Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Dzisiejsza technologia jest tak zaawansowana, że większość ludzi nie ma nawet o tym pojęcia
by Xar
+
46 52
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Nace92
+7 / 7

Jest jeszcze gorzej. Technologia i wiedza poszła tak do przodu, że przytłaczająca większość społeczeństwa zaczęła się jej zwyczajnie bać, bać przez niezrozumienie.
Stąd te wszystkie ruchy antynaukowe oparte na teoriach spiskowych.
Ta wiedza, ta technologia już i tak bardzo przerasta, jest dla nich tak absurdalnie niezrozumiała, że się jej boją.
Przeraża ich to, bo czują się bezbronni na wypadek, gdyby ktoś tej wiedzy i technologii chciał użyć przeciwko nim.

To jak z płaską ziemią. Przecież myślą przewodnią jest nieumiejętność odnalezienia się w tak ogromnym wszechświecie. Znacznie łatwiej jest ułożyć sobie życie żyjąc w przeświadczeniu, że ten nasz mały kawałek ziemi tu i teraz jest jedyny w swoim rodzaju. To jak przebywanie w małym, przytulnym pokoju, w którym wszystko co nam potrzeba jest i będzie.
Świadomość, że otacza nas absurdalnie bezkresna przestrzeń stawia nas przed koniecznością odpowiedzenia sobie na pytanie "to kim ja właściwie jestem skoro świat jest tak ogromny".

Ludzie będą się zawsze bali postępu, bo odbiera im możliwość czucia się bezpiecznie i wyjątkowo... tracą kontrolę nad otoczeniem, bo nagle się okazuje, że są ludzie, którzy tylko i wyłącznie dzięki wiedzy znacznie przewyższającej ich wiedzę, mogą ich "załatwić kiwnięciem palca".
Przypomina to skamlenie kafara o posturze Burneiki, do którego strzela z pistoletu jakiś szczypior.
Wielki żal, że oto marny szczypior załatwił wielkiego "fajtera". Ten sam ból odczuwa społeczeństwo w konfrontacji z wiedzą i technologią. Drażni ich to, że są bezbronni, mimo, że ich ego krzyczy, że są zajebiści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 września 2019 o 11:56

avatar rafalinformatyk
-5 / 7

@Nace92 ale fajny zalany wodą bełkot, myślisz że nikt nie wykorzystuje technologii przeciw nam? Od 2010 roku sie to zaczeło, na profilach informatycznych uczniowie mieli palmtopy i PDA PPC ci pasjonaci, reszta zwykłe telefony, a dzisiaj byle jaki żul i menel ma smartfona, to nikomu nie chce sie uczyć to po pierwsze a po drugie to technologia już nie pozwala nam ludziom posiadaniem kontroli chociażby na głupim windowsem 10. To są tylko małe przyklady a tego jest znacznie wiecej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

Dzięki dzisiejszej technologii można zwiększyć swoją wiedzę praktycznie z każdej dziedziny bez wychodzenia z domu. Wystarczy chcieć. No i jeszcze angielski się przyda bo w tym języku jest najwięcej treści, ale tego też można się nauczyć w domu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gottvater
+1 / 1

@kondon
youtube.com/watch?v=OXjVXuu2MbE

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@gottvater Nie mam czasu tego teraz oglądać, ale idiokracja :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gottvater
0 / 0

@kondon
To oglądnij później; opłaca się, bo dobre.
PS. A mnie po prostu przeraża, że publiczność się z tego ŚMIEJE!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@gottvater To jest stare i prawdopodobnie to już widziałem, jak nie zapomnę to obejrzę jeszcze raz.
"Oni nie wiedzą, że są głupi" :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gottvater
0 / 0

@kondon
Oczywiście jest to stare, ale oglądam to sobie
co jakiś czas, żeby mieć na bieżąco w głowie... :o)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
0 / 0

Jak już mowa o "technologii" to w branży budownictwa mieszkalnego jest ona na takim poziomie, że nowy budynek (mieszkania, klatki schodowe) po niecałym roku jest bardziej popękany niż bloki z "wielkiej płyty" z lat siedemdziesiątych. Ot technologia. Obserwuję to codziennie w pracy. Jeżeli mowa o technologii jako o elektronice, informatyce to tutaj mam tylko swoje jakieś tam zdanie, ale nic kompetentnego aby pisać czy jest zaawansowana czy też nie.
Jeszcze jedno. Jeżeli obecnie technologia (szeroko rozumiana) jest zaawansowana to jaka musiała być w czasie budowy piramid egipskich? Obecne badania wskazują, że ogromnie ciężko byłoby takie konstrukcje wznieść używając ówczesnych narzędzi. To tyle nt zaawansowanych technologii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem