Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

"Szkoła Życia" - nowy, 4-minutowy film "Reżysera Życia". Powinien go obejrzeć każdy uczeń

www.demotywatory.pl
by Arnau
+
261 275
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S SmallPig
+2 / 4

warto obejrzeć wzruszający o piekny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dordi
+4 / 6

To nie jest "życie" tylko świat homo sapiensa. W żadnym innym gatunku nie ma tyle agresji, nieuzasadnionej nienawiści o pogardzie nie mówiąc.
Nawet u drapieżników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
+3 / 5

@Dordi tja. w szczególności u szympansów nie ma agresji :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dordi
-2 / 2

@olmajti Oczywiście, że nie ma.
Do tego panuje matriarchat. Dorastający szympans tylko raz robi awanturę zaznaczając tym swoją niezależność od stada i tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 2

@Dordi what? co panuje? chyba nie piszemy o tym samym gatunku :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawlon1
+11 / 11

dobry filmik ale raczej dla rodzicow niz dla uczniow. i nie chodzi o to ze ktos mial cos od ojca ale o sam fakt agresji, przesladowania itp. dzieci nie mowia, rodzice nie widza albo nie chca widziec a pozniej sa kompleksy czy traumy na cale zycie. Tylko Ci glupkowaci agresorzy nie maja zadnej refleksji, kazdy rozumny ma i nawet jak sie wyrosnie na pewnego siebie czlowieka to zawsze gdzies tam te przezycia z tylu glowy sa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dominika564
+5 / 7

Zawsze takie gnoje musza psuć komuś życie, szkoda chłopaka. Szkoda, że nie można takich nauczyć co to szacunek do człowieka po przez takie same czyny, bo za pewnie sami by tego nie chcieli. (jeśli biją to nie bić ich tylko ukarać w inny sposób odseparować od normalnych i zapisać do szkoły specjalnej bo tylko do takiej się nadają. I nie takiej gdzie są dzieci niepełnosprawne tylko do szkoły dla takich samym ludzi co Ci co tak dokuczają).

A na końcu to śmieszne taki śmieć nigdy nie przeprosi i dalej będzie poniżać bo nic innego nie jest nauczony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Symulakr
+10 / 12

Dlatego potem wielkie zdziwienie, gdy np w USA osoba dręczona w pada z karabinem,a z mobberów nie zostaje nawet co szufelką zbierać. Wszyscy gderają "postaw się" To co taka osoba ma zrobić? Jak odda, dostanie sto razy większy wpierdziel. A jak się postawi to może to zaognić sytuację. Dlatego albo zaostrza się kary dla dręczycieli, wstawia się kamery w szkole, albo faktycznie dla osoby dręczonej zostaje rozwiązanie rodem z Commando.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dominika564
+2 / 2

@Symulakr Ooo święta racja, dobrze, że są takie osoby jak ty które widza problem. Jest nadzieja na poprawę sytuacji w szkołach. Musi Nas być więcej by walczyć w tej sprawie..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
0 / 2

@Symulakr Dobra, dobra... Ja zawsze wolałem walczyć - każda walka uczyła mnie czegoś. Na początku oczywiście gardy, sierpowego itd. Z czasem zacząłem się bić tak dobrze, że dręczyciele do mnie nie podchodzili. Rozwinęło to moje pasje. Dziś dalej uczę się walki i mam sugestię, że może zostanę instruktorem. Zawsze lepiej walczyć. Nawet jak jesteś kompletną pierdołą to jest szansa, że jak agresora zaboli to na drugi raz znajdzie kogoś innego. Ja swoje dzieci od małego będę uczył dawania w ryj - najskuteczniejszy sposób na szkolne cwaniaczki. A jak coś nie halo? To ok, ja złożę sprawę na policję i zawiadomię media - i już szkoła będzie grzeczniejsza. Można? Można. Kiedyś ultra katolicka dyrektorka zmuszała uczniów żeby poszli na mszę na jakieś święto szkoły. Zrobiłem tak samo. Powiedziałem, że mam prawo w konstytucji do wolności wyznania i jeżeli je naruszy to pójdę z tym na policję i do mediów. I wiecie co? Jak ona wydawała się wielka jak King Kong tak nagle zmieniła się w przestraszoną myszkę. Da się? Da! Trzeba tylko mieć odwagę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dordi
0 / 0

@Jeremi978 Ale widzisz, w świecie kobiet by to nie przeszło. Bo u nas walka oznacza elokwentne zrobienie z przeciwniczki idiotki, zwłaszcza w oczach innych, a nie zwykłe danie w papę. :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bergid
0 / 0

Chyba czasy się zmieniły i to bardzo dawno. Od kiedy pamiętam, kobiety się biły, czasami tak, że latały sztucznie doczepione włosy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dragi53
+2 / 2

Takich skur.... jest cała masa w szkole. Należy ich niszczyć i nigdy nie warto pomagać. Bo za plecami i tak powiedzą że jesteś mieczakiem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dordi
+2 / 2

Film piękny, ale moim zdaniem zbyt wyidealizowany, co nie jest dobre, bo nie pokazuje problemu w całości. Nikt się nie "nawraca" w późniejszym życiu. Nawraca się jeśli napotka sprzeciw, czyli zrobienie czegoś złego zacznie się wiązać z wysiłkiem, który musi podjąć. Wówczas dopiero przychodzi refleksja, a i to nie na długo, bo taka osoba uważa, że to przejściowe "kłopoty". Dopiero gdy czynienie zła wiąże się ze stałymi konsekwencjami, jest szansa na zmianę postępowania, a może nawet charakteru. Może, bo zwykle następuje zwykła izolacja od ofiary: dzieci idą do innych szkół, zamieszkują w innym miejscu i ich drogi rozchodzą się na zawsze. Nie ma miejsca na "przepraszam" i możliwość przebaczenia, która w jakimś tam stopniu rekompensuje krzywdę.
Ofiara zwykle musi się nie załamać, przyjąć postawę bardziej asertywną i niestety być ciągle czujna, by w odpowiednim momencie reagować na ataki. A z ataków ludzie nie wyrastają, tylko metoda sie zmienia. Niczym innym jak atakiem "na frajera" są wojny, także światowe. I nie jest to domena mężczyzn, kobiety też uwielbiają żyć nienawiścią i pogardą, tylko potrafią zamienić czyny typu wyrzucenie plecaka do Wisły w zdeptanie godności innej kobiety i zniszczenie w niej poczucia własnej wartości.
wiem co mówię, jestem kobietą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 września 2019 o 22:03

B blewandow
0 / 0

yyyyy reklama?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem