Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
157 199
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G grik1
+27 / 31

Potem się dziwimy dlaczego młodzi ludzie są tacy obojętni na świat i na inne osoby. W życiu czeka wile smutnych momentów, a pranie mózgu ludziom na pewno im pomaga przygotować się do niego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-5 / 11

@grik1 możesz sprecyzować wywód do czego zmierzasz? Znaczy powinni znać historię nawet jeżeli jest okropna i bolesna, czy np. przestaniemy uczyć na biologii o tym, że ludzie umierają bo dzieciom zrobi się smutno?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grik1
+11 / 13

@Tibr Od lat poziom edukacji spada. Po co uczyć tego, po co tamtego... Matematyka na maturze źle, historia - za brutalna, język, literatura - za nudne?
Od podejścia nie będę tego się uczył, bo to było złe już tylko krok do kompletnej ignorancji własnej historii i korzeni naszego narodu. Czym są ludzie bez przeszłości - masą multikulti. Łatwą do manipulacji i zdolną do wielu złych czynów w wyniku tej manipulacji.

System szkolnictwa to oczywiście osobny problem. Uczy wkuwania, nie myślenia. Ja bym dodał przedmiot jak odnaleźć się w banku, urzędzie, przepisach prawa karnego i podatkowego. Nawet podstawy ekonomii uczą ludzi, że dobrobytu nie zbudują z socjalu, tylko z własnej pracy. Tylko czy rządzącym zależy na mądrych obywatelach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 listopada 2019 o 23:34

avatar Xar
+1 / 1

@grik1 kiedy ostatnio byles w szkole? Podstawy przedsiebiorczosci i wos, sa juz takie przedmioty ktore wyczerpuja "przedmiot jak odnaleźć się w banku, urzędzie, przepisach prawa karnego i podatkowego"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
0 / 2

@Xar rzuć może okiem na te podręczniki, szczerze mówiąc pamiętam jeszcze te mojego brata, w tych książkach rzeczywiście jest masa informacji, tylko albo podanych tak że najpierw trzeba nad tym dość dużo myśleć (wiadomo młodzież woli wykuć), albo w sposób tak stronniczy, że jedno rozwiązanie pokazujemy jako najlepsze z możliwych, a drugie jest "be nie rusz to trujące", co z tego ze tym co dobre jest przeważnie to co obowiązuje, może niech pokażą wady i zalety i pozwolą uczniom wyrobić sobie własną opinię. Inna sprawa, nikt z rządzących nie będzie strzelać sobie w kolana i uczył ludzi myślenia, idealny wyborcza to taki który potrafi tylko czytać i podpisać się w odpowiednim miejscu (albo zaznaczyć właściwe miejsce na kartce).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grik1
0 / 2

@Xar Już kilka lat minęło, ale miałem te przedmioty. Zapytam jak często załatwiasz sprawy w urzędach? W urzędzie miasta jestem średnio 2-3 razy w miesiącu i nie raz latałem z góry na dół z pokoju do pokoju. I to nie tak, ze nikt mi informacji nie udzielił, tylko tak jest, że załatwisz cześć sprawy, potem idź do pokoju nr x.

W prawie podatkowym trudno odnaleźć się specjalistom - takie mamy je proste. Wysyłałeś e-pit do urzędu? Masz potwierdzenie nadania lub rozliczyli Ciebie w skarbówce? Jeśli papiery( bo i tak to drukują, papier ma moc...) zginą - jesteś Ty winny.

O bankach nawet nie wspomnę - bo jak powszechnie wiadomo Amber Gold, Skoki, getbeck i inne tego typu instytucje dają pokaz jak to jest. Do tego na wnuczka, elektryka, policjanta, ABW - oszustwa ludzi dolicz i moje ulubione opcje walutowe dla ludzi i firm i kredyty frankowe. Nawet po wyroku ostatnim - banki "mataczą" w tej sprawie - wystarczy poczytać ich wypowiedzi.

Ale jest super, cudownie dajcie like, łapkę i co tam się jeszcze daje. I jak chcesz się martwić martw się o klimat...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
-5 / 17

Ma trochę racji - dla młodych ważniejszy jest brexit i zmiany klimatyczne niż historia II wojny światowej. Nie znaczy to że należy o niej wcale nie mówić ale może mniej o historii a więcej o przyszłości i teraźniejszości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+6 / 12

@ubooot
Tu się z tobą zgodzę, ale jednak trzeba uczyć o tej wojnie i hak do niej doszło. Już teraz coraz więcej ludzi pozytywnie ocenia różnych dyktatorów, np. Franco czy Mussoliniego i twierdzi, że dobrze by było, żeby ktoś taki objął władzę. W Niemczech rośnie poparcie dla AFD, partii dumnej z historii i kochającej Vaterland. Na szczęście niewielu próbuje gloryfikować Lenina czy Stalina, ale jak ktoś uważa takich dyktatorów za bohaterów i pójdzie głosować... Dlatego o tamtym okresie trzeba uczyć, ale nie można pomijać aktualnych problemów, które po części wynikają właśnie z nieznajomości historii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+6 / 6

@ubooot kto nie zna historii jest skazany na jej powtarzanie. Pewne wydarzenia sie powtarzaja i zeby je zrozumiec, nalezy miec wiedze jak to sie potoczylo w przyszlosci. Mlodzi ludzie sami sobie powinni ogarnac jak dziala Brexit i dlaczego to debilny pomysl, a wprowadzanie do programu szkol czegos, co za 3 lata nie bedzie mialo sensu, to slaby pomysl. Ogolnie zamierzenie tej calej pseudogwiazdy jest takie, zeby z ludzi zrobic konsumpcyjnych debili, ktorzy myslenie o czymkolwiek uwazaja za strate czasu lub cos zbyt trudnego. Historii uczniowie maja 1-2 godziny w tygodniu, to nie jest jakos bardzo duzo biorac pod uwage fakt, ze poczatkowo tysiace lat historii zajmuja jakies 6 tygodni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+1 / 1

@Xar
Wystarczyłaby nauka o różnicy między Traktatem Wersalskim a planem Marshalla i powstaniem Wspólnoty Węgla i Stali (chyba tak się to nazywało), pierwowzoru UE. 20 lat po obradach w Wersalu wybuchła kolejna wojna, znacznie gorsza od poprzedniej. Ponad 70 lat po II Wojnie Światowej w między państwami członkowskimi ciągle panuje pokój. I im bardziej się odchodzi od polityki prowadzonej w tamtym okresie, tym bardziej Europa się radykalizuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AgataRiddle
+6 / 12

A potem rosną cioty, piszczące przy pierwszym lepszym horrorze marnej jakości i podskakujące na każdy głośniejszy dźwięk. Dobra, bywają wrażliwsze osoby i to jest w porządku, ale traktować w ten sposób większą grupę dzieciaków o standardowym poziomie wrażliwości? Nie należy nikogo chronić przed każdą, najmniejszą nieprzyjemnością. Zresztą to niewykonalne. Co, rodzice dalej będą zasłaniać oczy szesnastolatkowi, żeby tylko nie zobaczył przejechanego kota na drodze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+5 / 7

@AgataRiddle a potem rosną cioty wrzucające na FB czy portale typu demotywatory.pl obrazki jak to szkoła nie nauczyła ich pisać cv, ale za to znają fraszki Kochanowskiego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alojzykluska
+6 / 8

temu panu juz podziekujemy. zreszta w sumie nie wiem, pan czy pani?? za duzo tapety

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marekjajos
+14 / 14

Influencer instagramowy. Już samo istnienie takiego "zawodu" świadczy o poziome inteligencji tego pokolenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar przemkoO
+6 / 6

debil, zwyczajny debil

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
+7 / 7

Gwiazdy? Nosz, ku#wa, nie przesadzaj!

A zresztą, można być jednocześnie i gwiazdą, i idiotą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar przemkoO
+2 / 2

@Purple_Piper "A zresztą, można być jednocześnie i gwiazdą, i idiotą."

to nieodzowne połączanie dzisiaj ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rydlerek
+9 / 9

Strzelaniny w USA też są smutne, nie mówmy o nich, może znikną

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+6 / 6

@rydlerek nie mowmy o biedzie i glodujacych ludziach, moze przestanie codziennie z glodu umierac 10.000 ludzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sarron
+8 / 8

Należy o tym mówić. Należy wręcz zaznaczać jak straszne to były czasy, po to, żeby więcej się to nie powtórzyło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 6

@daclaw i efekty sa takie, ze do wladzy dochodzi narodowo-socjalistyczna partia Polski o sposobie dzialania i napuszczania ludzi jak analogiczna w Niemczech, ale ludzie tego nie widza i nie rozumieja, bo nie maja wiedzy historycznej. Obudza sie jak juz bedzie po ptokach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 1

Jaka niby gwiazda? Te incuencerki zasrane to nic nie warte gwiazdki jednego sezonu. Poza kilkoma osobami ktore faktycznie maja przelozenie, to tak naprawde illosc follow nie ma zadnego znaczenia. Byla historia takie wlasnie wielkiej incuencerki ktora miala zaczac sprzedawac wlasna kolekcje - nawet partii probnej nie sprzedala. Zrodlo: https://joemonster.org/art/46926 ostatni punkt, mozna poszukac tez gdzies indziej, ale mi sie nie chce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 listopada 2019 o 10:21

S sargi
+5 / 5

"Kto nie zna historii, będzie ją powtarzał"..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maryjuszpitagoras
-4 / 4

Możecie minusować ale ma troche racji. Ja miałem nauczycielke, która ucząc o wojnie opowiadała to w taki sposób, że budowała w nas niechęć do narodu niemieckiego czy rosyjskiego - nie wiem czy to jest to dobry sposób. Po tylu lekcjach wychodziło się z przekonaniem, że to ich wina i powstają stereotypy, żeby nienawidzić tych rodów nawet jeśli spotkamy nastolatka z niemiec, który z wojną nie miał nic wspólnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AgataRiddle
0 / 0

Kwestia nauczycielki, nie tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+1 / 1

Niech zniknie bo przykry jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marsjanin11
-1 / 3

Ten hashGnb to skrót od gimbusa? A tak poważnie to nie ma co z dzieci ciot robić . Jak coś wygląda brzydko smierdzi i się rozklada to takie właśnie jest. (Nawiązując do kotka na ul) . Na tych szczytach powinni rozmawiać nie tylko o klimacie, ale o kierunku rozwoju społeczeństwa, każdy z nas powinien dostać kod do głosowania nad każdą ustawą bez żadnych urn z zbędnych papierów . Oczywiście jawne, żeby moc sprawdzić czy oby napewno dobrze policzono jego głos .( nikt babki nie zabije że zagłosuje na pis) Powinno się na nowo rozważyć czego nauczać , do tego potrzeba nam pracodawców którzy określą oczekiwania, a nie nauczycieli ekoi zarząd co nigdy w firmie nie byli. Wybrać 1 międzynarodowy język którego wszyscy będą się uczyć oprócz ojczystego . Zrezygnować z uczenia religii w szkołach oraz w celach edukacyjnych wizyta w pudle w wieku 12 lat na postrach . By zwiększyć empatię wśród społeczeństwa odwiedziny w szpitalach i domach starców co 2 latab . Uproszczenie kodeksu karnego tak żeby każdy wiedział co go czeka w razie czego . Taka gimbaza jak ten tapetowiec ze zdj. pewnie nigdy pasa nie zaliczył . Wiem , wiem to nie może się udać bo jakby np USA chciało w sposób równy i sprawiedliwy zdrowo konkurować z chinami to by ich poprostu zjedli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem