Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Najbardziej zadłużonym krajem na świecie jest Japonia. 
Dług Japonii to 9 bilionów USD
by Kocioo
+
68 73
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E elefun
+2 / 4

Taaaak... , ale sprawdź U KOGO TEN KRAJ JEST ZADŁUŻONY !
My jesteśmy zadłużeni w zagranicznych bankach, tym samym jesteśmy od nich uzależnieni.
Nie będę podrzucać Ci gotowca, jeśli wrzuciłeś takiego demota, zadaj sobie nieco trudu i wyszukaj informację na temat zadłużenia Japonii.

Dodam tylko, że wolę to Japońskie 247% długu do PKB, niż nasze 47,5%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bolek_i_lolek
+1 / 1

@elefun Dokładnie jest tak jak mówisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S shark__
+1 / 1

Japonia ma nie 9 a 12 bilionów
Nie 237 a 267 %
Polska nie ma 47 a 50% zadłużenia.
USA nie ma 108 a 67%
Głupoty a nie demoty waść prezentujesz..
A gdybyś się chciał poprawić to tu masz źródełko wiedzy
https://www.usdebtclock.org/world-debt-clock.html

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ssebastianek
+7 / 7

Tylko komu te wszystkie kraje są dłużne te pieniądze skoro każdy kraj jest zadłużony ???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
-2 / 2

@ssebastianek Pożyczek udziela Bank Światowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ssebastianek
+4 / 4

@Kocioo A skąd bank światowy ma te pieniądze ? W sumie więcej pieniędzy niż jest na świecie ? Od kogo pożyczył ? Kredyt z marsa ? Dawno twierdzę że na tym świecie nie ma żadnych realnych pieniędzy , to tylko fikcja , pic na wodę fotomontaż ....... Oni już nawet nie muszą drukować wystarczy dodać jedno zero na końcu i są pieniądze .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 listopada 2019 o 20:55

S ssebastianek
+3 / 3

@Hostis_ Humani_Generis wiem doskonale co to za cyrk , tylko wku... mnie ta cała nawijka o zadłużeniu , długach publicznych itp. Przyjdzie wojna wszystko wyrówna , a pieniędzy jak nie ma tak nie będzie bo i skąd ? To tylko pokazuje w jakim wyścigu szczurów bierzemy udział my szarży ludzie .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pao1
+4 / 4

@ssebastianek Na nasze nieszczęście, istnieje coś takiego jak FED (Bank Rezerw Federalnych). W pewnym głupim, dla USA okresie, oddali oni swoje mennice, by właśnie FED drukował dla nich ich własną walutę, czyli dolary. Na razie światowa gospodarka się opiera na dolarze i petro-dolarze. No więc FED drukował dolary za, 1 dolara kasował 1,25 dolara. Tak więc, według tych wyliczeń, każdy człowiek rodzi się z długiem publicznym i każdy jest zadłużony u tej kasty pseudo-żydowskich hochsztaplerów... Kennedy o tym wiedział i chciał rozwiązać FED i za to właśnie zginął.
Do ok końca lat '70, każdy dolar miał pokrycie w złocie, później zaczęli je sobie drukować do woli i pożyczać rządowi USA, jak i innym państwom, nie tylko na procent, ale także już z obciążeniem...

Światowa gospodarka, to jest tak wielki syf i przekręt, że szkoda gadać... Przejęli już prawie wszystkie banki na świecie, po to właśnie, by napędzać nieistniejącym długiem wyścig szczurów i posłuszeństwo rządów wielu państw, a tam gdzie jeszcze nie mają przejętych banków, to wiadomo... w Syrii już mają, w Korei Północnej, to nie wiem, bo coś ostatnio im nie grożą, ni jest jeszcze Iran teraz... Rosję prawie wyczerpali gospodarczo, ale teraz, to chyba im życi już nadstawiają.

Te długi publiczne są znikąd wzięte i jako takie powinny być traktowane, nie ma sensu się tym przejmować, bo to jest taki węzeł gordyjski, że tylko to rozciąć, albo spalić. Kupa syfu i powiązań, między tymi brudasami a rządami, że człowiek zwyczajny, tego nie przejrzy,

A wszystko to z chciwości, chęci kontroli i nienawiści do człowieka, pewnej grupy osób...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ssebastianek
+1 / 1

@Pao1 Zgadza się i my szczury za to płacimy ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
-2 / 2

@Pao1 Nie sądzę żeby FED miał wielki wpływ na to co się dzieje w Polsce... Piszesz jak ktoś , kto naoglądał się amerykańskich filmików na YT 11 lat po kryzysie ... tzw "gold standard.." czyli to pokrycie w złocie zostało najpierw porzucone po I Wojnie Światowej przez Imperium Brytyjskie ..przez Bank Of England... dopiero potem po Wielkim Kryzysie zostało porzucone w USA..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Yayami_Omate
0 / 0

@ssebastianek W przypadku krajów UE to będzie pewnie EBC a w przypadku innych krajów BŚ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Yayami_Omate
+1 / 1

@ssebastianek Dokładnie tak jak napisałeś. Czy to EBC czy BŚ to nie ważne, bo ani jeden ani drugi nie ma tych pieniędzy, które pożycza. Jak jakieś państwo potrzebuje pożyczki to nie tak że nagle jedzie to niego tir z pieniędzmi tylko zmienia się stany księgowe - tu jedno zero więcej, tam jedno zero mniej, ale potem muszą już oddawać realne pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

Może ja się nie znam, jak ktoś zna odpowiedź to niech mi wytłumaczy.
Skoro to całe zadłużenie to wgl jakieś zło itp, to jakim cudem, największe i najbogatsze kraje świata, tudzież najbardziej rozwinięte, mają kilkukrotnie większy dług niż my, a mimo to są od nas bogatsi?

Skoro takie potęgi jak USA czy Japonia, potrafią sobie z tym świetnie radzić, to znaczy że coś tutaj nie pasuje. Albo zadłużenie wcale nie jest takie groźne jak się o tym mówi, albo to długi których nigdy się nie oddaje. Czyli w sumie jedno i to samo XD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
0 / 2

@rafik54321 Dokładnie to samo pytanie nurtuje i mnie... Niemcy też są gigantycznie zadłużone 2,5 biliona dolarów (a w stosunku do PKB jest to 60% czyli zadłużenie o 10 % przekracza ustalony przez Bank Światowy limit... a jednak są jedną z najbardziej rozwiniętych gospodarek.

My ze swoimi 37 miliardami dolarów jesteśmy cienkimi bolkami...wśród dłużników.. w dodatku dług nie przekracza 50% PKB co gwarantuje nam najkorzystniejszy procent spłaty..

Nikt nie pisze ze Japonia jest w kryzysie... mimo że ich dług to 237 % PKB.... czyli więcej niż Wenezuela..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 listopada 2019 o 22:25

M MaXwell22555
-1 / 1

@rafik54321 zapytaj tych panow ktorzy wieszcza pl druga grecje i wenezuele. a tak na powaznie to sam sobie odpowiedziales - pl nie ma sie zaduzac bo nikomu nie zalezy na tym zeby pl byla bogata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@Kocioo @MaXwell22555 Tak się zastanawiam, czy przypadkiem owe zadłużenie nie ma znaczenia ponieważ wartość pieniądza spada. Spada szybciej niż rośnie procent. Dlatego w praktyce im dłużej ten kredyt leży tym mniej do spłaty wychodzi XD. Dlatego mogą się tak w nieskończoność zadłużać. Może się mylę, ale to jakoś mi pasuje do całokształtu i jest to odpowiedzią dlaczego to wszystko jeszcze nie je***ło. XD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ssebastianek
+2 / 2

@rafik54321 To się pokrótce nazywa "nowoczesne niewolnictwo" . Tworzy się dług po to żebyśmy harowali całe życie , kusząc nas na starość emeryturą . Już teraz wiek emerytalny jest za wysoki a i tak w nie których krajach brakuje pieniędzy . Ja przykładowo jeśli będę pracował tak jak pracuje to osiągając wiek emerytalny będę miał przepracowane 50lat i powiedz mi że to nie jest niewolnictwo .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 listopada 2019 o 22:38

avatar rafik54321
0 / 2

@ssebastianek yyy, no jeśli nazywasz to w swoim rozumowaniu "nowoczesnym niewolnictwem" to ciężko się z tobą sprzeczać, bo to ty określasz ten termin.
Jednak z klasycznym niewolnictwem, ma to niewiele wspólnego. Bo ty możesz jeśli chcesz, wylecieć z kraju. Możesz się starać o inne obywatelstwo. Możesz jeśli chcesz, wyjechać do Afryki i żyć w szałasie. Albo do puszczy Amazońskiej. Tam w praktyce państwa nie ma. Wolna amerykanka, tam byś "nowoczesnym niewolnikiem" nie był.

Harujemy całe życie przede wszystkim dla siebie, bo pracujesz przecież dla wypłaty, a nie aby spłacać państwo. I kto cię kusi emeryturą? Płacisz za tę emeryturę, przez lata, w składkach. Mało tego - sam możesz sobie założyć tzw III filar, sam możesz tam odkładać pieniądze i z tego mieć dodatkowe pieniądze na starość.

I kto nakazuje ci pracować? Jak wolisz głodować na ulicy, to proszę bardzo. I to jest podstawowa różnica pomiędzy klasycznym niewolnictwem a twoim "nowoczesnym" - w klasycznym nie mogłeś w żadnym wypadku decydować o sobie pod karą śmierci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
0 / 0

Nie liczy się tylko wysokość długu, ale jeszcze jego struktura i potencjał dłużnika. W telegraficznym skrócie odpowiedź na to, co jest ważne daje to porównanie:
Rentowność obligacji Japonii - 10 letnie: -0,255% ( słownie: minus ćwierć procenta! )
Rentowność obligacji Polski - 2,5%

Także znacznie lepsi w ekonomii profesjonaliści wyceniają 50% PKB polskiego zadłużenia jako znacznie gorsze niż 300% japońskiego. Bezpieczeństwa ani wiarygodności nie liczy się w procentach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem