Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Płaca minimalna - o co w tym chodzi? Jakie skutki mają zmiany jej wysokości?

Warto wiedzieć, bo to mniej lub bardziej dotyczy każdego z nas.

www.demotywatory.pl
by mietek888
+
39 47
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E elefun
+2 / 4

Pięknie przekazana wiedza.
To tak samo jak z przywilejami kobiet w ciąży, oraz po ciąży. Efekt jest taki, że nikt nie chce zatrudnić młodej kobiety na umowę bezterminową, ponieważ obawia się tysięcy zł kosztów jakie należy takiej osobie wypłacać po urodzeniu dziecka, lub kolejnego dziecka..... Dochodzi do sytuacji, że pracodawcy płacą tysiące złotych kobiecie, która nie była w pracy od 6 lat !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lolo7
-2 / 4

Płaca minimalna to zabezpieczenie dla ludzi wchodzących na rynek, że nie będą wyzyskiwani. Dlaczego? Bo jak bieda przyciśnie to zawsze znajdzie się ktoś kto zgodzi się wykonywać nawet nie wiadomo jak wykwalifikowaną robotę za mniejsze pieniądze byle tylko ją wykonywać i te pieniądze dostać. Pracodawca też nie zakłada firmy dla pracownika. Sam chce jak najwięcej zarobić jak najniższym kosztem a jeśli praca nie wymaga więcej kwalifikacji niż określony ich pułap to nie będzie patrzył na to, że ktoś ma więcej doświadczenia czy jeden język więcej. Jeśli będzie spełniać w stopniu wystarczającym kwalifikacje do wykonywania danej pracy to zadecyduje po prostu kryterium ceny. Teraz wiem, że spełniając wymagania startując na dane stanowisko przeciwko osobie lepiej wykwalifikowanej wybiorą raczej tą osobę lepiej wykwalifikowaną ze względu na kwalifikacje, a nie ze względu na to, że zgodzi się pracować za 300 zł mniej niż ja. A dlaczego pracodawca by tak zrobił? Bo choć zdaję sobie sprawę drogie korwinuszki, że w waszym wymarzonym świecie dorabiacie się milionów na sprzedaży paróweczek na ulicy to niestety w świecie realnym większość pracodawców to mali i średni przedsiębiorcy, którzy nie będą się prześcigać w płacach dla pracowników bo sami muszą utrzymać biznes jednocześnie chcąc samemu jak najwięcej zarobić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek888
0 / 0

@lolo7 Już po pierwszym zdaniu widać, że nie obejrzałeś filmiku z demota, albo ignorujesz argumenty w nim zawarte. W dodatku w Twojej wypowiedzi są wewnętrzne sprzeczności. Wygląda to raczej na trolling niż merytoryczną dyskusję. Dlatego nie ma sensu dyskutować, kontrargumenty są w filmikach, które podałem.

Natomiast zwrócę uwagę na jeden zabieg jaki stosują niektórzy wyborcy PiS. Jak ktoś ma pojęcie o ekonomii i używa argumentów popierających wolność gospodarczą, to nazywa się go "korwinistą". To ma sugerować, że należy się do grupki osób zapatrzonych w idola, wyznających jakieś nieziemskie teorie. Jest to odmierzanie własną miarą osób zapatrzonych w Jarosława, albo zwykła manipulacja.

Pomija się, że wolnościowe idee były już wcześniej i że można nie popierać wszystkiego co reprezentuje Korwin. Albo zgadzać się z nim w wielu kwestiach, a jednocześnie nie lubić go jako osoby. Owszem w każdej grupie/partii są fanatycy, ale tworzenie stereotypu dla wszystkich o podobnych poglądach to manipulacja.

Za to zauważam co raz więcej zacietrzewionych osób popierających wszystko co robi PiS, wierzących w socjalistyczną utopię, ale nie wiadomo czy piszą to z przekonania czy za pieniądze. Ostatnio z demotów wyleciało kilu pisowskich trolli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 września 2019 o 23:56

L lolo7
0 / 0

@mietek888
Zniszczę Twój światopogląd, nie popieram i nigdy nie popierałem PIS. Mało tego, jestem przeciwny rozdawnictwu pieniędzy, sztucznemu zawyżaniu płacy minimalnej oraz jestem antykościelny. Jestem jednak za prawami pracowniczymi bo znam historię. Dyskusja rzeczywiście nie ma sensu skoro jedynym argumentem jest ,,wydaje mi się'' jakiegoś typa robiącego filmy na youtube.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek888
0 / 0

@lolo7 Wybacz, że opisuję dopiero teraz, ale byłem zajęty. A tak błędna wypowiedź jak Twoja wymaga minimum odpowiedzi.

"Zniszczę Twój światopogląd" - co ma do rzeczy światopogląd? Mogłem co najwyżej źle ocenić Twoje preferencje wyborcze. Ale przecież nigdzie NIE pisałem, że popierasz PiS. Opisałem zagrywkę stosowaną przez pisowców. Ty zachowałeś się podobnie, więc moja uwaga, co do odmierzania własną miarą lub też manipulacji, jest trafna także wobec Ciebie. Nawiązałem do pisowców bo często od nich to można to usłyszeć, ale nie trzeba być pisowcem żeby stosować te same sztuczki.

Tak samo jak w Jarosława można być zapatrzonym w inne ideologie. Na końcu napisałem o osobach wierzących w socjalistyczną utopię. Dodam tylko, że PiS nie ma monopolu na wyznawców socjalizmu. Takich osób ignorujących prawa ekonomi jest więcej i jest to zwykle lewica.

Natomiast co do płacy min to potwierdzam, że nie warto rozmawiać z kimś, kto z całego zestawu argumentów z filmu usłyszał tylko "wydaje mi się". I jeszcze wewnętrzne sprzeczności w pierwszym poście. I niezbyt przyjemnie się rozmawia z kimś, kto pisze tak zarozumiałym tonem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B buhahahahha
-1 / 1

Piękne ale utopijne niestety ale pracodawcy płaca tak by mieć Mercedesa i tyle ma w dupie ekonomię innych .Niezatrudnia kogoś kto pracy nie weźmie a duża rotacja pracowników zniszczy jego konkurencyjność bo poprostu niedotrzymanie terminów umów i bankructwo proste .A pracodawca który ma w dupie pracowników jeśli jest ich mało musi zwinąć biznes podwyższenie cen niepomoze bo wygra przedsiebiorca co ma mniejsze ceny ( nieuwzgledniajac zmowy cenowej co jest nielegalne ale realne ) .Film kręcił ignorant który pokazuje pół prawdy zero faktów .i nieuwzglednia że w Polsce pracodawcy w dupie mają konkurencję a preferują oczukiwac szachraic i kombinować i tyle !!! Ten system ma ich tego odliczyć bo polska się wyludnia .Więc gra jest warta świeczki .A ci co mają darmowe studia od państwa trundo z 5 fakultetami zasowac do biedry xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem