy walczyć o jakieś odszkodowania bo w sądach z reguły zasiadają bezdzietne lambadziarze i stare komuchy co nienawidzą dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 0

Jeśli dziewczyna jest ładna to jest ładna niezależnie od tego jakie ma paznokcie. Byle by były zadbane, nie obgryzione. W ogóle nie muszą być malowane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+11 / 11

Jeżeli klient wchodzi w jakąkolwiek dyskusje na temat warunków płatności i ustalonej ceny, to od razu może sobie szukać innego wykonawcy i nie wdaję się nawet w niepotrzebną dyskusję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+2 / 4

@mygyry87 Tak się mówi jak się ma komplet klientów. Nie każdy może sobie na to pozwolić i czasem trzeba motłochowi trochę w dooopę wejść. Dlatego nie pracuję z klientami, bo tego bym nie zniósł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barnaba778
+1 / 5

motłoch plus wstaje z kolan

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Greg92PL
+8 / 8

@SmallPig Normalne. Myślisz,że przykładowo mechanicy nie działają podobnie?:) Jak stały klient to oczywiście, że nie trzeba zadatków, jak obca osoba to bez zadatku nawet nie poświęcasz czasu. Chciałbyś trzymać na parkingu czyiś wóz i za niego odpowiadać a klient przykładowo wywalił za granicę na pół roku? Albo rozgrzebać auto tak,że nie możesz już go ze stanowiska wyprowadzić, nie możesz go ani złożyć ani zostawić rozebranego bo klient się zastanawia albo co gorsza urwał kontakt? Właśnie zadatek jest po to, aby klientowi zależało na wykonaniu pracy. Ma to na celu uniknięcia szkód czy marnotrawstwa czasu na takie osoby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 2

Greg92PL zdarzają się mendy ale trochę przesadzasz zadatek na części jeszcze mógłbym powiedzmy zrozumieć ale chcesz mi powiedzieć że klient zostawia auto i chyj niech se stoi? To chyba wrzoda za 500zł. Jakby mi ktoś powiedział że mam zapłacić przed robotą to musiałby mi zagwarantować że co by się nie działo cena jest ostateczna a nie zadzwoni panie sworznie są jeszcze do roboty i ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Greg92PL takie zaliczki, mechanicy mogą zrobić tylko kiedy naprawa będzie kosztowna i wymagała sporo czasu. Jak np remont silnika. Jeśli podstawiasz auto na wymianę klocków hamulcowych, przy czym np sam dasz części, to robocizna zamknie się w 100zł za oś. Serio? Zadatki przy takich kwotach? XD.

Większość napraw które wykonują mechanicy, nie wymaga więcej czasu niż kilka godzin, a robocizna powinna się zamykać w kilkuset złotych (plus naturalnie koszty części, a tutaj potrafi być przeogromny rozstrzał, zależnie od zniżek warsztatu, marży warsztatu, ceny części, modelu auta itp).

I odnośnie olania auta. Jeśli koszt naprawy będzie oscylował w granicy 25-50% wartości pojazdu, to wtedy zadatek jest całkiem uzasadniony. Bo taki cwaniak może uznać, że naprawa była nieopłacalna i pojazd porzucić. Jednak w innych przypadkach, nie sądzę aby ktoś porzucił auto u mechanika.
Jednak solidny cwaniak, wydębiłby auto. Bo mechanik nie ma prawa przetrzymywać auta, jako gwarancji zapłaty. Walisz na policję i mechanik musi ci wydać auto, nawet jak nie zapłacisz za naprawę :/ . Potem, swoją drogą, mechanik musi się z tobą sądzić. Naturalnie wygra, ale to też już kwestia kalkulacji :/ .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olunia243
+1 / 1

U mojego męża już tak stoją 3 samochody do odbioru i tylko miejsce zajmują w tym dwa zrobione jeden rozebrany czeka na klienta żeby sprawdził sobie zakres robót i czeka już dwa lata więc są tacy ludzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemoja
+1 / 1

@SmallPig
Jeśli rezerwujesz usługę czasochłonną - to pobieranie zadatku jest, jak najbardziej, normalne i uzasadnione.
"Robienie" paznokci to 2 - 3 godziny, więc na jeden dzień można umówić najwyżej 4 klientki. Jeśli któraś nie przyjdzie, to siedzisz za friko, zamiast zarabiać. Dlatego bierze się zadatek (w przeciwieństwie do zaliczki - jest bezzwrotny).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Greg92PL
0 / 2

@rafik54321 Pracowałeś jako mechanik? Pytam szczerze, przewalam to już 8 lat. Owszem mechanik nie może przetrzymywać auta, tutaj jest racja. Nie mniej rzadko kiedy przychodzi ktoś z policją o wydanie auta. Częściej są umowy kupna-sprzedaży na jakieś żule i słupy. Auto stoi na podwórku i nic z nim nie zrobisz - nie możesz porzucić, bo masz stratę w przypadku gotowej pracy. Nie możesz wyrejestrować i złomować bo to kosztuje około 700 zł. Nie sprzedasz na części bo nie twój i może się to skończyć sądem. I co w takiej sytuacji radzisz? Nic tylko zjechać szlifierką numery, pozbyć się auta za 300 zł na grupach typu "tanie gruzy" , powiedzieć podczas próby odbioru że auto już zostało wydane właścicielowi i tyle. Albo porzucić w lesie i podpalić szkodząc środowisku i sobie. Dlatego u nas w warsztacie biorą zaliczkę dosłownie od każdej osoby. Po 4 takich akcjach w tym jedną z mercedesem za ok 70 tys zł po braniu zaliczek nagle problem ustał... Tacy ludzie niestety....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 sierpnia 2019 o 13:16

avatar Greg92PL
+2 / 8

Spokojnie. W oświacie jest identycznie, pójdź na nauczyciela i użeraj się z takimi ludźmi nawet przez wakacje i po pracy w szkole.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevoreev
0 / 0

uuuu...Madka level hard.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LubieKapuste
+1 / 1

Po co w ogóle wchodzić w takie dyskusje? Regulamin jest taki, nie pasuje? Nara. I już.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
0 / 0

Wkułwiła mnie ta pazerna menda co wszystkie rozómy pozjadała, myśli rze jest najmondrzejsza. Zobaczymy jaka bendzie mondra jak naśle na niom mojego pijanego konkubenta. Teras na roczek mojego bombelka dziecko bendzie płakało rze mama ma brzytkie pasnokcie a muj karolek za krzywde mojego bombelka jest sklonny zabić. RZEGNAM!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar czacknoris
0 / 0

No i co nie tepa zida ? burak i tyle !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem