Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G Gnus22
+2 / 12

albo od Niemca albo od swoich po dupie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
+1 / 1

Gadanie o tym co było 500 lat temu jest bez sensu, ale faktem jest, że niemiec nigdy nie był i nie będzie przyjacielem. Wojna się skończyła, a dla nich i tak jesteśmy tanią siłą roboczą czy miejscem zbytu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+16 / 42

Niemców uważam za nazistów do dnia dzisiejszego!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A a_guzik
+9 / 17

NocnyMarecki-Może jakieś
2 %,reszcie merkelowa jaja odcięła równo przy dupie.
Niemcy sprzed 20 lat to nie ci sami co dziś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Colemann
+10 / 24

@a_guzik To prawda. Miałem do czynienia z Niemcami w różnym wieku na codzień. Mówiąc kolokwialnie, "pi*deczki bez jajec". Starsze pokolenie z byłego NRD jeszcze jest inne. Można z nimi porozmawiać o "świecie", polityce itp. Reszta nawet słowem nie piśnie o czymkolwiek co może być "niepoprawne politycznie". Efekt zachodniej postępowości i wolności słowa. Tfu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S syla1111
+5 / 11

Prawda ! Mieszkam tu na codzień i zgodzę się w 100% .Boka się jak cholera poprawności ,ale starsi jak chcą to powiedzą po cichu co myślą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 8

@konto usunięte @ jasne. Najpierw niemcy to się krzyżakami nazywali i też się od wojen krzyżowych odcięli, przemianując się na prusy. Potem zmienili nazwę na rzeszę i teraz niby są niemcami.

Ten naród ZAWSZE jak coś grubo nabroił, to po prostu zmieniał nazwę i piszczał "to nie my, to oni". Ale profity z tej nikczemnej działalności to chętnie przytulali.
Jak dla mnie, niemcom nie można ufać, przynajmniej do czasu aż spłacą CAŁE odszkodowania wojenne dla Polski + jeszcze odsetki. Za każdego zabitego Polaka - milion zł.

Osobiście dziwię się że po II WŚ, ktokolwiek pozwolił niemcom istnieć. Bo jak dla mnie, to powinno się ich wysiedlić a kraj zlikwidować totalnie, a nie zrobić RFN i NRD. Ukręcić łeb temu krajowi i cześć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NWOhell
-2 / 4

@Colemann
Niepoprawni politycznie to byli z NSDAP. Przypominam nazizm jest nielegalny i anty ludzki. Naziku powinieneś iść do pierdla za pośrednie nawoływania do narodowego socjalizmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 września 2021 o 16:02

N NWOhell
-4 / 4

@Colemann
Czuli nie naziści, Naziści byli by niepoprawni wrodzy innym rasom nacjom homofoniczni i zapatrzeni swoim narodzie a w szczególności w dzietności i życiowej przestrzeni. To były główne cele Hitlera. Widać razi ciebie wolność słowa. Boisz się afer PISu chcesz ukrywania demolki narodowców ? Czekam aż od was usłyszę że Bandera był lewakiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 września 2021 o 16:06

D D_M_L_78
-2 / 2

Pamiętamy...
Nigdy nie zapomnijmy!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marekmarecki123
-2 / 4

@rafik54321 pierdzielisz pan jak potłuczony, znajdź mi naród w Europie, który nigdy nie mordował innych nacji, nie bogacił się na najazdach, etc. Co niby takiego grubego nabroiły Prusy czy Zakon Krzyżacki, oprócz tego, że robili to samo co reszta ówczesnego świata? Może pochyl sie nad tym, że Polska również organizowała krucjaty, tyle że na północ, przeciw Prusom , zanim pewien książę wezwał na pomoc Zakon Krzyżacki. Z resztą takim jak ty, to można próbować tłumaczyć. Podniecanie się mrzonką o "likwidacji Niemców" (co jednocześnie stawia cie na równi z hitlerowcami, gratulować towarzystwa) świadczy o kompletnie płytkim spojrzeniu na świat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 0

@rafik54321 Niemcy nigdy nie nazywali się Krzyżakami... to był po prostu katolicki zakon rycerski, tyle że był niemiecki.. tak jak np Templariusze byli zakonem francuskim.. to nie była Francja przecież.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

polska jest krajem ktory mial niewiele wojen napadowych. ZWykle sie bronilismy. Nasze, jak to nazwales, krucjaty, tez byly obronne gdyz non stop z polnocy atakowali nas barbarzyncy. Wiec porownywanie polski do niemcow ktorzy wiecznie wypowiadali wojny jest po prpstu glupie. A zniszczenie narodu ktory od dawna niszczyl wszystko w okol jest jak najbardziej rozsadne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

Jakby nie patrzec, niemcy zbudowali sie na zakonie krzyzackim.

dodatkowo niemcy lubuja sie w przekrecaniu historii, zarowno ii ws jak i tej dawniejszej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marekmarecki123
0 / 0

@rafik54321 ignorant, demagog, czy po prostu głupek? "Niemcy zbudowali się na zakonie krzyżackim" - no tak, z pewnością, większej bredni nie mogłeś napisać. "Polska miała niewiele wojen napadowych" - zaczął Chrobry w Kijowie, skończył Żeligowski na Wileńszczyźnie, pomiędzy były najazdy na tereny obecnej Rosji, wojny z Turcją i Tatarami, hetmańskie wypady na Mołdawię i Siedmiogród, czy nawet napadanie i niewolenie Hiszpanów ramię w ramię z Napoleonem. Faktycznie, baranki pokorne. O tych "obronnych" krucjatach nawet nie chce mi się rozpisywać, nie wiedziałem, że dobrotliwy papież zlecał obronne krucjaty, żeby zadbać o polski interes, ciekawe. "Zniszczenie narodu który od dawna niszczył wszystko" - no ale co takiego? Jakieś konkretne przykłady, czy kolejna porcja papki? Ty śpiewając hymn hołubisz gościa, który dla większości Europy, nawet dla części Francuzów jest zwykłym tyranem, zbrodniarzem wojennym i okupantem. Ot znalazł się kolejny "patryjota", co nawet polskich znaków używać nie potrafi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aloyzo
+4 / 18

Bombardowanie Wielunia miało na celu sprawdzenie szybkości obrony przeciwlotniczej Polski jak i szybkość i reakcji wojsk Polskich na atak nieprzyjaciela. Taki był cel zbombardowania Wielunia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L logray
+3 / 3

@Aloyzo
Ja gdzieś wyczytałem, że głównym powodem wybrania Wielunia była jego zabudowa. Miał ukłąd ulic który pozwalał na przetestowanie efektów bombardowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 września 2021 o 13:57

W wMOIMgolfieTDI
+1 / 9

NocnyMareci i tu Cie całkowicie popieram.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Duch_Magika
+3 / 29

A wiecie co o tym wszystkim sądzą Niemcy? Akurat nie raz zdarzyło się, że miałem okazję porozmawiać z nimi o II wojnie światowej.
- Otóż w odpowiedzi usłyszałem, że "wojny były od dawien dawna na całym świecie i są do dzisiaj.
- W 1939 to nie była jeszcze żadna druga wojna światowa, ona zaczęła się dopiero w 1941, to co było w 1939 to było nic.
- Większość niemców nie chciała wojny i zabijać tylko to były odgórnie ustalone rozkazy i bojąc sie, że zginą odmawiając rozkazu nie mieli wyboru.
- Za wojnę odpowiedzialni są naćpani ssmani. "
autentyk

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 78sivy
+2 / 12

W końcu jakoś trzeba się tłumaczyć. Odpowiedzialni naćpani ssmani. A naćpani ssmani by powiedzieli że oni też nie chcieli, tylko to zrobili bo im duchy objawione na haju tak kazały. Litości proszę, co mają mówić.
A skoro wojny nie chcieli to czemu zaraz po nie zwrócili zrabowanych majątków polskich i żydowskich?
Tylko chuśtali się za nie do dziś dnia?
A teraz te stare Szwaby co to wojny nie chcieli mówią w prost,że dopóki pieniądze ze zrabowanych majątków były to im się żyło. Tego nie słyszałeś? I nie mówią tego politycy tylko ci co to wojny nie chcieli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Duch_Magika
+6 / 10

Ziomek czemu na mnie naskakujesz? Poruszając z nimi ten temat poprostu chciałem, żeby okazali trochę skruchy, no ale cóż..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 78sivy
+1 / 9

I co?okazali choć odrobinę skruchy?
Nie okazali i nie okażą!
Jedyne co zrobili to się w pokrętny sposób wymawiali, wmawiali że to nie oni i że to nic takiego w cale nie było, to nie my niemcy to Oni!
Tyle Ci okazali kolego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
+5 / 11

Takie pier#olenie, że nie mieli wyboru. Porozmawiaj jeszcze z tymi Polakami którzy pamiętają wojne i popytaj o to co oni sądzą o "nie mieliśmy wyboru". Zawsze jest wybór. Pilecki nie miał wyboru i dlatego poszedł do obozu? Ilu było takich którzy wybrali właśnie śmierć aby tylko nie zdradzić pozycji swojego oddziału? Ilu było takich, którzy woleli zginąć tylko po to, aby był czas na ucieczkę dla reszty grupy? Często wybór był taki, że giniesz broniąc swoich albo ze swoimi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aleksander1900
+3 / 7

@Duch_Magika Co ty opowiadasz, większość niemców w czasie drugiej wojny światowej służyło w kuchni polowej albo orkiestrze wojskowej. To wszystko wina mitycznego narodu nazistowskiego które nagle wyginął w dniu podpisania bezwarunkowej kapitulacji 8 maja 1945 roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goomisch
0 / 2

@Duch_Magika
Że naćpani to prawda, Cały Wermacht jechał na amfie. Nazywało się toto Pervitin i była to metaamfetamina w tabsach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NWOhell
-1 / 1

@Aleksander1900
Za Hitlera nie było demokracji zobacz ile było zamachów na Hitlera ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszynka79
0 / 0

Taka kur@$%^^a okazali skruche że jak miałem 10 lat. Był rok 1991 jechałem z matka do ojca pociągiem Beroliną. W przedziale siedział stary szwab z wnuczkiem tak domniemywam dzisiaj przez większość podróży rysowal wnuczkowi kominy, I świnie pokazując na mnie palcem i na moją matkę, taki mam obraz niemców mordercy I naziści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aleksander1900
0 / 0

@NWOhell I co w związku z tym? To ich usprawiedliwia wymordowania milionów ludzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+4 / 12

II Wojna Światowa rozpoczęła się 23 sierpnia 1939 roku.
Wtedy to Stalin podpisał pakt Ribbentrop-Mołotow i rozbiór Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goomisch
+5 / 13

@rdaneel
Nie zgodzę się z Tobą. Wojna wybuchła w momencie, gdy Polska zamiast sprzymierzyć się z III Rzeszą i spokojnie poczekać aż Hitler ruszy na Rosję, przyjęła bezwartościowe "gwarancje" brytyjskie i tym samym spowodowała, że Hitler zamiast na zachód Europy musiał uderzyć na Polskę. Hitler doskonale zdawał sobie, że nie jest w stanie wygrać wojny na dwa fronty i przed uderzeniem na zachód musiał zabezpieczyć sobie tyły. Nie udało się z Polską, zrobił to z ZSRR. A Polska na tym przegrała.

Generalnie, polska polityka XXlecia była tragiczna. Najpierw dwukrotnie zaprzepaszczona szansa rozgromnienia bolszewii, najpierw z Denikinem, później z Wranglem. Następnie haniebny traktat ryski, który oddał ponoć przegranym bolszewikom połowę ziem polskich przedrozbiorowych, m.in. Mińsk, Słuck, Kamieniec Podolski. Niby zwycięska Armia Polska musiała się wycofać z odzyskanych ziem polskich. To kuriozum, że zwycięzca wojny chce mniej, niż pokonany jest gotów oddać. Wręcz zdrada i druga Targowica. W następstwie tego, szacuje się, że 500 tys. Polaków z Kresów poniosło śmierć w wyniku działań bolszewików. Odpowiedzialni za to są socjaliści i narodowcy - Dmowski, Dębski, Grabski (przewodniczący delegacji ryskiej), a nade wszystko Piłsudski, który do tego dopuścił.

Drugi debilizm już opisałem. Fatalne w skutkach decyzje Becka i Rydza-Śmigłego, odrzucenie pokoju z Niemcami (do mniej więcej marca 1939 polityka Niemiec była wręcz polonofilska, dopiero po przyjęciu gwarancji nastąpił zwrot o 180 stopni). W rezultacie tego Polska zamiast wrócić do roli mocarstwowej, państwa wielu narodów, tradycji Jagiellonów., została najpierw okrojona o 50% z prawie 1 mln km.kw do 400 tys. km. kw a następnie, po II WS o kolejne 100 tys. km. kw. Utraciliśmy Mińsk, Kamieniec Podolski, Wilno, Lwów i wiele innych wspaniałych ziem, miast i ludzi. Z Państwa, które miałoby ambicje i możliwości (było by większe niż Francja, Niemcy i wielka Brytania razem), skończyliśmy jako państewko, które wyżej sra niż dupę ma. Ale narodowe, katolickie. A posrał to pies.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 września 2021 o 14:09

L logray
0 / 4

Za dużo Zychowicza. Po pierwsze Denikin i Wrangler byli na nie w kwestii niepodległości Polski. Po drugie w 20-to leciu stawialiśmy na państwo narodowe. Z tymi ziemiami bylibyśmy mniejszością (około 40% obywateli). Stąd taka a nie inna decyzja NDcji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goomisch
-1 / 1

@logray Akurat nie Zychowicza, chociaż doceniam jego prace. Tylko moi pra- i dziadkowie pochodzili z okolic Słucka. Więc doskonale wiem co i jak się tam działo. Decyzje NDcji były takie a nie inne, jak się bardzo szybko okazało były tragiczne w skutkach dla Polski i Polaków. Nacjonalizm zawiódł szybciej niż socjalizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E embees1
0 / 0

@rdaneel iiWŚ rozpoczęła się w 1938 od najzadu i rozbioru Czechosłowacji przez Hitlera i Polskę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-1 / 3

@goomisch
" Polska zamiast sprzymierzyć się z III Rzeszą i spokojnie poczekać aż Hitler ruszy na Rosję"

Jednym słowem wojna wybuchła bo Polska nie sprzymierzyła się z Hitlerem który miał ruszyć na Rosją pewnie dlatego że cała polityka Hitlera obracała się wobecy negacji Traktatu Wersalskiego... Ma sens...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zetar
0 / 0

@logray - Wrangler uznawał niepodległość nie tylko Polski ale i Ukrainy, wiec bredzisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L logray
-1 / 1

@Zetar
Dopiero jak dostał w dupę i jego przegrana była więcej niż pewna, także to raczej nie ja bredzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ssebastianek
+26 / 26

@kejm nie myl pojęć to obchody rocznicy a nie święto wybuchu wojny . Trzeba pamiętać co się wydarzyło , jeśli zapomnimy i zamiecie się to pod dywan historia może się powtórzyć .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArandillPL
-4 / 6

@ssebastianek Czy ja wiem? Nawet jak pamiętamy i rocznice obchodzimy to historia i tak się powtórzy. Nawet teraz, w tej chwili, gdzieś tam są wojny... Holokaust również się powtórzył, zobacz na sytuację Palestyńczyków. Ciekawym paradoksem jest to, że to właśnie Żydzi do niego doprowadzili... I cały świat ma Palestyńczyków gdzieś (podobnie jak wtedy Polaków). Prawdziwa wojna się zacznie gdy do konfliktu oficjalnie włączy się USA, Rosja, Iran i reszta...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ssebastianek
+5 / 7

@ArandillPL USA bronią demokracji i praw człowieka na świecie a tam gdzie faktycznie potrzeba jej bronić ich nie ma , dawno przestałem wierzyć że Stany robią coś w obronie kogokolwiek ich interesują tylko i wyłącznie ich własne tyłki nic poza tym . To oni zdestabilizowali sytuację na bliskim wschodzie , to dzięki nim Izrael okupuje tereny Palestyny . I to oni zniszczyli Irak na tysiąc lecia . Jest fajny dokument - Depleted Uranium polecam .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 1

@ssebastianek Hmmm nie wiem dokładnie, ale wojny trwają i trwać będą.... chyba nie ma na świecie roku......w którym nie wybucha/nie trwa jakaś tam wojna..... nie na skalę światową...ale jednak.. tak więc historia się powtarza...w tych miejscach gdzie taki konflikt jest.... giną żołnierze, cywile... niszczone są budynki... egzekucje, torturowanie... Istnieją takie miejsca na Ziemi i takie konflikty....którym wiele nie brakuje by przerodziły się w kolejny światowy konflikt.... jak chociażby spór terytorialny pomiędzy Pakistanem a Indiami...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+2 / 2

@ssebastianek Według mnie brakującym elementem jest uświadomienie powagi sytuacji tamtych i kolejnych dni. Godzinna cisza w eterze (w radio, w telewizji), byłaby dostatecznym symbolem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+2 / 2

@kejm nikt z Polaków nie świętuje tej daty MY JĄ PAMIĘTAMY JAK TEŻ PAMIĘTAMY CO NAM niemcy ZROBILI !!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NWOhell
0 / 0

@ArandillPL
Efekt fali mój kolega był lany w wojsku później sam robił to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lukson997
+6 / 8

Wojna zaczęła się się od prowokacji w Gliwicach i i morderstwa Franciszeka Honiok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magic1948
+1 / 3

@lukson997 Radiostacja w Gliwicach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Glusfilmowiec
+1 / 9

@kejm Jak najbardziej się zgadzam. Świętować powinno się dzień zakończenia wojny a nie rozpoczęcia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+8 / 8

@Glusfilmowiec Jak już ktoś napisał tutaj.... to nie jest świętowanie rozpoczęcia II WŚ, a rocznica upamiętniająca rozpoczęcie II WŚ.. to żadne święto...to dzień przestrogi i zadumy do czego może prowadzić wojna... niestety wielu ma to w du..e i prowadzi swoje wojny i wojenki....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-1 / 1

@Glusfilmowiec Rocznicy zakończenia wojny też nie należy świętować. Tej wojny w ogóle być nie powinno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+4 / 4

@kejm Obie wojny światowe sprawiły, że ludzkość jednak trochę się ogarnęła. Nie ma już w pierwszym świecie myślenia o wojnie jako o naturalnym przedłużeniu polityki, jak się dogadamy to się dogadamy, a jak nie, to najwyżej se powalczymy.

Jeśli z wojny może być jakiś pożytek, to w tym przypadku właśnie taki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goomisch
0 / 0

@Glusfilmowiec
A co powiesz na świętowanie "zwycięskiej" wojny polsko-bolszewickiej, wy wyniku której Polska oddała bolszewii połowę ziem polskich przedrozbiorowych?
Powód do świętowania? Utracone Mińsk, Kamieniec Podolsk, Słuck, 400 tys. km.kw ziemi, 20 mln. ludności z czego 1,5 mln to rdzenni Polacy (a z nich około 800 tys. poniosło śmierć w wyniku działań czerezwyczajki i NKWD w latach 1921-1939).
Wielkie zwycięstwo, powód do dumy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@goomisch "wy wyniku której Polska oddała bolszewii połowę ziem polskich" "Wielkie zwycięstwo, powód do dumy?" można by na podstawie tego tekstu uznać że wycofaliśmy z w/w ziem nasze korpusy pancerne i wypoczęte armie... Piszesz tak jakby przez ziemie polskie nie przetoczyła się I Wojna Światowa a mieliśmy doskonałą i zorganizowaną armię...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goomisch
0 / 0

@rdaneel
W porównaniu do bolszewickiej hołoty, Armia Polska była doskonale zorganizowana i wyposażona. Nie było oczywiście różowo i wszystko tip-top, ale była to armia a nie losowa zgraja. Poczytaj wspomnienia, opracowania. Gdyby jeszcze traktat ryski przypieczętował te zdobycze to jeszcze, ale to co się stało w Rydze, to po prostu 4 rozbiór Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@goomisch "W porównaniu do bolszewickiej hołoty," no z takim przeświadczeniem III Rzesza zaczęła imprezę w ZSRR...


"[w porównaniu] Armia Polska była doskonale zorganizowana i wyposażona" tylko co z tego kiedy bieda w kraju aż piszczała? Ryzykowanie kolejnego roku albo i dwóch lat wojny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-4 / 6

Taka siła militarna a wystarczyło zaimplementować w atakowanym kraju lewactwo i ruszyć na nie bez żadnej broni i cyk - polska ziemia i jej benefity socjalne i inne zdobyte prawie zerowym kosztem finansowym i siły żywej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BriganteCarlito
+7 / 7

Wyciągnijmy lekcje z tamtych czasów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
+3 / 5

Wartościowa galeria, rzadkość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Leon775
0 / 0

A może powstrzymanie Niemców przed atakiem mogło doprowadzić do budowy broni atomowej juz w 1944 ?.... i wtedy doszło by do wojny ? Co by było gdyby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
0 / 0

@Leon775 Miałeś na myśli jak by wyglądała wojna gdyby broń atomowa była już w użyciu? Najbliżej skonstruowania bomby atomowej byli Niemcy, już w 1938 dokonali rozszczepienia jądra atomu. Gdyby Hitler nie traktował broni masowego rażenia po macoszemu (bał się jej) i przyznał większe fundusze na badania, to druga wojna światowa mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Polecam książkę "Tajemnicza broń Hitlera. Na tropie tajnych badań III Rzeszy" Leszka Adamczewskiego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 września 2021 o 22:43

M Morswin123
+4 / 4

Qrwiesyny...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meszuge
0 / 2

"Auschwitz w Oświęcimiu"??? Oświęcim w Oświęcimiu? Buhaha!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xargs
-1 / 3

Historia jest traktowana tak, jakby od '39 nikt nie wywołał wojen.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koniku
+1 / 5

A gdzie zdjęcia ważniejsze, jak rząd, prymas i ważni oficerowie już od 6 września tchórzliwie uciekają z Polski zostawiając Polaków samych sobie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
0 / 0

@koniku 6 września to oni dopiero opuścili Warszawę. Prezydent i wódz naczelny przekroczyli granicę z Rumunią w nocy z 17 na 18 września już po inwazji ZSRR.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M miczaw
0 / 0

@koniku W tamtych czasach być może politycy mieli zbyt mało czasu i możliwości, by przygotować kraj do skutecznej obrony przed takimi wrogami, ale w obecnych czasach... Każdy polityk z partii rządzących w poprzednich latach powinien zostać zatrzymany siłą w kraju i wysłany do walki w pierwszej kolejności. Absolutnie nie walczyłbym za ten kraj... Wyraźnie widzę, że nie ma o co.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koniku
0 / 0

@Gavron88 niczego to nie usprawiedliwia - uciekli z Warszawy - dając przykład dezerterom i rozwalając morale narodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M miczaw
+1 / 3

To strasznie przykre, że po tym wszystkim jestem zmuszony pracować i żyć w Niemczech, by żyć w miarę godnie... Bo własny kraj jest mi bardziej niesprzyjający niż obcy... Kraj kwitnącej, coraz lepiej sponsorowanej patologii i przekrętów... Żydzi jakoś wyciągneli wnioski po 2 wojnie światowej. Polacy najwidoczniej nie... A tyle lat "wolności" i ciężkiej pracy wielu Polaków (także tych pracujących za granicą, zasilających Polską gospodarkę wydawanymi w Polsce pieniędzmi) zostaje totalnie zmarnowanych, roztrwonionych na inwestycje-przekręty, służące tylko wyciągnięciu pieniędzy z budżetu. To strasznie przykre, że naród kiedyś tak waleczny i ambitny, sprzedał się za 500+... Wybijanie ludzi ponadprzeciętnych najwidoczniej przyniosło zamierzony efekt i tak oto w czasach pokoju jesteśmy niewolnikami we własnym kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
0 / 0

Wg dzisiejszej mowy nie mówi się "wojna" tylko "misja pokojowa".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem