Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
17 września 1939 miała miejsce agresja ZSRR na Polskę, która doprowadziła do pięćdziesięciu lat okupacji i podporządkowania Polski polityce komunistycznej Rosji
by Tummler
+
1381 1402
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
I konto usunięte
0 / 0

Drogi autorze, zdecyduj się. albo ZSRR, albo Rosja, bo jedno wyklucza drugie. W 1922r komunistyczna Rosja, Ukraina i Białoruś podpisały układ, tworząc ZSRR, gdzie akurat Rosjanie byli najbardziej prześladowaną nacją, gdyż z niej pochodziła jeszcze carska inteligencja, czyli element podejrzany dla czerwonych. 34 lata ZSRR rządził Stalin Gruzin, 27 lat Ukraińcy Breżniew i Chruszczow, a zaledwie 8,5 Rosjanie, i to oni ZSRR rozwiązali, więc dlaczego wszystko chcesz przyklepać Rosjanom, jeśli 17 września w ZSRR szefem szefów był Gruzin Stalin, szefem bezpieki Gruzin Beria, szefem MONu Ukrainiec Woroszyłow, szefem wojsk atakujących Polskę Ukrainiec gen. Timoszenko? Za PRLu często posługiwano się półprawdami i kłamstwami, może nie idźmy tą drogą. Poza tym, polski IPN twierdzi, iż z rąk sowietów w czasie wojny zginęło ok 160 tyś Polaków, skąd 500 tyś? Może chodzi o mordowanie Polaków przed wojna?
Gdyby ktoś chciał znowu wyskoczyć z Hitlerem, iż był Austriakiem, to przypominam, iż był Niemcem, austriackiego pochodzenia.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 września 2019 o 21:55

M michkrak
+19 / 25

@idzNaWybory Niestety - Rosja Sowiecka - to przyjęta nazwa. Tak jak wczesniej była Rosja carska. Nie ma znaczenia, że w Politbiurze było więcej Żydów niż Rosjan, że w CzK było najwięcej Żydów i Łotyszy. To kazuistyka i w mojej ocenie zaciemnianie istoty sprawy. bez Rosjan, bez zrewoltowania armii, a zatem Rosjan, w 1917 r. nie byłoby Rewolucji i jej skutków, choćby wszyscy Gruzini stanęli na głowach...
Zresztą pod notatką o "likwidacji" Polaków (Katyń) podpisali się także Mikojan, Mołotow, Kalinin i Kaganowicz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+3 / 3

@idzNaWybory A Piłsudski był Polakiem rosyjskiego pochodzenia? Nie. Hitler był Niemcem, urodzonym w Austrii.Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michkrak
+3 / 9

@idzNaWybory Nie czytasz ze zrozumieniem - określenia ofiar są przybliżone, liczone na podstawie ogólnych danych, dalece niepełnych i wcale nie są ostateczne, a nadto bywają dramatycznie rozbieżne. Ja pisałem, zresztą w innym poście (!) o bliżej nieokreślonej liczbie konkretnych działań NKWD - mordach więziennych i tzw likwidacji więzień po ataku III Rzeszy i ta liczba pozostaje nieokreślona!
Nawiasem mówiąc taki np. Kaganowicz nie był ani Rosjaninem, ani Azerem ani Gruzinem ani Ukraińcem - możesz sprawdzić kim.
A info, że Rosjan nie dopuszczano do władzy to czyste brednie - kim na litość Boską był Lenin, kim Cziczerin, kim Mołotow itd.? To że nie działali sami to prawda, czy to tak wiele zmienia, nie sądzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+4 / 4

@idzNaWybory Nie ma znaczenia jaka była narodowość tych ludzi. Mordowali jako obywatele ZSRR zarówno swoich jak i nie swoich obywateli. Dyskutowanie tym kim kto był to nie ważna rzecz. Najgorsze, że mordowali ludzi licząc , że nikt op nich nie będzie pamiętał i że Polska zniknie z mapy świata. Czego Stalin, nienawidzący Polski po 1920 roku , sobie życzył. Dla nas on powinien być na równi obrzydliwi jak Hitler i jego ekipa, którzy mordowali Polaków z równą zaciętością. Dobrze, że ich pomniki u nas zburzono , a w książkach znajdują się jako ciemnie postaci z historii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
-3 / 7

@Glaurung_Uluroki Czy Polska istniała, jak Piłsudski się urodził? Nie, więc w akcie urodzenia nie mógł mieć kraj urodzenia Polska, takie jest prawo, czy Ci się to podoba, czy nie, o logice nie wspomnę. Hitler zrzekł się austriackiego obywatelstwa, przyjął niemieckie, więc był Niemcem, austriackiego pochodzenia, czy to się komuś podoba, czy nie.

@michkrak Piszesz o Zbrodni Katyńskiej, gdzie mordowani byli TYLKO mundurowi i podpinasz pod to cywilów? To jest pokaz ignorancji, kolejny raz pisze, iż polski IPN ocenił ilość pomordowanych przez sowietów Polaków na 160 tyś, pisanie o 300-500 tyś. to brednie.
Lenin nie zradził w ZSRR, gdy wybuchła wojna, choć tyle powinieneś wiedzieć. Najważniejsze stanowiska w ZSRR były obsadzone nie przez Rosjan, takie są fakty, Stalin Gruzin, Beria od bezpieki Gruzin, szef MONu Timoszenko Ukrainiec, to są najważniejsze stanowiska w państwie.

@dncx Nie, mordowali konkretni ludzie, z konkretnej nacji, chcesz im teraz odpuścić? Ja nie mam zamiaru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 3

@idzNaWybory A gdzie ja napisałem o odpuszczeniu? Nigdzie. Natomiast byli oni obywatelami ZSRR. I to dla mnie jest istotne. I ZSRR jest za to odpowiedzialne. Państwowym następca ZSRR jest obecna Rosja (nawet dziś o tym głośno wspomina). Więc mówimy o nich Rosjanie. A, że Stalin był Gruzinem. To akurat nie jest ważne. Podjął decyzję o mordowaniu i jego ludzie to zrobili. Jest za to odpowiedzialny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
-1 / 1

@dncx Więc jeśli nie chcesz odpuszczać zbrodniarzom, dlaczego to robisz? Bo tak łatwiej? Żydzi mordujacy Polaków gdy wkroczyli sowieci, byli Polakami, chcesz za tę zbrodnie obwinić Polskę? Winny ten, co zbrodni się dopuścił, nie jego "następcy".
Masz tutaj geniusza michkrak, który nie wie kogo mordowali w Katyniu, rece opadaja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2019 o 17:29

I konto usunięte
+1 / 5

@dncx Więc jeśli nie chcesz odpuszczać zbrodniarzom, dlaczego to robisz? Bo tak łatwiej? Żydzi mordujący Polaków gdy wkroczyli sowieci, byli Polakami, chcesz za tę zbrodnie obwinić Polskę? Winny ten, co zbrodni się dopuścił, nie jego "następcy".
Masz tutaj geniusza o nicku michkrak, który nie wie kogo mordowali w Katyniu, ale innych poucza, ręce opadają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+1 / 1

@idzNaWybory Ja tam preferuję termin "sowieckie ścierwo"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
+1 / 1

@rdaneel Może być, ale tak mogliśmy tych zbrodniarzy nazywać, gdy nie znaliśmy ich konkretnych nazwisk i pochodzenia, teraz znamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PrawaRacja
+2 / 2

@dncx O obywatelach ZSRR mówimy Rosjanie? Co to za bzdury? Akurat paszporty ZSRR miały zakładkę narodowość i nie wpisywało się tam rosyjskiej, jeżeli się nie było Rosjaninem.
Ponadto skoro to temat o 17 września 1939, to należy sobie zadać pytanie jakie państwa odniosły korzyści terytorialne z tej napaści. Is fecit, cui prodest.

Ile % terytoriów zagrabionych przez ZSRR w wyniku tamtej napaści należy aktualnie do Rosji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+1 / 1

@PrawaRacja Mądrego, przyjemnie poczytać, tylko uważaj, zaraz bedziesz "ruskim trollem", tak przedstawiciele ukraińskich interesów nazywają Polaków, którzy nie plują na ślepo na Rosję, tutaj mnie i idznawybory.
Najwięcej przedwojennej Polski dostało się... Ukrainie, tylko kto chce o tym głośno mówić, jak rzeczona Ukraina jest dzisiaj przedstawiana, jako nasz "strategiczny" sojusznik? Tylko ta Ukraina, ma chrapkę na inna naszą ziemie, tzw Zakierzone i co z tym zrobić? Przemilczeć, bo jeszcze Ukraińcy walną focha, i przestaną brać od nas wszystko, mimo iż to dostają za darmo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 września 2019 o 3:19

G konto usunięte
-1 / 1

@idzNaWybory Nie ma nic do rzeczy, czy Polska istniała. Mój znajomy urodził się w Tunezji, a jest Polakiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@PrawaRacja @idzNaWybory Teoretycznie macie rację. Ani oni "rosjanie" ani "sowieckie ścierwo".
W praktyce jest tak że w ZSRR do tej pory uważają że ZSRR to było w sumie fajne, Stalin przecież chciał dobrze a Lenin to już w ogóle. Kompletnie do tego sowieckiego ścierwa nie dociera skala zbrodni wykonana przez Lenina i spółkę. I niektórzy z tą mordą na koszulkach jeszcze łażą.
I w tym kontekście próba rozgraniczania na "rosjan", "komunistów", "biednych ofiar" chwilowo nie ma sensu. Ponieważ to sowieckie ścierwo dalej powtarza sowiecką propagandę... I to są nie tylko rosjanie...

Dlaczego do tej pory Finlandia figuruje jako sojusznik Hitlera a ZSRR nie? etc. etc...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
-1 / 1

@Glaurung_Uluroki TAKIE JEST (było) PRAWO, i nie porównuj dzisiejszej sytuacji, do tej z przed niemal 100 lat. Nie ma opcji, by mieszkaniec Rosji, dostał obywatelstwo kraju, którego nie było, to było po prostu NIEMOŻLIWE. Gdy po IWŚ powstała Polska, wtedy można było sobie wszystko zmieniać, wcześniej, tylko w marzeniach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
0 / 0

@idzNaWybory Mylisz obywatelstwo z narodowością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michkrak
0 / 0

@idzNaWybory Weź chłopie przeczytaj najpierw demota. Polskie ofiary nie zostały podzielone na "mundurowe" i cywilne. Szkoda gadać.
Liczba zamordowanych Polaków czy wywiezionych jest czasami opierana na danych archiwalnych NKWD, że nie są to liczby pewne i ostateczne nie trzeba mędrca.
Odnośnie Rosji Sowieckiej - to było od Rewolucji Październikowej to samo państwo, kwestia zmiany nazwy nie ma żadnego znaczenia. Trzeba być naprawdę niespełna rozumu żeby twierdzić, że NKWD to coś zupełnie innego niż CzK i w ogóle inni ludzie, a Rosjanie wyparowali zostawiwszy samych Gruzinów czy Ukraińców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michkrak
+16 / 22

Post ważny, niemniej te 22.000 to nie są pełne dane - nie obejmują nawet wszystkich ofiar tzw. Zbrodni Katyńskiej. Do tego trzeba doliczyć bliżej nieokreśloną liczbę co najmniej kilkudziesięciu tysięcy Polaków uznanych przez Sowietów za elitę, albo element niebezpieczny politycznie (co de facto oznaczało to samo) zamordowanych w więzeniach we wszystkich większych miastach pod okupacją sowiecką. Wystarczy poczytać o wymordowaniu wszystkich więźniów w lwowskich więzieniach po rozpoczęciu operacji Barbarossa, w samych tylko Brygidkach być może kilka tysięcy ludzi. Wieczne odpoczywanie...[']

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michkrak
+3 / 7

@idzNaWybory Jaka znowu dezinformacja - to już lekarze, prawnicy, pracownicy poczty, nauczyciele, policjanci itd. nie zabici w trakcie działań wojennych - to nie ofiary? Wiesz co piszesz? Bo chyba nawet nie chciało Ci się spojrzeć na grafikę wrzuconą przez @Tummler.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
0 / 4

@michkrak Podsumujmy, robisz z siebie znawcę, a nie wiesz iż w Katyniu ginęli Polacy tylko ze służb mundurowych? Wkleiłem Ci linka, co byś dalej nie błądził, a Ty dalej swoje. Przeczytaj i nie siej dezinformacji, bo wstyd, by Polak nie wiedział, kogo sowieci mordowali w Katyniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+1 / 7

Z jednej strony racja i tragedia, z drugiej gdyby nie ZSRR to Alianci by nigdy nie dali rady pokonać Hitlera. Nawet jeżeli mieli do tego dość siły ludzkiej i ekonomicznej, to ich społeczeństwa prawdopodobnie powiedziałyby "dość" po paru milionach strat. Może wyzwolili by Francję, i na tym by się skończyło, cała Europa środkowa zostałaby pod butem Hitlera, a dla nas oznaczałoby to zagładę.

Sowieci, poza eliminacją tzw. wrogów klasowych, nie chcieli eksterminować żadnego narodu. Zadawali nam znacznie mniejsze straty, a po śmierci Stalina w ogóle się uspokoiło. Nie ma co porównywać okupacji Sowieckiej do Niemieckiej, zwłaszcza tej po śmieci Stalina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
-3 / 7

@Prally Wreszcie jeden, który orientuje sie w temacie, gratuluję wiedzy i chłodnej oceny tamtych czasów. Zdrówka życzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
0 / 0

@Prally Bomby atomowe były na ukończeniu, gdyby wcześniej niemcy nie skapitulowały, tam by trafiły

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
0 / 2

@piter1984 Nie sądzę, III Rzesza była na wykończeniu, a Japonia nie poddała by się bez pokazu z użyciem bomb atomowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+1 / 1

@piter1984 Na ukończeniu były w 45 roku. Wyobraź sobie scenariusz w którym nie ma ZSRR i Niemcy nie prowadzą wykańczającej ich wojny od 41 roku. W takim scenariuszu do 45 roku mogliby nawet najechać Wielką Brytanię, do tego byłby ogromny problem z dostarczeniem atomówki nad Niemcy.

W Japonii było to możliwe bo Japończykom brakowało paliwa do myśliwców i nie podrywali samolotów kiedy widzieli pojedynczy samolot amerykański- szkoda im było benzyny na atakowanie samolotów rozpoznawczych.
Kiedy nad Hiroszimą pojawił się kolejny samotny B-29, myśleli że to samolot rozpoznania strategicznego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PrawaRacja
+1 / 1

@Prally Sowieci akurat przeprowadzili eksterminację kilku narodów, w tym właśnie Polaków.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937%E2%80%931938)

I czy eksterminacja z przyczyn narodowych jest lepsza lub gorsza niż eksterminacja ze względu na pochodzenie społeczne albo klasowe, względnie poglądy polityczne?Ludobójstwo to ludobójstwo niezaleznie od tego kto jest ofiarą....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

@PrawaRacja

Zastosowałeś tryb dokonany, co jest całkowicie niepoprawne, bo niezgodne z faktami. Tak nas eksterminowali że do Niemców w ogóle nie mieli startu.

Co do ludobójstwa, to stosujesz ludowe rozumienie terminu , niezgodne z konwencją ONZ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+2 / 12

Okupacja to była za Hitlera. Sposób zycia Polaków po 1945, a potem po śmierci Stalina czymś się chyba różnił, prawda? No i pytanie, ile w tym było wiernopoddańczej postawy naszej, pożal się Boże, klasy politycznej, która zwyczajnie potrzebowała wielkiego brata? Bo taki Ceausescu ruskim się nie kłaniał i szukał własnej drogi, a więc się dało. To, że był głupi i, ostatecznie, zrujnował kraj to już inna sprawa. No i trzeba pamiętać, że byliśmy z Sojuzem związani paktem militarnym. I, jakby się nad tym tak głębiej zastanowić, kto wie, czy nie sensowniejszym niż obecny? Tylko trzeba na to spojrzeć na chłodno, jak na strategiczny sojusz, a nie "miłość i przyjaźń", jak pieprzyli propagandyści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2019 o 8:56

P PrawaRacja
+1 / 1

@daclaw A co to za różnica czy nasze rodowite komuchy były sterowane z ZSRR czy nie? Ceausescu był jeszcze większym tyranem niż ówcześni władcy ZSRR, więc akurat nie wiem czy to działa na jego korzyść.
Komunizm jest największym złem, nieważne czy sterowany z zewnątrz czy rodzimy.

I jeżeli już to nie Ruskim tylko władcom ZSRR.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar palstyk
-2 / 12

niemców i ukraińców lubimy jakoś bardziej - a wyrządzili nie mniej makabryczne szkody. Francja i Anglia tłukła się ze sobą przez stulecia i jakoś współpracują, Amerykanie zrzucili bombę atomową na ludność cywilną Japonii i jakoś ze sobą współpracują i są naszymi idolami - krzewicielami pokoju na świecie ! My jakoś dziwnie lubimy uprawiać martyrologię tylko w jednym kierunku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+3 / 3

@palstyk Nie, ja jednak wolę Rosjan od Niemców. Zdecydowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-2 / 2

@palstyk MacArtur po wylądowaniu w Japonii rozpoczął proces jej odbudowywania a Japończycy byli pierwszymi urzędnikami w okupowanej przez siebie Korei... Można? Można. Jest tylko jeden istotny szczegół: musi być świadomość dokonanych zbrodni i akt szczerej skruchy.... Wywalenie Lenina, Żukowa i innych morderców z piedestałów etc. etc.
A nie zapieranie się rękoma i nogami że w sumie to dobrze wyszło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
+15 / 15

Jakiś rosyjski polityk narzekał 1 września, że Polacy pomijają wielki wkład ZSRR w przebieg wojny. W sumie miał trochę racji. Ten wkład widać powyżej. Dodać trzeba jeszcze miliony radzieckich żołnierzy, którzy zostali zabici lub zagłodzeni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+5 / 7

@Zoarix To prawda. Poza tym, to dzięki ZSRR wojna mogła wybuchnąć, ma więc swój wkład w jej przebieg niezaprzeczalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
-1 / 5

@Fragglesik Nie drogi kolego, wojna mogła wybuchnąć, tylko dzięki amerykańskim pożyczkom, udzielonym Hitlerowi, inaczej nie miał by kasy, by cokolwiek zbudować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+1 / 3

@idzNaWybory Bo paliwo i dziesiątki kopalin i stali iżelaza, oraz poligony do ćwiczeń to im Chiny udostępniły.......:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
+1 / 3

@Fragglesik Gdy nie masz KASY, to sobie możesz pomarzyć, nawet najlepszy biznesplan, bez środków na jego realizację, nic nie jest wart, z tym też będziesz polemizować?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
+2 / 2

Niemcy zanim zaatakowali ZSRR to jeszcze poczekali na ostatni transport paliwa do czołgów od nich. Nie znam proporcji, ale jeśli nie wszystkie czołgi i maszyny to chociaż większość z nich jeździła na radzieckim paliwie. Może kupowali za pieniądze pożyczone ze Stanów, nie wiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
+1 / 3

@Zoarix Nie inaczej, ostatnie transporty rudy żelaza przekraczały granice, gdy niemieckie dywizje czekały na rozkaz ataku na ZSRR. Skąd Hitler miał środki, na budowę takiej armii, w kraju tak biednym jakim była Republika Weimarska?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 4

@Zoarix
1. 1 września wg sowietów "nie było wojny"
2. "sowiecki wkład" to podłożenie ognia. Jakoś nie kojarzę żeby ktoś chwalił podpalacza za to że gasił pożar.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomaski6677
-1 / 1

Sama firma Krupp z siedzibą w Essen przekazała NSDAP w latach 30-tych dziesiątki milionów marek,co było w tamtych czasach pokaźną gotówką oraz produkowała uzbrojenie i amunicję dla niemieckiej armii,a że zapotrzebowanie na stal było bardzo duże,to oprócz własnych kopalni eksploatowali m.in. ukraińskie na podbitych terenach.Do tej pory na osiedlu wybudowanym przez Krupp-a w Essen mieszkają dziesiątki 90-cio paroletnich ss-manów a Turka w tej dzielnicy nie zobaczysz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 1

@idzNaWybory Tylko, że od Rosjan Niemcy dostawali te kopaliny za: Kilkanaście FABRYK. PLANY ME 109, chyba jeszcze planów któregoś z czołgów, ciężarówki, bombowca technologie i szkolenia inżynierów, laborantów, techników itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
+1 / 1

@Fragglesik Jeszcze raz, nie masz kasy, nic nie zrobisz to podstawowe prawo, jakie obowiazuje na tym swiecie, Ty najwidocznie zamieszkujesz inny świat. Odpuść, bo strace resztki szacunku, jaki mam do Ciebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 2

@idzNaWybory Nie masz racji, technologia jest lepsza od kasy. Jesli (tak jak ZSRR w latach trzydziestych) nie masz pewnych technologii i wiesz, że poznanie ich i dokładne opracowanie będzie kosztowało miliony dolarów i LATA pracy, to z przyjemnością podzielisz się swoimi standardowymi bogactwami na sprzedaż, w zamian za te technologie, co pozwoli ci zaoszczędzić i jakąś kasę i LATA dochodzenia do niej i skutków błędów przy wstępnych rozruchach. Najlepszym przykładem jest tu radziecki TU 4, skopiowany kropka w kropkę z amerykańskich B29 zatrzymanych w ZSRR, ale bez znajomości technologii wyrobu części i samej maszyny, czego wynikiem było to, że TU 4 wartością nie dochodził nawet do 50% oryginału. A z kolei Niemcom opłacało się kupować za technologię, bo kasa zostawała w domu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 września 2019 o 11:05

R rdaneel
-1 / 1

@idzNaWybory "tyko dzięki amerykańskim pożyczkom, udzielonym Hitlerowi" bzdury gadasz. Ale skoro aż tak daleko sięgasz to Hitler doszedł do władzy dzięki Stalinowi który nie dopuścił do koalicji komuniści-socjaldemokraci. Choć to Stalin wiedział akurrato do czego doprowadzi polityka Hitlera a nie amerykanie....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
0 / 0

@rdaneel No tak, kasiora spadła mu z nieba, nie z amerykańskich banków które były w żydowskich rękach..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@idzNaWybory OK. Więc może powiesz z jakich? To raz. JEŻELI natomiast jakiś "amerykański" bank udzielił pożyczki Niemcom, to pamiętaj że w odróżnieniu od ZSRR banki działające w USA są poza kontrolą państwa, to dwa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E embees1
-4 / 10

A największym zbrodniarzem ,tamtych czasów, był Polak, szlachetnie urodzony, Feliks Dzierżyński.Beria to tylko mizerny naśladowca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2019 o 10:19

R rdaneel
0 / 2

@embees1 no i ? coś z tego pewnie wynika?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PrawaRacja
0 / 0

@embees1 Nie tylko Dzierżyński. Był jeszcze Mienżyński i Jeżow(Jeżow urodził się pod Suwałkami i władał doskonale językiem polskim).

W roku 1935 w NKWD 7% stanowili Polacy, mimo,że Polska nie wchodziła w skład ZSRR.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E embees1
-2 / 2

@zofia749 Wojska radzieckie weszły na tereny ukraińsko-białoruskie na takiej samej zasadzie jak wojska polskie w 1938 na Zaolzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@embees1 Słowa twoje to jakiś ponury żart jest czy co? Jeżeli ja tobie ukradnę długopis z biurka to to niby to samo co ty mi samochód czy jaką też inną logiką się kierujesz pisząc taki bełkot?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E embees1
0 / 0

@rdaneel Kradzież to kradzież.Wartość ma wpływ na wysokość kary.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@embees1 Niby kradzież to kradzież ale jednak nie do końca co ty umieściłeś w ramach "wpływu na karę". Między tymi dwoma zdarzeniami jest zarówno w kwesti moralności, sposobu, warunków jak i ciężaru zbrodni jest zaiste kosmiczna odległość. Ty jednak z tylko sobie wiadomych powodów uważasz że w sumie i Polska i ZSRR najechały terytorium przeciwnika?

OK. Powiedz gdzie mieszkasz. Wymienimy się, twoje mieszkanie za mój długopis i uznamy że w sumie jesteśmy kwita. Ja tobie zabrałem, ty mi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+3 / 9

@Tummler A potem zjawiają się tacy "Polacy", którzy opowiadają o tym, jak to Rosja nas "obroniła" w 1939 przed Niemcami lub jak @idzNaWybory - Uważają, że Rosja to zupełnie różny kraj od Rosji Sowieckiej i zupełnie różny od ZSRR. A w ogóle to napadli nas Gruzini, bo Stalin był Gruzinem. Podobnie, jak w niemieckich mediach, które mają wizję emigracji Niemców ze swoich terenów w 1933 r., bo wyparło ich tajemnicze plemię nazistów, zaś Niemcy wrócili dopiero po 1945 r. z wygnania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2019 o 12:37

I konto usunięte
0 / 4

@Fragglesik A wyobraź sobie, iż ja w przeciwieństwie do Ciebie trzymam sie faktów, a nie mitów, a 17 września napadli nas sowieci, choć tyle powinieneś z podstawówki pamiętać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 4

@idzNaWybory Tak, a pierwszego naziści. W ogóle nie brali w drugiej wojnie udziału ani Rosjanie, ani Niemcy; dwa biedne narody, posądzone niewinnie o jakąkolwiek przemoc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2019 o 17:06

I konto usunięte
-1 / 5

@Fragglesik Nie rżnij idioty, choć muszę przyznać, iż doskonale Ci to idzie. Było ZSRR zamieszkałe przez różne nacje, była III Rzesza, zamieszkała przez Niemców, wykuj to na blachę, co byś dalej nie robił to, co robisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2019 o 18:54

S szoszono
+3 / 3

a niektorzy ich kwiatami witali i potem zalapywali sie do nkwd. aj waj...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F ferdal
-1 / 1

@szoszono Czy radzieccy żołnierze zmuszali Polki do seksu czy oddawały się im dobrowolnie w zamian za ochronę, jedzenie itp? Pytam, bo widzę sporo wiesz z historii tego okresu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szoszono
0 / 0

@ferdal POLKI W WIELU PRZYPADKACH BYŁY PRZEZ TE ZWIERZETA POPROSTU GWALCONE I MORDOWANE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Grzech1
+1 / 1

Zastanawiające, co ekonomia robi z ludźmi. Lada moment zapomną, że II Wojna Światowa zaczęła się 1.09.1939 r., ale o 17.09.1939 r. pamiętać będą już zawsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+1 / 1

@Grzech1 Nie. II Wojna Światowa zaczęła się 23 sierpnia 1939 roku w Moskwie, kiedy Stalin podpisywał pakt z Niemcami. Zarówno 1 września jak i 17 września jest efektem tego paktu. Oraz np. inwazja ZSRR na Finlandię. Zajęcie Litwy Łotwy i Estonii przez ZSRR. Zajęcie Besarabii przez ZSRR...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krzysztof52
+1 / 1

Dodam trochę piachu do tych trybów - dlaczego ciągle mówimy o ofiarach i wykonawcach. Dlaczego niechcemy mówić o tych co doprowadzili do tej sytuacji - obawa, strach, nie dobry czas politycznie? Dlaczego będąc narodem któremu przyszło żyć na swoistej autostradzie dla wojen naszych sąsiadów (zapraszam do naszej historii) nie staramy się rozmawiać o Naszej Historii bez niedomówień?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem