Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Trzeba mieć nieźle zryty beret, żeby
wpaść na tak idiotyczny pomysł! Rząd zabierze 19,3 mld zł z OFE
i przeniesie je na indywidualne konta emerytalne, ale... policzy sobie
za to 15% prowizji
by Captivity
+
2692 2727
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pastor_
+9 / 47

I tego nie da sie porównać z PO bo oni wszyatko zapisali na kontach w zusie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+5 / 13

@pastor_ Masz wybór. Albo nie zrobisz nic i pieniądze zostaną z automatu przelane na IKE przy potrąceniu 15% od przelewanej kwoty lub będziesz musial RUSZYĆ cztery litery i zadecydować, że pieniądze mają zostać przelane do ZUS i wtedy przelewana jest CAŁA kwota bez potrącenia 15%. Przy czym wg założenia obecnie IKE mają być w pełni dziedziczone, a zus nie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gminnik
+9 / 9

Według założenia. Był już kiedyś taki myk, po którym przeliczono ludziom oszczędności i okazało się, że zamiast na mieszkanie, wystarczy na stół i trzy krzesła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kusmierc
-3 / 13

pieniadze z ofe trafia na subkonto. środki z subkont są w zus dziedziczone

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pokos
+24 / 44

@pastor_ . A ci którzy oskarżają PO o "kradzież pieniędzy z OFE" dziś przyklaskują temu co robi PiS. Szukanie u pisowca logiki to jak szukanie dziewicy w burdelu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+24 / 48

a tam.....ważne ze pisiory dajom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rikross
+3 / 11

CH. z emeryturami, najważniejsze ze bedzie mierzeja przekopana, a tadziu z Torunia ciepłą wodę prosto z piekielnych otchłani.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+23 / 33

Jeśli dobrze rozumiem, to ta kasa (15%) została by potem zabrana w formie opodatkowania emerytur, gdyby składki z OFE poszły bezpośrednio do zus (możesz zadeklarowac takie zlecenie, ale domyślnie zabiorą 15%), a tak potem ma być nieopodatkowana (w odróżnieniu od kasy oddanej bezpośrednio do ZUS). Oczywiście to tyko pobożne życzenia, bo i tak w przyszłości mogą ją opodatkować i nic na to nie poradzimy. W ten oto sposób premier M. chce równoważyć budżet i spłacać rozdawnictwo socjalne rządzącej partii. Kto ma jeszcze jakieś pytania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 listopada 2019 o 13:27

O Ouizosi
+26 / 30

@mudia Co więcej, kto Ci odda 15%, jak np. inna władza za 10 lat wprowadzi emeryturę bez podatku?

Albo jeszcze lepsze, jak nie wybierzesz IKE z haraczem 15%, to twoje środki pójdą do ZUS, ale nie na subkonto z prawem do dziedziczenia. Czyli albo nam zapłacisz 15%, albo ryzykujesz, że jak umrzesz przed przejściem na emeryturę, to zabieramy całość. Przypominam, że za rządów PO-PSL przetransferowano środki z OFE na subkonta.

Krytykowali PO za niby kradzież 150 mld zł, a teraz robią to samo, tylko, że z 15% haraczem. Gdzie są teraz krzykacze, co atakowali PO?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
+5 / 7

@mudia tak wygląda teoria (prawie, bo te prawie 20 miliardów to te 15%, w OFE jest niecałe 150 miliardów). W praktyce to się co chwilę zmienia patrząc na ostatnie lata. Prędzej, czy później i po to sięgnął. Prawdziwy absurd to jest utworzenie PPK i zabranie kasy z OFE w przeciągu niecałego roku. NIC nie stoi na przeszkodzie, żeby pieniądze z OFE trafiły do PPK, bo zasłanianie się jakimiś kwestiami formalne, które "dla chcącego" są do przegłosowania w jedną noc to zwykła kpina. Wszystko to sprawia, że PPK ma zerową (dla mnie to wręcz ujemną) wiarygodność. A i jeszcze jedno! Pieniądze w PPK, podobnie OFE, a teraz przez jakiś czas w IKE są "inwestowane na giełdzie", można domniemywać, albo nawet znaleźć informację (nie wprost), że daje to udziały w spółkach (nie każde akcje dają prawo do walnego zgromadzenia akcjonariuszy), a więc realną władzę w różnego rodzaju firmach. Co za tym idzie nikt za to nie odpowiada, bierze prowizję i jeszcze do tego ma swój głos w trakcie wyboru władzy spółek. Dochodzi jeszcze temat dywidend, ale to już grubsze zagadnienie. Po prostu interes życia za nieswoje pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
-3 / 31

Przeczytaj ustawę o OFE i sprawdź, kto wedle ustawy był właścicielem pieniędzy w OFE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+50 / 62

@J_R Ja byłem. I każdy kto płacił. To, że jakiś rządowy złodziej coś gdzieś zapisał i pod przymusem mi kasę zabrał nie ma znaczenia. Ja musiałem na te środki zapracować. I podobnie będzie z tym - część kretynów uwierzy (jak zwykle) i będzie wpłacać na jakieś PKP czy PPK, tylko po to, by jak się pojawią problemy, kolejny rząd mógł znowu ukraść. Tak to się skończy, bo polacy do debile a nie naród i nie potrafią, mimo okoliczności sprzyjających jak nigdy w historii stworzyć czegoś, co by chociaż przypominało w ogólnych zarysach państwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
-3 / 13

@Tomekkruk Rozumiem twoje emocje, podzielam je. Ale autorzy ustawy zapisali inaczej. I jeśli nie zamierzasz robić rewolucji, to niestety ale litera obowiązującego prawa jest bardzo ważna.

I dokładnie dlatego korzystam z możliwości wypisania się z PPK. Jak trzeba będzie, to i sto papierów im podpiszę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kotek_terrorysta
+14 / 16

Jak na razie rządzący pokazali że potrafią przeochnac ustawy z dnia na dzień.
Osobiście nie mam zaufania na tyle żeby powierzac im więcej pieniędzy niż wymusili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+11 / 11

@J_R @Tomekkruk - tak formalnie, to żadne pieniądze, które dasz do ręki komu innemu, nie są już Twoje. A jeżeli to jest państwo, to już na pewno. Trzeba je traktować jak stracone. To sporo upraszcza...

Zauważcie, że państwo też o tym dobrze wie i dlatego każe przykładowo płacić składki pracodawcy, a nie pracownikowi. A teraz chce mieć kwotę podatku VAT z faktury na osobnym koncie, do którego podmiot gospodarczy nie ma dostępu. Bo, kto położył raz łapę na kasie, ten może jej już wcale nie chcieć oddać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+8 / 8

@kripszt zapis to jest zapis - umowa, którą zawsze można zmienić. Wcale niekoniecznie za zgodą obu stron.
Myślisz, że te pieniądze wpłacone na PPK będą sobie gdzieś leżeć w skarbcu i czekać na Twoją emeryturę? Fizycznie ich zaraz nie będzie, pozostanie zapis. Taki sam, jak w przypadku składek w ZUS.

Jeżeli miałoby być inaczej, to po co w ogóle organizować coś takiego? Po co trzymać Twoje pieniądze na jakimś PPK, skoro możesz je mieć Ty sam?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K koszmarek66
+6 / 6

@siditg Jeśli podpisujesz umowę emerytalną z firmą finansową to jakakolwiek w niej zmiana wymaga zgody obu stron. Ustawa nie stanowi umowy bilateralnej - jest dyktatem jednej strony. Może być zmieniona w dowolny sposób i w dowolnym czasie. Tak jak piszesz - pieniądze są tego kto trzyma je w rękach. 30 lat płacenia podatków nauczyło mnie kompletnego braku zaufania do instytucji państwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+1 / 3

@koszmarek66 no nie tylko Ciebie :) A tak na upartego, to instytucja finansowa może upaść i nie wywiązać się z umowy, więc to w sumie niewielka różnica...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cognosce_te_ipsum
-1 / 3

@Tomekkruk https://www.youtube.com/watch?v=Q3-OwDLizVE tu masz przyjacielu swoją własność. Nie masz nic w OFE i w ZUS. IKE daje jakąś nadzieję, wystarczy zapoznać się z treścią ustawy aby dowiedzieć się że środki w IKE maja być dziedziczone i wolne od opodatkowania. Podatek jest jednorazowy, ma wynosić 15% przy transferze środków z OFE do IKE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edzsledz
+1 / 1

@Tomekkruk, nigdy nie byłeś właścicielem tych "swoich" pieniędzy, tak stwierdził TK pod wodzą wielkiego prezesa Rzeplińskiego za czasów rządu Tuska, za czasów władzy prezydenta Komorowskiego. Nie wiem o co bijesz pianę, skoro tak samo jak ten kretyn na to się składałeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 2

@edzsledz A miałem opcję się nie składać? To, że jakiś złodziej orzekł, że środki które tam wpłynęły, będące owocem mojej pracy, nie są moje niczego nie zmienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 0

@Cognosce_te_ipsum Jak już pisałem, te środki to owoc mojej ciężkiej pracy, a to, że ktoś orzekł, że nie, nie ma znaczenia, jeżeli chodzi o ocenę tego czynu. Podobnie może być z tymi PPK - na dzień dzisiejszy wszystko pięknie i cacy, dziedziczone i tak dalej, ale za pięć lat znowu jakiś złodziej orzeknie, że wicie rozumicie, ale budżet się spąć musi, więc sorry Winetou. Dlatego polecam nie płacić, skoro tym razem dają taką możliwość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arutek
0 / 2

@Tomekkruk ty to byłeś frajerem ru.... w kakałko przez szmatokapitalistów - od czasów buskolandu, którym płaciłeś 2% za przelewy z ZUS na OFE. Twoje to były portki na tyłku najwyżej a nie pieniądze w OFE. Od czasów Rządu Buzka pieniądze przekazywane do OFE były wykazywane przez Polskę jako przychody budżetowe. Takie raporty szły do Eurostartu. Eurostat nie chciał się z tym zgodzić i dlatego KE nie uwzględniała ich jako budżet RP. Natomiast zadłużenie ZUSu, który musiał brać pieniądze z Obligacji na wypłaty emerytur (bo pieniądze z ZUS wypływały do OFE) - już były liczone jako zadłużenie Państwa. Dlatego Tusk musiał zlikwidować ten szwindelski system i oddać pieniądze Skarbu Państwa z OFE do ZUSu. Dzięki temu Polska uniknęła procedury karnej z UE za przekroczenie limitów długu publicznego. A dd pięciu lat stopa długu publicznego się zmniejsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arutek
0 / 0

@Tomekkruk ty to byłeś frajerem ru.... w kakałko przez szmatokapitalistów - od czasów buskolandu, którym płaciłeś 2% za przelewy z ZUS na OFE. Twoje to były portki na tyłku najwyżej a nie pieniądze w OFE. Od czasów Rządu Buzka pieniądze przekazywane do OFE były wykazywane przez Polskę jako przychody budżetowe. Takie raporty szły do Eurostartu. Eurostat nie chciał się z tym zgodzić i dlatego KE nie uwzględniała ich jako budżet RP. Natomiast zadłużenie ZUSu, który musiał brać pieniądze z Obligacji na wypłaty emerytur (bo pieniądze z ZUS wypływały do OFE) - już były liczone jako zadłużenie Państwa. Dlatego Tusk musiał zlikwidować ten szwindelski system i oddać pieniądze Skarbu Państwa z OFE do ZUSu. Dzięki temu Polska uniknęła procedury karnej z UE za przekroczenie limitów długu publicznego. A dd pięciu lat stopa długu publicznego się zmniejsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 2

@arutek Nie rozumiesz tematu, to się nie wypowiadaj. Ja nie o tym piszę. To, co sobie jeden złodziej z drugim uzgodnili mnie nie interesuje - obietnice były takie, że moje pieniądze mają w funduszu na mnie pracować. Nikt się mnie o zgodę nie pytał, ale pracować, by te środki wytworzyć musiałem ja. O tym piszę, a nie o procedurach UE czy o tym, jak sobie nasi rodzimi machery to księgowali. To były pieniądze skradzione obywatelom i podobnie b ędzie z PPK. To, że to będzie szwindel, czułem od początku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arutek
0 / 0

@Tomekkruk powtarzam raz jeszcze - jak nie załapujesz to sobie wydrukuj i czytaj tyle razy aż zrozumiesz - Pieniądze w OFE nigdy nie były twoje i nigdy byś z nich nie dostał emerytury. Emerytalne systemy ubezpieczeń powszechnych nigdzie na świecie nie dały emerytur. Już pierwsze powstałe pod konic XIX w. fundusze emerytalne w Anglii musiały być dotowane przez Państwo z podatków... OFE to był szwindel taki sam jak NFI - stworzony tylko po to żeby kumple szwindlarzy politycznych mogli zarabiać na pobieraniu prowizji od przelewania pieniędzy podatkowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
0 / 0

@kripszt póki odpowiednie zapisy się nie zmienią... Wg mnie najlepszą decyzją jest ruszyć dupę i przelać kasę do ZUS (to wygląda na opcję MNIEJ korzystną dla rządu inaczej była by to opcja domyślna) i rezygnować z PPK do usranej śmierci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+11 / 17

@BecouseLife jeśli informacja jest prawdziwa to jakie znaczenie ma kto ci ją przekazał?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+5 / 11

@BecouseLife jeżeliby okazało się, że instruktor, który mnie uczył nie miał prawa jazdy (wątpliwa sprawa, ale nigdy nie wiadomo) to znaczyłoby, że nie miał wiedzy i mi jej nie przekazał, jeśli egzamin zdałem i od lat jeżdżę bez problemów?
Z jakich źródeł informacja jest wg ciebie zaufana? Jestem bardzo ciekaw twoich rekomendacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+3 / 7

@BecouseLife z tym, że w tym przypadku ta informacja jest prawdziwa. Co prawda niepełna, ale prawdziwa. Bo jeszcze jest opcja przeniesienia ich do ZUS, bez opłaty. Ale tą dopiero poniesiesz przy wypłacaniu, w formie podatku :) Także możesz sobie wybrać między kiłą z malarią :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shaam
+6 / 12

Oho. Jakaś myszka się wkuRRwiła, bo się dowiedziała, że koty jedzą myszy. Takie demoty to już niedługo będzie mowa nienawiści podlegająca karze pięćse..., albo nie, tysiąc złotych. Ludzie, którzy ufają politykom zdecydowanie nie grzeszą inteligencją i zdolnością do racjonalnej oceny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darth65
+13 / 19

Jeszcze więksi złodzieje niż poprzednicy, a naród się cieszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andrzej11635
+15 / 15

Poczekaj 10 - 15 lat i to samo będziesz miał z PPK

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@andrzej11635 "MC Tak samo z PPK i wszystkim to wszystko zostanie.
LC Oczywiście, że zostanie.
MC Znacjonalizuje, ale, ale
LC Parę miliardów w budżecie, jest tyle świetnych pomysłów na ich wydanie.
MC Tak, 4 miliardy piechotą nie chodzi."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawoldinho
+1 / 1

@andrzej11635 z PPK wydaje się, że tak nie powinno być, bo jest jakiś zapis w ustawie, że środki są prywatne. Poza tym można je wypłacić wcześniej. Oczywiście nie wiem jak będzie na pewno ale tak mi się wydaje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kanwen
+13 / 13

Jak się przez 30 lat wybiera tylko socjalistów (zło dziei) do rządu, to nie wolno się dziwić, że wam wciąż wasze pieniądze kradną. Szczytem głupoty jest robić wciąż to samo i oczekiwać odmiennych rezultatów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wonsz69
+5 / 5

@Kanwen winna jest demokracja - większość ludzi to debile, głos ludu to głos głupoty. Prawo do głosu winna mieć wyłącznie elita która faktycznie ma coś mądrego do powiedzenia (IQ>120 + logika + wiedza)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stypson
+16 / 18

Pomysł jest świetny. Można zajumać na legalu 19 mld PLN a i tak będzie na peło i Tuska, nad czym usilnie pracuje tvpisss i płatne internetowe trolle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OverdriveA
+7 / 9

I co im zrobisz? :) Demokracja parlamentarna oznacza, że nie masz wpływu kompletnie na nic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
+12 / 14

Ale program korupcja+ dziala i dalej maja 43% fanatykow.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cookofski
+11 / 11

Dlaczego "zryty beret"?
Przecież to jest genialna perełka!
Zmuśmy ludzi do operacji finansowej. Weźmy od tego pieniądze i mówmy, że to dla ich dobra, żeby nikt nigdy im tych pieniędzy nie zapier...lił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S spioszeq
+7 / 7

Najlepsze jest to, że to 19 mld zł to nawet nie połowa tego jaki deficyt ma ZUS rocznie :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Radek83
+7 / 7

Będzie jeszcze gorzej. Kasa na 500+ musi być. I kto jest sponsorem tego świadczenia? Nadal uważacie że PiS?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
+4 / 4

dobra zmiana w polaczkolandii :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Luki571920
+2 / 4

całe OFE to od początku jeden wielki przekręt pamietam reklamy z emerytami na tropikalnych wyspach a z naszej wypracowanej kasy skorzystały fundusze i panstwo na doraźne ratowanie budżetu ale my lubimy jak nas kręcą co pokazuje wynik Buzka do europarlamentu(najwyższy w okręgu)za którego rządów wprowadzono reformę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+6 / 6

@Luki571920 Głownym problemem OFE, jak każdej ustawy, jest to, że jak się wprowadza coś skomplikowane w życie, to trzeba stale kontrolowac jak to działa i poprawiać błędy i niedociągnięcia. Tymczasem OFE zostawiono na żywioł (Zarówno SLD ja i PIS). Pamiętam, jak już w 2004 roku Gazeta Wyborcza alarmowała, że konta emerytalne sa źle zarządzane. Ze prowizje sa zbyt wysokie, a pieniądze OFE inwestują w obligacje skarbowe, co oznacza, że ludzie sami ze swoich podatków będą spłacać swoje zobowiązania za wykup owych obligacji. Zamiast zablokować te manipulacje i poprawić błędy, zostawiono to tak. Bo to przecież były tylko pieniądze ludzi. A w 2013 roku, kiedy ZUS na gwałt potrzebował kasy, nagle te pieniądze już ludzi nie były. To był jeden z największych błędów politycznych Tuska (który stracił wtedy bardzo duzo i do dziś zaufanie do niego jest kiepskie). To dzięki temu zabiegowi PO przegrało następne wybory i ich poracie polityczne spadło o 50%. Dziś PIS idzie dokładnie tą samą drogą. Nic się nie nauczyło z błędów poprzedników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 listopada 2019 o 19:04

A antydemagog
+1 / 1

@Luki571920 przekret to jest teraz!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kalion
-1 / 11

@pnovack
Po pierwsze, na OFE jest 162 mld i tyle "zapieprzy" PiS. 19,3 mld to przypuszczalna kwota, jaka wpłynie do budżetu, jeśli 80% środków z OFE trafi do IKE, czyli z 162 mld zostanie potrącone 15% opłaty przekształceniowej.
Po drugiej, za czasów PO nic nie zaginęło, a jedynie głupcy i trolle powtarzają od wielu lat ten fejk. Którym jesteś z nich?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kalion
-1 / 1

@pnovack
Jest inna możliwość. Prawdziwa. Jesteś debilem, który jest zbyt głupi by zrozumieć treść, którą osobiście zalinkował. Przecież artykuł dokładnie objaśnia, że nic nie zaginęło. Znajdź kogoś, kto ukończył 18 lat i nie musiał przekupywać nauczycieli by skończyć szkołę to ci wytłumaczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MEATLOAF
+1 / 1

OFE ppk Amber g jedno i to samo brak gwar. Rzadu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jarekde
+4 / 6

dobrze dalej głosujcie na sponsorów patologii za waszą kasę brawo ty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
+2 / 8

Jakto?? Przecież PiSuary twierdzą że pieniądze z OFE podobno ukradło PO i Tusk????
To ja zapytam tak... Gdzie jest qrwa Wrak!!!???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
+1 / 3

Problem w tym, że jeśli w narodzie większość to złodzieje... to do nich ten argument nie trafi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P papilonek1900
0 / 4

Mogą robić co chcą i nikt nie piśnie. Zaślepka 500+.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slawke
-1 / 3

Według ks. Tischnera ten demot podpadłby pod kategorię "tyz prowda". Bo wyplaty emerytury z OFE miały być opodatkowane podatkiem dochodowym - 18%. Wypłaty z IKE podatkiem dochodowym obciążone nie są. Zatem te 15% to wcale nie tak źle. Owszem - gdyby pieniądze zostały w OFE to te 15% by dalej zarabiało, ale patrząc na pozostałe wady OFE to ten pomysł wcale nie jest taki zły.

Niestety 95% obywateli nie ma zielonego pojęcia które pieniądze podlegają jakim podatkom, stąd pełno gównoburzy, Niestety nieznajomość tak podstawowych rzeczy jak struktura opodatkowania pracy nie jest przeszkodą w udziale w wyborach. I dlatego mamy tak jak mamy.......

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
0 / 6

@slawke
Bieżący rząd dzisiaj już odciągnie podatek, żeby pozyskane złotówki rozpirzyć na kiełbasę wyborczą, a co będzie za kilkanaście lat, jest już nie jego problemem; MM się będzie relaksował w Izraelu, a JK na Wawelu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kusmierc
0 / 2

brawo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lafar91
+1 / 1

Było sobie OFE... Wszyscy mowili odkładajcie tam dla siebie. PO zaczeło likwidacje.... Zgineło ponad 100 milionów, PIS kończy likwidacje, weźmie orawie 20 baniek. Tworzą IKE i PPK, ktore za dwadziescia lat skończą tak samo. Trzy razy policzą ci podatek od twoich własnych pieniędzy, od których na koniec musisz zapłacić podatek. Płacisz co miesiąc, na podobno fundusz inwestycyjny... kur#@ gdybym ja tak inwestował to wywalili by mnie z roboty....to sie nazywa defraudacja. Moje pieniądze są rozpieprzane na cholera wie co. A najlrpsze jest to, że mamy w Polsce ustawę oo monopolu, ale płacić możesz tylko ZUSowi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Viceroy13
+1 / 5

Ważne że 500+ jest.
Tylu idiotów otacza nas...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A akuma99
0 / 8

Dzięki, głupi, zidiociały i sprzedajny za 500zł narodzie za te kur***y pisowskie. Teraz nie płaczcie,że wszystko drożeje, i że kradną. SAMI SOBIE PODZIĘKUJCIE KRETYNI!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
-2 / 2

@akuma99 znam takich co są bardziej pisowcami niż Homo sapiens bo nie można myśleć logicznie głosując na PiS, cieszyć się że "wkoncu dają" i jednocześnie narzekać, że wszystko drożeje. Jestem w 100% pewny, że sekta PiSu nie ma pojęcia co to inflacja. Brak podstawowej wiedzy o ekonomii to znak rozpoznawczy. No i jeszcze to, że jeden marszałek latał na dziwki, kolejny marszałek to polityczny Smoleński głupek, prezydent pionek, premier to pacynka kłamczuch, główny "dwie wieże" Boss to kawaler umoralniający małżeństwa a komunistyczny oprawca w TK to nie powód do wstydu. Wg nich Tusk to najgorsze zło. Co za debile.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Romekburczymucha
0 / 2

@akuma99 jak narazie to mama za ciebie płaci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A akuma99
-1 / 1

@Romekburczymucha myśląc, że 99 to określenie mojego rocznika to jesteś w błędzie. Przepraszam przecież jesteś za bardzo ograniczony, żeby samodzielnie myśleć - z resztą po co myśleć skoro "dajom piniondze" ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A akuma99
-1 / 1

masz rację. niestety masz rację....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Romekburczymucha
0 / 0

@akuma99 widzę, że znasz mnie dobrze. Czy wróżbita Maciek to Ty? Teraz ja Cię podsumuję. Jak śmiesz nazywac mnie ograniczonym? Zarzucasz mi brak samodzielnego myślenia a TVN masz ustawiony na pierwszej pozycji w tv. Twierdzisz, że "biorem piniondze" choć nie mam dzieci, a sam korzystasz z każdej możliwej ulgi i zwrotu podatku. Gardzisz mną za inne poglady, a jednocześnie popierasz marsze równości. Cóż za hipokryzja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A akuma99
0 / 0

@Romekburczymucha nie używaj słów, których znaczenia nie znasz bo się ośmieszasz społecznie amebo intelektualna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MothersFan
+1 / 5

Tak odbiorcy TVN postrzegają coś dobrego. Pewien kolega napisał coś na ten temat więc nie będę powtarzał. Generalnie 8 lat w tylek walili nas po+psl i każdy na to pozwalał teraz cokolwiek zrobią dobrego, a nie robią wszystkiego dobrze, to źle. Ludzie wyznają zasadę nie wiem nie rozumiem ale nie lubię i narzekam. Posrane barany... A i udostępnienie bo wszystkie pomysły rządu są źle bo TVN tak mówi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SzamanSlonca
+5 / 5

I bardzo dobrze płakaliscie że po to złodzieje a potem wiekrzego złodzieja wybraliscie bo wam kość życil ze stołu...zamiast obu wy_-_-ac na zbity ryj. Bo przecież tylko te dwie partie się licza prawda? Jak długo będzie takie będzie myślenie tak długo będziemy okradani. Pozdrawiam nawet tych któzy pewnie napiszą że głupio pisze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
+1 / 3

@SzamanSlonca wyznawcy PiSu napiszą, że bredzisz. Ja napiszę, że poglądowo nie ma między tobą a mną przepaści. Mam sumienie czyste bo ani na PiS ani na pozostałości PO nie głosowałem. Nie będę jadł g#wna choćby milion much mnie zapewniało, że jest smaczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lugnus
0 / 0

Je*anie ofe to już tradycja ;D
PPK skończą tak samo jak się będzie deficyt zwiekszał (a będzie dopóki socjaliści będą u koryta)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
0 / 0

PPK- Później Pieniądze Kradniemy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wedge2000
+1 / 3

Samiście ich wybrali... Suweren

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Luki571920
0 / 0

dncx 100% racji myk z kupowanie przez fundusze obligacje ktore państwo obowiązywał sie spłacić i właśnie prowizje pokazuję jaki to od samego początku przekręt

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Romekburczymucha
+1 / 3

Kiedy skończycie z tymi politycznymi demotami? Czy Wy dzieciaki pamiętacie jak było? Wątpię, wypełznijcie z domów i zobaczcie co się dzieje, a nie pierdzielicie głupoty w komentarzach. Ofe? Jakie ofe! Dymają nas z każdej strony a Wy się tu wadzicie. Ogarnijcie się dzieciaki!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+1 / 1

Cytując klasyka na białym koniu:
Donald Tusk podczas konferencji prasowej powiedział, że pieniądze zgromadzone w OFE i ZUS "nie są własnością Polaków", ponieważ polski system emerytalny jest systemem partycypacyjnym.
Premier poinformował także, że poprosił ministrów finansów i pracy o przygotowanie projektu zmian w ustawie emerytalnej w taki sposób, by możliwe było decydowanie co 2,3 lata, o tym gdzie będą trafiały składki emerytalne - do OFE czy do ZUSu w całości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sasame
0 / 0

Wiesz, co jest NAJGORSZE? Nie muszą się martwić, bo zwalą konsekwencje na następców! Dodatkowo:
Rezygnację trzeba odnawiać co 4 lata, bo inaczej w tę machinę, mimowolnie, wciagną Cię automatycznie PONOWNIE. U nas akurat było PKO, ale jak docisnęłam przedstawicielki, to nie wiedziałam, czy UDAJĄ, czy naprawdę wierzą, że ludzie dają się kupić.
Treść REZYGNACJI Z PRZYSTĄPIENIA jest ŻAŁOSNA.
' Czy napewno chcesz zrezygnować z powitalnej kwoty 240 zł?', 'Czy potwierdzasz, że nie chcesz, by pracodawca...' to jest pisane TAK PROPAGANDOWO, że robi się niedobrze. - _-

A jeśli przed 50-tką wypłacisz wiecej niż 1, musisz zwrócić CAŁOŚĆ państwu i pracodawcy z ich wpłaty. Wyobraź sobie, że zmieniasz robotę... Masz multum długów u różnych ludzi... W tym NAJGORSZY, bo PAŃSTWO nie odpuści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nand82
+1 / 1

Kontynuują to co zaczęło PO...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
-1 / 1

To przenieś sobie do ZUSu, wtedy nie będzie tego podatku. A OFE to patologia i przekręt stulecia i bardzo dobrze że tą patologię całkiem wyeliminowano.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ortomen
+2 / 2

Przestańcie się bulwersować!
Pieniądze nigdy nie są "Wasze", one należą zawsze do banku - emitenta, w Polsce to NBP. Jest to narzędzie jak z wypożyczalni, które mamy tylko przez chwilę i przekazujemy dalej.
Nigdy nie jest nasze!
Nasze są jedynie własne żywoty, i to jak nimi kierujemy. Gdy zdecydujemy się, aby zamieniać czas naszego życia na zarabianie "cudzych pieniędzy"- przegrywamy.
Co innego, gdy w tej godzinie wyjdziemy na spacer lub coś zrobimy na rzecz innego człowieka, ale bez pieniędzy - wówczas ten czas jest nasz!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gimek017
0 / 0

Z drugiej strony jeżeli doszłoby do całkowitej likwidacji OFE wg. założeń jeszcze za rządów PO (i to przy późniejszej emeryturze) pieniądze"przekazane" byłyby na "konta" w ZUS (a naprawdę tymczasowo do budżetu państwa) gdzie wypłacana nam emerytura już od dawien dawna obciążona jest podatkiem 18% i nie można sobie wyjmować w danym miesiącu kwoty jaką się chce tylko jaką ZUS nam wyliczył i ewentualnie może je zmienić w przyszłości. Dodatkowo po śmierci osoby mającej środki na IKE pieniądze zostaną WYPŁACONE wskazanym wcześniej osobom. Z ZUS dostaniemy tylko niewielki (jak na średnie koszta) zasiłek pogrzebowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
-3 / 3

Obudziles sie ?
Mega rozkradanie panstwa to sie zaczelo, jak PiS przejal wladze. Nie moglo byc inaczej, skoro partie tworzy jeden czlowiek bez zaufania do innych, ktorych musi sobie kupic, a braki kadrowe nadrobic dalszym kupowaniem metow, ktore ciagna do partii w drodze kariery w zamian za posluszenstwo - taka chora symbioza. Najgorsi sa ci, co chca sie w partii wykazac, a potem wychodzi, ze ich klamliwy plan kosztuje.. no kogo ?
Druzyna TKM (Teraz, Ku*wa, My)... Taki PZPR-bis, bo przeciez ci wszyscy ludzie wychowani na komunistycznych metodach, ale oczywiscie krzyczec beda o wieszaniu komunistow pierwsi. W czym wspomoze wierny general "wciaz za szybko jezdze" Kurski sterujacy telewizja tak, zeby nasze wyszlo zawsze na nasze. Chory kraj chorych politykierow i wszystkich ich popierajacych, gdzie prawdziwa sila ma wszystko w du*ie, klikajac w lajki albo przygladajac sie z politowaniem, ironia itp... Niedlugo te ironie bedziemy w sklepie kupowac, jak mieso na kartki w latach 80-ych i zrec na potege, bo tylko ona zostanie w kraju. Oczywiscie dla nas, bo wybrani zawsze powiedza, ze tak trzeba i ze oni nie maja wcale lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pnovack
0 / 2

Na tej stronie jest POska cenzura. Myslalem ze takie rzeczy to za komuny...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
0 / 0

a 500+ to się z powietrza bierze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
-1 / 1

Słowem, złodziejska dojna zmiana! Cholera, aż trzy słowa na określenie tych, co mieli być inni:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem