Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
85 111
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar YszamanY
-2 / 24

rzeczypispolita srebrna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cyaegha
+3 / 31

Klasyczne, wyprane katolskie umysły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dreg92
+3 / 23

To jest niesamowicie jak przez taki ustrój jak religia można zmanipulować ludzi, ktoś kto to wymyślił był za pewne geniuszem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+4 / 16

Kotki słodkie, to nie religia ani katolicyzm tylko tradycyjny polski klerykalizm. Religia w tym kraju nigdy niemal nikogo nie obchodziła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz3652
+6 / 18

Obrońcy pedofilów!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+2 / 16

@Tomasz3652 - ten człowiek jest na razie oskarżony. Skąd ta pewność, że jest winny i zostanie skazany? Sąd wydaje wyroki, czy opinia publiczna?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-3 / 11

@siditg Jak prokurator stawia zarzuty musi mieć mocne dowody na katabasa, inaczej mógłby skończyć na jakiejś beskidzkiej placówce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+2 / 4

@sliko no ja nie wątpię, ale mocne dowody to nadal nie wyrok. Umówiliśmy się na pewne zasady, to się ich trzymajmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R ryjek17
+1 / 5

@sliko o Komendzie też tak napiszesz??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-1 / 3

@ryjek17 Tam prokuratura była naciskana aby za wszelką cenę postawić zarzuty, tu pewnie była "delikatna" sugestia, aby tych zarzutów nie było

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+1 / 11

Zaraz będą komentarze że to atak na Chrześcijaństwo, atak na Katolicyzm, na Kościół.

Wydaje mi się że Kościół Katolicki jako całość poniekąd sami zapracowali sobie na takie ataki. Prawie każda instytucja, każda firma nawet prywatna gdy dowie się o tym że jej pracownik mógł dopuścić się takiego czynu, zgłasza to na policję a sam pracownik dostaje z marszu wypowiedzenie umowy. Kościół jednak broni w zaparte, do samego końca, nawet po prawomocnym wyroku skazującym potrafią go negować, bo to "dobry człowiek był".

W średniowieczu i wcześniej, Kościół Katolicki wpoił ludziom do głów że księża i mnisi nie chorują bo mają dar od Boga, że nie umierają na zwykłe ludzkie choroby, bo mają dar od Boga. To trwało do czasu Czarnej Śmierci podczas której mnisi i księża umierali tak jak normalni ludzie. Dopiero wtedy ludzie zauważyli że to nie było prawdą.
Dzisiaj KK broni pedofilów, bo broni. Broni nawet morderców, broni ludzi biorących udział w ludobójstwie.
Kościół Katolicki ma coraz mniej wspólnego z wiarą. W Polsce bardziej panuje klerykalizm. Niektórzy wierni nie słuchają tego co Jezus Chrystus chciał przekazać, bardziej ważne jest słowo księdza od słowa Bożego.

Nie chcę aby było to odebrane jako konkretny atak na daną religię. Nie o to mi chodziło w tym komentarzu aby tylko zaatakować, chcę pokazać po prostu jak to wygląda i skąd takie zachowanie ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 października 2019 o 20:28

S siditg
+3 / 11

@yankers skąd to przeświadczenie, że każda instytucja zgłasza takie rzeczy? Ja bym powiedział, że to są wyjątki od reguły a im bardziej elitarna i wewnętrznie spójna, tym bardziej takie rzeczy ukrywa. Środowiska sędziowskie, artystyczne, 'grupy trzymające władzę', nawet nauczyciele też mają takie rzeczy na sumieniu. Nie wspomnę nawet o tych mało transparentnych służbach, gdzie takie sytuacje są używane w bieżących działaniach operacyjnych.
To jest fajnie tak móc wskazać tego jednego złego, tylko że w bardziej holistycznym ujęciu ta teza się nie broni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-1 / 7

@siditg możesz podać przykłady wyroków na nauczycieli pedofili z bieżącego roku? Jest ich 20 razy więcej niż księży. I może jeszcze przykłady, gdy takiego nauczyciela przerzucano ze szkoły do szkoły

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
0 / 2

@sliko nie mogę, ale pamiętam przypadek jakiegoś nauczyciela WF, którego usadzili dopiero po kilkunastu latach i kilku placówkach w których pracował. To było dobre parę lat temu.
Ilościowe zestawienie jest tutaj trochę nieadekwatne, bo środowisko nauczycieli jest naturalnym magnesem dla ludzi o takich skłonnościach, więc naturalnie będzie ich tam więcej. W sensie, że nie po to zostaje się księdzem, żeby mieć bezpośredni kontakt z potencjalnymi ofiarami, a już nauczycielem jak najbardziej.
Ale za to mogę wskazać przykład p. Romana Polańskiego i inne przypadki około-hollywoodowe, gdzie ostatnio trochę tego szamba już wybiło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 4

@siditg Chyba jest wprost przeciwnie, bo do niedawna zawód księdza gwarantował praktycznie bezkarność, lub co najwyżej wyrok w zawieszeniu - tak jak to było w Tylawie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+1 / 1

@sliko ale też mniejsze możliwości bezpośredniego kontaktu z tym, co pedofila kręci, czyli z dziećmi. Jasne, że dla chcącego nic trudnego, ale czuję że rozwadniamy dyskusję. Chciałem zaznaczyć, że mechanizm ochrony własnych członków jest częścią składową każdej organizacji a im bardziej ona jest hermetyczna i oparta o sieć wzajemnych zależności, tym silniejszy on jest.
To samo zjawisko występuje wśród na przykład myśliwych. Nawet jeżeli środowisko wie, który z nich kłusuje, to jest to ukrywane przez wzgląd choćby na wizerunek całej organizacji, której wszyscy są częścią składową. Kościół Katolicki nie jest tu jakimś szczególnym wyjątkiem od reguły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-1 / 3

@siditg nie ma innej firmy, która chroni swoich członków w sposób instytucjonalny. Kościół ma w tym wieloletnią praktykę. W USA zaczął się poważnie problemem zajmować , gdy zapłącił ponad 3 MILIARDY dolarów odszkodowań. W Stanach bankrutowały całe diecezje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 października 2019 o 0:03

K killerxcartoon
+1 / 5

@siditg
Przykład?
W 2001 r. Watykan pogratulował ordynariuszowi diecezji Bayeux-Lisieux z zachodniej Francji, Pierre Picanowi, kiedy ten odmówił prokuraturze potwierdzenia informacji o podwładnym księdzu, pomimo, iż ten przyznał się do czynów pedofilskich. "Gratuluję ekscelencji, że nie zadenuncjowałeś księdza przed wymiarem sprawiedliwości", pisał w 2001 r. kardynał Castrillon Hoyos z polecenia Jana Pawła II. Tekst listu 15 kwietnia 2010 r. opublikowały francuskie gazety, a hiszpańska La Verdat zacytowała nawet kardynała: "Ojciec Święty pozwolił mi list wysłać do wszystkich biskupów świata, a my zamieściliśmy go w internecie". Kilka lat później ksiądz poszedł siedzieć na 18 lat za gwałty na 10 chłopcach, a biskup dostał 3 miesiące w zawieszeniu, bo nie zawiadomił o przestępstwie. Za to "gratulacje" na długo wyznaczyły wzór postępowania biskupów wobec władz świeckich. Księży sądzić miał Kościół.

Kardynał Ratzinger bez ogródek wyznał meksykańskiemu biskupowi Carlosowi Talaverze: Przedkładanie papieżowi (Janowi Pawłowi II ) dowodów seksualnych nadużyć protegowanego jest niemożliwe. Bo "ceni sobie bardzo osobę Maciela, który wiele dobrego uczynił dla Kościoła". Mowa o skardze jaką usiłowano on zanieść do papieża by go zainteresować czynami Marcial Maciel Degollado założyciela Legionistów Chrystusa jaki nie dość że miał kilkoro kochanek z jakimi miał dzieci to jeszcze własne dzieci wykorzystywał seksualnie i molestował podobnie jak kleryków jakich zmuszał do masturbacji siebie wmawiając im że ma papieską dyspensę wynikającą z uciążliwych bólów jąder.

Tak wygląda moralność katolicka G cukrem świętości posypane .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 29 października 2019 o 1:02

S siditg
+1 / 3

@killerxcartoon @sliko - dobra, czas kończyć ten wątek, bo widzę że się rozkręcacie a cała dyskusja zmierza donikąd. Szerszej perspektywy życzę :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meroller
+1 / 3

Zagadka na dziś, kto to powiedział odnośnie pedofilii:
"Sprawcom należy okazywać miłosierdzie."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 października 2019 o 21:20

K killerxcartoon
-1 / 3

I tak ubarwiwszy nagą mą niecnotę, zbutwiałym pierzem z Biblii wyskubanym świętym się wydam, gdym w gruncie szatanem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A apsik100
0 / 2

Wyprane mózgi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
+2 / 4

Sliko, a jeżeli ten ksiądz zostanie uniewinniony, to zrobisz na ten temat demotywatora? Bo jakoś nie widziałam, że zrobiłeś jakiegokolwiek demotywatora na temat Marka Lisińskiego, który próbował wyłudzić pieniądze fałszywie oskarżając księdza o molestowanie seksualne... Jeżeli chcesz coś tępić, to rób to przede wszystkim we własnym środowisku. Nieraz widziałam, że przeinaczasz fakty, więc nie jesteś wiarygodny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-1 / 3

@kea1111 Jeszcze mogłaś podać przykład pedofila mordercy Mariusza Trynkiewicza. Rzecz w tym, że tak jak Lisiński miał kontakt z księdzem pedofilem, który przeorał mu psychikę. Ci ludzie są okaleczeni - doświadczenia z Irlandii pokazały, że czasami sięgało to aż trzeciego pokolenia - konsekwencje odczuwały wnuczęta zgwałconych przez księży. Naprawdę sądzisz, że kłamstwo Lisińskiego jest usprawiedliwieniem dla pedofilii w całym Kościele?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 października 2019 o 21:34

K kea1111
+1 / 1

@sliko
Jego listy do kurii oraz wywiad w Gazecie Wyborczej, a także wywiad z jednym z byłych współpracowników Lisińskiego na stronie TVP wskazują na coś innego. To była raczej próba wyłudzenia pieniędzy niż dochodzenie do sprawiedliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 2

@kea1111 Wyłudzenie jest wyłudzeniem. Lisiński jest jednocześnie ofiarą i sprawcą innego przestępstwa. Rzecz w tym, że tym co zrobił niektórzy chcą przykryć problem pedofilii w Kościele. Ludzie, którym ksiądz przeorał psychikę, jak widać na tym przykładzie, mogą mieć problemy z systemem wartości. Jednak wykorzystywanie tego do deprecjonowania wszystkich ofiar jest niezwykle cyniczne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 października 2019 o 22:50

K kea1111
+1 / 1

@sliko
Piszę o tym, że ksiądz, którego on oskarżył, był niewinny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 października 2019 o 23:24