Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Sądowy finał głośnej interwencji policjantów z Częstochowy w 2017 roku

Cała sytuacja miała miejsce podczas próby wylegitymowania małżeństwa z dzieckiem, które przebiegło przez jedną z ruchliwych ulic miasta. Para nie wykonywała poleceń, nie chciała podać danych, co skutkowało przymusowym doprowadzeniem do najbliższego komisariatu, celem ustalenia tożsamości osób. Małżeństwo doszło do wniosku, że zostało bezpodstawnie, brutalnie zaatakowane przez policjantów, na co dowodem miało być nagranie zajścia. W dniu 12.11.2019 r. zapadł wyrok stwierdzających winę małżeństwa za znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie ich nietykalności cielesnej. Głównym dowodem było nagranie, mające pokazywać brutalność policjantów. Para została skazana na prace społeczne i zadośćuczynienie dla pomówionych funkcjonariuszy

www.demotywatory.pl
by YouCantSaveMe
+
1145 1159
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L Lopez_1
+30 / 34

A teraz pora pokazać mo...dy tych cwaniaczków! Kopara opadła?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
+95 / 101

I to już kolejny przypadek, jak filmy patologii okazują się wbrew ich przekonaniu, dowodem na ich winę, nie policji. Uwielbiam te nagrania złej policji, na których widać wszystko, tylko nie złych policjantów. Oby więcej takich spraw. Mogli dostać pouczenie, a zapłacą kilka tysięcy i jeszcze będą musieli tych policjantów przeprosić i zapieprzać społecznie. Tylko dzieci szkoda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trepan
+3 / 7

@Wojtek1291 akurat dzieciom to może wyjść na dobre. Dziecko naśladuje, uczy się na przykładach. Jak widzi, że rodzice kozakują i im to uchodzi-będzie takie samo. Gdy zobaczy przykład pięknej gleby, może zakoduje, że fikanie do policjanta równa się problemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+1 / 3

@Trepan naiwne podejście :) Przecież w domu dzieci będą słyszeć, że to policja była niesprawiedliwa, że to sąd był niesprawiedliwy i na bank uwierzą rodzicom. Tak więc na dobre im to nie wyjdzie, bo będą żyć w przekonaniu, że policja to ci źli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trepan
0 / 0

@VaniaVirgo jednak liczę, że im odbiorą dzieci w końcu. Chociaż niestety masz sporo racji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+3 / 3

@Trepan nie jestem zwolennikiem odbierania dzieci, nawet u takiej patoli. Widziałam jak wygląda "opieka" w domach dziecka, w każdym domu będzie im lepiej, nawet w takim z patusiami niestety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
+6 / 6

@Trepan VaniaVirgo ma racje niestety. Już w chwili tej gleby, dzieci się wystraszyły. W końcu to ich tata, a pan policjant go "pobił". I taki obraz będzie im wpajany. Nienawiść do policji, poparta mglistym wspomnieniem, że pan policjant pobił tatusia. Zwalanie problemów na policję. To nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek. Dlatego cieszy mnie, że te filmy zaczynają być brane w sprawach jako dowód. Pamiętam jeszcze głośna sprawę w Knurowie, kiedy zginął kibol od gumowej kuli. W sieć poleciały filmy patologii, o brutalności policji, braku pomocy. A ja oglądam te filmy i widzę jak kibole wyłażą na murawe mimo ostrzeżeń policji, przerywają mecz (bo co ich obchodzi sport) i idą w stronę trybun kibiców przeciwnej drużyny, rzucając kamieniami i petardami. Policja ostrzega, oni to zlewają, policja oddaje salwę z broni gładkolufowej i kibole miękną. No ale za późno, jeden pada. I co sie dzieje? Wg. patologii w opisie filmu, policja nie udziela pomocy i nie pozwala ratownikom dojśc do rannego. A na filmie policja staje między rannym i jego kolegami i osłania go tarczą, bo kibole sa tak zajęci rzucaniem w policje kamieniami i petardami, że nie zwracają uwagi, że obrywa tez ich leżący kolega. Z trybun wychodzi dwóch kolesi, informując, że sa ratownikami i co się dzieje? Dostaja od policji torbe medyczną, żeby zająć sie rannym. No a potem oczywiście nagłówki o mordzie, o biednym zabitym kibicu, mężu, ojcu.

Teraz mamy na świeżo kolejną sytuację. Młody gościu ma przy sobie prochy, więc w pijackim/narkotycznym widzie, ubzdurał sobie po nieudanej ucieczce, że rzuci się na policjanta z nożycami. I teraz media robią z funkcjonariusza mordercę, bo zrobił to co musiał. Tak jakby on cała służbe marzył, żeby odstrzelić jakiegoś durnego małolata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xardas132
+1 / 1

@Snickers2012 JP 100%!!!!!!!!!!! Myślę, że 2012 w twoim nicku to rok urodzenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gesh
0 / 0

Bardzo dobre spostrzeżenia, Panie Wojtku. Każdy zdrowy psychicznie człowiek chce mieć spokojne, bezstresowe życie. Wbieganie na murawe i stwarzanie zagrożenia zdrowia i życia innych uczestników meczu nie jest poprawnie społecznym zachowaniem. Winić policję za wykonywanie obowiązków jest w tej sytuacji esencją głupoty i braku odpowiedzialności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I igloo_72
+28 / 40

40 lat temu ,dostali by taki wpier.....l pałami że wyglądali by jak zebra,po której mieli przejść

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
+42 / 46

Rzeczywiście, najtrudniejsze było w tym przypadku zadecydowanie o karze dla tych głupków. Więzienie nie bardzo bo to by tylko pogłębiło patologię i wygenerowało dodatkowe koszty dla społeczeństwa. Bardzo dobrze im dobrali - przeprosiny, kara pieniężna i prace społeczne, to poczują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ddarek
+21 / 31

Cejrowski powiedział , ze z głupkami się nie dyskutuje , z głupkami się walczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JohnLilly
+16 / 36

@ddarek Cejrowski to sam nieraz się jak głupek zachowuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wertyko
+12 / 24

@JohnLilly
Ale czasem mądrego co powie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RaistlinMG
+26 / 28

@Ortomen robisz sporą nadinterpretację w swoich wypowiedziach.
W wielu krajach jest mandat za przejście na czerwonym/niedozwolonym miejscu. Nie tylko w Polsce.
Sam jestem zdania że jeśli przechodzisz na czerwonym/niedozwolonym to przechodzisz na własną odpowiedzialność i jak coś się stanie to winna pieszego.

Natomiast na filmiku widać że chcieli go tylko wylegitymować za złamanie prawa, co w sumie nie wiąże się z żadną karą. Najprawdopodobniej dostałby pouczenie, w szczególności że takie przejście naraża też dzieci.
Często wystarczy normalnie pogadać z policjantem, oni też są ludźmi i maksymalnie co dostaniesz to pouczenie.

Swego czasu miałem rozmowę z jednym z nich. Był pilnować przy jakiejś masówce w okolicznych terenach, więc stwierdził że nie będzie wlepiać mandatu pijącym w około, więc pójdzie do lasu, ale pech ciał że spotkał tam 3 pijących, więc poprosił o dokumenty. Jeden mówi że nie ma, podaje swoje niby dane i tak z 5 razy bo nie ma w systemie, po czym nagle tekstem może będzie łatwiej jak da dowód i go daje. Więc dostał mandat za utrudnianie pracy policjantom, a pozostała dwójka nic prócz pouczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hazard8
+26 / 26

@RaistlinMG Kiedyś mnie i znajomego o 1 w nocy pod biblioteka na ławce za picie piwa zatrzymali. Rozmowa wyglądała mniej więcej tak (P policjant M my). -(P)Panowie zapraszamy. - (M)Chyba nic złego nie robimy i zachowujemy się spokojnie. - (P)Wiem bo widzę. Tylko jakaś kur...a na was zadzwoniła i muszę mandat wystawić. Dwóch was jest na jednego pisze podzielicie się kosztami. Sorry chłopaki.
Innym razem wylegitymowali kazali wywalić piwo do kosza pożegnali się i po sprawie.
Tylko główna sprawa. Nigdy nie skakaliśmy z mordą do policji bo to tylko wzbudza agresje jednej i drugiej strony

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+19 / 19

@Ortomen - po pierwsze koleś nie został doprowadzony na komisariat za to, że przeszedł przez jezdnię, tylko za to, że nie chciał podać sowich danych osobowych. Po drugie ci policjanci wykazali się wręcz anielską cierpliwością. Człowiek, który nie myśli, wycedziłby temu kolesiowi od razy w ryj za jego bezczelność i prowokacyjną postawę. Po trzecie, zanim zaczniesz się powoływać na prawo naturalne, to najpierw o nim coś przeczytaj, dowiedz się co to w ogóle jest, a wówczas odkryjesz jak bardzo niedorzeczna jest Twoja argumentacja. Po czwarte, jak w UK odmówisz policjantowi podania jakichkolwiek swoich danych, będziesz się wobec niego zachowywał prowokacyjnie i bezczelnie, to wylądujesz na komisariacie tak samo, jak koleś z filmu. Wielka Brytania jest krajem bardziej liberalnym, ale nie jest krajem kretynów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+4 / 4

@Ortomen Zgodnie z informacjami przedstawionymi przed sądem, to oni nie przechodzili nieszkodliwie w miejscu niedozwolonym (za co zwykle dostaliby najwyżej pouczenie, szczególnie od takich opanowanych policjantów), a przebiegli z dzieckiem przez ulicę przed jadącym radiowozem. W ten sposób złamali nawet kilka przepisów i nie zachowali zdrowego rozsądku. Nie byli ostrożni, narażali dziecko, wbiegli przed jadący samochód i właśnie przebiegali przez ulicę. To jest już wystarczające, aby takim rodzicom zwrócić uwagę. Może następnym razem wpakują się pod koła kogoś, kto nie zwolni, może dziecko się potknie, a może zapamiętają pouczenie i będą ostrożniejsi. Policja wbrew powszechnej opinii ma pilnować bezpieczeństwa. Według mnie samo wylegitymowanie i chociażby pouczenie jest jak najbardziej uzasadnione. Sam z resztą piszesz o przechodzeniu gdy nie ma pojazdów i nie powodują niebezpieczeństwa. Gdyby nie było niebezpieczeństwa, to raczej by nie biegli.

Odpowiedź policjantów była prawidłowa. Byli uprzejmi, cierpliwi, ale nie dali sobie wejść na głowę. Skoro parka robi awanturę bo chcą ich wylegitymować, to coś jest z tą parką nie tak. Jak w UK zatrzyma Cię policjant i odmówisz podania jakichkolwiek informacji czy pójścia z nim, to oczekujesz, że oleje sprawę i się wycofa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ortomen
-3 / 3

@ZONTAR "Policja wbrew powszechnej opinii ma pilnować bezpieczeństwa."
I dlatego zabija paralizatorami ludzi na komendach lub strzela uciekającym ludziom w plecy?

Bo bezpieczniej jest być martwym w tym kraju.....


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nanemasehaki
+34 / 36

I właśnie przez takich rodziców, rośnie kolejne pokolenie, które myśli że policjanci, to "ci źli", bo zabrali tatusia w kajdankach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anwil31
0 / 0

@Nanemasehaki Rodzice zachowuja sie w stosunku do nauczycieli i dyrektora tak, jak na wyzej przedstawionym filmie zachowuja sie rodzice w stosunku do policjatnow. Bedzie tylko coraj gorzej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jimy123
+26 / 26

Dlaczego twarze policjantów widać, a patola ma zaslonięte?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kxz
+4 / 6

@Jimy123 bo policjanci są osobami publicznymi jako funkcjonariusze a patola nie jest i ma prawo zachować anonimowość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YouCantSaveMe
+3 / 3

@Kxz Gwoli ścisłości: policjant jest FUNKCJONARIUSZEM PUBLICZNYM a nie OSOBĄ PUBLICZNĄ. A to dwie diametralnie różne rzeczy. Funkcjonariusz publiczny ma prawo zastrzec, że nie chce aby jego wizerunek był publikowany. W takim przypadku należy ocenzurować cechy identyfikujące go (zamazać twarz, "wypikać" nazwisko i zmodulować głos). Jeżeli się tego nie zrobi, łamie się przepisy art. 81 Ustawy o Prawach Autorskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trepan
+17 / 17

@Tuminure Policjant w umundurowaniu ma obowiązek przedstawić swoje nazwisko, stopień i powód zatrzymania (obecnie weszła nowela i jeszcze mniej musi, przynajmniej przy kontrolach drogowych). Legitymować się nie musi. O legitymację możesz poprosić nieumundurowanego policjanta (wtedy musi ją okazać), tak samo AT ma obowiązek ściągnąć kominiarkę i pokazać twarz, żeby podjać wobez kogoś ot tak czynności (dlatego jeśli wychodzą wspomóc patrole to jest jeden z AT, a drugi zwykły patrolowiec, zostajesz zatrzymany przez patrolowca i czarny nie musi pokazywać twarzy).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
+12 / 12

@Tuminure Zgodnie z ustawą o policji policjant umundurowany nie musi się legitymować poprzez okazanie legitymacji, wystarczy że się przedstawi, poda stopień imię i nazwisko - co jest obligatoryjne-. Wyjątkiem jest kontrola w ruchu drogowym, gdzie policjant na wezwanie obywatela MA OBOWIĄZEK okazać legitymację służbową.

I policjant nieumundurowany również musi ją pokazać na żądanie obywatela.

Także "ja się panu przedstawiłem" - oznacza podanie ww danych
"nie muszę się legitymować" - nie muszę okazywać legitymacji.

Mam nadzieję, że rozjaśniłem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wertyko
+1 / 1

@Taymishi
Dobrze wiedzieć, dzięki. 11/11

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Radek83
+25 / 25

Typowy Seba z Karyną. Bardzo dobrze załatwili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J justbecouse
+15 / 15


Częstochowa przeprasza ..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A An_ders
+15 / 15

Brawo dla policjantów. Pokazali mistrzowskie opanowanie w dyskusji z tymi patolami. I słusznie że nie odpuścili. Mamusia powinna dostać dodatkową działkę za chęć wywalenia czapki do kosza - tam jest godło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RetronV11
+10 / 10

Czy Mi się zdaje czy w ostatnich latach modne jest znieważanie policji ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maksiking9
+12 / 12

@RetronV11 Zawsze było, ale kiedyś dostawało się za wpi#rdol na miejscu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+12 / 12

Podziwiam tych policjantów za opanowanie. Nie wiem czy na ich miejscu potrafiłbym się powstrzymać przed obiciem mordy temu kolesiowi. I jeszcze ta Karyna kretyńsko chichocząca za każdym razem jak Seba powiedział coś bezczelnego, a jedyne co ma do powiedzenia to za ile stów kupiła buty i ile stów coś tam innego kosztowało. Ręce opadają. I pomyśleć, że takie odpady mają prawa wyborcze...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+1 / 1

@Quant spokojnie, aktualnie raczej już tak nie chichocze ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ssebastianek
+5 / 5

Dziecka szkoda , wogle nie pomyśleli że to może się tak skończyć i dziecko będzie miało zestresowane , ale tak już jest jak ktoś za bardzo cwaniakuje i do tego jest chamski - jak miała się zachować policja wobec takiej postawy ? Może i by odpuścili ale byli nagrywani więc nie mogli ot tak sobie tego olać bo patole wrzucili by to w neta i dostali by po dupie od przełożonych . Dziecka szkoda że musiało uczestniczyć w takim cyrku , a ta karyna powinna w papę dostać za podkręcanie całej sytuacji , księżniczka qrwa mać , w papę i niech żre w kiblu .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
0 / 0

@ssebastianek - powiadasz, niech żre w kiblu - "Symetria"? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ssebastianek
0 / 0

@Quant nie oglądałem ale takie określenie mamy ze znajomym na patologię , ale obejrzę ten film

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
0 / 0

@ssebastianek - obejrzyj koniecznie. Świetny film.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar auto1
+4 / 4

Słusznie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kameleon199712
+7 / 7

Baaaardzo dobrze. Nauczyć tych wszystkich cwaniaków co kozaczą do policjantów! Żyjemy w czasach, gdzie jest zero szacunku dla funkcjonariuszy, którzy pilnują porządku. Ukrócić tą patologię bo za parę lat na ulicach będą swawole, a do policji nikt nie będzie chciał się przyjąć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+4 / 4

To jest typowy problem u ludzi zajmujących niepotrzebnie czas sądom. Kierują sprawę do sądu z poczucia niesprawiedliwości, subiektywnej krzywdy, a nie z powodu złamania prawa. Gdyby wcześniej ta para była zaznajomiona z przepisami obowiązującymi w tym kraju inaczej by się pewnie zachowywała od samego początku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SmallPig
+3 / 3

Szkoda tylko dzieci które się baly matka z ojcem wiszcza położenie na ziemię..!... Napewno bardzo to przeżyły slychac w głosie... Ale czego rodzice uczą potem dziecko pójdzie do szkoły w taki sam sposób i będzie wina kierowcy że zabił jej dziecko...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tattered
+4 / 4

Miło się patrzy na patologię, która upada pod własnymi dowodami. Kiedy ich przekonania o wyższości płoną a głupkowate śmieszki podczas rozmowy z uprzejmym funkcjonariuszem zamieniają się w zatrzymanie. To na prawdę raduje. A to co śmieszy najbardziej, to rzucenie tekstem przez to blondi, to kosztowało osiem stów! Jakby to jakieś ku**** znaczenie miało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+2 / 6

Prawidłowo. Kiedy policja robi źle, to robi ale jak każdy by był nietykalny to by anarchia nastąpiła

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cogito_Poli
+1 / 1

Ignorantia iuris nocet - nieznajomość prawa szkodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nand82
+2 / 4

Wreszcie pójdą do pracy, a nie tylko 500+ za nic...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N neomagnet
0 / 0

Wielkie brawa, sądy jednak potrafią jeszcze raz na jakiś czas wydać sprawiedliwy wyrok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KatnissEw
+1 / 1

Od samego początku nagrania, bezczelna buta i arogancja ze strony tej parki, trzęsie człowieka, jak tego słucha, co ma na celu takie zachowanie? Proszenie się o kłopoty? No to je mają, ale czy coś ich to nauczy, nie sądzę. Takie osoby powinny być publicznie zakute w dyby, a za nimi ekran z filmikiem z tym zdarzeniem, by ludzie mogli sobie wyrobić zdanie, kim są. Po takim upokorzeniu, sto razy by sie zastanowili, zanim by podjęli dyskusję z policjantem, tym bardziej w swojej głupocie to nagrywając. Jedno jest pewne, mieli wyjątkowe szczęście, trafiając na tak opanowanych policjantów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AnitkaLubiWbijacNoze
+1 / 3

Ja pier... co to za patologia!!! Dlaczego to gówno się rozmnaża! Te bachory będą takimi samymi śmieciami, co ich rodzice! Abortować to zanim dorośnie! Debile! Nie rozumieją, że jak robot w niebieskim mundurze mówi, że chce dane, to wystarczy dać dane, bo oni mają ku*wa taki schemat! Tak ku&wa działają, że gdy nie wiedzą, kim jesteś, a Ty nie chcesz powiedzieć, to Cię zatrzymają, bo najprawdopodobniej się ukrywasz! Podaj dane, a potem, to sobie możesz gadać prowokacyjnie, jak Cię skują, to masz wygraną sprawę. Nie podałeś danych, to jest to Twój problem, kretynie dziedziczny patusie, którego nie wiem czemu nikt nie wyskrobał!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawanalawe
0 / 0

@AnitkaLubiWbijacNoze Ci ludzie (dorośli) zachowali się karygodnie, ale twoja wypowiedź też trąci patologią. Wyzwiska, wulgaryzmy, wykrzykniki... Łatwo cię sobie wyobrazić w podobnej sytuacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AnitkaLubiWbijacNoze
0 / 0

@kawanalawe Miałbyś przez 8 godzin dziennie, czasem 12 do czynienia z takimi kretynami, to byś przesiąkł ich plugawym słownictwem i pogardą do nich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anwil31
+1 / 1

Ale slownictwo rynsztokowe, brawo mamusia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lord26
+1 / 1

Tak sie dzieje jak człowiek przechodzi przez pasy bez pasów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem