Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
W Wenezueli pieniądze przestały 
się mieścić w portfelach...
by ateistarealista
+
1148 1198
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F fahamore
+11 / 21

heheh, to niedługo wszyscy bedziemy zarabiac powyżej 100.000 zeta ;) tylko 500+ ledwo na paczkę fajek wystarczy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K knutt28
+1 / 1

@wic1
pomysł był dobry tylko nikt nie chciał się zgodzić. Każdemu wypłacić w obligacjach wartych 100mln i które to, mozna było by sprzedać. I to by była prywatyzacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+2 / 4

To tak Propaganda pis w TVP propaganda po w TVN a teraz jeszcze propaganda na demotach ;p zawsze kocham przedwyborczych troli zatrudnianych albo z jednej opcji albo z drugiej byle tylko jechać jednych na drugich... w końcu czekam na czas aż Polska się opamięta odrzuci debili z jednej i drugiej strony i pójdzie środkiem!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
+1 / 1

@AVictor Ja akurat nie z propagandy, zwyczajnie wiem co działo się w ostatnich latach różnych rządów. Co do troli to słyszałem o tym, wystarczy dać smarkom po stówce a będą pisać co tylko zechcesz :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lolo7
+7 / 7

@Spiridonow
Co ma oddawać jak on i jego rodzina składali się na nią w podatkach? XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
+1 / 1

@Spiridonow no fakt, tylko jedna opcja spośród komitetów zarejestrowanych na całą Polskę chce wyjścia z UE. Ale aż tak bym entuzjastyczny bym nie był, w końcu Konfederacja walczy o przekroczenie progu wyborczego. "Oddawanie za szkołę" - dziwny pomysł oddawania za obowiązek (w Polsce jest obowiązek edukacji) ale gdybym dostał zwrot składek i podatków, które do tej pory zapłaciłem to byłbym na plus.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hek_sa
+6 / 6

Ja już swój portfel zaczęłam nosić w walizce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KabaretZLO
+1 / 1

@hek_sa Mój taki gruby, że przez drzwi się nie mieści. Jeszcze trochę i z kartą będzie problem, choć na tę chwilę jeszcze daję rady ją w wózku do windy wcisnąć. Drugi wózek ciągnę na zakupy i, jak dobrze pójdzie, to kupię kilka bułek zanim dzienny limit transakcji stuknie. Kolejnego dnia warzywa, dalej mięso itp. Na piąteczek, po piwko trzeba zaświadczenie z BIK, że nie ma zadłużenia powyżej miliona, bo bez tego alkoholu nie sprzedają, mimo że mam niewykorzystane kartki do monopolowego. Wspaniały 2023 :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hek_sa
0 / 0

@KabaretZLO Ostatnio, przy zakupie wina musiałam szukać trzeciego żyranta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+10 / 12

Niestety bardzo niewiele osób rozumie różnicę pomiędzy płacą nominalną i realną. Dają się nabierać na różne programy +coś tam. A najśmieszniejsze jest to, że nawet wydawałoby się tak wykształcona grupa jak dziennikarze mówią o PIS jako o partii prawicowej. Żenua.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skalos
+3 / 5

Na jakiej podstawie twierdzisz, że dziennikarze są grupą wykształconą? Nie twierdzę, że żaden z nich nie ma wykształcenia, bo niespecjalnie mam czym to twierdzenie poprzeć, ale tak samo brak mi dowodów na to, że wszyscy są wykształceni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F ferdal
+2 / 2

@Skalos To ja poproszę o dowody na to, że cesarze rzymscy byli wykształceni :)
Dostrzegasz teraz debilność swojego argumentu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xardas132
+2 / 4

Moja ciocia za parę butów za komuny musiała dwie walizki pieniędzy brać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
-1 / 7

Hehe he he...
Ale w Polsce nie ma hiperinflacji. Jest normalna inflacja, porównywalna z dołkami i górkami innych walut. Polska miała hiperinflację w 1990.

Zagooglajcie sobie "PLN to USD" i zmieńcie ustawienia wykresu na max. Od 2004 Polski Złoty oscyluje między 26 i 49 centów.

Jak zrobicie to samo z "VES to USD" to wartość bolivara od września 2018 spadła z 0.016 do 0.000047.

(porównanie z USD żeby nikt nie pisał że się nie liczy bo EUR to lewacka waluta a GBP się nie liczy bo Brexit)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 września 2019 o 19:11

avatar solarize
+8 / 8

@Albiorix Dużo się teraz w necie pisze o inflacji nie ze względu na to jaki jest jej obecny wskaźnik (choć wzrósł znacznie, bo mieliśmy deflację jeszcze nie tak dawno), a raczej z obawy o to, jaki będzie za 3-6 lat. Zbliżamy się do globalnej recesji. Kolejnej, niby nic wielkiego, ale przy stawianych w tych wyborach obietnicach różnych populistycznych partii, które w stosunku do inflacji są najbardziej ryzykowne, możemy w Polsce znaleźć się w trudnej sytuacji. Karykaturalne porównania do Wenezueli są przerysowanym objawem tych obaw wyrażanych przez zwolenników nieco bardziej zachowawczego podejścia do polityki społecznej i monetarnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+4 / 4

@Albiorix Zgadza się, w Polsce nie ma hiperinflacji w tej chwili, (była, w latach 90), ale niestety nam grozi, gdy PiS wprowadzi swoje plany odnośnie podwyżek płacy cudzym kosztem. Sądzisz, że jeśli producentowi czegokolwiek wzrosną koszty płac to nie odbije sobie tego ceną produktów? Jest jeszcze opcja zwolnienia części pracowników, a reszta zostanie obłożona ich obowiązkami - a najprawdopodobniej jedno i drugie. innymi słowy: Nie dość, że ceny towarów wzrosną, to jeszcze trzeba będzie płacić zasiłki pozwalnianym - i spirala inflacji zacznie się sama nakręcać. Dlaczego Ukraińcom opłaca się przyjeżdżać do Polski? Bo tu mają większy dochód w przeliczeniu na USD, niż u siebie. Nie liczy się kwota, którą zarabiasz, a jej siła nabywcza. Dziś zarabiasz 2-3 tys na rękę, a w latach 90-tych tyle płaciłeś za jedno jajko. I co z tego, że rząd ci zagwarantuje minimalną 4 tys, brutto (ok. 2800 na rękę - resztę zabierze sobie ten "dobry rząd" - dokładnie o 513 zł więcej niż dziś), gdy ceny skocza na tyle, ze w efekcie będzie to mniej warte niż dziś 1600 wypłaty netto?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
0 / 0

@solarize @LUPUS1962
Polsce grozi katastrofa budżetowa - zupełny brak pieniędzy na policję, urzędników, nauczycieli, wojsko czy remonty dróg. Hiperinflacja jest możliwą dalszą konsekwencją tylko jeśli rząd wybierze najgłupsze rozwiązanie tego problemu. Tyle że ludzie w rządzie pamiętają lata 90-te i prawdopodbnie tego nie zrobią. Zamiast tego prawdopodbnie będą po prostu ostre lub "tępe" cięcia (ostre - mówimy o zaciskaniu pasa i tniemy budżety. Tępe - udajemy że nic się nie dzieje a budżety tajemniczo znikają). W efekcie będzie się czekało jeszcze dłużej na naprawę drogi czy operację, będą większe klasy i mniej nauczycieli, większe bezrobocie, wyższa przestępczość itd itp.

Ceny mogą w istocie wzrosnąć na tyle żeby obciąć siłę nabywczą z 2800 do 1600, ale nie wiele bardziej - ot, kupowałbyś więcej importowanego jedzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+1 / 1

Kwestia czasu...wskaźnik przyśpieszenia inflacji jest bardzo niepokojący. Poza tym, gdy weźmiemy dobra, które są potrzebne do codziennego funkcjonowania to inflacja wynosi uśredniając kilkadziesiąt procent.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

@Albiorix No więc wytłumacz mi, dlaczego narzuca się odgórnie podwyżkę płac zdając sobie sprawę z tego, że inflacja tą podwyżkę zeżre? Tani chwyt propagandowy przed wyborami? A może po to, żeby już podpisane kontrakty inwestycyjne (drogi, autostrady, przekop mierzei itp) były de facto tańsze(bo kwota zostaje, ale jej siła nabywcza się zmniejsza), niż były w momencie podpisania (czyli robienie przedsiębiorców w klasyczne bambuko)? A może chodzi o zwolnienia pracowników, bo jak nam Ukraińcy odjadą do Niemiec, to wiele firm upadnie z braku siły roboczej, a tak przynajmniej trochę nowych się pojawi na rynku pracy? Nie wiem - mam na to za mały rozumek... No chyba, ze chodzi o to, ze Polacy (jak mówił obecny premier) mają pracować za miskę ryżu? Dzięki inflacji może to się udać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
+1 / 3

A tera zerknijmy na sferę skrajnego ubóstwa, czy jest lepiej, czy 1/4 gorzej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
-2 / 4

Heh... ja nie oglądam TV :D
Na polsacie - omf umrzemy, zbankrutujemy, nie głosujcie na pis bo omfg, głosujcie najlepiej na PO lub biedronia :P
Na TVN - omfg głosujcie na PO bo jop twaju mać, choćmy spikniemy się z niemcami i ukrainą bo było nam tak dobrze
Na TVP - jest zajebiście (tak twierdzą ekonomiści) a onni pierniczą głupoty bo "tu przykład|" i "tu przykłąd".

Tak więc podsumowując...
Lepiej ogarniać wiadomości z wielu źródeł i przypomnieć sobie jak rządzili poprzedni by przez pryzmat tego powiedzieć czy obecni rządzą lepiej czy gorzej.

Ergo... wszyscy kłamią i walą propagandą. Zwyczajnie jedni mniej a drudzy bardziej :P
Ja przynajmniej wiem jak bardzo spierniczyli sprawę poprzednicy (bo trwało to aż 8 lat) i wiem, że z tymi panami i paniami już nie chcę mieć nic wspólnego. Obecni to jakaś alternatywa ale czy jest to złote rozwiązanie to jest kwestia mocno dyskusyjna.

A są też tacy którzy rządzili za czasów naszych rodziców i oni też (jeśli są ogarnięci) pamiętają co odwalali więc... może najlepiej zwyczajnie się skonsultować i wybrać coś na podstawie wiedzy a nie na podstawie reklamy?


Głosujcie na co chcecie tylko nie na PO bo odwalili mega wały i na SLD bo sprzedadzą nas rosji a komunizm trzeba dusić w zarodku. A dalej to bóg wie co się wydarzy :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+1 / 1

@wic1 A nie lepiej po prostu nie oglądać telewizji w ogóle?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
0 / 0

@solarize Właśnie piszę, że nie oglądam ;P Czasem obejrzę jakieś wiadomości ale kwestie polityczne ogarniam z artykułów internetowych i wypowiedzi z ludźmi. Warto też z tego wszystkiego wyciągać jakąś średnią bo dość notorycznie ludzie koloryzują pewne sytuacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 września 2019 o 21:24

9 9KHC9
+1 / 1

To prawda... chcesz kupić portfel a tam pięćdziesiąt zakładek na karty kredytowe... wrzucisz trochę bilonu i już do kieszeni nie zmieścisz...Telewizja nie kłamię.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

@baranina13 To po co kupować tą rolkę z prawej, jak tych płatków po lewej jest więcej? :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+1 / 1

@LUPUS1962 Papier w prawej jest zdecydowanie "przyjemniejszy w dotyku" :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B baranina13
0 / 0

@LUPUS1962 lepij zbiera

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 0

@mudia jak się dobrze spatynuje, to też będą miękkie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar preskot
0 / 0

Generator pasków w natarciu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barney37
+1 / 1

Pamiętam jak dostawałem 100000 kieszonkowego. Czuję, że czasy takiego kieszonkowego wrócą i wkrótce wszyscy będziemy milionerami. Jak za dawnych lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2019 o 17:17