Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Lewicujący ekolog, wegetarianin kochający zwierzęta
by Kocioo
+
761 793
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Z zowk_sjookoski
+5 / 43

W sumie nie wiem co gorsze - Hitler czy Merkel...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanMariaWyborow
+31 / 41

Mało kto wie, ale to Hitler jako pierwszy wprowadził ochronę zwierząt do ustawodawstwa.

Może jest tak że nie da się być w 100% złym człowiekiem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+10 / 24

@JanMariaWyborow dlaczego złym? Czyżbyś sugerował, że Adolf wiedział o obozach?:D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+5 / 11

@JanMariaWyborow on nie był zły on był po prostu psychopatą i zboczeńcem... wystarczy poczytać profil psychologiczny jaki został stworzony po informacjach wywiadu mi6 i wywiadu US;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lowipe
-1 / 7

@JanMariaWyborow I to ma świadczyć o dobroci?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
-1 / 3

@JanMariaWyborow tak jasne bo jak by od razu przepychał eugenikę niemiecka i obozy to daleko by zaszedł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
0 / 2

@JanMariaWyborow to nie do końca tak. Typy, które mówią "jestem zły do szpiku kości" występują tylko w kreskówkach, rzeczywiści ludzie zawsze usprawiedliwiają swoje działania. Relatywizują zło i dobro, którego się dopuszczają, dotyczy to każdego, również zbrodniarzy. Dlatego taki Hitler musiał coś zrobić, żeby zagłuszyć głos "wyrzutów sumienia".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanMariaWyborow
0 / 0

@Pomylilem_Strony
Ja myślę że to nie wyrzuty sumienia, tylko on po prostu lubił zwierzęta. Zupełnie niezależnie od wszystkiego innego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
0 / 0

@JanMariaWyborow Wszyscy źli ludzie wierzą, że są dobrzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+7 / 17

@Kanwen Rzeczywiście... swastyka to taki katolicki symbol.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obeznany
+10 / 14

@Kanwen Taki gorliwy, że jego rządy zostały potępione encykliką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morphixx
+9 / 13

@Kanwen twoje braki w edukacji są przerażające

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GuyMickey
+10 / 10

@Kanwen Gorliwy katolik modli się codziennie, chodzi co niedzielę do kościoła, a co miesiąc do spowiedzi. Osoby znające Hitlera przyznawały zgodnie, że nic z tego nie robił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GuyMickey
+10 / 12

@Kanwen A ilu księży zginęło w obozach? Jak z tego wynika, że był gorliwym katolikiem ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karolcia92
+2 / 4

@Kanwen Austrialacki, czyli jakiej narodowości?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek888
+3 / 5

@Kanwen Hitler robił sobie otoczkę z chrześcijaństwa, żeby się uwiarygodnić na początku, ale nie otoczka, a czyny są ważne. A czyny są takie, że naziści praktykowali okultyzm i dawne pogańskie wierzenia, nawet odprawiali rytuały i to się stało ich religią. Poczytaj czym się zajmował Heinrich Himmler i jak wielką rolę miały pogańskie wierzenia na kształt 3 Rzeszy. Procentowo najbardziej wymordowaną grupą zawodową byli katoliccy księża.

Tu masz trochę https://www.youtube.com/watch?v=LpxR-J0IZbs

Piszesz, że Hitler przerobił chrześcijański krzyż na swastykę, no tu już grubo popłynąłeś. Dowiedz się skąd wziął swastykę to może przy okazji skojarzysz jego inspiracje. Mała podpowiedź https://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka#Symbole_nazizmu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-3 / 3

@Kocioo
"In Christianity, the swastika is used as a hooked version of the Christian Cross, the symbol of Christ's victory over death. Some Christian churches built in the Romanesque and Gothic eras are decorated with swastikas, carrying over earlier Roman designs. Swastikas are prominently displayed in a mosaic in the St. Sophia church of Kiev, Ukraine dating from the 12th century. They also appear as a repeating ornamental motif on a tomb in the Basilica of St. Ambrose in Milan."
powtarzam za wikipedia, nie chce mi sie dodawac zrodel, natomaist w liceum na religii omawialismy rozne krzyze i ich symbolike w chrzescijanstwe w tym miedzy innymi swastyke, a symbolika byla jak najbardziej pozytywna. zmiany w odbiorze swastyki w europie byly podyktowane tylko i wylacznei tym ze symbol byl wykorzystany przez nazistowskie niemcy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+4 / 4

@mieteknapletek Nie wklejaj dyrdymałów nie mających nic wspólnego z rzeczywistością... ...
Chrześcijańskim symbolem zwycięstwa nad śmiercią jest krzyż... zwycięstwa nad śmiercią i zmartwychwstania.. bywa nim tez przekreślona litera P. tzw Chi Rho. Jeden z najstarszych symboli chrześcijaństwa.
Jeżeli chodzi o swastykę i jej symbolikę.... wchodzisz..
https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_III_Rzeszy
tam znajdziesz rozdział. "Symbolika "
Następnie zdanie " "Swastyka została zaczerpnięta od Towarzystwa Thule,".. Wejdź w towarzstwo thule i poczytaj...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Towarzystwo_Thule

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-4 / 4

@Kocioo
poczytaj sobie o krzyzu gamma, to byl jeden z symboli wykorzystywanych przez pierwszych chrzescijan

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek888
+1 / 3

@mieteknapletek Liczy się skąd Adolf wziął swastykę, a jak podaje Wikipedia, na którą się powołujesz, nie wziął tego symbolu z chrześcijaństwa:
Niemieccy naziści, tworząc ideologię wyższości „rasy aryjskiej”, zaczerpnęli z tradycji Ariów również ten starożytny symbol, czyniąc zeń w 1920 roku godło NSDAP, a następnie symbol państwowy III Rzeszy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka#Symbole_nazizmu

Swastyka to i tak jest kwestia drugorzędna, chodzi o to, że Hitler czerpał inspirację z wierzeń germańskich, naziści praktykowali okultyzm, a chrześcijaństwo ostatecznie tępili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niejestembotem4321
+10 / 14

Hitler wprowadził wiele nowych rzeczy, które dziś są standardem. Recykling na szeroką skalę, rodzenie w szpitalach itd. Czy te informacje powodują, że Hitler nie był tak zły? Absolutnie nie. Świat doszedł by też do tych samych rzeczy bez niego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
+3 / 5

Wtedy był przywódcą Europy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
-4 / 12

Lepiej by go opisywał wstęp lewicujący nacjonalista, ale najwyraźniej Kocioo połapał się, że to by popchnęło skojarzenia w kierunku realiów Polski, a nie Europy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jimy123
+6 / 8

Trafione w dyche!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
-2 / 2

@mietek888

To, że NSDAP miała w nazwie socjalizm, nie oznacza, że była socjalistyczna. PZPR też nie była robotnicza, PiS nie jest prawe, a PO nie jest obywatelska.

Socjalizm to wspólna własność środków produkcji (a w IIIR państwo zlecalo produkcję wielkim koncernom, które swoją drogą istnieją do dziś) i, w ujęciu dzisiejszym, pozwalanie ludziom na życie wg ich woli, a więc masz dzieci, jeśli chcesz (co stoi w opozycji do polityki mnożenia Niemców), kochasz kogo chcesz, niezależnie od płci, tak długo jak jest to osoba dorosła i świadoma (IIIR wsadzała gejów do kacetów).

Nazywać AH socjalistą może tylko fan ONR czy innej Kompromitacji, próbując na siłę udowodnić różnicę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek888
+3 / 3

@sokolasty
W IIIR panował socjalistyczny kolektywizm, a koncerny nie były wolnymi firmami tylko były podporządkowane władzy.

Socjalizm to "pozwalanie ludziom na życie wg ich woli" - chyba żartujesz? Socjalizm to regulowanie wszystkiego co się da w gospodarce, ale i w innych sferach życia, narzucanie norm, zakazów, nakazów i zrównywanie wszystkiego. Kiedyś raczej karabinami, dzisiaj bardziej za pomocą przepisów, jak i ograniczaniem wolności słowa i poprawnością polityczną.
Socjalizm nie wyklucza przymusu i odbierania wolności, a nawet musi go stosować wobec niepokornych. Nie uczyłeś się na historii o PRL, ZSRR, NRD...? Z krajów socjalistycznych ludzie uciekali ryzykując życie, choć władza nie chciała ich wypuszczać.

IIIR była to inna forma socjalizmu niż w ZSRR, bo połączona z szowinistyczną formą nacjonalizmu, ale jednak to socjalizm. Jest wiele podobieństw komunizmu i nazizmu, poczytaj sobie porównania. Te dwa totalitaryzmy mogą nawet współpracować ze sobą jeśli mają w tym interes. Wiesz, że Mussolini inspirował się Marksem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+3 / 3

@sokolasty III Rzesza była na wskorś socjalistyczna. Gospodarkę regulowało państwo.Ceny minimalne, zarobki były pod kontrolą urzędów. Konkurencyjności nie było,były monopole regulowane przez urzedników. Do tego centralne planowanie.Te wszystkie państwowe molochy jak Organizacja Todta nie miały by sensu i szans w gospodarce rynkowej. Nawet zamówienia nie zbrojeniowe realizowało państwo (od Hitler chciał auto dla mas i bach- garbus volkswsagen-nie żadne wymagania rynkowe tylko gospodarka nakazowa)"W drodze do zniewolenia "Hayek (a cieżko go nazwać ONR owcem) poswieca cały rozdział dlaczego ustrój III Rzeszy możemy śmiało nazwać socjalistycznym.
Nie jest też żadnym przypadkiem że socjaliści często stawali się narodowymi socjalistami. Po prostu podobało im się państwo totalitarne regulujące każdy aspekt .Jak się przyjżeć to połowa nazistów (i faszystów) w swojej przeszłosci była socjalistami (Musolini czy Pierre Laval , Quisling) .Podobnie jak myślciele ideologi nazistowskiej (patrz marksista Werner Sombart ) czy pionierzy rasizmu (np Georges Vacher de Lapouge).Ogólnie temat rzeka. Pis jest dobrym przykładem partii w gruncie socjalistycznej. Taka pobożni socjaliści.Te wszytskie regulacje,wysokie podatki,solidarne państwo ,500+,rozdawnictwo budżetowe, myślenie cofnieciu prewatyzacji,krytyka prewatyzacji ,uwielbienie do molochów panstwowych ciągotek do regulowania każdego aspektu życia.Wypisz wymaluj ciągnie do socjalizmu
"Socjalizm to wspólna własność środków produkcji... i, w ujęciu dzisiejszym, pozwalanie ludziom na życie wg ich woli,"-widać że kompletnie nie rozumiesz idei socjalizmu. Socjalizm polega na ekonomicznej przemocy (która przeradza się później w fizyczną) i ujednolicaniu-glajszowaniu ludzi. Masz wiecej niz inni ,to ci zabierzemy (mówią socjaliści) -bądz przymusowo solidarny z tymi ktrym się nie chce pracować , wykazujesz incajtywę a niezgodne z linią partii ,chcesz zarabiac wiecej to dowalimy podatki,masz robic na państwo a nie na swoje potrzeby .Gdzie tu miesce na szczęscie? Na jakikolwiek dobrobyt. To system dla leni i ludzi bez incjatywy .Socjalizm dewaluuje podstawy pracy i życia społecznego i w sumie kończy się jak PRL czy obecnie w Wenezueli.Bieda .nędzą korupcją ,upadkiem społecznym
W ustroju socjalistycznym to co masz robić,spędzać czas ile zarabiac reguluje państwo /partia ,przeważnie z zasady totalitarna bo inaczej nie może

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2019 o 22:36

D Dragoo
-2 / 10

Narodowy socjalista coś jak nasza kochana partia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek888
+2 / 4

@frankpunk Wyzwiska zamiast argumentów i już wiesz, że użytkownik demotów nie ma za wiele do powiedzenia i najlepiej używa argumentów ad personam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F frankpunk
-4 / 4

Tak, bo eksterminacja inwalidów, rasizm, ksenofobia i sprowadzenie kobiet do roli rozpłodowych kur domowych to lewackie poglądy. Naprawdę Ty potrzebujesz argumentów? W szkole Cię nie nauczyli? Żal.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
-1 / 1

@mietek888
A co tak tego AH tłumaczysz i bronisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek888
+1 / 1

@frankpunk Nie odnoszę się do tematu demota, tylko do Twojego posta, a zachowałeś się dokładnie tak, jak opisałem. Rozmawiam z osobami, które się za mną nie zgadzają, ale z takimi podejściem jak Twoje nie warto wchodzić na temat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek888
0 / 0

@sokolasty A podasz chociaż jedno zdanie gdzie rzekomo bronię AH?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F frankpunk
-2 / 2

@mietek888 proszę Cię. O czym Ty chcesz dyskutować? Jak nazwiesz człowieka, który na krowę mówi koń? To, że nazywam rzeczy po imieniu nie jest niczym złym. Nie obrażam "bo tak". W tym wypadku nazwanie autora idiotą jest całkowicie uzasadnione, przez argumenty, które przytoczyłem. Argumenty te to wiedza powszechna, nauczania w podstawówce. Ja rozumiem, że mieszanie "lewactwa" z błotem jest teraz modne, ale proszę o zachowanie przy tym przynajmniej logiki. Każde inne, niż logiczne, postępowanie jest zwyczajnym idiotyzmem. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+1 / 1

@frankpunk .Niestety ale 2 z 4 z wymienionych elementów są elementami socjalizmu wiec ideologi lewicowej. Eksterminacja inwalidów to nic innego niż socjalistyczna eugenika. Po protsu państwo niemieckie podchodziło do tego bardzo utylitarnie i inwalida (zwłaszcza osoba upośledzona lub chora psychicznie )wg nazistów zbyt dużo kosztowało państwo. Wystarczy spojrzec na ich argumentacje i plakaty propagandowe że czynnik ekonomiczny i utylitarny był wysuwany na pierwszy plan. Zresztą ciągotki do eugeniki negatywnej są charakterystyczne dla partii socjalistycznych (patrz npSzwecja) Tak samo utylitarne podejście do roli kobiety w państwie jest podejsciem socjalistycznym a nie liberalnym. W socjalizmie jednostka była podporządkowana dobru ogółowi (co koweiek by to nie znaczyło) . Jak państwu brakuje żołnierzy/rąk do pracy to w myśl ideologi socjalistycznej kobieta powinna się poświecić macieżyństwu. Jak brakuje rąk w przemyśle to powinna pracować na traktorach ,hutach kapalniach. Pod płaszczykiem emancypacji i równouprawnienia kryły się bezpośrednie zapotrzebowana partii totalitarnych ( w tym socjalistycznych). IIIRzesza była w dużej cześci państwem socjalistycznym i w latach 30 Hitler był postrzegany jako człowiek lewicy niż konserwantywnej ,liberalnej prawicy . Oczywiscie Hitler nie był lewicujący w sposób współcześnie rozumiany. Wolność jednostki był by dla niego niezrozumiały zresztą jak dla każdego socjalisty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2019 o 23:34

F frankpunk
-2 / 2

Dlatego zamykał w obozach lewicowych działaczy... Te elementy, które Ty wskazałeć rzeczywiście są bliskie socjalizmowi, ale stawianie znaku równa pomiędzy socjalizmem i lewicą jest błędne. Bliższe socjalizmowi są partie konserwatywne. Btw.: nie można nazwać czegoś jednocześnie konserwatywnym i liberalnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek888
+1 / 1

@frankpunk Ok, jeśli mowa o argumentach to już inna rozmowa.
Ale Twoje argumenty niczego nie dowodzą, częściowo odpowiedział Ci już komentujący powyżej. Nie che mi się powtarzać bo podobne wypowiedzi, zaprzeczające lewicowym cechom nazistów, pojawiły się już pod tym demotem - wypowiedzi te zostały podważone, polecam komentarze innych osób.
Ale dodam, że rasizm, szowinizm, czystki etniczne występują też na lewicy. Bez złośliwości, ale odsyłam do historii. Dla ułatwienia - Pol Pot, Czerwoni Khmerowie, Stalin...

Na marginesie, trochę więcej pokory zanim kogoś zbesztasz, bo możesz być w błędzie, albo przynajmniej to, co wydaje Ci się takie oczywiste może takie nie być.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek888
+1 / 1

@frankpunk Nie on jeden zamykał lewicowych działaczy, inni lewicowi działacze też to robili. Nawet w PRL, nie mówiąc o ZSRR. Lewicowa ma różne nurty, które czasem ze sobą współpracują, czasem się zwalczają. Czasem nawet rożne frakcje w jednym nurcie się zwalczają. Jak skończył Beria, Trocki... A Gomułkę zamknęli w więzieniu.

Tak samo nazizm i komunizm mogą się zwalczać choć są do siebie bardzo podobne, jest o tym dużo do poczytania, jedni wyznawali walkę klas, inni walkę ras.... Ale mogą nawet współpracować ze sobą jeśli mają w tym interes. Historia...
Ciekawostka, Mussolini inspirował się Marksem.

Socjalizm to tradycyjnie lewicowa ideologia. To, że niektórzy współcześni konserwatyści (np PiS) są "pobożnymi socjalistami" temu nie zaprzecza, świadczy tylko o ich skręcie w lewo (sam Morawiecki powiedział, że inspirują się "myślą robotniczą").

Liberalizm teraz kojarzy się głównie z lewicą, ale dlatego, że termin ten został przez nich zawłaszczony.
Konserwatywny liberalizm to spójna myśl, istniejąca od dawna https://pl.wikipedia.org/wiki/Konserwatywny_liberalizm

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F frankpunk
-1 / 1

@mietek888 opisujesz tyranów, którzy nie mieli za wiele wspólnego z lewicową doktryną polityczną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek888
+1 / 1

@frankpunk Opisuję lewicę rzeczywistą, taką jak jest w historii. I to prawie na całym świecie: Ameryka Płd np świetlisty szlak, mordowanie w Meksyku, na Kubie, Boliwii; komunizm w Azji... miliony ofiar! Prześladowanie za religię, za poglądy, także szowinizm i czystki nie były rzadkością, a nawet antysemityzm czy rasizm. Nawet w Polsce prześladowania żydów w 1968r, chociaż to jest do dyskusji.

I to prędzej czy później zawsze wychodzi. Z resztą to już było "socjalizm tak, wypaczeniom nie" albo dążenie do mitycznego dobrego komunizmu... który nigdy nie nastał bo "czynnik ludzki".
Wielu, zwłaszcza młodych ludzi łapie się na "prawdziwą", "dobrą" lewicę. Ale założenia lewicy są złe np kolektywizm i pomniejszanie wolności jednostki. Przymus, pozbawianie własności, zrównywanie wszystkiego i "wszystkim po równo" to nie jest sprawiedliwość.

Komunizm niesiony na bagnetach nie dał rady więc ostatnimi laty lewica ubiera się w ładne hasła, miłość itp. Ale to oficjalnie opisane plany komunistów - Rudi Dutschke, Antonio Gramsci, Wilhelm Reich...
"Długi marsz poprzez instytucje" zamiast walki z mini. Marksizm kulturowy. LGBT jako nowy proletariat, bo robotnikom w zachodnim kapitalizmie było za dobrze i nie wsparli rewolucji.
Ludzie nienawidzili bolszewików i ich idei, dlatego trzeba przebudować kulturę w celu zwycięstwa rewolucji komunistycznej.

Różne są etapy, rożne środki, cel ten sam - zwycięstwo komunizmu. Sam Marks pisał, że komunizm trzeba wprowadzać stopniowo, ale stosowanie terroru w komunizmie jest konieczne. To są fundamenty lewicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar stokro5
-2 / 6

Naród, duma narodowa, umiłowanie ojczyzny, systemy socjalne, umiłowanie ludu, któremu mówił : dosyć tego, podnieśmy się z kolan. Likwidacja opozycji. Jakież to podobne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek888
+1 / 3

@stokro5 Taką retoryką tylko napędzasz Pisowi żelazny elektorat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+6 / 6

Wtedy też był. Tak go postrzegano. Gazety rozpisywały się i piały nad jego wspaniałymi i nowoczesnymi reformami i wdrożeniem prawdziwego nowoczesnego państwa socjalistycznego silną ręką. Był praktycznie idolem lewicy, warto odnaleźć ówczesne fragmenty niemieckich gazet i magazynów przetłumaczone na polski. Wszędzie wspomina się o reformach, zwierzątkach, godności, dumie narodowej, gdzieniegdzie, nawet tuż przed wojną, mówi się nawet że to jego gadanie wojenne, to tylko taka twarz, którą przybiera, aby inne kraje Niemcy szanowały i aby rozkręcić gospodarkę przemysłem (w tym zbrojeniowym). Reszta jego zachowań i decyzji była odpowiednio przemilczana w mediach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
-4 / 4

@Solarize
Hitler idolem lewicy? To pewnie w uznaniu za tępienie komunistów (SA-bojowki namiętnie masowały pałkami członków KDP, nie bez wzajemności zresztą), za delegalizację KDP wspomnianej, za wsadzenie komunistów do Dachau.
Na pewno, masz rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+4 / 4

@sokolasty W Niemczech w tym okresie komunizm kojarzył się ściśle z Rosją i uważano go za niegodnego właściwej lewicy. Niemiecka lewica tego czasu uważała się za postępową, rozwojową, socjalistyczną, dyplomatyczną, a nie przewrotowo-rewolucyjno-chłopską. Warto wspomnieć, że dzisiejsi lewicowcy najczęściej także nie identyfikują się z komunistami (mimo iż de facto jest im do nich poglądowo blisko).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek888
+1 / 1

@sokolasty
Nie jeden Hitler likwidował lewicowych działaczy, inni lewicowi działacze też to robili. Nawet w PRL, nie mówiąc o ZSRR. Lewica ma różne nurty, które czasem ze sobą współpracują, czasem się zwalczają. Czasem nawet rożne frakcje w jednym nurcie się zwalczają. Jak skończył Beria, Trocki... A Gomułkę zamknęli w więzieniu.

Tak samo nazizm i komunizm mogą się zwalczać, choć jest dużo podobieństw np jedni wyznawali walkę klas, inni walkę ras.... Ale też współpracowali. Historia...

Można nazwać AH lewicowcem z kilku powodów np socjalizm. Polecam inne komentarze pod tym demotem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yabol428
+4 / 4

Do tego też chciał zjednoczyć Europę w jednym państwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nand82
-2 / 4

"Moje uczucia jako chrześcijanina wskazują mi mojego Pana i Zbawcę jako wojownika. Wskazują mi człowieka, który kiedyś w swej samotności, otoczony przez garstkę uczniów, rozpoznawał w Żydach, czym naprawdę są, i zebrał ludzi, by walczyć przeciwko nim, i który był największym nie jako męczennik, ale jako wojownik. W nieograniczonej miłości jako chrześcijanin i jako człowiek czytam ustępy, które mówią, jak Pan wystąpił w swej mocy i pochwycił bicz, by wypędzić ze świątyni ten ród węży i żmij. Jak wspaniała była jego walka w obronie świata przeciwko truciźnie żydowskiej. Dziś, po dwu tysiącach lat, z głębokim uczuciem rozpoznaję wyraźniej niż kiedykolwiek, że w tym właśnie celu rozlał On swoją krew na krzyżu. Jako chrześcijanin nie mam obowiązku, by przyzwalać na oszukiwanie mnie, lecz obowiązkiem moim jest być wojownikiem o prawdę i sprawiedliwość… I jeśli jest cokolwiek, co potwierdzałoby, że działamy właściwie, jest to ucisk, który codziennie wzrasta. Jako chrześcijanin mam też obowiązek wobec mojego własnego narodu. Kiedy wychodzę rano i widzę tych ludzi stojących w kolejkach i patrzę na ich ściśnięte twarze, wierzę, że byłbym nie chrześcijaninem, ale samym diabłem, gdybym nie odczuwał żalu, gdybym nie zwrócił się, jak nasz Pan dwa tysiące lat temu, przeciwko tym którzy do dziś wykorzystują i grabią tych biedaków. "

Jak widać był też chrześcijaninem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek888
+1 / 1

@nand82 Uznawał się za chrześcijanina, to nie znaczy że nim był.
Nie wiem co twierdził o swojej religii później, ale najwidoczniej "uczucia chrześcijanina" szybko mu przeszły bo później naziści mordowali księży bardziej niż inne grupy zawodowe (w Polsce ok. 20%). Naziści praktykowali dawne pogańskie wierzenia i TO STAŁO SIĘ ICH RELIGIĄ. Poczytaj czym się zajmował Heinrich Himmler i o wpływie pogańskich wierzeń na 3 Rzeszę.
Polecam choćby to https://www.youtube.com/watch?v=LpxR-J0IZbs

Z powyższego wnioskuję, że Hitler odwoływał się do chrześcijaństwa, żeby się uwiarygodnić na początku lub/i w jego chorej głowie sens chrześcijaństwa został tak wypaczony, że mimo wszystko uważał się za chrześcijanina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nand82
-3 / 3

@mietek888 Krzyżacy namaszczeni przez Watykan też nie byli Chrześcijanami? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek888
+2 / 2

@nand82 Tak, Hitler był Krzyżakiem... Znowu jak widzisz, że nie masz racji to zmieniasz temat. Dalsza rozmowa nie ma więc sensu.
Do następnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nand82
-3 / 3

@mietek888 To był test czy katole skrzętnie unikają tematu Krzyżaków i ich wiary :) Zdałeś :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek888
+1 / 3

@nand82 Tak sobie tłumacz, czy tam troluj, jak tam chcesz, ale nikt Ci nie wierzy. Już przerabiałem z Tobą zagrywkę pod tytułem "zmiana tematu" gdy, tak jak teraz, udowodniłem Ci, że nie masz racji. Tylko pewnie nie pamiętasz, z którego konta wtedy pisałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 października 2019 o 20:24

S sancz79
+1 / 1

@nand82 "Sudety są moim ostatnim żądaniem terytorialnym w Europie"-powiedział Hitler po Monachium tylko po to aby za chwile zająć całe Czechy. Branie na poważnie słów wzorcowego populisty ,demagoga i notorycznego kłamcy jest śmieszne.Też zdarzało mu się mówic o pokoju -uznasz go za pacyfistę?. Mówił to ludziom co oni chcieli w danej chwili usłyszeć. A po czynach poznajemy człowieka a jego czyny z chrzescjaństwem nie miały nic wspólnego.
Zresztą skoro lubisz cytaty populistów to prosze "Najcięższym ciosem jaki kiedykolwiek spadł na ludzkość, było chrześcijaństwo. [...] Chrześcijaństwo to wynalazek chorych umysłów. Wojna skończy się któregoś dnia. Wtedy będę uważał, że końcowym zagadnieniem mojego życia stanie się rozwiązanie problemu religii"-chrzescjanin weź nie żartuj @nand82

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nand82
0 / 0

@sancz79 @mietek888 Jak wiec widać nie był konsekwentny w swoich poglądach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 0

@nand82 wiec po co cytujesz kogoś takiego i traktujesz jak prawdę objawioną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nand82
0 / 0

@sancz79 Skoro autor demota ukazuje Hitlera, jako wzorcowego piewce wegetarianizmu itp. to tak samo można tego niekonsekwentnego człowieka ukazać jako chrześcijanina i cytować jego słowa, w których za takiego się uznaje ? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 0

@nand82 A czy to ja jestem autorem tego demota? To że ktoś piszę bzdurę to cię uprawnia do pisania innych bzdur? Ciekawa logika .Ogarnij się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nand82
0 / 0

@sancz79 Właśnie to chciałem pokazać, że autor wypisuje bzdury i sam to potwierdziłeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 0

@nand82 Pisząć własną bzdurę...taaa jasne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jasiek2r
-2 / 2

Czy tylko mi wydaje się, że osoba na zdjęciu to jest dokładnie ten człowiek, który wywołał II wojnę światową i szczególnie nie lubił Żydów? A co do obrazka, to nie dziwi mnie to wcale Adolf, że traktujesz lepiej dzikie zwierzęta od ludzi. W końcu gdyby było inaczej, to nie dostałbyś tytułu największego zbrodniarza historii...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+1 / 1

@Kocioo Przecież UE wdraża wszystkie jego pomysły, poza rozprawą z Żydami. To jej ojciec chrzestny.......:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
-2 / 6

@Fragglesik Jeżeli UE wdraża wszystkie pomysły hitlera to równie dobrze można powiedzieć że korwin wdraża wszystkie pomysły lenina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 1

@HaveANiceDay1983 Trochę walnąłeś kulą w płot. Korwin ma u mnie bardzo niskie noty i jak to się mówi - "przez grzeczność nie zaprzeczam."............:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
-1 / 3

@Fragglesik nie chodzi o korwina tylko o porównanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
0 / 2

@Fragglesik

Ta, szczególnie realizuje UE podbój Europy przez Niemców, realizuje masowe morderstwa, realizuje wojnę światową, naloty bombowe.
Tak, tak, w Europie zbyt długo nie było wojny i niektórzy nie rozumieją tego, że pokój i współpraca jest dla wszystkich, poza producentami broni, lepszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+2 / 2

@sokolasty Podbój Europy przez Niemcy stał się faktem. To Niemcy przewodzą UE i dyktują politykę, trendy gospodarcze, kierunki i politykę, mają w zasadzie przez to władzę nad większą powierzchnią Europy, niż Hitler przed 1941 rokiem. Przypominam, że bombardowania nie były celem Hitlera, a środkiem do przejęcia władzy na konkretnym terenie, czego teraz Niemcy nie potrzebują, bo rządzą. Masowy zaś zalew zgód na aborcję i eutanazję spowodował, ze W SAMEJ WIELKIEJ BRYTANII Ilość dzieci abortowanych kilka lat temu przekroczyła LICZBĘ ZMARŁYCH W WYNIKU DRUGIEJ W.ŚW. NA CAŁEJ KULI ZIEMSKIEJ. Współpraca i pokój dla wszystkich jest tu świetnie widoczna, gdy św. p. Szyszko został odsądzony od czci i wiary przez UE za wycinanie świerków na terenie przyległym do Białowieży (standardowa metoda walki z kornikiem), a za tę samą czynność robioną w Niemczech - tamtejsze organy dostały pochwałę za szybką reakcję. jak podpisanie (fakt niekorzystnych dla nas) umów z Rosją spowodowało (za Tuska) ŻĄDANIE od UE wycofania się z tych umów przez Rząd RP, a bardziej uzależniający NordStream przeszedł praktycznie gładko, a przy ciągłych protestach - Niemcy i tak budują dwójkę i nikt im nie przeszkadza. Pobudka zeurosnu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
-4 / 4

@Fragglesik
" Masowy zaś zalew zgód na aborcję i eutanazję spowodował, ze W SAMEJ WIELKIEJ BRYTANII Ilość dzieci abortowanych kilka lat temu przekroczyła LICZBĘ ZMARŁYCH W WYNIKU DRUGIEJ W.ŚW. NA CAŁEJ KULI ZIEMSKIEJ"

Co? Ilość przerwanych ciąż w ciągu jednego roku przekroczył, jak się szacuje, pięćdziesiąt - siedemdziesiąt milionów?
W kraju, gdzie żyje jakieś trzydzieści milionów kobiet? To one po kilka razy na rok spędzają płody?

Niemcy mają dużą siłę w UE, to prawda, ale nie są jedyni. Jest Francja, są Włochy, i dwadzieścia cztery inne kraje. Same Niemcy niczego nie są w stanie przeforsować, muszą zbudować porozumienie. W 1941 mieli władzę absolutną od Vichy po Smoleńsk i Kretę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+2 / 2

@sokolasty Rozumiem, że albo czytasz, albo rozumiesz. Kto Ci napisał, że to w ciągu jednego roku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
-1 / 1

@Fragglesik
Tak napisałeś, czego chcesz?
To w ciągu jakiego okresu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+1 / 1

Proszę, pokaż mi, gdzie. napisałem tylko, że kilka lat temu przekroczyła. Nic nie mówiłem o okresie w jakim to się stało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F frankpunk
0 / 0

Właścicielami dużej części przemysłu niemieckiego i samych Niemiec są amerykańskie fundusze. Taki to podbój niemiecki mamy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem