Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:08

Raz się żyje

www.demotywatory.pl
by ania5757
+
313 317
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Fragglesik
+5 / 7

I powiozą mnie windą do nieba....:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar efek
+4 / 4

Szanowni Państwo w raporcie z wypadku jako przyczynę wypadku podałem: "Próba samodzielnego wykonywania pracy".
W liście stwierdziliście Państwo, że powinienem podać pełniejsze wyjaśnienia. Sądzę, że poniższe szczegóły będą wystarczające.
Z zawodu jestem murarzem. W dniu wypadku pracowałem sam na dachu nowego trzypiętrowego budynku. Kiedy skończyłem pracę stwierdziłem, że mam na dachu porozrzucane ok. 150 cegieł. Zdecydowałem nie nosić ich na dół pojedynczo, lecz spuścić je na dół w beczce używając do tego celu liny na bloku przytwierdzonym do ściany na trzecim piętrze budynku. Po zabezpieczeniu liny na dole, wszedłem na dach i zawiesiłem na niej beczkę załadowaną cegłami. Potem zszedłem na dół i odwiązałem linę, ale następnie trzymając ją mocno zacząłem powoli opuszczać cały ciężar w dół. W raporcie o wypadku wspomniałem, że ważę 80kg. Możecie się Państwo wyobrazić jak dużo było moje zaskoczenie, nagłym szarpnięciem do góry, że straciłem orientację, nie puściłem jednak liny. Nie muszę dodawać, że ruszyłem do góry w raczej szybkim tempie po ścianie budynku.w połowie drugiego piętra po raz pierwszy spotkałem opadającą z góry beczkę. To tłumaczy pęknięta czaszkę i złamany obojczyk. Zwolniłem trochę z powodu beczki, ale kontynuowałem gwałtowne ciąganie nie zatrzymując się, aż palce mojej prawej ręki nie weszły w blok. Na szczęście pozostałem przytomny i byłem w stanie nadal trzymać mocno linę, pomimo bólu i ran. W tym samym czasie beczka z cegłami uderzyła o ziemię. W wyniku uderzenia jej dno pękło, a zawartość wypadła. Pozbawiona cegieł beczka ważyła tylko 25kg. Przypomnę,że ja ważę 80kg. Więc w tej sytuacji zacząłem gwałtownie opadać. W połowie drugiego piętra po raz drugi spotkałem się z beczką, która wznosiła się do góry. W efekcie mam popękane kostki i rany szarpane nóg. Spotkanie to opóźniło mój upadek na tyle, że odniosłem mniej obrażeń przy upadku na stos cegieł. Złamanie tylko trzech żeber. Z przykrością muszę stwierdzić, że gdy leżałem obolały na cegłach, nie mogłem wstać, ani się poruszyć, a ponad to przestałem trzeźwo myśleć, puściłem linę. Pusta beczka ważąca więcej niż lina, spadła na dół i połamała mi nogi.
Mam nadzieję, że udzieliłem Państwu wyczerpujących odpowiedzi potrzebnych do zakończenia postępowania w mojej sprawie.
Teraz już Państwo zapewne rozumieją w jakich okolicznościach wydarzył się mój wypadek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ortomen
+1 / 1

Gdyby było bez tych arabskich napisów, można byłoby wysłać film do każdej inspekcji pracy, jako donos do sprawdzenia. Tak można uśmiercić urzędników BHP.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-2 / 2

@Ortomen byłeś w jakimś arabskim kraju? Inspekcja pracy? BHP? O czym Ty mówisz?

U nich coś takiego jak inspekcja pracy czy BHP to terminy nieznane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ortomen
+2 / 2

@raven000 Wysłać do polskiej, "Gdyby było bez tych arabskich napisów"!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
0 / 0

Poniedzielski dawno już to przedstawiał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

BHP zabija radość z życia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grzechotek
-1 / 1

A skąd wiecie, że ten dźwig (czy jak to tam zwał) nie jest przystosowany do transportu ludzi ? Maże ma atest UDT.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem