Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
272 316
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar RadnyZDopiewa
+11 / 15

Ja, chociaż jestem katolikiem, nie zgadzam się z tą całą nagonką na Harrego Pottera. Może nie przeczytałem książek, ale za to obejrzałem wszystkie filmy i nie czuję się jakoś opętany.
Ale z drugiej strony - to prywatna szkoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+12 / 20

W sumie to nawet dobrze, więcej dzieciaków przeczyta Pottera, bo będzie zakazany:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gesser
+1 / 17

Słyszałem o ludziach którzy zabijali po przeczytaniu biblii. Nie słyszałem o nikim kto zabijałbym w imię Harry'ego Pottera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marekjajos
-1 / 19

Czytałem, żadna strata. Te książki to za to strata czasu, sposób pisania gimnazjalisty, fabuła na poziomie boba budowniczego. Jest masa ciekawszych pozycji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adraxer12
0 / 6

@marekjajos Dla kogoś na Twoim poziomie wrażliwości pewnie tak. Jest to starsze dzieło, które symbolicznie opowiada o powrocie wojny światowej. Harry jest typem Jezusa, który umiera za swoich przyjaciół, zmartwychwstaje i ratuje (niestety nie wszystkich), a Voldemort jest typem Hitlera, który dba o czystość rasy czarodziei mimo iż sam pochodzi z "mugolskiej" rodziny. Są ta umieszczony dobre wartości przyjaźń, odwaga. Jeśli nie widzisz piękna tego dzieła, to de gustibus non est disputandum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+2 / 10

Szczerze jestem w stanie się założyć, że więcej ludzi obecnie żyjących przeczytało Harrego Pottera niż Biblię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adraxer12
+4 / 8

Ja jestem świeckim katolikiem, ale trochę studiowałem teologię, to się wypowiem, bo wiem. Opublikowanie takich statystyk nie ma sensu, bo w jaki sposób zbadać, że osoba została opętana przez książkę? Inna sprawa, że książki nie mogą opętywać ludzi, bo nawet kontakt z taką osobą nie grozi opętaniem! Opętanie wynika z postawy serca danej osoby. Na demona trzeba się otworzyć. Jak zbadać, czy osoba została opętana przez HP? Spytać osobę opętaną? Czasami na egzorcyzmach szatan rzuca, że to przez książkę, albo ubrania z H&M, czy inne coś. Potem egzorcyści wypisują artykuły mnożąc zagrożenia duchowe. Ale robią błąd, bo szatan nie może być źródłem etyki, ani prawd teologicznych.

Moim zdaniem szatan jako ojciec kłamstwa, włożył w usta Kościoła fałszywe zagrożenia duchowe, żeby go ośmieszyć. Bo nie trzeba być teologiem, żeby wiedzieć, że HP to nie jest zła książką. Dla teologa magia przedstawiona w tej książce nie jest tą samą magią w której istnienie wierzymy, bo magia dla teologa to kontakt z demonami, a nic takiego w HP nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bloodonice
-1 / 5

Jeżeli ktoś zakazuje książki, która zawiera tak ogromną ilość dobrych wzorców i uczy tylu wartości, to byłby on dla mnie ostatnią osobą, której zaufałbym w kwestiach duchowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
+2 / 8

Co Wam to przeszkadza, że gdzieś zniknie Harry Potter? Chcecie wprowadzić przymus czytania go? Przecież to prywatna szkoła

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gimek017
+1 / 1

Powinno być takie założenie w regulaminie że jeżeli podajemy jakąś informację to powinno być podane źródła tej informacji (adres strony, artykułu) nawet gdyby ta strona była po Chińsku. Wtedy nie będzie żadnych wątpliwości czy to fake news czy nie bo informację każdy może stworzyć ale nigdy nie weźmie za to odpowiedzialności a niektóre fake newsy już doprowadziły do nieszczęść i tragedii. Oczywiście nie porównuję tragedii z tym ale jeżeli to prawda to uważam to za głupotę i strzelanie sobie w kolano przez Kościół ale jeżeli fake news to po prostu kolejny przykład taniej nagonki i siania nienawiści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 września 2019 o 12:40

E eina
0 / 2

he he w Harrym Porterze szukają... niech najpierw we własnych kateterach sprawdzą ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Chtkwz
+1 / 1

w takim razie już tysiąc razy coś mnie powinno opętać. harmonia nectere passus! uuuu łeee Szatan mnie goni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F ferdal
+3 / 3

Jedna z lepszych pozycji książkowych :) Warto przeczytać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem