Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1677 1739
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G grik1
+28 / 58

@lech2 Do dziewczynki nic nie mam - bo zrobiono z niej narzędzie manipulacji opinią publiczną. Problem w tym, że są dowody za ociepleniem klimatu i jego związkiem z CO2 jak i na to, że nic takiego się nie dzieje. Po prostu są plany na "wydojenie" ludzi z kasy pod pretekstem ochrony planety.
https://www.youtube.com/watch?v=SuGofZb64ig&list=PLE58asSGZSR2AJ1GYzSfn9BRNvAjs2N1c
https://www.youtube.com/watch?v=5HjiFuHI_X8

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+27 / 49

@lech2 Ja jej nie hejtuję, uważam, że wykorzystanie chorej, niepełnosprawnej dziewczyny i jej wyobrażeń, przez wielkie koncerny medialne jest w typowym, lewackim stylu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+4 / 22

@grik1 i serio sugerujesz się filmikami ziomka, który często sam nie wie co gada i jakimś pseudo dokumentem? Na YT jest na prawdę wiele osób, którzy dodają ciekawe, naukowe filmy, w opisach dodają źródła do badań i przede wszystkim mają wiedzę o tym co robią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grik1
-3 / 27

@Bihar Zobacz sobie sam - wykresy pokazujące temperaturę na świecie są dostępne w internecie. Tylko od razu powiem szukaj takich gdzie masz podane więcej jak 600 lat. Do tego dodaj wykres aktywności słońca i nie wiem czy mamy takie dane - aktywność wulkaniczna. A to i tak tylko cześć zmiennych.
Ale wracając tak jak w tych filmach mowa - najprościej wmówić ludziom, że to tylko CO2 jest winne.
Nie twierdze, że problemu nie ma - ale mamy zbyt mało danych, aby w tak skomplikowanym procesie jednoznacznie wskazać winę CO2.

Zastanów się sam dlaczego nikt nie pokazywał w tv protestów ludzi na temat ekologi, zanieczyszczenia środowiska. A przypadkową dziewczynkę już tak? Tylko jak się okazuje ona nie jest ani przypadkowa, a na dodatek ma cały sztab ludzi zamieszanych w różnych organizacjach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
+2 / 24

@grik1 to co piszesz jest zupełnie niemerytoryczne. Nikt nie twierdzi, że tylko CO2 może zmieniać klimat. Przynajmniej ja nikogo takiego nie znam. Faktem jest jednak, że za obecne ocieplenie odpowiada emisja gazów cieplarnianych przez człowieka, głównie CO2. Aktywność słońca jest stabilna w 11 letnich cyklach, różnice w okresie gdy ją obserwujemy są rzędu 1 promila między minimami a maksymami w cyklu, a każdy kolejny przypomina poprzedni. Wulkany wybuchają jak wybuchały (przy tym akurat wulkany ochładzają klimat). A średnie temperatury rosną. Więc przestań opowiadać o pierdołach, które na obecne ocieplenie wpływu nie mają. Sam efekt cieplarniany jest obserwowany na innych planetach, wynika z praw fizyki i właściwości fizycznych gazów, które można zbadać, zweryfikować. To wszystko ma głębokie naukowe podstawy. To nie jest kwestia propagandy, wiary itp. tylko wiedzy. Twierdząc że w to nie wierzysz, zachowujesz się jak płaskoziemiec, który twierdzi, że wszystkie dowody, że Ziemia jest okrągła są sfingowane.
Protesty są pokazywane. Nie wiem na jakiej planecie żyjesz, że ich nie widzisz. A dziewczynkę nagłaśniacie sami swoim hejtem. Gdyby Trump ją olał media nie miałyby tematu. To mnie właśnie fascynuje, czemu ją tak nienawidzicie. Zamiast argumentów merytorycznych same ataki ad personam, oparte o teorie spiskowe. I co jakby się okazało że jest przebranym ufoludkiem to zmieniłoby to właściwości fizyczne CO2, które powodują że podgrzewa klimat? No nie. Nie ważne kim jest skoro nie potraficie merytorycznie podważyć istoty jej przesłania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grik1
+6 / 14

@lech2 Jakiego przesłania? Ona sama nie potrafią odpowiedzieć na pytania dziennikarzy zaraz po swoim przemówieniu.(Co od razu sugeruje, że dostała tzw. gotowca).
To co się dzieje, szum medialny ma na celu wydanie kasy podatnika na projekty ekologiczne.
Wisz co się dzieje ze starymi wiatrakami?
Co ze starymi panelami elektrowni słonecznych?
Bateriami z aut elektrycznych?

To generuje tony śmieci i tutaj jest prawdziwy problem zatruwamy nimi glebę, wody powierzchniowe.

A walka z globalnym ociepleniem tak jak chce to Francja zrobić- wyłączyć elektrownie atomowe i to co nie uda się z odnawialnych źródeł pozyskać to pozyskają z gazu...

Nie jestem przeciwny walce z zatruwaniem środowiska, ale jak to zrobić bez szkodzenia jej(planecie) bardziej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 września 2019 o 22:12

L lech2
-5 / 17

@grik1 wciąż argumentum ad personam co do tej dziewczynki.
Co do produkcji śmieci przy okazji redukcji emisji CO2. Tylko debil wyrzucałby na śmieci akumulatory, panele, czy wiatraki. Surowce w nich zawarte są warte na tyle dużo, że nawet bez dopłat znajdą się chętni którzy za darmo zdemontują i jeszcze kasę ci zapłacą.
Co Francuzów to zdaje się, że właśnie stawiają na elektrownie atomowe. Ale może nie jestem na bieżąco. W sumie wszystko jedno, byleby środowiska nie truli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grik1
+3 / 11

@lech2

Artykuł opublikowany przez - Wyoming News Now

https://www.wykop.pl/link/5148365/900-nie-nadajacych-sie-do-recyklingu-lopatek-turbin-wiatrowych-jest-zakopywanych/strona/2/

Tutaj o elektro śmieciach - Głównie z USA i Europy, w tym także z Niemiec.:
https://www.dw.com/pl/toxic-city-e-%C5%9Bmietnisko-zachodu-w-afryce/a-18379290

Zresztą zobacz co się dzieje u nas. Ile śmieci legalnie i nielegalnie się wwozi. A płonące wypisko, to takie ekologiczne?

Wybacz, ale jakoś wystarczy zobaczyć gdzie płynie kasa, a gdzie jest w tym ekologia.

Dlatego ja do dziecka nic nie mam - ona jest w tym wszystkim marionetką i ofiarą. A komuś strasznie zależy, aby ludzie wywarli presję na rządy i sypnęli kasę na zielone projekty. A potem to zakopiemy, albo do afryki wyślemy. Jak to pięknie powiedział profesor w materiale uwagi na temat śmieci przywożonych do naszego kraju. Tona plastiku jest tańsza kilku krotnie z fabryki, jak tona plastiku pozyskanego ze śmieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-3 / 15

@grik1 O ile mi wiadomo Obecnie łopatki robi się z włókna szklanego- szkła. Nawet jeżeli okazałoby się że taniej je zakopać (w co akurat wątpię bo to droga odmiana szkła)nie histeryzowałbym o wielkiej katastrofie ekologicznej.
Są różne elektrośmieci. Kilogram baterii do komórek kosztuje kilka groszy. Ale już najtańszy akumulator samochodowy ołowiany w skupie to kilkadziesiąt złotych. Kosztuje tyle że w sieci ogłaszają się że za darmo przyjadą i odbiorą ci go z domu.
Wciąż argumentum ad personam. W argumentum ad personam nie chodzi o to że ją wyzywasz, ale o to że próbujesz udowodnić że się myli, nie przez wykazanie, że jej tezy są nieprawdziwe lecz próbując podważyć jej wiarygodność. Logicznie patrząc wiejski głupek twierdzący 2+2=4ma rację i wykazywanie że jest głupkiem nic nie zmienia. Dalej 2+2=4. Tak jak pisałem może być nasłana nawet przez kosmitów. To nic nie zmienia. Swoją drogą uważam że dziewczyna wie co robi i mówi. Nie sprawia wrażenie ubezwłasnowolnionej. Robienie z niej czyjegoś niewolnika, głupka bezmyślnie wykonującego polecenia jest pomówieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 października 2019 o 6:47

G grik1
+2 / 8

@lech2 I to taka dyskusja - ja przytaczam fakty, że recykling to ściema. Bo tak jak piszesz taniej zrobić i sprzedać nowe baterie. Ty, że z tego samego powodu to pewnie nie prawda, bo taniej zrobić nowe.

Tutaj chodzi o ogromny problem jakim są miliony ton śmieci, które realnie oddziaływają na środowisko - tylko, że na to nikt kasy nie chce dać.
A popłynie ona(kasa) na projekty z zieloną energią w tle. Gdzie większość z nich to ściema- przy aktualnej technologi. Auta elektryczne, turbiny wiatrowe wymagają ogromnych ilości energii, wody do powstania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-4 / 10

@grik1 Możesz sam zweryfikować po ile w skupie chodzą akumulatory. Oni nie kupują ich po to żeby wyrzucić. Surowce są drogie. Lit jest drogi. Tylko idiota wyrzuca taki e rzeczy na śmieci. Recykling w cywilizowanych krajach działa. W Polsce też zaczyna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grik1
+1 / 1

@lech2 Recykling metali - działa, bo jest najłatwiejszy i nie mam tutaj strat metalu. A co do recyklingu plastiku, szkła, papieru... to średnio.
W moim mieście jest zakład produkujący papier. Co jakiś czas zaworze stare gazetki z marketu, kartony itd.(Z przekonań, a nie dla pieniędzy) Co sobie wymyślili? Że to i tak śmieci, ludzie to i tak dostarczą - zrobimy cenę 10 gr za kg. Nagle w całym mieście jest przy śmietnikach pełno kartonów. Bo zwyczajnie się przestało opłacać.

Dlatego mam wątpliwości co do tego jak to będzie.

Dziękuje za dyskusje. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y YessM
+4 / 4

@lech2 Ona nie jest niepełnosprawna intelektualnie, ma syndrom Aspergera, który nie ma związku z ilorazem inteligencji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ouizosi
+5 / 5

@grik1 Jeśli twierdzisz, że nie ma jednoznacznym dowodów naukowych na atropogeniczność globalnego ocieplenia, to albo jesteś totalnym ignorantem, albo celowo manipulujesz i kłamiesz. Dowody na to są niepodważalne i jednoznaczne. Jest dokładnie odwrotnie, to koncerny paliwowe doją nas wszystkich z kasy, a "przy okazji" już w sposób nieodwracalny niszczą Ziemię. Te konsekwencje globalnego ocieplenia, które już odczuwamy, to pikuś w porównaniu do tego, co się będzie działo, jak się włączą sprzężenia zwrotne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
-1 / 7

@lech2 Za hejtem stoi strach. Za hejtem na dzieciaki - strach przed świadomością, że one ogarniają coś, za czym starzy już nie nadążają. Hejt na dzieci/młodzież jest odwiecznym przejawem frustracji starszych pokoleń z powodu tego, że ich świat, system wartości i sposób życia przemijają.

Z "ekoświrami" jest jeszcze dodatkowy problem - jak by ich nie mieszać z błotem, nawet na rozum starego tetryka z Alzheimerem, COŚ jest w tym co gadają. Istnieje ryzyko, że mogą mieć rację. A jeśli tak, to może coś by jednak trzeba...? No a do myślenia i działania to nikt nie lubi być zmuszany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 października 2019 o 15:08

L LordL
0 / 2

@lech2 dla niego przekaz medialny kończy sie na demotach/kwejku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J justnoonee
0 / 4

@lech2 bo społeczność wyrosła wobec polskich portali składa się głównie z debili: za głupich do pracy, dumnych z ignorowania szkoły i przeświadczonych o wyjątkowym oświeceniu. Antyszczepionkowcy (i ogólnie pseudomedycyna), pseudonauka i "K*rwin krul".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-3 / 3

@YessM jeżeli pisałem o jej niepełnosprawności intelektualnej to ironicznie. Zresztą to tylko kwestia nazewnictwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grik1
+1 / 5

@Ouizosi Tylko jakoś tak dziwnie są opracowania( tak wzoruje się teraz na tym co czytałem i oglądałem w internecie), że właśnie koncerny naftowe inwestują w badania nad globalnym ociepleniem i badania nad zieloną energią.

A o czym tutaj piszę - faktem jest zatrucie środowiska przez ogromne chały śmieci, w większości wypadków brak pomysłu na ich recykling. Trują one glebę i powietrze uwalniając też CO2. Tylko jakoś tematu brak w mediach...
Ale fakt, że USA, Chiny i Indie produkują 50 % CO2... już umyka, a co gorszę masę innych trucizn. Smog nad Azją to fakt - a słyszysz jakieś głosy o ochronie powietrza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-4 / 4

@kemotekk Mówisz o hipotezach, nie o dowodach. Odkąd badamy ilość energii ze ślońca jest bardzo stabilna. Średnie roczne wahania są poniżej 1 promila. Tak na prawdę dopiero satelity pozwalające mierzyć precyzyjnie ilość energii elektromagnetycznej emitowanej przez słońce ( mówimy więc o ok 50 latach) Wszystko co było przed to tylko hipotezy, ale obserwacje z ziemii też wskazują na stabilną ilość energii dostarczanej że słońca (choć tu mamy spory margines błędy spowodowany niestabilną atmosferą ziemską). O ile rozumiemy dobrze ewolucję gwiazd to słońce było kiedyś mniejsze i dostarczało mniej energii. Ale tu mówimy o różnicach kilku procent na przestrzeni miliarda lat, a nie kilkuset lat. I z tych ostatnich 50 lat aktywność Słońca jest bardzo stabilna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+1 / 1

@lech2 merytoryczna dyskusja z upośledzonym dzieckiem, które nie ukończyło szkoły? Powodzenia...
nie bez powodu jest powiedzenie żeby nie dyskutować z głupim, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra doświadczeniem.
Pewnie zaraz napiszesz że w tego powodu nie będziesz dyskutować ze mną, hue hue.
Teraz powiedz mi, jakie sensowne alternatywne rozwiązania ona zaproponowała?
a no tak, żadnych... "weźcie coś zróbcie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 listopada 2019 o 12:02

L lech2
-4 / 4

@FenrirIbnLaAhad proponuje sensowne rozwiązanie- ograniczenie emisji CO2. Jedyne co masz do powiedzenia jest niemerytoryczne, więc jak na ten moment to faktycznie ciężko z Tobą dyskutować merytorycznie o czymkolwiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+1 / 1

@lech2 wszystko co mam do powiedzenia jest merytoryczne.
Czyli zaproponowała rozwiązanie, które było już proponowane wcześniej, jednak nie jest łatwe do wprowadzenia? To tak jakbym ci powiedział że żebyś był zdrowy, musisz o siebie dbać.
Brawo Greta :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 grudnia 2019 o 14:54

L lech2
-3 / 3

@FenrirIbnLaAhad widzisz takie proste- tyle osób mówi- nie podcinajcie gałęzi na której siedzicie, bo zrobicie sobie krzywdę i nam przy okazji. A oni jednak dalej uparcie piłują. Brawo Greta, bo najwyraźniej jej przekaz dotarł do wielu osób.
To co piszesz nie jest merytoryczne. Ani razu nie podałeś logicznego argumentu za tym, że to co mówi jest prawdziwe lub nieprawdziwe. A na tym polega dyskusja. Skupiasz się na atakowaniu osoby, co w dyskusji jest niedopuszczalne. Nawet udowodnienie, że człowiek mówiący 2+2=4 jest głupkiem, złodziejem, chorym psychicznie nie spowoduje, że 2+2 przestanie równać się 4.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+1 / 1

@lech2 nie kumasz, ja jej nie obrażam, ja stwierdzam fakt, jest tylko zarozumiałą dziewuchą, która wypowiada się na temat którego nie ogarnia. Jaki sens ma mówienie ludziom czegoś z czego oni sobie zdają sprawę, bez zaproponowania wykonalnych alternatyw? To jest tylko takie gadanie dla gadania z jej strony.
"weź coś zrób".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-4 / 4

@FenrirIbnLaAhad Wg. ciebie może wyzywanie kogoś nie jest obrażaniem, ale wciąż pozostaje argumentum ad personam. Twierdzenie, że nie ogarnia tematu- jest argumentum ad personam. Twierdzenie, że gada dla gadania- argumentum ad personam itd. Trump zdecydowanie nie zdaje sobie z tego sprawy, jak i najwyraźniej olbrzymia część populacji.
Ograniczenie emisji CO2 jest wykonalne. Są konkretne istniejące rozwiązania tego problemu. Mało tego są skutecznie wdrażane w wielu krajach. Kwestia jest woli politycznej i tym właśnie zajmuje się Greta, aby ta polityczna wola była.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SilesianSeparatist
+28 / 38

Zaorane, ale wciąż nie skoszone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andrzej0279
-3 / 27

Wyjątkowo głupi demot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grik1
+4 / 18

@andrzej0279 Pokolenie dzisiejszych dzieci jest znacznie mniej samodzielne, niż ich rodziców. Tutaj autor ma rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andrzej70
0 / 2

To samo mówiło pokolenie czasu wojny i powojenne o moim (rocznik 70).
Jeżeli ktoś narzeka na młodzież to świadczy o nim bo ktoś ich wychował i dawał wzorce więc trochę pojory w osądach i wiary w mlode pokolenie bo ono jest przyszłością. Chociaż zapewne za jakiś czas będą narzekać na swoje dzieciaki jak to w zwyczaju mają starzy tetrycy;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 1Juras
+1 / 13

Ta cała GRETA to taki odpowiednik Saszki Morozowa po szwedzku czyli tragedia w jednym akcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 1Juras
+2 / 4

@thepol Pawka czy Saszka najważniejsze że wiesz o jakiej szmacie piszę entelygencie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
+6 / 6

jaka tu jest średnia wieku? 45?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J justnoonee
+5 / 7

@pandoro sądząc po poziomie dumy z ignorancji i jaraniu się tyłkami na głównej - maks trzynaście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiosnechacz
+6 / 16

Zdjęcie gościa z czasów kiedy był nazizm i komunizm. Super. To już wole te czasy i „głupią” gretę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shaam
-3 / 11

Hahaha i myślisz, że nie ma nazizmu i komunizmu? A może myślisz, że obecnie wojen nie ma?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiosnechacz
0 / 4

Oczywiście, że jest ale nie w takiej formie i nie w takiej skali. Świat nie jest idealny ale problemy klimatyczne są i muszą być rozwiązane albo te problemy rozwiążą problem ludzkości. To, że laska jest chora, to, że jej ekspresja nam się nie podoba, to, że problemy te powinny zostać rozwiązane inaczej nie oznacza, że w dyskusji możemy używać argumentu ad personam ignorując przedmiot debaty. Obyś żył w ciekawych czasach. Ja w takich na szczęście nie żyje ale dzieki nam mogą przyjść tak ciekawe czasy jakich jeszcze nie mieliśmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+3 / 3

@Shaam
A pamiętasz cokolwiek z komunizmu? Bo ja tak. I zaręczam ci, że gdyby wtedy istniał dostęp do internetu, to byś tak nie kozaczył w sieci. Trzy razy byś się upewnił, że nikt nie uzna twojego wpisu za niezgodny z linią partii albo że nikt cię nie namierzy. Ale łatwo sobie gdybać, siedząc wygodnie w fotelu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+6 / 6

To pokolenie kiedyś dorośnie. Można się zżymać że jest takie czy owakie. Może coś zrobi, a może nie. Pewne jest tylko to że jak każde pokolenie będzie miało swój kawałek czasu w którym będzie najważniejsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wedge2000
+8 / 10

Zaorane to będzie jeśli nadal będziemy zamykać oczy na to co ze środowiskiem wyprawiamy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kartofeleczek
+3 / 5

Twoje pokolenie jest odpowiedzialne za największą masakre kilkunastu milionów ludzi i rozłam świata na 50 lat, masz się czym chwalić... Nie rozumiem skąd się bierze tyle idiotów mówiących, że wszystko jest ok, nie róbmy dalej nic i czekajmy co będzie za 30 lat, może prognozy są zbyt pesymistyczne... Mam nadzieję, że to pokolenie stawiające pieniądze wyżej niż środowisko jak najszybciej odejdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
0 / 2

@Kartofeleczek Widzę że masz taką samą łatwość szufladkowania ludzi jak autor demota. Mimo wszystko spróbuję ci wytłumaczyć dlaczego można być mocno sceptycznym jeśli chodzi o alarmistyczne prognozy dotyczące klimatu. Ktoś taki ja, niemłody, ale i nie stary, przeżył już tyle zapowiadanych końców świata że trudno zliczyć: a to straszono mnie wojna atomową, pluskwą milenijną, epoką lodowcową (tak, jeszcze całkiem niedawno straszono inaczej), kometą tudzież asteroidą która walnie w ziemię, globalnym głodem itd. itd. Argumenty racjonalne zdarzały się, ale zawsze giną w masie emocji nacechowanych histerią. W przypadku małej Grety mamy znowu mnóstwo emocji a praktycznie zero konkretów i merytorycznych argumentów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 października 2019 o 22:53

avatar Sudowiec
+1 / 3

Wasze pokolenie nie umie skonfigurować telefonu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sudowiec
-2 / 2

@gottvater oraz globalne ocieplenie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sudowiec
-2 / 2

@gottvater Gdzie napisałem, że wynaleźliście?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+1 / 7

jak to ktos ostatnio zauwazyl

byla masa ludzi starszych ktorzy hejtowali pokolenie za brak idealow
a jak nagle sie pojawia dziewczyna ktora jakies idealy ma
to odrazu jest masowy hejt przeciwko niej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GuyMickey
+1 / 5

@mieteknapletek Ideały? Raczej głupota wylewająca się uszami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaczorex
0 / 0

gottvater No, teraz to podajesz tzw. "False equivalency", a nie rzetelny argument.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Crollo
+3 / 5

Ciekawe że najbardziej o ograniczenie emisji CO2 rzucają się do Europy a za 70% tej dodatkowej emisji odpowiadają 3 kraje czyli Indie, Chiny i USA. My nic nie zmienimy jeśli tamte kraje niczego nie zmienią

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 0

Ale Europa jest tak "ekologiczna" dlatego, że produkcja niektórych rzeczy jest spychana do tych krajów właśnie ze względu na wydzielanie się szkodliwych substancji podczas produkcji. Po prostu umywa się ręce i mówi, że ktoś inny jest winien, a my jesteśmy czyści. Inna sprawa, że np. mogłoby powstać jakieś zarządzenie, na mocy którego nie można by importować do UE produktów z pewnych krajów, póki nie zmniejszą emisji zanieczyszczeń. No i wiele krajów próbowało by się dostosować, bo to jest dość ważny rynek zbytu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+4 / 4

Nieszczególnie zaorane. To pokolenie też będzie miało swoje wojny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Ddrek
+3 / 3

Plastik w Oceanach nie jest, niestety, narysowany

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

Nie zeby cos, ale to pokolenia zostalo wychowane przez dzisiejszych 30-paro i 40-paro latkow

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaczorex
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AnonPrzegryw
-1 / 1

To teraz patrz, pokażę Ci zajebistego tricka.

OK BOOMER.

Proszę bardzo, od-orane

Odpowiedz Komentuj obrazkiem