Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Nie umiemy zreformować kraju podczas koniunktury, ale potrzebujemy wygrać kolejne wybory, więc kupimy wasze głosy za wasze własne pieniądze, bo jesteście za głupi aby zauważyć, że nie mamy własnych pieniędzy, ale mamy 40% waszej pensji na dzień dobry, potem nam płacicie VAT, akcyzę i podatek paliwowy. Nowy podatek - opłatę emisyjną w paliwie też zapłacicie, bo jesteście za głupi, aby się zorientować w sytuacji. I tak na nas zagłosujecie! 
To dobry start!
by Wired
+
1730 1802
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F fsubi
+37 / 59

Zagłosują nieroby, a to już wystarczy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
+11 / 21

@fsubi i nieudacznicy życiowi którzy tylko oczekują aż coś im się da. Wszędzie doszukując się niesprawiedliwości tylko nie w sobie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+8 / 10

@fsubi Jeszcze cała rzesza tych, co odpracowali już swoje, ale na starość wstąpili do sekty radiowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar griff
0 / 2

@fsubi -zagłosują i wygrają. A takie jak ty "entelygenty" dalej będą siedzieć przed kompem na swoich krostowatych d()pach i wylewać gorzkie żale przed kompem. Bo to tak łatwiej i wychodzić nigdzie nie trzeba.Taka to nasza opozycja komputerowa. Więc nie kwękaj bo im przynajmniej się chce.I wiedzą po co pójdą. Dopóki tysiące d()p nie odklei się od foteli i zmusi nogi do wysiłku aby pójść jednak na wybory, pozostanie wam tylko jojczenie. Chyba,że to jest właśnie wasz sposób na poprawę. Ale raczej swojej masy ciała. A recepta na zmianę jest prosta jak włos Mongoła.Pójść i zagłosować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KoJotP
+12 / 20

Pytanie tylko, na kogo głosować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LPS
+19 / 25

@KoJotP Jak to na kogo, wybieraj wolisz nowotwór, zawał czy może hiv?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K klepek22
+7 / 29

pispo-jedno zło, lewica za mądrego programu nie ma -żadna nowość, a na Konfederację ludzie nie zagłosują bo boją się Aż tak dużych zmian. No i jest jeszcze Kukiz który swój program miał jako tako ciekawy Ale nie zagłębiałem się jeszcze co obecnie kukiz PSL głosi. Jak na moje to konfederacja może być słuszną alternatywą.
ps. Najbardziej mnie bawią osoby które twierdzą że pis to prawica dlatego boją się konfederacji :p jeśli pis jest prawicową partią to Mikołaj Kopernik była kobietą ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dodawajek
+5 / 11

@LPS Przy odrobinie szczęścia i stosowaniu się do zaleceń pacjenci HIV+ mogą mieć podobną przewidywaną długość życia do zdrowych. Można także mieć dzieci. W przypadku kobiet HIV+ z niewykrywalną wiremią szansa na urodzenie zdrowego dziecka to ponad 90%. Z tego co pamiętam śmiertelność w zawale to kilka %, przynajmniej wśród pacjentów hospitalizowanych. A nowotwór nowotworowi nierówny- może być kilka tygodni, może być normalne życie. Ułatwiłem wybór? :P a tak na serio- komitetów ogólnopolskich jest tylko 5 z czego 4 miał okazję się już "wykazać" w sejmie. Wybór jest prosty- dać szansę nowym, bo PISPOSLDPSL z pewnością niczego nie zmieni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 września 2019 o 15:20

P Pomylilem_Strony
+7 / 9

@KoJotP jak to na kogo? Na tego, który jest w końcówce sondaży (albo nad progiem, jak ktoś nie chce "marnować głosu") i nie dlatego, że "poglądy się zgadzają", tylko dać odpór obecnemu dipolowi politycznemu PO-PIS, pokazać "nie bawię się w Waszą zabawę". Bo jak na razie nie ma "odzewu" ze strony społeczeństwa, że chcą zmiany, dlatego będzie cały czas to samo, bo "nie ma na kogo głosować".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
+1 / 1

@LPS wybierz grypę, najłatwiej z niej wyjść, jak się na siebie uważa i nie doprowadza do powikłań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+6 / 8

@klepek22 Ło to to. Też zachodzę w głowę skąd się wzięła ta etykietka prawicy przypinana PIS. Jedną z podstawowych rzeczy, która odróżnica prawicę od lewicy jest stosunek wolności do bezpieczeństwa. Im bardziej prawicowa partia tym większy nacisk na wolność kosztem bezpieczeństwa i "vice Wersal". Począwszy od takich błahych? rzeczy jak obowiązek zapinania pasów poprzez możliwość zakupu leków bez recepty na wolności gospodarczej skończywszy, gdzie w ramach tej wolności minimalizuje się udział państwa w życiu gospodarczym, wydatki państwa i podatki zwiększając jednocześnie obszar odpowiedzialności jednostki za swój los. Przy okazji nie potrafię zrozumieć jak partie lewicowe w jednym zdaniu mogą wychwalać mądrość narodu jako głosujących i jednocześnie uważać ich za tępaków którym gdyby pozwolonoby kupować lekarstwa bez recepty poumieraliby jak muchy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K koszmarek66
+2 / 2

@dr_E_Konom Chyba pomyliłeś prawicę z liberalizmem. Ale tym gospodarczym. PiS od dawna używa określenia liberalizm jako synonim lewactwa i LGBT a to błąd zasadniczy i niestety robiony specjalnie. PiSowi chodzi o liberalizm światopoglądowy ale walczy po cichu z gospodarczym, żeby nie było widać,że sami są lewaccy rozsiewając programy socjalne. Tak naprawdę nie są ani prawicowi ani lewicowi a jedynie "dosiębierni" o czym przekonamy się po wygranych przez nich (oby nie) wyborach prezydenckich. Teraz potrzebują jak najwięcej głosów wyborczych. Ale doszli już do ściany i próbują usilnie niszczyć wszelką, jak to mówią, totalną opozycję.
@Pomylilem_Strony Głos oddany na partię, która nie wejdzie do Parlamentu jest, zgodnie z zasadami metody d'Hondta, głosem oddanym na PiS. Podobnie niepójście na wybory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 września 2019 o 21:56

S konto usunięte
0 / 0

@KoJotP Kiedy nie ma na kogo glosowac, to z reguły glosuje sie przeciwko. Obecni przy wladzy neokatolicy jakos sie nie popisali zbytnio. A za paczke fajek dziennie kaza nam zyc na kolanach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+1 / 1

@koszmarek66 Nie, nie pomyliłem prawicy z liberalizmem. Temat jak zapewne wiesz jest złożony. Szturm wszelkiej maści marksistów kulturowych polega między innymi na zawłaszczaniu słów i zmianie ich znaczenia. Pisał o tym m.in Hayek. Stąd np. partia liberalna w USA oznacza lewicę. Ogólnie jeśli chodzi o system etyczny liberalizm przylepiono do grup nazwijmy ich "postępowych" w przeciwieństwie do grup konserwatywnych. Ale i to nie jest takie proste bo np w Polsce jest spora grupa powiedzmy konserwatywna jeśli chodzi o system etyczny a jednocześnie hołdująca etatyzmowi czy wręcz socjalizmowi. Etykietki są często zwodnicze; republikanie wydają mi się co najmniej "różowi" dzisiaj. Republikański prezydent wprowadza np. cło na stal - co dla haseł liberalizmu gospodarczego ma się jak "pieczęć do kosa". Mimo tych wszystkich zastrzeżeń myślę, że można ze spokojem stwierdzić, że PIS nie jest partią prawicową / liberalną w sensie gospodarczym ani tak konserwatywną w sferze etyki jak się ludziom wydaje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amarokk
+1 / 1

@KoJotP Na Konfederacje, jedyna partia ProPolska. Ta partia nie chce dawać socjalu, ona po prostu nie chce okradać Polaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chelmew
0 / 4

Krzysiu Łejza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LPS
+7 / 21

Dla tego kraju już chyba nie ma ratunku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T thegajer
0 / 0

Jest tylko trzeba chcieć i pójść na wybory .
Trochę mniej niewolnictwa w pracy ( mam na myśli modernizacje niższe koszta produkcji), i obniżenie podatków ,
A przede wszystkim mądrze zarzdzać kasą .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K klepek22
+7 / 11

zdejmij klapki z oczu I zobacz że na pis-po się polityka nie kończy;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+8 / 18

@KudlatyRyj Czym się dzielą? Twoimi pieniędzmi? Wyciągają Ci z kieszeni stówkę i odpalają 20 zł, a ty jesteś szczęśliwy, bo inni kradli 20 zł i nie oddawali Ci nic. Takich geniuszy PiS kocha, takich ma za wyborców...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 3

Pytanie powinno być inne. NA ile obywatel zgadza się by mu nie zabierać podatków, ale w zamian za to będzie musiał płacić za pewne rzeczy? Np. tak jak przed wojną .Za pomoc straży pożarnej, policji czy służb medycznych się płaciło. Może czas kończyć z udawaniem, że to bezpłatne. Np za porady lekarskie i wizyty w przychodni pobierana jest opłata, ale składka na UZ spada o powiedzmy 2% (albo będzie sobie można odliczyć więcej od podatku)? Może np czas płacić za drogi te lepsze, ale akcyza i podatki w paliwach się zmniejsza? Bo to, że podatki sobie pobierane to jedno. a może czas przestać się oszukiwać, że mamy państwo które na wszystko stać? Bo teraz jest udawanie i póki koniunktura jest dobra, to kasa jest. A co się stanie gdy przy tych wydatkach wpływy spadną o 20-30%. Dobre czasy nie trwają wiecznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
-1 / 1

@dncx
A co będzie z ludźmi kiedy koniunktura spadnie, a oni będą musieli za wszystko płacić z własnej kieszeni i nagle nie będzie ich stać? Mają zdychać gdy z powodu kryzysu gospodarczego który zabierze im środki na wszystko?
Myśleć, MYŚLEĆ ludzie!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-1 / 1

@zaymoon Dlatego pytanie co lepsze? Większe podatki i mniejsze wynagrodzenie i ludzie nie muszą dbać o swoje życie, czy jednak pozwolić ludziom żyć jak chcą i nie zabierać im większej ilości?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
-1 / 1

@dncx
No to ja wolę wysokie podatki i pewne ograniczenia, jak w Szwecji czy Niemczech, niż zero podatków i anarchiczną swobodą jak na Haiti czy w Somalii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 1

@zaymoon Albo jak w USA?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZrytyRyj
+8 / 16

I tak oto z pracujących robi się frajerów, a patole mają coraz większe wymagania. Dbają o swój elektorat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+3 / 9

I za głupi, żeby się kipnąć, że rośnie nie tylko ilość otrzymywanej przez was kasy, ale również ceny kluczowego w diecie Polaków żarcia, nieruchomości i wynajmu. Za głupi, żeby kipnąć się, że niskie bezrobocie to wynik zapaści demograficznej i ucieczki młodych bez pleców z tego grajdoła na zachód. I za głupi, by zorientować się, że wkrótce Seba lat 19, który zamoczył na imprezie będzie zarabiał tyle co teraz ludzie z kwalifikacjami, mający po 3000-4000 netto, bo dostanie 4000 brutto bez podatku do 26 roku życia i 500 na dziecko, które zrobił na melanżu. No, a ludziom, którzy już wypracowali sobie te pensje 3000-4000 netto (jak np. mi) nie podniosą więcej, bo będą się tłumaczyć kosztami podniesienia minimalnej i "zawsze pan może zmienić pracę". W efekcie Seba będzie miał gówno, bo jak zarobi 3800 na rękę to ceny podniosą tak, że i ci z minimalną i tacy, którzy teraz mają przyszłą minimalną, czyli 4000 brutto, będą tyle wydawać na życie, żeby wydać wszystko. Tymczasem PiS sobie przyzna roczne nagrody, które inflację pokryją razy 100 i będzie powtórka z przemówienia Szydło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kackis1
0 / 0

@Ynfluencer wystarczy znać się odrobinę na ekonomii by wiedzieć że jeśi pensja w przyszłym roku wzrośnie o 300 pln z 2400 na 2700 to wzrośnie rok do roku 12,5% a inflacja obecnie to 2,5% więc jęsli nawet wzrośnie o 1 pkt procentowy do 3,5% to realnie więcej człowiek jednak uzyskał przychodu niż straty prawda? więc nie ma co pisać bzdur typu wszystko podrożeje bo to prawda tylko jednak bardzo nie cała prawda jak widać z tego prostego wyliczenia
a co do seby i dziecka na melanżu czy to nie jest jechanie na emocjach ? wiesz pewnie ty jesteś profesorem i z sebą gadać nie chcesz ale ten seba i jego dzieci sprzedają w twoim sklepie wywożą od ciebie śmieci dostarczają ci paczki z zamówionymi przez ciebie towarami więc bez nich twój świat by nie istniał i są oni bardzo potrzebni pamiętaj o tym oni są potrzebni bo społecześńtwo to całość i profesro i seba i nie istniałoby bez jednego i drugiego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
0 / 0

@kackis1 jak już wchodzimy na temat ekonomii i inflacji to weź pod uwagę, że 2-3 punkty procentowe to jest inflacja całkowita. To co nas interesuje to inflacja na produkty, które są rzeczywiście potrzebne w życiu codziennym. Sprawdź sobie jaka była inflacja na rynku nieruchomości, których potrzebuje każdy kto wchodzi w życie. Zobacz sobie jak podrożały podstawowe produkty spożywcze, które jemy na co dzień. To jest inflacja, która nas interesuje, ale ludzie tego nie rozumieją. Jeśli chodzi o sebe to jest on tylko robakiem do dymania przez potężniejszych od siebie, przez elity. Karyny i Seby to mięso wyborcze. Mają mieć zapewniony komfort i wegetację, żeby napędzać konsumpcję taniego żarcia, używek, wrzucić głos na kogo trzeba w wyborach, a przede wszystkim mieć w głowie whiskas zamiast mózgu i nie kwestionować systemu, w którym żyją. Tylko, że skutkiem ubocznym jest to, że ich głosy i wybory zyciowe decydują też o losach garstki ludzi, która ma trochę oleju we łbie, ale nie należy do elit, bo nie ma pleców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 września 2019 o 12:25

K Kkubam
+1 / 17

Bo, jak to mówił klasyk pisowskich zbrodniarzy: "Ciemny lud to kupi"... :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariuszgie79
0 / 0

KoJotP: No właśnie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar FoxLodz
+2 / 6

Jak mozna oddac na tego mema 10^100 glosow? Choc to i tak za malo.
Wiec moze prostsze pytanie: jakim SPD (skonczonym p***d**o**m debilem) trzeba byc zeby tego nie rozumiec? Pomijam tu tych, ktorzy policzyli i wyszlo im ze to po prostu najprostszy sposob na zycie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S starvolwer
+3 / 7

Uwielbiam takie bezradne tupanie nóżką, powodzenia na wyborach " Inteligeńcie"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Timonvit
+2 / 2

@krzysieq80 Bo mamy tylko POPIS do wyboru....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krzysieq80
+1 / 1

@Timonvit Nie tylko.. Można jeszcze na kogoś kogo nei było w sejmie.. Przynajmniej dać szansę ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amarokk
+2 / 2

@Timonvit Trzeba głosować na Konfederacje, jedyna partia ProPolska. Ta partia nie chce dawać socjalu, ona po prostu nie chce okradać Polaków podatkami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Timonvit
+4 / 4

Najlepiej dla Polski byłoby gdyby do sejmu weszły partie, które nigdy nie miały nic do powiedzenia wcześniej: Jako prawica Konfederacja, jako centrum Kukiz15, jako lewica Wiosna i Razem... Widać było nawet w czasie jednej burzy mózgów że potrafią kulturalnie rozmawiać. Ale niestety nawet te partie widzą że są marne na to szanse co widać po założonych koalicjach. Zresztą sama Konfederacja powstała jedynie na potrzeby przekroczenia progu wyborczego. Dobrze byłoby gdyby chociaż przedstawiciele tych ugrupowań zdobyli sporo miejsca w parlamencie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-2 / 2

Nie przypominam sobie żeby w 2007 i w 2012 roku była koniunktura, za to był Kaczyński dzięki któremu PO wygrywało wybory bo ludzie głosowali na mniejsze zło. W 2015 roku Kaczyński został zignorowany zarówno w maju jak i w listopadzie, dlatego ludzie zagłosowali ZA zmianą. Przez ostatnie cztery lata PO znów wróciło do obrzydzania Kaczyńskiego, nie wzięło tylko pod uwagę, że koniunktura będzie taka, że nie ma potrzeby robić drastycznych ruchów reformujących. Jedyna znacząca reforma, dostosowująca wymiar sprawiedliwości do zachodnich standartów, nie udała się przez protest... zachodnich krajów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gimek017
-4 / 6

Dla wrzucającego polecam naukę ekonomii, wyłączenie TVN24, wyciszenie RMF FM, odłożenie GW wyjście na zewnątrz domu/mieszkania i powrót do realnego świata. No chyba że wrzucający ma na nazwisko Brejza to na ratunek już za późno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bsch
+2 / 4

@gimek017 a co Ty wiesz o ekonomii? Jakież to wspaniałe efekty przyniesie nam dalsze rozdawnictwo i podniesienie minimalnego wynagrodzenia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kackis1
0 / 0

@bsch jak na razie zwiększyło dzietność polskich kobiet z 1,23 na 1,45 dziecka na kobietę i popyt wewnętrzny nakręcił gospodarkę (jak duży popyt to płaca się również tam inwestować bo łatwo swoje usługi sprzedać , choć inwestycje przychodzzą wolniej ale to chyba oczywiste) i nie jest to rozdawnictwo tylko redystrybucja czyli podatki przeznaczasz na coś w tym wypadku na wspieranie rodziny czyli podstawy społeczeństwa czy wspieranie fundamentów społeczności jest takie złe? ja bym jednak polemizował

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H heban1
0 / 0

Nigdy na pis. A jak widze tego pinokia to mam dość

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kackis1
0 / 0

@heban1 nie można głosować emocjami bo to nie wybór dziewczyny tylko wybór tego jakiego Państwa chcesz trzeba mieć argumenty za i przeciw aby dokonać wyboru mądrego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
0 / 0

Autor pod pojęciem "reforma" rozumie oczywiście zmiany idące w kierunku jeszcze większego zagarniania kasy przez oligarchię finansową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem