Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Każda z tych kobiet ma 74 lata. Jak będziesz żyć zależy tylko do ciebie
by RoseColoredGirl
+
291 315
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Nace92
+8 / 10

To jest ta różnica pomiędzy ludźmi, którzy poświęcają się dla rodziny, a tymi, którzy żyją dla siebie.
Na przykład moja dziewczyna jest taką osobą, która rezygnuje z pasji, marzeń i hobby, żeby założyć rodzinę. Powtarzam jej, że nie chcę aby tak robiła, ale dla niej to jest coś normalnego.

Wydaje mi się, że jest taką osobą, która będzie właśnie taką babuleńką ze zdjęcia po prawej.
Ale, żeby nie było to i ja pewnie będę takim samym dziadkiem leśnym za 50 lat.

Z pozoru tacy ludzie wiodą udane życie rodzinne, ale nie rzadko bywa tak, że rodzina o Tobie zapomina, mimo, że Ty o niej nie. Nie masz na to wpływu, życie to ku...a i co zrobisz.
Czasem ktoś Ci bliski umrze i też pozostaje pustka i jeśli nie masz gdzie uciec (hobby, pasje) to zostaje Ci zostać babcią okienną lub dziadkiem leśnym i tak sobie dogorywasz.

Chciałbym mieć odwagę w realizacji marzeń. Ale czego się nie dotknę się w gówno zamienia, więc się nie tykam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pitekolo030
+1 / 1

@Nace92
Święte słowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vlepek
-1 / 1

@Nace92
Poświęcenie dla rodziny to też dbanie o siebie. Bzdury piszesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eina
+3 / 3

@Nace92 eee to tylko na początku tak wygląda skomplikowanie z tą rodziną, jak się dojdzie do wprawy, to i w rodzinie jest czas na pasje, problem jest taki, że ludziom zwyczajnie się zwyczajnie nie chce...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
0 / 0

@vlepek
Na ogół nie. Jeśli spojrzymy na przeciętna rodzinę to się okazuje, że ludzie podchodzą do tematu zupełnie odwrotnie. Stereotyp matki wypompowanej z energii nie wziął się znikąd. Ludzie ładują się w trud rodzinny, a potem zarażają tym malkontenctwem całą resztą. Wejdź na grupę na fejsie, która zrzesza takie matki i ojców. Momentalnie odniesiesz wrażenie, że wszyscy tam wzajemnie włażą sobie w dupę, pątnicy życia, bohaterowie narodu. Takie podejście choć wydaje się w naszej kulturze czymś naturalnym zabija w ludziach chęć rozwijania pasji. Bo jeśli ja muszę wybierać pomiędzy kredytem na dom, a zakupem wymarzonego teleskopu, albo czekać z zakupem 20 lat, żeby mi dorosłe dziecko zrobiło prezent na dzień ojca i nagrało potem ckliwy filmik do internetu tytułując go "Ojciec dostaje wymarzony teleskop na 60-te urodziny - koniecznie zobacz reakcję" to ja dziękuję za takie życie. Może nawet trafiłbym kiedyś tu na demoty z takim ckliwym filmikiem, modne to takie ostatnio.

@eina
Jak gość, którego pasją była wspinaczka górska zginął to przez internet przelała się fala hejtu o jego nieodpowiedzialności, porzuceniu rodziny na rzecz "zachcianek". Bo tak właśnie społeczeństwo interpretuje ludzi z pasjami - jak dzieci, które nie dorosły do posiadania rodziny. Bo jak masz rodzinę to już nie wolno Ci nic robić, a już broń boże robić coś ryzykownego. Jak już założyłeś rodzinę to rozliczaj się z każdej złotówki i broń boże nie podejmuj ryzykownych działań, bo jeszcze dzieci osierocisz.
Ta pokracznie pojmowana odpowiedzialność za rodzinę, której wyznawcami jest grubo ponad 90% ludzi.
Ja dosyć często spieram się na tym polu z moją dziewczyną, która właśnie nie potrafi zrozumieć, że można żyć inaczej, niż "być odpowiedzialnym mężem i ojcem" i na siłę chce ze mnie zrobić "statystycznego odpowiedzialnego człowieka", którym ja być nie chcę. I oczywiście ktoś powie "znajdź sobie inną osobę do partnerstwa". Ale prawda jest taka, że w naszej kulturze znalezienie takiej osoby graniczy z cudem, bo każdy człowiek na pewnym etapie zostaje zarażony tą "odpowiedzialnością rodzinną".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vlepek
0 / 0

@Nace92
Chyba napisałem nieprecyzyjnie. Chodziło mi o to, że dbanie o siebie jest elementem dbania o rodzinę, bo zadbany rodzic (inny członek rodziny), który jest szczęśliwy i realizuje swoje pasje to członek rodziny, który dba w ten sposób o rodzinę.

Wg mnie ta pani po lewej lepiej dba o swoją rodzinę niż ta "babuleńka".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzymas73
-2 / 6

Jedna czeka na swoje dzieci a inna trenuje po 5ciu aborcjach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alakinjjsk
0 / 6

Największy debilizm jaki czytałem. Kto to dał na główną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Extraterrestrial
-1 / 1

Trudno się z tym nie zgodzić. Tyle że zdjęcia wgl się do tego nie odwołują. Nie mamy wpływu na to jak się zestarzejemy, choćbyśmy latali po cudowne kremiki i co tydzień do dermatologa. Możemy jedynie kontrolować samopoczucie i czerpać szczęście z życia. ED: jest mnóstwo w końcu osób, które palą do 80 i normalnie żyją i nic po nich nie widać oraz triatlonistów, którzy padają po 30...
W gruncie rzeczy gdybym miał żyć z pępkiem, w którym zmieści się chyba krążek hokejowy, to bym jednak wolał wyglądać tak, jak poczciwa starowinka na prawo ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 października 2019 o 15:50

G Geoffrey
+2 / 2

Tu są dwie kobiety. Więc nie "każda", tylko "obie" mają 74 lata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bubu2016
0 / 0

Oj, żeby to było takie proste... Jak będziemy żyć zależy też od naszego zdrowia i finansów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
0 / 0

@Bubu2016 To jest proste. W większości przypadków od sukcesu dzieli nas tylko psychiczna blokada.
To jak z zagadaniem do dziewczyny na przystanku. Gdybym Cię zapytał dlaczego tego nie zrobisz wyrecytujesz mi tu litanię powodów, z których większość będzie brzmiała nawet całkiem logicznie i rozsądnie.
Tylko te powody jakkolwiek rozsądne by nie były dzielą Cię od potencjalnego sukcesu. Potencjalnego, bo oczywiście ryzyko istnieje, ale im bardziej rozsądnie żyjesz tym na ogół bardziej przeciętnie.
Sukces wymaga podjęcia ryzyka, czasem pójścia pod prąd. Często nawet, jeśli nie odniesiesz spodziewanego sukcesu to na ogół będziesz mógł sobie powiedzieć u kresu, że miałeś po prostu ciekawe i niebanalne życie.

Tak, więc odnosząc się do zdjęcia - od tego po której stronie będziesz zależy tylko i wyłącznie od tego na ile postanowisz wyjść ze strefy komfortu i podjąć decyzje, które mogą Ci się wydawać z początku absurdalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
0 / 0

Nie zależy. Można umrzeć w międzyczasie :p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem