Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Dosyć dziwny sposób motywowania do głosowania w wyborach, ale czemu nie?
by Revel
+
279 339
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B Babsko3
+58 / 60

One chca isc ze wszystkimi do lozka, ktorzy beda glosowac?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SmallPig
+36 / 36

I wyślij tu męża na głosowanie....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janciowolf1
+18 / 22

@Babsko3 na to wygląda dlatego też odczytuje jako ofertę - w niedzielę ide na wybory od poniedziałku odbieram swoją nagrodę :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+29 / 29

@Babsko3
Nie, one są tylko na wabia, a wypierd0lą nas politycy którzy wygrają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hostis_Humani_Generis
+14 / 24

Prymitywna forma manipulacji, zakwalifikowałbym do reguły zaangażowania, ewentualnie połączenie reguły wzajemności z regułą niedostępności ale już sporo pozapominałem, wiem natomiast że to manipulacja.

Rozczaruję cię przyjacielu nieuczony, bliźni z tej czy innej ziemi, żadna kobieta nie pójdzie z tobą do łóżka w nagrodę za to że zagłosowałeś, żadna z tych pań ani żadna inna nie nagrodzi cię tylko dlatego że zagłosowałeś a ta która już chodzi z tobą do łóżka nie przestanie tylko dlatego że nie zagłosowałeś, no chyba że jest zdrowo szurnięta ale w takim wypadku, uciekaj!

I jeszcze raz, tym razem do stulejarzy i tych którzy nie mieli szczęścia zaznać ciepła kobiety, kiedy pójdziecie na wybory żadna kobieta nie przyjdzie do was i nie zakocha się w was, nie pójdzie uprawiać z wami seksu w nagrodę. Manipulacja ta polega na uderzaniu w najbardziej prymitywne instynkty, zwłaszcza tych osób które jeszcze nie zaznały ciepła kobiety, wasza podświadomość zmusi was do pójścia na wybory i te same osoby które kazały wam podstępem i manipulacją, iść na wybory wskażą wam kandydata gdy zapytacie "ale na kogo by tu zagłosować? nie znam się" i wówczas przyjdzie agitator i powie: "A ja ci powiem kto byłby dobry..." i tutaj padnie nazwa partii tudzież nazwisko kandydata.

Akcja manipulacyjna skierowana do desperatów, nic więcej i nie łudźcie się, to że oddacie głos nie sprawi że w magiczny sposób znajdziecie miłość czy seks.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 października 2019 o 12:53

P pokos
+6 / 8

@Hostis_Humani_Generis . Ten sam tekst mógłbyś wrzucić pod dowolną reklamą. I tak samo miałbyś rację i zarazem byś jej nie miał. Ta analiza jest trafna, ale równie bezsensowna jak tłumaczenie dowcipów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hostis_Humani_Generis
0 / 4

@pokos Nie wszyscy muszą być przenikliwi, większość ludzi nie jest i z tego powodu nie jest w stanie zauważyć tak perfidnej manipulacji zwłaszcza że wpływa ona na ich podświadomość i jeśli nie spojrzą na manipulację z innej perspektywy to wówczas dadzą się na nią złapać nawet jeśli odznaczają się przyzwoitym intelektem, dobrze jest zatem wyrazić swoje zdanie aby mogli dla przeciwwagi pobudzić się do myślenia zwłaszcza że często są wycieńczeni po ciężkim dniu pracy tudzież szkoły.

Zapytam też, cóż jest złego w obnażaniu manipulacji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 9 października 2019 o 14:15

K kradosan
-1 / 1

Kurcze ale się nakręciłeś, dzięki za wyjaśnienie bo ja myślałem, że to wszystko na serio jak te wybory

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
+2 / 2

@Hostis_Humani_Generis

Napisałeś dużo o stulejarzach, desperatów itp
Naprawdę sądzisz, że ktoś mógłby spodziewać się kobiety zrzuconej magicznie za głosowanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
0 / 0

Głosowałbym :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P polski_niewolnik
0 / 2

@sokolasty Chodzą głosować ludzie którzy wierzą w poród dziewicy, chodzenie po wodzie, gadające węże itd. itp. Czemu by nie magicznie pojawiająca się napalona kobieta po oddaniu głosu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
0 / 0

Takie rzeczy tylko w Erze
Znaczy, na bliskim wschodzie. Tam dziewice za śmierć dla wiary. Bo ich tym karmią od urodzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seksistefan
+6 / 22

Do łóżka? Po co? Lepiej byście posprzątały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sandalarz
+3 / 9

i obiad zrobily.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IdemolkaI
+1 / 1

Powiem tylko tyle: Paola Saulino

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinm1
+5 / 11

Myślę, że jak zagłosuje to i tak nie pójdą że mną do łóżka, bo jakie są szanse, że na nie trafię w prawdziwym życiu? Akcja jak dla mnie nietrafiona. Takie szantażowanie przez kobietę brakiem seksu niszczy związek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
+6 / 8

Hahah prymitywne do bólu, ale oświeceni i waleczni ludzie z FB powiedzą coś innego. Idę na wybory, głosuje wedle swoich poglądów. Żadnej kobiecie czy nawet mojej partnerce do tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+8 / 10

Niech mi ktoś proszę wytłumaczy i pytam poważnie - skąd ta moda na namawianie do głosowania? Jedyny powód jaki widzę to taki, że głosowanie teoretycznie zmusza do zainteresowania się sprawami z takich dziedzin jak polityka wewnętrzna oraz zagraniczna, polityka gospodarcza do tego kwestie światopoglądowe. Ale mam ogromny dysonans: zdecydujmy się na coś! Albo większość to durnie którym trzeba narzucić recepty (bo by się potruli lekami), zapinanie pasów i wiele wiele innych rzeczy no albo ludzie myślący. A tak stoimy w jakimś rozkroku. Ja nie uważam że każdy musi zagłosować. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o ekonomii, nie wyznaje się w stosunkach międzynarodowych itd. to dlaczego prowokować u niego poczucie jakiegoś niedopełnienia obowiązku? W jaki sposób nieświadomy wybór ma być dobrym wyborem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mysliwy1234
0 / 2

@dr_E_Konom To nie ważne czy wybór świadomy czy nie, komuś przysnął elektorat i inwestuje w pobudzenie. Może PO a może SLD za tym stoi a może PiS się boi, że jednak opozycja będzie miała większość. Każdy głos się liczy, więc trzeba zainwestować w kampanię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+1 / 1

@mysliwy1234 Czyli myślisz, że każda partia która nawołuje do głosowania po prostu mobilizuje swój elektorat tak? No coś w tym może być... Mam jednak wrażenie, że również w środowiskach pozapartyjnych istnieje jakaś estyma ku głosowaniu. Tak jakby nieważne było jak ktoś jest przygotowany do dokonania wyboru byle głosował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mysliwy1234
+1 / 1

@dr_E_Konom Oczywiście, gdyby nie mobilizowanie społeczeństwa przez polityków to frekwencja w wyborach byłaby na poziomie 15-20%. Politycy w radiu,tv czy internecie nie dają o sobie zapomnieć. Wywiady, debaty, spotkania a wszystko tylko po to, żeby elektorat poszedł i oddał głos. Dla nas nie ma to większego znaczenia. Praktycznie we wszystkich partiach zasiadają ludzie z układu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+1 / 1

@mysliwy1234 No proszę. Nie spodziewałem się tego tutaj przeczytać ale masz oczywiście rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mausner
+1 / 1

@dr_E_Konom Nastała taka moda, ponieważ ubezwłasnowolnione mentalnie społeczeństwo polskie żyje w przekonaniu, że politycy są potrzebni im, a nie oni politykom, a wybory pokazują, że mimo wszystko politycy tego społeczeństwa potrzebują, co prawda tylko raz na 4 lata, ale jednak. Nieważne, czy jesteś człowiekiem świadomym i ogarniającym rzeczywistość, czy ignorantem mającym zerowe pojęcie, twój głos liczy się tak samo. Dla jednych celem jest pozostać przy władzy, dla drugich po tę władzę sięgnąć, a ty jesteś jedynie narzędziem do osiągnięcia tego celu, co pokazuje chociażby sposób prowadzenia kampanii, czyli namawianie ludzi do głosowania przeciwko komuś/czemuś zamiast za kimś/czymś. Ostatecznie status quo zostanie zachowane bez względu na to, kto te wybory wygra, bo rzeczą typową dla postkomunistycznej republiki pseudodemokratycznej, jaką od 30 lat jest Polska, jest dalsze trzymanie ludzi w mentalnym ubezwłasnowolnieniu. Demokracja jest raz na 4 lata, w międzyczasie jest monopol partii u władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 0

@Mausner No niestety ale masz rację. Ja się nie mogę nadziwić że ludzie do tej pory się nie połapali że oni wszyscy mają ten sam pomysł zwłaszcza na gospodarkę. Nikogo nie dziwi, że głośnie nazwiska przechodzą z PIS do PO i "vice - Wersal" bez zmiany poglądów, Gowin się łapie wszędzie o PSL nie wspomnę. Chociaż nie - PSL zaskoczył nowością - coś jak Kukuniek (Bolek), który był za a nawet przeciw - PSL wspiera zarówno LGBTĄDŻŹ jak i jest im przeciw. A ludzie to łykają wszystko jak pelikany, nie uruchomią nawet jednej analitycznej myśli i myślą, że to wszystko to naprawdę. Echhhh....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 października 2019 o 10:31

M Mausner
0 / 0

@dr_E_Konom Oni nie mają żadnych pomysłów, oni mają postulaty i programy, z których kompletnie nic nie wynika. Zachowanie status quo polega również na utrzymaniu dyskusji na gorące tematy, jak np. związki partnerskie, ustawa aborcyjna, finansowanie Kościoła katolickiego, ale pod żadnym pozorem nie można z tym nic robić, bo ludzie mogą zainteresować się tematami istotnymi jak nieistniejący trójpodział władzy, skarbonka zwana ZUS-em, inflacja, kwota wolna od podatku, koszty zatrudnienia, służba zdrowia w opłakanym stanie oraz archaiczny system edukacji i kilka innych rzeczy. Można sobie chodzić na dowolne wybory i zasadniczo głosować z zamkniętymi oczami, bo póki ludzie nie zrozumieją, że nie liczy się ich interes, lecz zachowanie owego status quo, dalej będzie jedno i to samo, czyli postkomunistyczna republika pseudodemokratyczna z ubezwłasnowolnionym mentalnie społeczeństwem nieobywatelskim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 października 2019 o 11:56

L lukasz_z777
+15 / 21

to jest przykład kobiet, które same stawiają się w roli obiektów seksualnych, a potem wymagają od facetów, aby traktowali je z należytym szacunkiem i nie patrzyli wyłącznie przez pryzmat seksualności... brawo! widać nie macie nic cenniejszego do zaoferowania poza swoją d...ą.... idę na wybory a was bym kijem nie tknął

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
+14 / 18

one obrażają godność i inteligencje kobiet

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zimny1311
+2 / 2

zagłosuje, ale i tak nikt nie pójdzie ze mną do łóżka. zwłaszcza moja baba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bari18
+4 / 4

Ale i tak się rozbiorę -_-'

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abrams8xx
+4 / 8

Aż dziwne że niema żadnego PEDAŁA

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
+1 / 3

@Obiektywny1 czemu chcesz się do niego wprosić ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C czaro2435
+2 / 4

no dobra, a jak zaglosuje, to wszystkie pojdziecie ze mna do lozka na raz...?;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+1 / 5

A za 9 miesięcy...
Czego to ludzie nie zrobią dla 500+.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K koszmarek66
+3 / 5

Ma ktoś zdjęcia jak przekazują sobie nawzajem ten transparent?
(because it's not transparent)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+7 / 9

Ależ szowinistyczna reprezentacja kobiety - najwyższy argument "nie pójdę z tobą do łóżka" (choć jestem już naga). Gdzie są feministki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hostis_Humani_Generis
+1 / 1

@solarize Nagość jest po to by pobudzić popęd ludzi zainteresowanych aby podnieść ich libido, człowiek pobudzony seksualnie nie myśli racjonalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fiksusik
+9 / 9

Chciałem głosować, ale jeżeli potem któraś z nich mi wlezie do łóżka, to chyba zrezygnuję - mam żonę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar U99
-3 / 3

Idę na głosowanie niezależnie od wymowy tej "reklamy". Ale Panie #1 i #3 z chęcią poznałbym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 października 2019 o 19:22

H hgjhkjiljuyg
+1 / 1

@U99 Podejrzewam, że gdzieś na szosie stoją

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gottvater
-2 / 4

Głosowałbym, jak Reksio szynkę! :o)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jasnieoswiecona
-1 / 1

słabe to jest to że osoba tworząca tego demota użyła wizerunków bez zgody, a do tego wybiórczo ponieważ brakuje w tym zestawie zdjęcia samego autora które zamieszczone jest w oryginalnym poście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andrzejbe
+4 / 4

Aż się boję iść głosować...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alakinjjsk
+3 / 5

Gdzie odebrać nagrodę po głosowaniu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 0

@alakinjjsk To chyba jasne...w łóżku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barabura
+7 / 7

Co nie znaczy, że pójdzie z tymi, co głosują.
To tak tylko dla jasności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glus_eli
+5 / 5

Zastanawiam się, czy one zachęcają do głosowania, czy wręcz przeciwnie, zniechęcają.
Nie ma mam pojęcia.
Boję sięiść na wybory. Jak zagłosuję będę musiał z nimi iść do łóżka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 1989kuba
0 / 2

4x TAK. Glosujcie! Trzeba glosowac. Nie wazne na kogo, wazne ze sa tego dobre konsekwencje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paftor
+3 / 3

O fuj.. Pi%!&:×% Nie idę !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hgjhkjiljuyg
+1 / 1

Czy oni wynajęli ku**y? Do czego to doszło...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawoldinho
+3 / 3

To nie idź, na twoje miejsce mam 10 Ukrainek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nethaber
+1 / 1

Prostytucja wyborcza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
+1 / 1

Ja zawsze głosuje, a żadna z nich i tak do tej pory ze mną do łóżka nie poszła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem