Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Życie ludzkie zaczyna się od poczęcia! Już w czasie pierwszego podziału komórkowego mamy do czynienia z człowiekiem takim samym jak każdy inny. To nic że składa się wyłącznie z dwóch komórek: my też jesteśmy zlepkami komórek, tylko że większymi.
Nie wolno nam decydować o cudzym życiu!
by Wiadro1
+
113 165
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S seksistefan
+11 / 39

Za każdym razem gdy ciśniesz gruchę popełniasz masowe ludobójstwa. Nie ma znaczenia, że jest to życie takie same jak twoje, choć tylko składające się z pojedynczej komórki. Zostaw krasnala w spokoju, nie morduj, nie decyduj o cudzym życiu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GunMeat
0 / 16

@seksistefan Zatem nie wiesz na czym polega zapłodnienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+5 / 21

Dodam, że coś takiego jak aborcja nie jest konieczne (chyba że chodzi o gwałt, lub wykryte uszkodzenie płodu).
Normalni, MYŚLĄCY ludzie mają możliwość regulowania ilości urodzeń, zapobiegania ciąży.

Ludzie krzyczący o prawo o aborcji na życzenie to zwykli deb!le, którzy nie wiedzą jak się zabezpieczyć, lub działają jak zwierzątka i nie myślą przed i w trakcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-2 / 16

@elefun Zgodzę się z tobą ze należy planować potomstwo. Decyzja powinna należeć do kobiety bo to ona nosi tą ciąże. Oczywiście w granicach rozsądku kiedy. Myślę że podobne w europie ograniczenia są .. na ogół jest to do trzeciego miesiąca . A co do antykoncepcji Większość polaków to katolicy i słuchają bzdet jakie wciska im kościół . Problem w tym że kościół nie che ani aborcji ani antykoncepcji. Mało tego uważa ze każdą ciążę trzeba donosić nawet jak był gwałt, czy dziecko nie ma szans przeżycia czy jak zabije to matkę...
To jest właśnie chore i zwierzęce. I to jest porypana mentalność ludzi chorych z urojeń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+1 / 5

@killerxcartoon
Nie zgodzę się z Kościołem co do antykoncepcji. Prawda jest taka, że 99% Katolików ją stosuje i bardzo dobrze !
Nie zgodzę się z Kościołem, że ciążę po gwałcie należy donosić, to powinna być decyzja tylko i wyłącznie kobiety.
Nadal jednak uważam, że nie powinno być zgody na usuwanie ciąży na życzenie, bo ktoś nie pomyślał, że dając d..... w klubie, bez gumki, może zajść w ciążę. Sorki, jesteśmy dorosłymi ludźmi, jeśli potrafimy uprawiać sex, to trzeba też pomyśleć o zabezpieczeniu i konsekwencji. Trzeba myśleć przed i w trakcie.
Jak dla mnie, usuwanie ciąży na życzenie w 3 m-cu to jest morderstwo.

Mamy dzieci i wiem jak rozwija się płód, wiem jak żyje mały człowiek w łonie matki, wiem jak bije mi serce i t o poniżej 3-go miesiąca.

Powtórzę - Jeśli ludzie będą myśleć, będą rozważni, mądrzy i odpowiedzialni, aborcja nie będzie potrzebna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 września 2019 o 7:16

S konto usunięte
+2 / 12

@killerxcartoon Sprzeciw kosciola to nie wzgledy duchowe, a finansowe :) Kazda dusza stracona na rzecz kosciola to mniejszy przyplyw gotówki i tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-1 / 5

@elefun A ja uważam że to nie moja decyzja .... tylko kobiety w ciąży...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+6 / 16

Ja jestem daleka od popierania aborcji na życzenie, ale równie daleka jestem od zabraniania aborcji w przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia matki, no bo jak można zabraniać decydowania o życiu płodu a jednocześnie podejmować decyzję o śmierci matki? Hasło "obrona życia" powinna dotyczyć również życia matki. Nie można zakłamywać rzeczywistości i udawać, że sytuacji takich wyborów nie ma. Czasem trzeba wybrać między płodem a ciężarną kobietą i jak dla mnie wybór jest w większości przypadków oczywisty, a już nie wspomnę o sytuacjach, kiedy płód ma wady rozwojowe skazujące go i tak na śmierć.
Retoryka pro-lajfowców jest po prostu chora, kulawa moralnie i logicznie, a w dodatku krzywdząca i wyrządzająca więcej szkody, niż pożytku. Dlatego z nią walczę. Nie walczę o aborcję na życzenie! (głównie dlatego, że uważam ją za szkodliwą pod względem socjologicznym)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
-1 / 9

@7th_Heaven "Hasło "obrona życia" powinna dotyczyć również życia matki" a kto Ci powiedział że tak nie jest? Ostatnio, przez przypadek rozmawiałem z radykalnym obrońcą życia. Zwrócił on uwagę na to w tym nie chodzi o poświęcenie inkubatora dla życia niezdolnej do samodzielnej egzystencji istoty tylko o położenie nacisku na walkę o uratowanie obydwu żyć jeśli jest to tylko możliwe poprzez wyczerpanie wszystkich możliwych środków pomocy. Jeśli to nie pomoże to trzeba podjąć drastyczna decyzje. Prolify przede wszystkim są przeciwni chodzeniu na skróty w kwestii wyboru pomiędzy życiem matki a podtrzymaniem życia plodowego który w takiej formie bardziej przypomina aborcję na życzenie niż ratowanie życia marki. Powiedz mi co jest w tym chorego, kulawego moralnie i logicznie a w dodatku krzywdzące i wyznaczające więcej szkody niż pożytku? Nic :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-3 / 11

@olmajti wiesz z jakiego powodu kościół był przeciwny cesarskiemu cięciu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 10

@Tibr wiem. tylko czy kościół jest przeciwny cesarskiemu cięciu obecnie? nie jest. więc po jaką cholerę podnosisz ten argument?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 5

@olmajti odnośnie twierdzenia, że w przypadku zagrożenia życia matki miałby twierdzić o wyższości/ważności życia dziecka ponad życie matki. Takie rzeczy zawsze będą dylematem tak samo jak sytuacja kiedy przychodzi do ciebie lekarz w ciąży bliźniaczej i mówi że musisz wybrać który ma przeżyć bo obu nie da się uratować. To są przypadki ekstremalne gdzie zawsze będzie to dylemat. Dlatego powinno się poprzestać na dyskusji na ile zasadne jest podejmowanie takiej decyzji jako sposobu na tzw. planowanie rodziny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
+2 / 4

@Tibr "odnośnie twierdzenia, że w przypadku zagrożenia życia matki miałby twierdzić o wyższości/ważności życia dziecka ponad życie matki" ale o czym Ty piszesz? do jakiej części mojej wypowiedzi to się odnosi? w przypadkach ekstremalnych które są całkowicie usprawiedliwione stawia się na życie matki ale w jaki sposób może to w ogóle się odnosić do planowania rodziny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 3

@olmajti A kto Ci powiedział, iż twierdzę, że tak nie jest? Twierdzę, że tak bywa a kiedy się z tym spotykam, to z tym walczę. Zamierzasz poddawać w wątpliwość fakt, że się z tym spotykam, czy co? :)
Spieszę z odpowiedzią na Twoje pytanie, choć nieco mnie dziwi, że osoba tak inteligentna jak Ty nie wpadła na to sama:
Chore, kulawe moralnie i logicznie a w dodatku krzywdzące i wyrządzające więcej szkody niż pożytku są akcje niektórych radykalnych prolajfowców (raczej nie przypadkiem mocno związanymi ze środowiskami fanatycznie wyznającymi katolicyzm) szkalujące wszystkie osoby, jakie dokonały kiedykolwiek aborcji, poprzez używanie makabrycznych zdjęć do nagonki i psychicznego znęcania się nad kobietami, a także nazywanie aborcji morderstwem, bez wskazywania konkretnych sytuacji, do których ta nazwa ma się odnosić, czyli w domyśle uznają za morderstwo każdą aborcję, łącznie z tą ratującą życie matki oraz konieczną z uwagi na zerowe szanse przeżycia płodu. Jeśli to nie jest kulawe logicznie i moralnie, to ja w takim razie nie wiem co jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 września 2019 o 11:47

avatar olmajti
+1 / 3

@7th_Heaven "Twierdzę, że tak bywa a kiedy się z tym spotykam, to z tym walczę. Zamierzasz poddawać w wątpliwość fakt, że się z tym spotykam, czy co?" wrzucając wszystkich projifowców do jednego worka? to że teraz ich określiłaś jako radykalnych nic nie zmienia :)

"Jeśli to nie jest kulawe logicznie i moralnie, to ja w takim razie nie wiem co jest" po pierwsze. posługujesz się stereotypem że wszyscy projalfowcy są mocno związani z katolicyzmem. po drugie. tak, aborcja jest morderstwem. przypadki medyczne aborcji w której zostały wyczerpane wszelkie możliwe środki są skrajne.
po trzecie. radykalne działania prolifów są reakcją na pogłębiające się w społeczeństwie radykalne ruchy feministyczne które mówią o tym że aborcja na życzenie jest czymś dobrym i społecznie potrzebnym. piszesz sama że nie walczysz o aborcję na życzenie ale nie zaznaczasz że z nią walczysz :)

uważam że problem prolifowców rozwiązałby się sam gdyby nie forsowanie aborcji jako prawa (sic!) kobiet :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@olmajti
1. No nie mój drogi, to ty z góry przyjąłeś, że piszę o wszystkich pro-lifowcach. Ja jasno i precyzyjnie napisałam, o jakie konkretnie postawy mi chodzi, z jakimi walczę, dodałam nawet, że sama prezentuję postawę "pro-lajfową" więc jak mogłabym tu szyfladkować? Proszę nie dopisywać mi do komentarza słów i zamysłów, których tam nie ma.
2. Znowu ta sama sytuacja: nigdzie nie napisałam, że pro-lajfowcy to zawsze fanatycy katoliccy. Napisałam WYRAŹNIE i precyzyjnie, że osoby, które reprezentują opisane przeze mnie stanowisko (że każda aborcja jest morderstwem i każdej należy zabronić) są równocześnie związani z katolicyzmem (i to nie implikuje w drugą stronę!), a to wynika z tego, iż to w katolickim światopoglądzie mieści się dokładnie ta wykładnia moralna, którą oni się w argumentacji posługują, nigdzie indziej (nie wnikam w inne religie, bo to marginalna mniejszość w tej sytuacji). Zwracam uwagę na to, że jest to błędna wykładnia, ponieważ pomija kwestie ochrony życia matki, więc mówić o "ochronie życia" tutaj nie sposób, a przynajmniej nie bez zakłamywania rzeczywistości i uproszczania faktów. Fakty są takie, że często pojawia się wybór między jednym a drugim życiem i nierozstrzygalne jest to, jaki wybór będzie morderstwem, a jaki nie. Jeśli zatem wybór leży wyłącznie pomiędzy zabiciem jednego a zabiciem drugiego, to jak można mówić o morderstwie??? Tutaj mi proszę nie wyskakiwać z tekstami, że "takie sytuacje zdarzają się zbyt rzadko, aby brać je pod uwagę", bo NIE, nie zdarzają się rzadko, zdarzają się bardzo często.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 września 2019 o 14:21

avatar olmajti
0 / 2

@7th_Heaven
1. ja? sorry. w którym miejscu Twojej wypowiedzi jest rozgraniczenie na radykalnych i zdroworozsądkowych? jeśli takowe istniałoby mój komentarz nie pojawiłby się :)

2. "nigdzie nie napisałam, że pro-lajfowcy to zawsze fanatycy katoliccy" a co wg ciebie oznacza to wyrażenie: "raczej nie przypadkiem mocno związanymi ze środowiskami fanatycznie wyznającymi katolicyzm" jeśli mi wytłumaczysz czym to się różni od przypisywania radykalnego podejścia do tematu PRO tylko do katolików to zamilknę na wieki :)

"Fakty są takie, że często pojawia się wybór między jednym a drugim życiem i nierozstrzygalne jest to, jaki wybór będzie morderstwem, a jaki nie" nope. nie masz pojęcia o tym jak na to patrzą ortodoksyjny katolicy. podjęcie akcji ratowania obydwu żyć zakończone niepowodzeniem czyli śmiercią jednego z nich nie jest uznawane przez kościół jako morderstwo. po raz kolejny zauważam że najwięcej się mówi o aborcji na życzenie i do tego projalfowcy się najczęściej odnoszą.

"bo NIE, nie zdarzają się rzadko, zdarzają się bardzo często" statystyki poproszę :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@olmajti
1. W domyśle mój drogi jest. Jeśli piszę wyłącznie o jednej postawie to nie oznacza, że innych postaw nie ma, tylko że akurat tą się w wypowiedzi zajęłam. Wyciąganie takich wniosków, jakie wyciągnąłeś, nazywam przypie#dalaniem się na siłę :)
2. Serio? omlajti, S-E-R-I-O?? Cofnij w górę i przeczytaj cały komentarz, a nie wyrywaj pół zdania z jego kontekstu. Mam tłumaczyć Ci że nie miałam na myśli tego, co nie jest napisane w moim komantarzu, ale Tobie się pomyślało? Może mam też tłumaczyć, że nie obrażam czarnoskórych, bo przecież zapomniałam napisać, że nie mam ich na myśli? :)
3. "nie masz pojęcia o tym jak na to patrzą ortodoksyjny katolicy" - co to za zdanie z doopy? Powtarzam po raz n-ty: piszę o pojęciu ludzi, którzy organizują akcje z krwawymi plakatami o morderstwie i szykanami, a ich pojęcie znam, ponieważ krzyczą je przez megafony, opisują na transparentach, oraz prezentują w dyskusjach, których widziałam i prowadziłam wiele. Przestań wciąż przeinaczać moje słowa!

Jakąż to "akcję" masz na myśli? zapewne widzisz oczyma wyboraźni sytuację, kiedy na salę operacyjną wjeżdża pacjentka wprost z karetki, w ciężkim stanie zagrożenia np. po wypadku i lekarze próbują ratować ją i dziecko. No sorry, jak to się ma do sytuacji, kiedy kobieta jest w początkowym stadium ciąży i słyszy, że np. jest to ciąża pozamaciczna? co ma zrobić? jakie są sposoby "podejmowania akcji ratunkowej" dla niej i dziecka? Ani dziecko nie ma szans się rozwinąć w pełni i przeżyć, ani kobieta nie ma szans przeżyć bez aborcji. Tu nie ma co ratować, co próbować, trzeba zrobić aborcję pomimo, iż w chwili jej robienia kobieta nie umiera, nie cierpi fizycznie, nie jest bezpośrednio "nad grobem". Takich aborcji jest CAŁA MASA więc nie proś mnie o statystyki bo się ośmieszasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 2

@7th_Heaven skoro jest cała masa to proszę o dane. Jeśli ich nie podasz to nie mamy o czym dyskutować bo taki argument jest równoznaczny z feministycznym pi***leniem o tym że nawet 400 kobiet rocznie ginie w przemocy domowej. Argument którego za ch**a nie mogły udowodnić.

Po za tym nie mam zamiaru znowu kultywować bezowocnej dyskusji. Do ciebie argumenty nie docierają i robisz wszystko żeby wyrywać z kontekstu wypowiedzi przeciwników. EOT

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@olmajti przepraszam musiałem wyłączyć i jak wszedłem
ponownie jeszcze raz dałem komentarz, który nie dotyczył ciebie. Pomyliłem się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@olmajti ja pierniczę człowieku, to już zakrawa o żenadę... jakie dane by Cię satysfakcjonowały? jaką ilość uznasz za wystarczająco godną uwagi? proszę bardzo, oto dane, tylko się nie przeraź: Statystycznie jedna na 100 (STO!) ciąż to ciąża pozamaciczna. To jest bardzo dużo w skali wszystkich ciąż. Mało tego: Ciąża pozamaciczna stanowi przyczynę 10–15% zgonów kobiet w ciąży (Wikipedia).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@olmajti I nie osłabiaj mnie pisząc, że ja cokolwiek WYRYWAM Z KONTEKSTU Twoich wypowiedzi. Proszę pokaż mi JEDEN przykład, kiedy to zrobiłam w tej dyskusji :/ już przemilczę fakt, że dosłownie komentarz wcześniej zrobiłeś to ty, i to dwukrotnie, co wyjaśniłam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 0

@7th_Heaven wikipedia? WIKIPEDIA? robisz sobie jaja? chcesz mi powiedzieć że w polsce jest przeprowadzonych 4k aborcji z tego powodu i żadna z nich nie jest udokumentowana? w polsce rocznie przeprowadza się około 1200 legalnych aborcji? gdzie reszta? te kobiety umarły? co za bzdury piszesz hahahaha :D

"Proszę pokaż mi JEDEN przykład, kiedy to zrobiłam w tej dyskusji :/ " proszę bardzo. piszę co następuje: "radykalne działania prolifów są reakcją na pogłębiające się w społeczeństwie radykalne ruchy feministyczne które mówią o tym że aborcja na życzenie jest czymś dobrym i społecznie potrzebnym. piszesz sama że nie walczysz o aborcję na życzenie ale nie zaznaczasz że z nią walczysz" a Ty na to że nie i ch*j bo: "piszę o pojęciu ludzi, którzy organizują akcje z krwawymi plakatami o morderstwie i szykanami, a ich pojęcie znam, ponieważ krzyczą je przez megafony, opisują na transparentach, oraz prezentują w dyskusjach, których widziałam i prowadziłam wiele" kompletne wyrwanie z kontekstu mojej wypowiedzi, wrzucanie wszystkich prolifowców do jednego worka i opieranie się TYLKO o wypowiedzi jednej grupy bez mrugnięcia okiem łącząc ich z radykalnymi katolikami. wiesz jak to się nazywa? uprzedzenia i stronniczość podparte polityką tożsamościową. nie za bardzo interesuje Cię to że kościół odcina się od radykalnych proliferów i potępia ich postępowanie. w dupie też masz to że w większości przypadków ich działania mają na celu zwrócenie uwagi na to że aborcje na życzenie, których wg liberalnych mediów jest w polsce około 150k. masz problem do tego że kobiety które nie miały wyjścia i musiały ciąże usunąć, co mocno odbiło się na ich zdrowiu psychicznym, będą czuły się szykanowane przez takie akcje? pomyśl co muszą czuć te same kobiety widząc jak inne kobiety protestują za tym żeby miały prawo usunąć ciąże kiedy tylko mają takie widzimisię :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P przytycki
0 / 10

Ale zdajesz sobie sprawę, że bardzo często zapłodniona komórka jajowa nie zagnieżdża się w macicy, tylko jest wydalana wraz z miesiączką? I co na to mówi twoje ideolo? Masowe ludobójstwo, prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vetulae
-3 / 7

@przytycki wiec twoim zdaniem taka komórka nie zagnieżdża z powodu wyboru i działania kobiety bądź jej partnera, jeśli nie nie może być mowy o żadnym zabójstwie co najwyżej o nieszczęśliwym zbiegu okoliczności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P przytycki
+2 / 6

@vetulae Czym się różni zatem według ciebie taki niezagnieżdżony naturalnie zarodek od innych? W końcu to też, według twojego ideolo, jest człowiek!!!!1111jedenjedenjeden

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vetulae
-1 / 1

@przytycki Jeżeli nie odróżniasz świadomego działania ludzi od ślepego losu, to nie mamy o czym mówić. Jeżeli ktoś umiera z przyczyn naturalnych, to też szukasz zabójcy? Zastanów się choć chwileczkę, człowiek wciąż jest ten sam i wartość jego życia taka sama, ale przyczyna śmierci naturalna, a nie zadana przez osoby trzecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P przytycki
+1 / 3

@vetulae Czyli zamiast szukać sposobu na ratowanie ludzkich żyć, siedzisz na demotach? To nie jest wypadek - zygoty często giną. I jest to bezpośrednim skutkiem zapłodnienia!
Skoro to jest człowiek, przecież trzeba zrobić wszystko, żeby go uratować!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vetulae
0 / 0

@przytycki pocieszny jesteś :) od nie zabijania do ratowania za wszelka cenę jest daleka droga. Odrzucane zygoty mają często poważne wady genetyczne uniemożliwiając ich rozwój, ludzie są śmiertelni więc chorują i umierają nie wszystkich można uratować i się z tym godzę. Nie znaczy to, że mamy zabijać tych co mogą żyć. A Ty dlaczego siedzisz na demotywatorach zamiast z jakimś szwadronem śmierci zabijać tych, których nie uważasz za godnych nazywania człowiekiem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P przytycki
+1 / 1

@vetulae Pocieszni to jesteście wy - obrońcy życia do naturalnego narodzenia. Komórka, to komórka, a nie człowiek. Nieratowanie "człowieków" czyni z ciebie hipokrytę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vetulae
0 / 0

o ile mogę zrozumieć różnice ideologiczne leżące u podstaw, to reszta Twojej argumentacji nie trzyma się kupy. I gdzie jest moja hipokryzja? To, że uważam śmierć za naturalny element życia człowieka, nie czyni ze mnie hipokryty. Jeżeli tak sądzisz, to ty też jesteś hipokrytą, bo nic nie robisz, by ratować ludzi, którzy są nieuleczalnie chorzy (chyba że Twoim zdaniem nieuleczalna choroba pozbawia miana człowieka albo uważasz, że życie ludzkie w ogóle nie jest nic warte). Jeżeli kiedyś pojawią się możliwości, by ratować będę za tym, by ratować. Jeżeli dopracują technologię sztucznego łona, będę za tym, by przenosić wszystkie niechciane dzieci, by uwolnić te wszystkie nieszczęsne kobiety, które tego nie chcą. Niestety na razie nic z tym nie możemy zrobić.

Używasz terminów niezgodne z ich znaczeniem, nie wiesz co to jest ludobójstwo? Zupełnie nie zabrałabym głosu w dyskusji, gdyby nie ten absurdalny komentarz o ludobójstwie. Dodatkowo, zmieniasz teraz sens komórka to komórka fakt, ale nie mówiliśmy o komórkach tylko o zapłodnionych, czyli o zygotach. Dziwne, bo zazwyczaj piszesz dosyć sensownie.

Mamy skrajnie inne postawy życiowe: ja chce brać odpowiedzialność za swoje czyny, ty chcesz pomniejszać ich wagę, by były mniej złe, niedogadany się.

Ps. podejrzewam, że to od narodzenia w Twoim komentarzy to omyłka pisarska, więc nie skomentuję. .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Duergh
+3 / 7

Jak uważasz że masz rozum taki sam jak plemnik i jajeczko to już twoja sprawa, ja jednak sadzę że większość z nas ma nieco większy, tak na przyszłość komórka =/= człowiek bo równie dobrze mógł byś powiedzieć że g***o to też człowiek, bo przecież są w nim też pewne komórki z ciebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+3 / 5

Z tego wynika, że każdą podpaskę należy chować z należnym szacunkiem na cmentarzu, z księdzem i pełną oprawą. Zawsze może na niej być człowiek, który nie zdołał się zagnieździć w macicy... co oczywiście nie ujmuje mu człowieczeństwa!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Duergh
+2 / 4

@Oriolus a wyobraź sobie jak ktoś używa prezerwatywy, przecież one są wyłożone środkami plemnikobójczymi, toż to istne ludobójstwo !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+1 / 3

@Duergh Akurat w tym przypadku nawet autor demota by cię zapewne nie poparł. Wg autora człowiek jest dopiero po połączeniu plemnika z jajeczkiem, choć już na etapie zygoty. Sam plemnik zapewne nie stanowi pełnego człowieka tylko jego składowe (tak mniej więcej 1/2 składowych). Więc możesz mówić o ograniczonym lub połowicznym ludobójstwie.
Mam nadzieję, że to czysto akademicka dyskusja, bo przecież używanie prezerwatyw to grzech!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wiadro1
+1 / 1

@Oriolus Autor jest zasmucony tym że nikt nie załapał jego żartu polegającego na tym że zamiast embrionu człowieka wstawił zdjęcie embrionu myszy o czym nikt by się pewnie nie dowiedział gdyby nie to że to napisał. Nie załapali ironii :c

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+1 / 1

@Wiadro1 Biorąc pod uwagę emocje związane z tym tematem potraktowałem sprawę poważnie... no prawie ;)))
i uznałem, że nie miał fotki człowieka w tym stadium.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Duergh
0 / 0

Ja akurat mam co do tego nieco inne zdanie kiedy byt można nazwać człowiekiem ;). Czy to plemnik, jajeczko czy już rozwijający się płód (czy w niektórych przypadkach nawet kilkunastoletni obywatel patrząc po zachowaniu niektórych). Ale dywagując na ten temat musieli byśmy już przejść na nieco poważniejszy rodzaj dyskusji a aktualny wydaje mi się całkiem w porządku :)
Co do samego zdjęcia przyznam że w tym temacie jestem tak obeznany że zapewne nie rozpoznał bym ich nim by mi ktoś nimi w twarz nie rzucił (oczywiście pomijając samą kwestię ich rozmiaru).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Voitano
0 / 2

Czyli stos cegieł to dla Ciebie dom gotowy do zamieszkania? Gratuluję...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem