Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
269 312
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
V vetulae
+9 / 17

Proponuje kompromis: Dziady zamiast Halloween i Balów Wszystkich Świętych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krys89
-2 / 2

@vetulae trzeba równać w górę a nie w dół i dzieciom powinno się pokazywać młodych energicznych , zadbanych i świetnie sobie radzących w życiu ludzi a nie jakieś dziady

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T takajestprawdaxyz
+4 / 14

Też mam hasło reklamowe na czasie:

"Stop wykorzystywaniu ministrantów!
Nie dla klech pedofilów "

Obywatele apelują by nie wykorzystywać ministrantów seksualnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 października 2019 o 12:22

avatar Xar
+28 / 46

Won z indoktrynacja religijna ze szkol!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jahith
+5 / 19

@voot1 STOP INDOKTRYNACJI NAUKOWEJ! Nie możemy pozwolić aby te zboki z doktoratem uczyły nasze dzieci! Nauka to dzieło szatana mające odwieźć nas od Boga! Wkłada rozum tam gdzie powinna być wiara!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
0 / 8

@Jahith indoktrynacja naukowa? Wiesz w ogóle co to jest indoktrynacja? Indoktrynacja to świadome pozbawianie wiedzy o kierunkach przeciwnych do tych, które promujemy.
Więc karta LGBT to indoktrynacja, ponieważ jest to wychowywanie ideologiczne, które ma na celu wpojenie dzieciom wartości LGBT i ukazanie wszystkich innych kierunków jako złe. Z dokładnie tego samego powodu indoktrynacją jest religia.
Indoktrynacją nie jest natomiast nauka, ponieważ ona jedynie odpowiada na pewne pytania i wręcz zachęca do szukania innych dróg, a nie karze za szukanie ich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jahith
+3 / 5

@voot1 "Indoktrynacja to świadome pozbawianie wiedzy o kierunkach przeciwnych do tych, które promujemy." Aha wszystko rozumiem! Czyli jeśli coś się zgadza z tym co ty i twoi towarzysze promują to nie jest to indoktrynacja a jak się nie zgadza to jest indoktrynacja? Tak, tak to ma sens.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
-2 / 4

@Jahith udajesz nierozgarniętego, żeby odciągnąć uwagę od tego, że nie wiedziałeś czym jest indoktrynacja, bo się tego wstydzisz czy po prostu trollujesz?

Jeśli to pierwsze, to wiedz, że niewiedza nie jest powodem do wstydu, jeśli zrobiłeś coś, aby po tym, gdy poznałeś swoją niewiedzę, nadrobić braki. Jeśli natomiast trollujesz to miłej zabawy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vetulae
+1 / 1

@voot1 użytkownicy tej strony nie przestają mnie zadziwiać, potrafią zminusowac za przytoczenie definicji. Niestety musisz pamiętać, że użytkownicy tej strony uważają, że indoktrynacja jest ok, jeśli służy celom światłym i postępowym w ich uznaniu oczywiście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AgataRiddle
+14 / 14

Czym to się różni od ,,ofiary" w gotówce? W niektórych kościołach niektóre puszki są nawet podpisane np. jak w moim parafialnym ,,Ofiara do św Antoniego dla ubogich". Dla ubogich-wszystko spoko, tylko po kiego to ,,do św Antoniego"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ienstret
+5 / 9

@AgataRiddle Już nie wspominając o fakcie, że cała księga Kapłańska bilbii, to jeden wielki opis składania ofiar, jak kiedy, kto i z czego, a dalej w księdze powtórzonego prawa, za co takową składasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daante
+7 / 11

Ale haloween to przynieśli do usa Irlandzcy katolicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+1 / 7

@daante Dla mnie to hit. Katolicy nawoływali do przestania świętowania na sposób pogański (palenie ogni na grobach itd.) więc wprowadzono inne obchody, których skutkiem jest halloween, ale do innych krajów przeniesiono właśnie tradycję pogańską palenia ogni na grobach i święto poważne, bo u nas pogańskie święto przypominało to, które sami wprowadzali. Więc gdy Halloween, przypominające nasze rodzime święto, przychodzi do Polski, to podnosi się larum i wprowadza się więcej obchodów które przypominają pierwotne pogańskie święto do którego w opozycji powstały takie, a nie inne obchody wigilii Wszystkich Świętych.
Nie wiem, czy udało mi się to jasno opisać, ale po odrzuceniu mszy zostają tylko bale, palenie świeczek, przebieranie się za potwory albo za żebraków, zbieranie słodyczy i wspominanie zmarłych charakterystyczne dla obchodów albo Samhain, albo Halloween. Kościół wprowadza na różnych terenach po prostu tą odmianę święta, która bardziej odbiega od pogańskich tradycji na danym terenie.,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lolczyslaf
+6 / 6

Religia to głupota i wszelkie apele religijne są pozbawione sensu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+9 / 13

Nie jestem już chrześcijaninem, więc to do mnie nie przemawia. Chodzę co roku na groby przodków przed lub po 1 listopada i zapalam znicze e względu na szacunek. Jednakże halloween mi się podoba z punktu widzenia komercyjnego oraz jako zabawa. Dlatego lubię przed domem postawić dynię :).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daante
+5 / 7

Ależ to święto do USA przywieźli Irlandzcy katolicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@daante Kult ten ma korzenie jeszcze w czasach celtyckich
W Polsce było kultywowane do połowy XIX wieku i nazywało się dziady .....
Hiszpanie też takie mieli, zanikło w skutek wojny domowej za generała Franko ale kultywowane jest na terenach dawnych koloni hiszpańskich Meksyku i dużej częsci ameryki łacińskiej i stanach USA po Hiszpańskich Nowy Meksyk , Texas, Floryda nazywa się Dia de muertos,
W Austrii Szwajcarii i Bawarii również jest kultywowane i są to procesje diabłów zwane Krampus Parade...
https://www.youtube.com/watch?v=VZfG5kcnfxI
https://www.youtube.com/watch?v=pmfQqyXHAeI

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jahith
+9 / 11

Czyli jajek na Wielkanoc też nie robimy? bo to przecież nie jest chrześcijańskie święto? to samo tyczy się bożego narodzenia i choinki? Może od razu wywalimy z kalendarza wszystkie święta przywłaszczone przez chrześcijaństwo? i zostanie wtedy... no właśnie. nic. Mnie też się to halółin nie podoba ale najpierw trzeba wyciągnąć belkę z własnego oka zanim się zabierzemy za drzazgi w cudzych oczach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eina
+2 / 4

Uwielbiam zupę dyniową i ciasto dyniowe - bogactwo beta-karotenu - obniża ryzyko zachorowania na raka, poziom złego cholesterolu, reguluje ciśnienie, sprzyja oczyszczaniu z toksyn, jest niskokaloryczna- pyszne i zdrowe a że robię lampion z łupiny - fajna zabawa, frajda dla dzieciaków i stara celtycka tradycja na pewno lepsze niż jakiś bal wszystkich świętych, z którego nic nie wynika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B boomfloom
-3 / 3

@eina Nie rozumiem. Przecież musisz zostawić miąższ w lampionie, bo inaczej się zapadnie, bo skórka jest dość cienka. Z czego robisz zupę? Z tego co wykroiłaś?

Nie wiem na ile dynia to tradycja celtycka. Szkoci, na przykład, robili lampiony z rzepy, bo dynia przyszła z Ameryki dużo później

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kriseq1970
+2 / 4

@boomfloom ale kroiłeś kiedyś dynię? Skórka cienka? Ktoś ci musiał pomidora podłożyć zamiast dyni, albo jakieś inne warzywo/owoc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eina
+2 / 2

@boomfloom 5 kg dynia z ogródka daje po wydrążeniu wielką michę miąższu + dość grubą skórkę idealna na lampion, miąższu aż nadto, czasem trzeba wekować albo mrozić.
Rzepy też uwielbiam, ale są słabe do drążenia, dynia mi się bardziej podoba Amerykanie mieli "łeb" :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B boomfloom
-1 / 1

@kriseq1970 Skóra jest przecież cienka. Reszta to miąższ plus te "flaki" i nasiona w środku. W sumie rzeczywiście - jak pomidor tylko skóra twarda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+3 / 7

Komuś dyńka na dyńkę spadła.
Trzeba być pomylonym, żeby dynię uważać za bożka, a Halloween za święto pogańskie, a jednocześnie obchodzić dziady (1 listopada), dzień narodzin Mitry (25 grudnia) z pogańską choinką czy święcić jajka (Wielkanoc).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nyar
+2 / 2

@jonaszewski To jest właśnie smutne, kościół w Polsce zamiast pomagać ludziom odnajdować te drobne radości życia ciągle tylko nawołuje do umartwiania się.
Jakie ofiary, jakim bożkom czy demonom ?
Nie wyobrażam sobie dzieci składające ofiary w trakcie Halloween " " O Azazelu przyjmij tę oto ofiarę w postaci landrynki zjedzonej przeze Mnie ku Twojej czci ".
Halloween jest złe, Mikołaj przeszkadza, wielkanocny zajączek to też zło.
Najlepiej jeszcze zakazać opowiadania dzieciom bajek na dobranoc a zamiast tego czytać przypowieści biblijne.
Czepiają się drobnych, dziecięcych igraszek a zapominają o miliardach wyznających "fałszywych" bogów ( skoro każdy inny jest fałszywy ).
Może niech zaczną krucjaty przeciw wyznawcom Buddyzmu, skoro oficjalnie obłaskawiają demony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rewl
+6 / 6

Stop pedofilii i wtrącaniu się kościoła w nasze życie! Dosyć finansowania kościoła!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mustang1967
+1 / 3

niech sie kur tak zlotem nie opieraja jesli ich podstawa jest jezus i trojca swieta... bo to jedno i to samo czy watykan czy to...a az sie rzygac chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
-1 / 1

Faceci w sukienkach administracyjnie chcą wymusić przestrzeganie swoich bajek. Z piSiurami to im się na razie udaje, ale kiedyś przyjdzie odreagowanie i ten ze zdjęcia na pewno nie będzie miał tak zadowolonej miny. Naprawdę nie słyszałem, by dynia kogoś od jakiejś wiary odstręczyła. Ale na przykład ja jestem przykładem, że tępy klecha spowodował bardzo dawno temu, że zacząłem się zastanawiać, co ci transseksualiści opowiadają. I wyszło mi, że bzdury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

Demony chodzą w habitach albo sutannach

"I tak ubarwiwszy nagą mą niecnotę, zbutwiałym pierzem z Biblii wyskubanym świętym się wydam, gdym w gruncie szatanem"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem