Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Po co wydawać pieniądze na elektrownie, jak inny rząd 
będzie z tego korzystać? Lepiej wziąć kredyt i wydać na socjal, 
a inny rząd będzie spłacać
by Borgman
+
709 759
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Syphar
+14 / 22

Uroki demokracji. Nikt o przyszłości nie myśli, to czemu politycy mieliby myśleć? Statystycznie i tak są starsi od nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MirrorOfDoom
+18 / 28

Władza najważniejsza, a przyszłość kraju tego pana nie interesuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+10 / 16

@DezDemon Sami nakradli już tyle, że ośmiorniczki już się schowały ze wstydu, że takie tanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mazii
+8 / 10

Jak a to rząd będzie spłacać? To rząd ma jakieś prywatne pieniądze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+7 / 7

@Joty222 zawsze myślałem, że dobrobyt bierze się z ciężkiej pracy i oszczędności, które potem stosownie się inwestuje, chociażby we własny biznes lub jakiś rodzaj aktyw. Całe życie się jednak człowiek uczy - dobrobyt bierze się z wydawania, najlepiej cudzych, pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
-5 / 5

@Joty222 Kiedy kilkanaście lat temu europejskie gospodarki dławiły się kryzysem ekonomicznym i jedna po drugiej kurczyły się czasem o kilkanaście procent, Polska lśniła jako zielona wyspa wzrostu gospodarczego. Wtedy co przytomniejsze głosy (zwłaszcza ówczesna opozycja PiS) wskazywały, że przyczyną takiego stanu rzeczy wcale nie jest jakiś super model zarządzania (na co wskazywał ówczesny rząd PO-PSL), ale przede wszystkim wysoka konsumpcja i wydawanie pieniędzy przez gospodarstwa domowe.

Dzisiaj role się odwróciły. Obecny rząd buduje obraz silnej gospodarki, której rozwój pozwala na dzielenie się pieniędzmi z obywatelami w sposób niemal nieograniczony, zaś opozycja kreuje widmo katastrofy, kiedy pieniądze w budżecie się skończą i zbiegnie się to z hiperinflacją. Ciekawe jest to, że przez te kilkanaście lat za wiele w sposobie funkcjonowania gospodarki się nie zmieniło, po za tym, że programy socjalne umieściły w kieszeniach Polaków więcej pieniędzy, więc argumenty krytyczne wobec optymizmu rządzących są aktualne, mimo że strony je wypowiadające zamieniły się miejscami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jankowalski6969
+4 / 6

@Eaunanisme ,,programy socjalne umieściły w kieszeniach Polaków więcej pieniędzy" - brawo, wyjmują Ci 700zł z kieszeni a wkładają 500zł, faktycznie masz się z czego cieszyć....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+1 / 1

@jankowalski6969 Jak już, to wyjmują 700 i nie wkładają nic, bo nie jestem beneficjentem tych programów. Fakt jest jednak taki, że dla większości ludzi jest to bardziej korzystne (przynajmniej psychologicznie), że raz w miesiącu dostają przelew z konkretną sumą, a nie że na koniec roku mają o tę sumę wyższy dochód, bo mniej im państwo zabrało w podatkach. Może niepotrzebnie użyłem skrótu myślowego.

Poza tym, istotą mojego komentarza było to, że rozdawnictwo ma na celu podtrzymanie wysokiej konsumpcji w społeczeństwie. PiS bazuje na tym w swoich prognozach, tak samo, jak PO-PSL bazowało w poprzedniej dekadzie. W obu przypadkach nie świadczy to o sile gospodarki, bo kiedy pieniędzy się skończą, ludzie będą zmuszeni zacisnąć pasa i wzrost znacząco wyhamuje. Nie wiem, z którego fragmentu mojej wypowiedzi wywnioskowałeś, że się cieszę z czegokolwiek, co się tu odp*erdala.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 września 2019 o 7:21

J jankowalski6969
0 / 0

@Eaunanisme Wywnioskowałem to z drugiej części Twojej wypowiedzi w której niemalże zachwalasz poczynania naszych pożal się Boże obecnych rządzących. Co do faktów o których wspominasz, nie powiedziałbym że to dla nich jest takie ,,bardziej korzystne" Albo inaczej. Najbardziej korzysta na tym patologia. Większość z nich albo kombinowała z umową aby zmniejszyć sobie dochód albo po prostu ma wywalone na pracę i siedzi w domu bo po co ma pracować za 1800zł jak siedząc w domu dostanie 1500zł, a jak pójdzie do pracy to przekroczy próg i połowa z tego pójdzie się.. Opłaca się pracować? No nie bardzo. Do tego rozmawiając z moim znajomym policjantem już jakiś czas temu, dziwnym trafem odkąd pojawiło się 500+ jest odnotowana dwukrotna liczba zatrzymanych praw jazdy pijanych kierowców. Przypadek? Nie wspominam już o zapoczątkowanej lawinie podwyżek cen oraz różnego rodzaju dołożonych podatków ale nie w zwykłego obywatela nieee, to byłoby zbyt widoczne. Podatki przede wszystkim celują w przedsiębiorców, głównie tych małych. Są dołożone i zwiększone podatki (podwyżki cen chociażby prądu, składki ZUS) zaostrzone przepisy (słyszałeś może o kuriozalnym mandacie za wymianę żarówki?) o tym własnie mówię, to wszystko sprawia że ceny idą w górę, a małe firmy są po prostu na wykończeniu a to tylko dlatego, żeby te wszystkie nieroby ,,raz w miesiącu dostały przelew z konkretną sumą" więc jakby na to nie patrzeć, 500+ więcej szkodzi niż pomaga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 września 2019 o 23:10

avatar Eaunanisme
0 / 0

@jankowalski6969 Czy my patrzymy na ten sam komentarz? Wychwalanie rządzących? Bo stwierdziłem, że w kieszeniach Polaków znalazło się więcej pieniędzy? A jest mniej? Jak ten stereotypowy beneficjent 500+ miał z rodziną 2+2 kiedyś na początek miesiąca 650 netto na głowę (zakładając, że Seba i Karyna dostawali najniższą krajową o dzieło), to po 500+ na każde dziecko mają 900 na głowę. Oczywiście nominalnie, bo wiadomo, że ceny poszły w górę i stać ich na mniej. Ale chodziło mi tylko o to. To jest fakt, a nie opowiadanie się za którąś z opcji politycznych.

Co się zaś tyczy korzyści, to spytaj się swojego dziecka (a jeśli nie masz, to znajomych), które np. będzie odkładać kieszonkowe pół roku, żeby sobie kupić jakąś zabawkę, czy wolałoby dostawać więcej pieniędzy co miesiąc (ale zapłacić finalnie za zabawkę 110% początkowej ceny - ale mu o tym nie mów), czy wolałoby jednak po pół roku wydać na zabawkę 90% początkowej ceny? Tak działa ludzka psychika. Dlatego ludzie biorą chwilówki na 3000%.

Do reszty komentarza się nie odniosę, bo piszesz o rzeczach dla mnie oczywistych, a tylko Twój brak zdolności czytania ze zrozumieniem powoduje, że muszę udowadniać, że nie jestem wielbłądem ¯\_(ツ)_/¯

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 września 2019 o 7:12

J jankowalski6969
0 / 0

@Eaunanisme ,,Bo stwierdziłem, że w kieszeniach Polaków znalazło się więcej pieniędzy? A jest mniej? " - ,, Oczywiście nominalnie, bo wiadomo, że ceny poszły w górę i stać ich na mniej"

Więc nie wiem czy musisz udowadniać że nie jesteś wielbłądem ale jeśli tak to sam sobie tego garba dorobiłeś.
No powiem Ci, zatkało mnie... Może problem nie polega na tym że to ja nie potrafię czytać ze zrozumieniem, tylko na tym że to Ty nie potrafisz pisać logicznie. Bo jakby nie patrzeć sam się zaorałeś.

Nie wiem jak Ty ale ja wolałbym zarabiać 500zł niż 5 tys zł ale pod jednym warunkiem. Wole zarabiać 500zł i wydawać na życie 400zł niż zarabiać 5 tys zł i wydawać na życie 5,5tys zł. Dziwne nie? I powiem Ci więcej, czułbym się w choooi bogadszy gdybym mógł znaleźć się w pierwszym przykładzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 września 2019 o 19:38

avatar Eaunanisme
0 / 0

@jankowalski6969 Nie jestem rolnikiem, żeby się zaorać, ani fałszywą rumuńską żebraczką, żeby sobie dorabiać garby. Problem polega tylko i wyłącznie na tym, że napisałem A, a ty odczytałeś to jako ABCDEF. I szczerze powiedziawszy nie interesuje mnie, co ty wolisz, bo ty nie jesteś połową społeczeństwa, która ślini się na widok socjalu i okazji w stylu "rozdajemy pieniądze! Będziesz musiał oddać jedynie 300% pożyczonej sumy!". Zarówno ja i ty wiemy dobrze, że te pieniądze nie biorą się znikąd. Wiemy obaj, że jest to budowanie fałszywego poczucia posiadania większej ilości pieniędzy, podczas gdy te monety w kieszeniach tylko zwiększają objętość, a są warte coraz mniej. Więc odetkaj się i uświadom sobie, że to, że większość ludzi postrzega 500+ jako coś pozytywnego, bo co miesiąc dostaje przelew, a nie widzi tego, że na koniec miesiąca ma mniej kasy, bo inflacja ruszyła z bloków startowych. Jeśli ty widzisz to inaczej - gratulacje! Jedziemy na tym samym wózku.

I proszę Cię o zacytowanie konkretnych fragmentów,w w których "niemalże zachwalam poczynania naszych pożal się Boże obecnych rządzących". Boi dalej nie jestem w stanie tego za cholerę znaleźć w swoich wypowiedziach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 września 2019 o 8:16

J jankowalski6969
0 / 0

@Eaunanisme Mam rozumieć że Ty znasz OSOBIŚCIE tą połowę społeczeństwa ,,która ślini się na widok socjalu" i możesz się wypowiadać w ich imieniu? Skoro tak to gratuluję. Otóż nie interesuje mnie co Ciebie nie interesuje. Ja nie wypowiadam się za połowę społeczeństwa do czego chcą się ślinić a do czego nie, wypowiadam się w swoim imieniu i przedstawiłem to co ja uważam a to że Ciebie to nie interesuje to jest mało ważne.

,,Nie jestem rolnikiem, żeby się zaorać, ani fałszywą rumuńską żebraczką, żeby sobie dorabiać garby" no powiem Ci mistrz z Ciebie w odbijaniu piłeczki na logiczne argumenty. Ahh no tak, przecież nie jesteś też Rogerer Federerem czy innym Wang Liqin'em aby odbijać piłeczkę :) A samozaoranie jak było tak zostało, nadajesz się do parlamentu. Tam potrzebują takich mistrzów wymijających odpowiedzi którzy szybciutko wymyślą jakąś durną odpowiedź po czym zmienią temat aby broń Boże nikt tego pytania drugi raz nie zadał :) Dalsza dyskusja jest zbędna, życzę miłego dnia i przyszłych sukcesów w polityce ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 września 2019 o 18:40

avatar Eaunanisme
0 / 0

@jankowalski6969 Powiem Ci na koniec, że jesteś dla mnie mistrzem XD Dawno się tak ubawiłem podczas dyskusji na demotach. Zarzucić komuś coś, nie wskazać fragmentów wypowiedzi jako dowodów na potwierdzenie stawianej tezy (mimo dwukrotnego doń wezwania), a potem na koniec nazwać go mistrzem wymijających odpowiedzi (sic!) i zmian tematu (mimo łapania za słówka i odnoszenia się tylko do humorystycznych wstawek, a nie istoty dyskusji)- no mistrz XD Jeśli ktoś tu marnuje swoje talenty polityczne, to nie jestem to ja. I tu jestem śmiertelnie poważny.

No nic. Najwyraźniej faktycznie dyskusja jest zbędna, skoro po przyznaniu Ci racji wciąż uważasz mnie za swojego oponenta. Niemniej również życzę dobrego dnia i mam nadzieję, że miłe rzeczy nie będą Cię omijać, jak sens moich wypowiedzi tutaj.

PS: coś co mogło Ci umknąć - mój rzekomo wychwalający rządzących komentarz był krytyką wypowiedzi Joty222, która teraz ma tyle minusów, że jest poniżej poziomu i pewnie dlatego wziąłeś mnie za piewcę programów socjalnych rządu. Przescrolluj trochę w górę. Może zmienisz o mnie zdanie ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jankowalski6969
0 / 0

@Eaunanisme Rzuciłem Ci fragmentem Twojej wypowiedzi która kłóci się z, kilka słów później, innym fragmentem Twojej wypowiedzi i jaka była Twoja odpowiedź na to? A no żadna, jedyne co zrobiłeś to urządziłeś jakąś szopkę że Ty nie jesteś rolnikiem i nie jesteś cyganką. Więc powiedz mi po co mam drugi raz marnować swój czas na szukanie fragmentów Twojej wypowiedzi skoro Ty i tak się do tego nie odniesiesz a jedyne co zrobisz to złapiesz za dwuznaczne słówko i obrócisz po swojemu? Sam widzisz że dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu. Bajo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
0 / 0

@jankowalski6969 No mistrz XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sajotyn
+5 / 5

Piękna ta demokracja, nie?, myślenie do najbliższej kadencji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sw3
+5 / 5

Kwintesencja demokracji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Joty222
-4 / 4

Czemu usuwacie komentarze które uderzają w nasza opozycje a popierają PiS? To juz nie pierwszy raz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
+3 / 3

Do trumny kredytów nie zabierze to mordę cieszy jełop.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
-5 / 5

Warto pamiętać, że poprzednia partia też miała ciekawe zagrywki.
Np
- Wzrost kosztów ubezpieczenia przegłosowano za czasów PO a zaplanowano wdrożenie w kadencji PIS. Przez co medialnie to pis za to obrywa a to nie ich pomysł.
- Ustawa 447 gdzie się zwala temat na piśki a temat był podpisany i przewałkowany przez przedstawicieli PO ale raban podniesiono za czasów rządów PIS. I to na nich się to zwala.
- Szkolnictwo... likwidacja gimnazjów. Ustalono uchwałę (na szybko ale przywracała stary porządek więc wiele poprawiać nie musieli). Do odwołań i negocjacji samorzady dostały bodaj 4 miesiące. Samorządy coś tam zgłaszają i jest to rozpatrywane. Tymczasem po pół roku od tego sie odzywają pajace od konstytucji, że ta decyzja jest straszna i żądają zmian a premier ma ich w nosie. W nosie to ich ma bo minęło tyle czasu a oni palcem nie kiwnęli... a medialnie jest nagonka na pis że to oni nie słuchają.

Było jeszcze kilka takich przypadków ale na chwilę obecną bym musiał poszukać.

Żeby nie było, ja nie bronię ale iech nikt nie wmawia, że za innych było lepiej albo nie oszukiwali czy coś... zwyczajnie wystarczy pamiętać jak wyglądały ostatnie lata polityki jednych i drugich...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N notsafe
0 / 0

inny rząd zanim ten kraj zbankrutuje? to brzmi optymistycznie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem