Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
487 517
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar kojot_pedziwiatr
+7 / 17

Bzdury prawisz. Jestem z '84 (urodzony, nie że miałem maturę w tym roku) i moje pytania maturalne były jak z przykładu "1970". Albo daj rzetelne dane dla minionych lat albo zajmij się czymś innym, bo tylko wkurzasz a nie śmieszysz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KonwaliaRoze1234
+21 / 23

Jestem obecnie w technikum, mam rozszerzoną matematykę i powiem ci, że chciałoby sie aby tak to wyglądało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andrzej70
+2 / 8

Pozio edukacji w Polsce nie był taki zły wg rankingu 2016 r Pearsona na 50 rozwinietych panstw zajęliśmy 14 miejsce wyprzedzaliśmy takie kraje, jak: Niemcy, Belgia, Stany Zjednoczone, Węgry czy Słowacja.
Badano 10 i 15 letnie dzieci.

Ciekawostką jest to, że w poziomie wiedzy ogólnej w Europie Polska jest poniżej sredniej europejskiej ale jak spojrzymy na podział wiekowy to Polacy w wieku do 40 lat wypadają bardzo dobrze a z kolei bardzo niskie wyniki są dla osob powyżej 40 lat. Wskazuje to na to, że tzw Gimbaza lepiej sobie radzi niż pokolenia kształcone za komuny i w latach 90-tych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar darek1423
0 / 0

@Andrzej70 Tutaj główny czynnik to kultura.Starsze roczniki na ogół w ogóle odrzucają potrzebę uczenia się nowych rzeczy. Nie uczą się na własną rękę ,a wiedzę ze szkoły powoli zapominają. Na różnych kursach czy szkoleniach starsze osoby są rzadkością. Poziom wiedzy ogólnej ,a przystosowanie do obecnych warunków(radzenie sobie) to dwie różne rzeczy. Nie należy ich łączyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
+4 / 6

Ten obrazek nie pasuje do polskiej ewolucji edukacji. W Polsce szliśmy od zadań skupionych na samej arytmetyce i skomplikowanych zadań arytmetycznych bez nacisku na inne dziedziny matematyki czy myślenie matematyczne, do zadań z wielu dziedzin, tym samym mniej arytmetyki, ale więcej logiki, algebry, analizy, dyskretnej, geometrii czy statystyki.

Uważam, że jest to bardzo dobry kierunek, ponieważ stare metody nauczania matematyki, uczyły szablonów, produkowały ludzi, którzy potrafili rozwiązać skomplikowane zadanie, jeśli pasowały do wyuczonego algorytmu. Dzisiejsza edukacja matematyki stawia na to, aby umieć samemu opracować algorytm, a do samych obliczeń, zachęca się do wykorzystywania dostępnych nam narzędzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 września 2019 o 11:15

K krickin
+2 / 2

W porównaniu do podstawowej matury z matematyki stara rzeczywiście była trudniejsza, ale gdy porównamy ją z rozszerzoną to stara była łatwiutka. 5 zadań w 5 godzin to spokojnie mógłbym sobie ją rozwiązać i jeszcze starczyłoby czasu by wyskoczyć do kina i obejrzeć film (obecnie masz 3 godziny na 18 zadań otwartych).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kerog
0 / 2

@krickin jedno ze standardowych zadań to badanie przebiefu funkcji, by wyrobić się z narysowaniem funkcji trzeba było spędzić prawie 2 godziny, pozostałe zadania też zajmowały czas, z matmy oddałem więcej kartek A3 niż z polskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 0

Gdzie w democie napisano, że to są zadania maturalne?
To ostatnie zadanie jest w rzeczywistości najbardziej skomplikowane. Wszystkie pozostałe są odtwórcze i bazują na materiale poznanym na lekcjach.
W ostatnim zadaniu po pierwsze trzeba zdefiniować pojęcie śladu. Np. jako wszelkie zmiany w obiektywnej rzeczywistości, które są spostrzegalne znamionami po zdarzeniach. A następnie wybrać jeden z bardzo wielu sposobów działania.
A więc można znaleźć jakiś środek pisarski i nanieść kreskę lub stworzyć obiekt graficzny. Można wziąć twardy przedmiot i wykonać rozdarcie lub rozcięcie papieru. Można też użyć jakiejkolwiek substancji ciekłej lub sproszkowanej i wykonać plamę. Zapalniczką lub soczewką można wypalić dziurę. Wreszcie można po prostu zagiąć kartkę w miejscu oczekiwanej odpowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 września 2019 o 19:47

F konto usunięte
-4 / 4

Dziecko, ty chyba nawet podstawówki nie zaliczyłeś! Żal mi ciebie, nieuku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem