Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
956 1156
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R konto usunięte
+8 / 82

Biedny, zgorzkniały kolega Jandy i Stuhrów, któremu nie poszło w stanach, więc stara się zaistnieć w inny sposób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszkwilant
+6 / 64

@Rissi Podobnie pomyślałem. Smutny, sfrustrowany człowiek, który coś tam usłyszał i postanowił wokół tego budować swój publiczny wizerunek. Jako aktor szczyt osiągnął grając drugoplanowego lekarza w zapomnianej już telenoweli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 48

@Rissi Zawsze, gdy brakuje kontrargumentów zaczynają się wycieczki osobiste. Klesza psychomanipulacja, czasami używana już podświadomie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-5 / 35

@sliko Krzysio nie mów nic nowego, nie stawia tez. Po prostu pluje jadem. Nie widzę potrzeby dyskusji z banałami i hejtem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F ferdal
+5 / 17

@Rissi Banały i hejt? Dobre żarty. Za jakieś 10-15 lat kościoły w tym kraju będą świeciły pustkami. Nie żeby mi to przeszkadzało, ale to Kościół i wierni sami do tego powoli doprowadzają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+2 / 18

@ferdal Bo pewnie będą. I KK sam jest temu winny. Jednak nadal nie będę dyskutował ze zwykłym szczekaniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+6 / 46

Gorsze jest raczej to, że kościół został skonstruowany w taki sposób, że niemożliwe jest zaatakowanie go bez narażania się na lincz.
W ogóle cała retoryka została zbudowana w ten sposób, że kościół to niby wspólnota, ale gdy przychodzi co do czego to się okazuje, że wspólnota nie bierze w ogóle odpowiedzialności za jednostkę, która ich reprezentuje. Idąc dalej... nawet jeśli, to wspólnota bierze jednostkę wręcz w obronę twierdząc, że "jest tylko człowiekiem i popełnia grzechy".

To w ogóle ciekawe zagadnienie z tym kościołem, bo atak na kościół jest atakiem na tożsamość jej członków.
Wydaje mi się, że kościół to instytucja, będąca synonimem zbrodni doskonałej. Bazuje ona na podstawowych instynktach ludzkich i potrzebie duchowej przez co ludzie zawsze wezmą kościół w obronę. Jest rzeczą niesamowitą ile ludzi na przestrzeni wieków oddało życie za kościół będąc do ostatnich ułamków sekund przekonana, że umiera w słusznej sprawie.
Kościół jest niezniszczalny, bo siedzi we łbach zmanipulowanych ludzi, którzy będą bronić go do ostatniego tchu będąc do samego końca przekonanych o słuszności podjętych decyzji.

To straszne, bo kościół bazuje na tak wyrafinowanych socjotechnikach, że to się w głowie nie mieści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meroller
0 / 28

@Nace92 Nie do końca, ludzie po prostu mają klapki na oczach. W Irlandii te ich gierki po czasie przestały działać, a ludzie zaczęli myśleć samodzielnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 października 2019 o 17:41

T truskawka90
+1 / 29

@Meroller Większość polaków to nie przejawia tendencji do samodzielnego myślenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+1 / 19

@Meroller Nie do końca. Kościół nie ma monopolu na stosowanie tych socjotechnik. Stosują je również inni, z różną skutecznością, ale społeczeństwo na ogół jak nie jest pod wpływem jednych to jest pod wpływem innych...
Oczywiście wraz z rozwojem nauki pozycja kościoła będzie zauważalnie spadać, bo już powoli obserwujemy to zjawisko.

To nie jest kwestia klapek na oczach. To po prostu bazowanie na najniższych instynktach. Wierz mi, że nawet osoby o bardzo wysokiej inteligencji i posiadające dużą wiedzę są w stanie ulec jak małe dzieci tym socjotechnikom. Słuchaj... instytucja kościoła katolickiego nie przetrwała 2000 lat bez powodu. To nie są amatorzy. Ogólnie wysoce niewskazane jest bagatelizowanie zagrożenia i trywializowanie wpływu kościoła na ludzi, bo jak wspomniałem nawet wybitnie inteligentne jednostki potrafią ulegać jak małe dzieci.
Tam robią zawodowcy, którzy od najmniej 2 tysięcy lat robią ludziom wodę z mózgu.
Z resztą w ten sam sposób działają również inne kościoły. Islam, Judaizm... to wszystko działa na podobnych zasadach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
-1 / 9

@Nace92 ciekawe spojrzenie na temat. Mnie swego czasu bardzo nurtowało dlaczego, dlaczego ludzie którzy są ponadprzeciętnie inteligentni, wykształceni itp są tak gorliwymi wyznawcami, dlaczego nie widzą braku logiki w naukach kościoła. nie widzą sztuczek psychologicznych. I gdzieś czytałam, że to przez nieogarnięte emocje, niedoprowadzone do porządku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
+2 / 8

@Meroller myśleć samodzielnie czyli popierać Twoje idee, tak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
+1 / 11

@Nace92 kocham teorie spiskowe. Chłopak podszedł go seminarium, czytał Biblię i modlił się, i nagle stał się mistrzem retoryki, manipulacji i socjotechnik. Kiedy oni niby się tego uczą? Czy to wrodzone jest? Nic takiego nie uczą w seminariach, wiem o tym. Dla mnie jest to tylko dowodem na to, że jesteś kolejnym człowiekiem który sam sobie wyprał mózg i zwala to na kościół. Idę do kościoła, jest msza, ksiądz mówi aby nie pałać nienawiścią do drugiego, wracam do domu i nagle okazuje się, że zostałem zmanipulowany przez koncern autorytarny, gdzie jego członkowie na mocy święceń stali się mistrzami manipulacji. To z Tobą jest coś nie tak ziom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
+1 / 7

@mi_cuishle jakiej logiki? Twojej czy obowiązującej we wszechświecie? Zastanów się nad odpowiedzią, bo już wielu próbowało mi wcisnąć kit o braku logiki, co potem udowadniałem, że jest inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meroller
-4 / 6

@Zoarix Myśleć samodzielnie czyli zacząć dostrzegać faktyczną rzeczywistość, zacząć rozróżniać prawdziwe zagrożenie, a nie to, które KK sobie wymyśla by zakryć swoje brudy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
+4 / 6

@Meroller wiele osób ukrywa swoje brudy i prawdą jest, że trzeba dążyć do prawdy. Nie mniej widzę różnice między ukrywaniem prawdy a myśleniem samodzielnym w temacie ontologii. Wielu ludzi uważa, że widzi rzeczywistość taką, jaką jest, a to bzdura. Wystarczą 3 pierwsze lekcje z tematyki fizyki kwantowej by przekonać się, że ograniczanie świata do tego, co widzimy, jest paskudnym redukcjonizmem i naiwnością. Jedni jednak bardziej ufają swoim oczom i twierdzą, że "nauka to świętość", a sami z tą nauką mają niewiele wspólnego. Mają maturę lub magistra z zarządzania i uważają siebie za elitę intelektualną na świecie i wyznacznik właściwego przeżywania człowieczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meroller
-2 / 2

@Zoarix Nie piszę teraz o fizyce kwantowej tylko o podstawowych sprawach takich jak bezpieczeństwo dzieci i innych osób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
+2 / 6

@Meroller I tu się zgodzę, to ważna sprawa. Byłbym jednak ostrożny twierdząc, że Kościół, jako całość, wykorzystuje Biblię do zadawanie cierpień dzieciom. Dzisiaj patrząc śmiem twierdzić, że to kto inny tworzy doktryny niszczące psychikę dziecka i nie mam tu na myśli edukacji seksualnej, o ile nie mówimy o "postępowym" rozporządzeniu europejskim, typu "wielka księga cipek i siusiaków".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meroller
-2 / 4

@Zoarix Nie twierdze, że KK wykorzystuje do tego Biblie. Biblie wykorzystuje jedynie do walki z tęczowymi, warto dodać że to głównie KK w Polsce. Co do doktryn niekoniecznie pozytywnie oddziałujących na psychikę dziecka, to obie strony się tym zajmują. Jedni faszerują dzieci bajkami o rodzących dziewicach i gadających wężach, drudzy natomiast coś bredzą o wyborze płci w wieku 6 lat, gdzie dziecko nawet nie wie dlaczego tak w sumie potrzebuje pić wodę. I jeżeli miałbym już wracać do myślenia samodzielnego to właśnie nawiązuje do tego, aby wyznawcy poszczególnych stron zaczeli również zauważać patologie w swoich szeregach. Niestety rzeczywistość jest jaka jest. Jedni nie widzą niczego złego w tuszowaniu pedofilii i przenoszeniu sprawców z jednej parfii na drugą, a drudzy uważają, że 6 latek jest na tyle dojrzały, że może "wybrać" sobie płeć. Oczywiście nie neguje przypadków faktycznego stanu, gdy ktoś czuje się płcią przeciwną, ale to się zdarza w wieku dojrzewania, a nie stawania na nogi. A co do edukacji seksualnej to powinna być, informująca o przeróżnych przypadkach, począwszy od antykoncepcji i skończywszy na typowej seksualności i jej ukierunkowaniach, ale w formie właśnie edukacji, a nie indoktrynacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 4

@Nace92 moim zdaniem największym sukcesem kościoła jest to, że w umysłach ludzi zakorzenił on przekonanie, że jest on tożsamy i nierozerwalnie połączony z religią. Ludzie, którzy są głęboko religijni raczej nie dopuszczają do głowy żadnej krytyki kościoła właśnie dlatego, że z automatu rozumieją to jako krytykę swojej wiary i przez to też siebie samego. Nie bez powodu kościół nazywa sam siebie "matką" (Święta Matka Kościół - cyt KKK) - żeby uzależnić mentalnie swoich wyznawców, bo któż dałby obrażać swoją matkę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
-1 / 3

@Meroller i widzisz, jesteś kolejnym kolesiem, który redukuje chrześcijaństwo do rodzącej dziewicy i gadającego węża. Cały szereg osób w moim życiu mówi tylko te dwie rzeczy. Nic więcej nie znacie z Biblii? Rodząca dziewica, co to za cud? Wystarczy in-vitro i bach - dziewica jest w ciąży, a jeżeli Bóg istnieje, to nie widzę przeszkód, by On miał to zrobić. Gadający wąż? Tak to właśnie jest, jak oceniasz tekst wyrywając go z kultury i czasu, w jakim powstał. Twoja wiedza o chrześcijaństwie opiera się tylko na prymitywnych schematach, które powielają psuedoateiści. Ja mogę zrobić tak samo z Wami - ateiści, którzy wciskają kit, że Boga nie ma i wszystko jest naturalistyczne a wierzą, że miłość to coś więcej niż iluzja stworzona przez mózg, by doprowadzić do reprodukcji. Wypowiadasz się w temacie, jakbyś poświecił temu życie, tymczasem... amatorka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meroller
+1 / 1

@Zoarix To są po prostu podstawowe sprawy, które są wciskane dzieciom gdzie od małego robi się pewną panią co się nie szanuje, z logiki. Ja Ci się nie zamierzam tłumaczyć, wnioskujesz z tego, że jestem amatorem w tej sprawie, to sobie wnioskuj, takie masz prawo. Mimo wszystko jednak apeluje o rozsądek i samodzielne myślenie. Bo jak już pisałem wystarczą hasła "homosie zniszczą tradycjną rodzinę", jak i "marsz nazistów" by gawiedź z poszczególnych stron straciła kontakt z rzeczywistością i przestała dostrzegać prawdziwe niebezpieczeństwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+23 / 57

Nie chcę bronic księży pedofilów... ale w mojej szkole był nauczyciel pedofil. ( przez długi czas na najwyższym stanowisku w kuratorium ). Czy zatem to szkoła powinna ponosić koszty ewentualnych pozwów... a może Ministerstwo Oświaty... ? W szkołach również jest mnóstwo pedofilów. Czy zatem będziemy nazywać wszystkich nauczycieli pedofilami..? Wreszcie.. aktorzy.. tam też.. nie brakuje pedofilów.. z Polańskim na czele... czy zatem mam prawo powiedzieć autorze tych słów. .. że zajmuje sie pedofilskim rzemiosłem..? Nie mówiąc już o środowisku LGBT.
Ten piewca tolerancji.. nie dostrzega ze sam za grosz nie ma tolerancji dla innych.. a wszystkich ocenia tak samo..
Mam wrażenie że tan pan za bardzo wcielił się w rolę Bronka Talara.. ( swoja droga świetna rola ) 300 procent normy. hejtu na kościół.. i ludzi wierzących.
Mnie trudno nazwać gorliwym katolikiem.. ale przeraża mnie ten poziom hejtu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+1 / 37

@Kocioo Wyobraź sobie szkołę w której nauczyciele molestują dzieci. Ich koledzy mają nakaz milczenia i pomocy w ukrywaniu faktów, a dyrektor szkoły ma pomagać w zacieraniu śladów, i w porozumieniu z kuratorium przenosi nauczycieli z takimi skłonnościami do innych szkół w innych miastach. Kuratorium organizuje też akcję zastraszania ofiar i świadków, aby nic się nie wydało - wszystko zgodnie z tajną instrukcją wydaną przez Ponadnarodowe Ministerstwo Oświaty z eksterytorialną centralą, gdzieś na południu Europy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
-3 / 23

@sliko Przedstawiasz to jak zorganizowaną pedofilska akcje a tak nie jest... swoja drogą.. ten nauczyciel mimo sygnałów jakie napływały.. nie tylko nie został zwolniony ale awansował do kuratorium... ... byłem bardzo zdziwiony.. bo nie było mnie masę czasu.. w Polsce i kiedy wróciłem dowiedziałem się kto jest dyrektorem ...kuratorium.. a tego dowiedziałem się bo dostałem ulotkę wyborczą ze startuje w wyborach do sejmu..
Też można by było snuć teorie że wspierało go lobby pedofilskie w kuratorium.. i ze zwykłego nauczyciela ZPT.. tak awansował..
Ale nie chodzi i o niego.. chodzi do ogólnego podejścia.. i oskarżanie kościoła jako takiego...
Równie dużo pedofilów jest wśród rabinów... i co..? Pamiętam odcinek pewnego show.. "Deadline " się nazywało z tego co pamiętam..na NBC..Ogólnie show polegało na tym ze oficer policji.. umawiał się z pedofilem na czacie.. w domu.. udając dziecko... ktoś przychodził siadał rozgaszczał się.. a potem wpadało NBC i go filmowali pytając dlaczego się umówił .. pytając o konwersacje na czacie etc.. jak wychodził to był aresztowany.. przez prawdziwą policję. Show miało swojego czasu spora oglądalność.. w USA.
Kiedyś złapał się rabin.. niejaki David Kaye ... reakcja na redaktora była bezcenna.. https://www.youtube.com/watch?v=uDmoRTs87DY

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 października 2019 o 17:33

avatar F18_hornet
-4 / 26

@Kocioo Czyli twoim zdaniem pedofil w koloratce jest niewinny, bo są też pedofile wśród rabinów i nauczycieli? Pomyśl czasem, to nie boli, choć niewprawnym szkodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+6 / 24

@F18_hornet Przeczytaj mnie najpierw ze zrozumieniem.. to nie boli... zacznij od... "nie chcę bronić księży pedofilów".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daante
+2 / 2

Różnica jst tak że kk powinien być najwyzszym autorytetem moralnym, wolnym od takich patologii. A gdy taka się pojawia, to z nią walczy a nie ukrywa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+2 / 2

@Kocioo
1. czy szkoła jest zorganizowaną, niezależną instytucją, zarabiającą na dzieciach?
2. czy szkoła czy kuratorium czy ministerstwo oświaty ma swoje własne państwo, którego zwierzchnik decyduje wedle własnych poglądów, przekonań i widzimisię, czego uczone będą dzieci?
3. czy nauczyciel podlega państwu z punktu nr 2 i jest przez jego filię nominowany i delegowany do pracy z dziećmi bez potrzeby spełnienia wymogów formalnych takich, jak świeccy pracownicy (np. zaświadczenie o niekaralności czy badania lekarskie, w tym też psychologiczne)?
4. czy nauczyciel będzie decyzją dyrektora przenoszony do innych placówek na terenie całego globu? (czy w ogóle jurysdykcja któregokolwiek dyrektora sięga poza podległą mu szkołę?)
5. czy którykolwiek z przełożonych od dyrekcji po ministra oświaty ma możliwości prawne prowadzenia wewnętrznego śledztwa i nie informowania o jego wynikach wymiaru sprawiedliwości bądź też odwrotnie: podsuwania sędziom jako materiału w sprawie własnych (konkretnie akurat zawsze korzystnych dla sprawcy) wyników śledztwa (czytaj: próby wpływania na wyrok)?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+2 / 2

@Kocioo druga rzecz: pedofilów jest najwięcej wśród katolickich księży. W żadnym innym zawodzie i w szeregach duchowieństwa żadnych innych religii w cywilizowanych kulturach zachodu, nie ma tylu pedofilów. Są na to dane. Poszukaj sobie np u fundacji pomagających ofiarom pedofilii (ogólnie pedofilii, nie że konkretnie w kościele katolickim). Oni sami mówią, że największy problem jest właśnie w KK. Można oczywiście założyć, że to kłamstwo, ale.....serio? chyba wartałoby się nad tym chociaż zastanowić....
Z resztą wybacz, ale szukanie kontrargumentów w stylu "a u was murzynów bijo" jest trochę niepoważne i bynajmniej nie umniejsza ni trochę wagi problemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
-1 / 1

@7th_Heaven 1) Szkoła jest zorganizowaną instytucją. O co chodzi z tym zarabianiem na dzieciach nie wiem.
2) Nie widzę związku.. to nie Watykan jest zmuszany do wypłat odszkodowań tylko lokalne parafie.
to tak jakby zmuszać lokalne szkoły aby płaciły odszkodowanie za czyny nauczyciela.
Kuratorium decyduje o planie nauczania podobnie nasze państwo.. Ministerstwo Oświaty..
Każdy kto zajmuje sie nauczaniem nie może być karany.. problem jest taki że zarówno karany
nauczyciel jak i kleryk, jak i każdy w Polsce.. po 2 od zakończenia wyroku.. lub zapadniecia
może wymazać wszelkie dane o karalności i nie jest to do sprawdzenia. Mało tego jeżeli ktoś
będzie wiedział że dana osoba była karana i to zgłosi może ponieść poważne konsekwencje jeżeli
to już zostało wymazane.
3) nauczyciel podlega naszemu państwu tak samo jak kleryk i obaj powinni ponosić taką samą
odpowiedzialność.
4) Nie wiem. Faktem jest że nauczyciel o którym mowa mimo że wiedziano nieoficjalnie o tym co robił
trafił do kuratorium. Odwróćmy sytuację Ksiądz o któym krążą plotki/ wszyscy wiedzą że
molestuje dzieci zostaje biskupem. Dodam ze ludzie nie sa skorzy do zgłaszania takich stuacji
zarówno jeżeli chodzi o księży jak i o nauczycieli... przypomneć sprawę dyrygenta
Poznańskich Słowików" mimo oskarżeń o pedofilię... i molestowanie na sporą skalę na wyjazdach
znajdywali się rodzice którzy go bronili. Podobnie było z rzeczonym nauczycielem który organizował
wyjazdy dla chłopców swoich uczniów pod namiot.
5) Jeżeli sprawa jest zgłoszona na policję, ksiądz zostanie aresztowany nikogo nie będą i nie
powinny obchodzić wewnętrzne śledztwa jakiejkolwiek instytucji.
Osoba powinna byc aresztowana i skazana.

Istotą tego co piszę jest to że ktokolwiek dopuści sie takiego czynu powinien ponieść konsekwencje
zgodnie z prawem.. czy to będzie ksiądz czy nauczyciel.

Oskarżanie i roszczenia finansowe tworzą pole do patologii fałszywych oskarżeń dla pieniędzy,
niszczenia instytucji jako takiej.

Powinno to dotyczyć oszustw finansowych których dopuszczają sie księża , molestowania etc.

Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa i powinniśmy być taka samo traktowani.
TO ze ktoś popełnił przestępstwo nie powinno być przyczynkiem do roszczeń finansowych wobec
instytucji.
Osoba powinna zostać osądzona, jeżeli udowodni się jej winę powinna trafić do więzienia
zgodnie z prawem. Czyto będzie ksiądz czy nauczyciel.
Próby wpływania na wynik śledztwa niezależnie kto wpływa czy jedna czy druga strona powinna być
karana.


Nie sądzę aby były wiarygodne dane dotyczące padofii wśród wyznawców różnych religii
Islamu czy Judaizmu... a także dane według wykonywanego zawodu .
Ile osób było SKAZANYCH.. przez skazanych rozumiem udowodnienie winy i skazanie nie
oskarżenie.


To nie nie jest argument w stylu "u nas murzynów biją' ( piszesz kalkami zasłyszanymi w TV )
TO jest argument za tym aby nie stosować odpowiedzialności zbiorowej za czyny jednostki.
TO jest argument za tym aby każda osoba niezależnie kim jest sama odpowiadała za swoje czyny.
T0 jest argument za tym aby każdy był równy wobec prawa.
To jest argument za tym aby nie poddawać się pedofilskiej histerii i we wszystkich duchownych
widzieć pedofili bo według mnie to paranoja i mam wrażenie ze ty w nią popadasz a to jest bardzo groźne
groźniejsze niż sama pedofilia ta skłonność ludzi do tego typu histerii.. To typ histerii jaka owładnęła obywateli III Rzeszy... w stosunku do Żydów.

Przy okazji, uważam że miejsce religii jest w salkach katechetycznych a nie w szkołach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 1

@Kocioo
1. Szkoła jest własnością państwa, podlega mu i jest przez nie zarządzana, nie jest niezależna instytucją, nie posiada dóbr, nieruchomości, fundacji, działalności gospodarczej, ani specjalnej umowy z państwem jak konkordat
2. Szkoła nie zarabia, jako instytucja nie ma żadnych dochodów, zarabiają tylko nauczyciele. Kościół posiada własny majątek a księża, pomimo, iż pracują głównie na rzecz kościoła, otrzymują wynagrodzenie i emeryturę od państwa.
3. Ksiądz nie podlega państwu tak, jak nauczyciel, nawet ksiądz uczący w szkole. Ksiądz jest delegowany przez kościół i to kościół jest jego zwierzchnikiem. Przeczytaj umowę konkordatu.
4. Czy ktokolwiek z rodziców lub innych pracowników szkoły interweniował w tej sprawie? Bo w przypadku szkoły rodzic może wnieść skargę do kuratorium, w przypadku kościoła nie może kompletnie nic. Oczywiście pomijam zgłoszenie do prokuratury, bo to się robi w obydwu przypadkach. Zrobiono to? Właśnie w tym problem mój drogi, że w przypadku księży jest jakiś dziwny proceder, że nie wydaje się decyzji o areszcie tymczasowym. Nawet, jeśli się śledztwo toczy, a toczy się czasem latami i nie zawsze się rozwiązuje, w tym czasie ksiądz jest delegowany do innej parafii lub na "urlop". Tymczasem nauczyciel, wobec którego toczy się śledztwo, nawet, jeśli nie jest aresztowany, natychmiast odsuwany jest od pracy i nie może jej podjąć w żadnej innej placówce w całym kraju, a poza granice nikt nie ma możliwości go oddelegować choćby chciał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olamakotki
+4 / 34

Ateiści też w "specyficzny" sposób, krzewili swoją "wiarę". Przyganiał kocioł garnkowi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rkcb
0 / 36

@olamakotki
Odpowiedź w stylu: A u was biją murzynów.
Stara, dobra, bolszewicka szkoła

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 października 2019 o 16:58

O olamakotki
+8 / 30

@rkcb Misiu, za zbrodnie chrześcijan przepraszał Papież. Jakoś nie słyszałem przeprosin komunistów. Jedyne co można usłyszeć to to, że jak ja bym ustawiał ten system, to mielibyście jak w bajce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar F18_hornet
-3 / 21

@olamakotki Przepraszał papież? Och, co za szczęście! :)P:):):) A gdzie zadośćuczynienie? Gdzie pokuta? Nie ośmieszaj się!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
0 / 12

@olamakotki
Ateiści i wiara? Ty normalny jesteś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olamakotki
+3 / 15

@F18_hornet Cały czas to się dzieje, Kościół pomaga w biednych kraja, organizuje pomoc tym którym ta pomoc jest potrzebna. Oczywiście to wyśmiejesz, podasz jakiś absudalny argument, byle by tylko postawić na swoim i nie dostrzec dobra które robi. Ja nie mówię, że Kościół jest krystalicznie czysty, nawet nie powiem że w ogóle jest czysty, ale powiedz mi jaka forma zadośćuczynienia, jaka pokuta by Cię satysfakcjonowała?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 1

@olamakotki
Co do zbrodniczych ustrojów, to najwięcej ofiar przez wieki pochłonął kapitalizm(przede wszystkim w kolonialnej formie i to wbrew pozorom nie tak dawno). Komunizm i Nazizm razem wzięte nie dorównują liczbie ofiar kapitalizmu, głównie przez to, że krócej trwały.

Pomaganie biednym krajom w wypadku Kościoła jest mocno dyskusyjne. Często prowadzi do przeludnienia i głodu, Afrykańskie społeczeństwo jest przystosowane, do tego, że umierali, jak nie umierają to pasowałoby wyhamować trochę z rozmnażaniem, w czym KK z pewnością nie pomaga, ale to moje zdanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 października 2019 o 5:05

avatar F18_hornet
-1 / 1

@olamakotki Mnie żadna, bo nie mam z tą instytucją żadnych kontaktów. Natomiast dobrze by było, aby bogactwo kościoła służyło ludziom skrzywdzonym przez kler. Tak jak się to dzieje w Irlandii czy USA.
A co do pomocy kościoła, to przecież nie robi tego z własnych funduszy. Wierni się składają, a panom w kieckach rosna brzuchy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M monteskiusz1
-1 / 27

Facet zrobił z siebie debila, naprawdę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-3 / 29

@monteskiusz1 Zawsze zadziwia mnie ta łatwość, z jaką ludzie wierzący w gadające węże i rodzące dziewice, innych nazywają debilami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+1 / 17

@sliko Znam paru niewierzących, którym nazwanie innych debilami, przychodzi z równą łatwością :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+5 / 9

"Historie piszą zwycięzcy" - J. Stalin. Niestety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar F18_hornet
-1 / 23

Czarna zaraza podnosił łeb i czuje się bezkarna. Dlaczego? Bo ogłupione masy nadal całują po rękach zboków i pedofili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 15

@F18_hornet Kolejny który wierzy w Stereotypy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+3 / 5

@Satrey nie wierze cwaniakom , jacy są utrzymywani prze ogłupionych naiwniaków bajeczkami o życiu wiecznym w chmurkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-3 / 3

@killerxcartoon Chociaż ci co opowiadają bajeczki coś pomagają samotnych matek

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morphixx
+5 / 11

Nie dziwię się kiedy głupek pisze głupoty, kiedy inny głupek je bezmyślnie przepisuje ogarnia mnie konsternacja, ale kiedy ktoś zaczyna w to ślepo wierzyć to tracę resztki wiary w ludzkość

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 16

Ten gość to idealny przykład lewackiego spierd...nia umysłowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+8 / 14

Zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że akurat w środowisku LGBT jest statystycznie więcej pedofilów niż w kościele. Kto ma rację, nie wiem, ale byłbym ostrożny w bronieniu karty LGBT. Tak na wszelki wypadek, gdyby się okazało, że jest z tym tak samo, jak z kościołem czyli oficjalnie dobre intencje, pod którymi kryją się dewiacje, żądza władzy i wpływów, zachłanność i zwyczajne draństwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Drajkutek
+1 / 13

Panie Krzysztofie, medycyna jest jeszcze w stanie Panu pomóc, są na to lekarstwa, naprawdę!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misior01071988
+4 / 8

to nie Kościół jest zły to po prostu źli ludzi który tam trafili i podają się za księży...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ookulary
-1 / 5

@misior01071988 komuniści specjalnie wprowadzali do Kościoła swoich, żeby gwałcili dzieci i niszczyli go od środka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 2

@ookulary Wierzysz w to co piszesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 2

@ookulary wiarygodne jak Radio Erewań. No, ale jak ktoś wierzy w gadające węże

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y youstyna83
0 / 10

Pan Krzysztof ma rację. Nie widzę w jego wypowiedzi żadnego hejtu, tylko fakty. Wystarczy się nieco historii pouczyć i przejrzeć na oczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
-1 / 7

@youstyna83
Jakie fakty? Interesuję się mediewistyką i tu nie widzę żadnych faktów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+2 / 2

@kea1111 interesuję się fizyką, nie widzę tu metafory xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
-2 / 10

Pieczyński to niech się historii nauczy, bo mu artystyczne prowokacje latają przed oczami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darkwitcher
+4 / 6

Gdyby tak sprawę przeanalizować całkiem na chłodno. Kościół katolicki tak popłynął z interpretowaniem po swojemu Pisma św i zmienianiu reguł, że z naukami Jezusa Chrystusa, od czasów powstania chrześcijaństwa, ma już niewiele wspólnego. Choćby weźmy kilka przykładów:

1. Trzecie przykazanie - Dzień święty święcić. Kościół katolicki zmienił 7 dzień tygodnia - sobotę - Szabat - na niedzielę według własnego chciejstwa. W naukach Jezusa nie ma choćby słowa, że dzień święty należy zmienić na niedzielę. Czy to oznacza, że wszyscy katolicy na czele z księżami grzeszą łamiąc przykazanie?
2. Adaptacja świąt pogańskich. Święto Bożego Narodzenia to tak naprawdę pogańskie święto słońca, Wigilia Świętego Jana - Noc Kupały. Owa niedziela też najprawdopodobniej została zapożyczona od innowierców.
3. Spowiedź w konfesjonale. Od czasów Jezusa grzechy wyznawano wspólnie w obecności kapłana. Do tej formy spowiedzi odnosi się Pismo święte. Grzechy mają być wyznane Bogu. Znowu - kościół katolicki sobie wybrał co mu się podoba - przecież ksiądz musi wiedzieć wszystko o ciemnych stronach swoich owieczek prawda? Dlatego zostało - wbrew naukom Pisma św - indywidualne przesłuchanie w konfesjonale.
4. Celibat - Bzdura narzucona księżom przez papieży, aby nie mogli wyprowadzać majątku kościelnego. Gdzie Jezus każe apostołom żyć w czystości? Nigdzie! Zamiast normalnych księży z rodzinami mamy dzisiaj wszelakiej maści dewiantów, pomyleńców i pedofilii. Kościół sam sobie zgotował ten los!

To tylko 4 punkty. a przez 2000 lat zebrało ich się o wiele więcej. Dlatego jestem w stanie zrozumieć dlaczego powstało tyle ruchów reformatorskich i skąd można mieć zastrzeżenia do kościoła katolickiego jako instytucji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2019 o 23:44

T turbulence
+1 / 1

@darkwitcher i to jest merytoryczną odpowiedź na poziomie, dzięki!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
-2 / 2

@darkwitcher
1. Nie wg. własnego chciejstwa, bo w ten dzień Chrystus zmartwychwstał i nie było po co już czcić szabatu. Już pierwsi chrześcijanie czcili niedzielę zamiast soboty, jako dzień zmartwychwstania pańskiego.
2. Święto Sol Invivtus pochodzi z czasu znacznie późniejszego (w zapiskach pierwszy raz pojawia się w 354 w.n,e). Asymilacja jakiegokolwiek święta nie była zła. Po prostu chrześcijaństwo, w przeciwieństwie do argumentów niedouczonych antyklerykałów, rozwijało się i przejmowało wszystko, co dobre (z punktu widzenia chrześcijaństwa) z danego kultu, dzięki czemu ludy na danym terytorium łatwiej przestawiały się na nową wiarę. Jeżeli w jednym kulcie czczono drzewo, to święcono to drzewo.
3. I znowu- Kościół ewoluuje i tu ewoluował na plus. Bo kto chciałby mówić przy wszystkich, że ogląda filmy pornograficzne czy masturbuje się?
4. Narzuca. Już od początku byli księża żyjący w celibacie (pomińmy pierwsze dwa wieki istnienia Kościoła, gdzie po prostu musieli stopniowo się przestawić, dlatego w Piśmie Świętym pisze, że biskup może być mężem jednej żony (mężczyźni, po śmierci żony, często wchodzili w związki małżeńskie z inną kobietą). Ten prikaz Kościoła nie wziął się znikąd- wystarczy przyjrzeć się postawie apostołów, którzy porzucali swoje rodziny dla Chrystusa, a nie- tworzyli nowe. Również i z pedofilią się mylisz- najwięcej ofiar molestowanych jest przez ich własne rodziny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darkwitcher
+1 / 1

@turbulence: Dzięki! Cenię sobie kulturalną dyskusję.
@kea1111
1. Szabat jest na pamiątkę odpoczynku Boga po stworzeniu Świata. Dlaczego więc kapłani mieliby zmieniać dzień ustanowiony przez samego Boga? To, że Chrystus zmartwychwstał w niedzielę, nie usprawiedliwia w żadnym wypadku, że trzecie przykazanie odnosi się do soboty - Szabatu. Jego nieprzestrzeganie jest grzechem,
2. Bluźnierstwo. Zamiast czcić prawdziwy termin Narodzin Pańskich kościół katolicki zgrzeszył czcząc złotego cielca celebrując pogańskie święto. Złamano pierwsze boskie przykazanie. Grzech ciężki.
3. To się mówi cicho. Grzechy wyznaje się tylko Bogu. To przed Bogiem masz się ukorzyć. A nie przed księdzem czekającym na pikantne szczegóły Twojego życia. Kościoły protestanckie dzięki Bogu wróciły do nauki Pisma zamiast odprawiać gusła w konfesjonale.
4. Natury nie oszukasz. Niezaspokojona burza hormonów u młodych prawiczków w seminarium czy w zakonie spacza umysł dokładnie w ten sam sposób co u wszystkich niekościelnych mężczyzn mających problem ze znalezieniem partnerki i bardzo odbija się na ich psychice. Tylko, że księża dzisiaj mają to narzucone. Popatrz na pastorów w kościołach protestanckich - gdy pastor mówi jak ma się żyć w rodzinie to ma autorytet bo ją założył i rzeczywiście żyje w rodzinie. Co ma ksiądz? Kogoś na boku - grzech - albo mokre sny - a zatem nie jest żadnym autorytetem aby mówić ludziom jak mają tworzyć rodziny w duchu wiary, gdyż sam tej rodziny nie posiada. W kościele katolickim popełniono kolejny grzech - grzech chciwości, gdyż jedynym celem wprowadzenia celibatu była ochrona majątku.

Niestety Luter, Kalwin i inni reformatorzy mieli rację. Kościół katolicki zbyt daleko odszedł od nauk Jezusa. Możesz się z tym nie zgadzać - istota bezrefleksyjnej wiary - ale takie są fakty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 października 2019 o 21:25

K kea1111
-2 / 2

@darkwitcher
1. Już od początku chrześcijaństwa czczono sobotę razem z niedzielą (zajrzałam do KSIĄŻKI), o czym świadczą źródła pochodzące z IV wieku, z tym, że niedziela uważana była za dzień ważniejszy, gdyż był to dzień zmartwychwstania. Nie odprawiano wtedy nabożeństw ZAMIAST w szabat, tylko odprawiano dodatkowe nabożeństwo w SZABAT, a Sozomen przedstawił sobotnie nabożeństwo, jako coś wtórnego. To nie kapłani zmienili i nie pochodzi to bezpośrednio z Kościoła. Poza tym to niedziela jest czymś dla katolika najważniejszym- jest bramą, dzięki której można dostać się do nieba. Od Nowego Testamentu nie istnieje żadna przyczyna, by musieć święcić soboty, jest za to jedna, najważniejsza przyczyna, by święcić niedziele.

2. Poproszę o źródło tej sensacji.

3. Sakrament spowiedzi ustanowił Chrystus i ustanowił to w formie takiej, jaka przez wieki była w Kościele Katolickim. Owszem, można tak zrobić, jak piszesz (raz nawet ja w ten sposób się spowiadałam, z braku innej możliwości), ale druga osoba może ci doradzić, jak grzechu unikać. Poza tym spowiedź taka służy nie tylko duszy, ale i psychice człowieka.

4, Księża nie mają osobistego doświadczenia (bo wchodząc na tę ścieżkę poświęcają życie tylko i wyłącznie Bogu), ale wysłuchują problemów ludzi świeckich i, dzięki temu, mogą pomóc.

Luter żył na przełomie wieku XV i XVI, znany z przełożenia Biblii na język narodowy. Problem w tym, że przy tym popełnił ok. 5000 błędów. Kalwin żył w wieku XVI. Najbliżej czasów Chrystusa był Ariusz. Twierdzenia ariańskie zostały jednak odrzucone z uwagi na to, że Kościół, w swej praktyce liturgicznej i modlitewnej, kierował się nie tylko do Boga Ojca przez Syna, ale i wprost do Chrystusa.
Wybacz, ale wiek I a XV to jest zbyt wielka różnica czasowa, by stwierdzić, że "reformatorzy mieli rację" oraz to, że reformy, które poczynili miały dobre owoce. Wszyscy czytali Pismo, nie zgadzając się ze sobą, co ewidentnie świadczy o fałszu ich nauki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nettou
-3 / 3

pan aktor ciagle ma pi..olca?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
-3 / 3

To jest bardzo chory człowiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
-1 / 1

On tak na serio?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem