Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:24

Tato, chodź tu na moment!

Azjaci jednak naprawdę żyją bardzo długo

www.demotywatory.pl
by kazamo
+
1196 1202
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S ssebastianek
+15 / 15

Piękne .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Babsko3
+7 / 7

Super

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anula05
+16 / 18

Wspaniałe uczucie, coś pięknego. Pięć pokoleń. Brakuje mi słów, żeby opisać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MalaZlaCzarownica
+19 / 19

Albo po prostu młodo mają dzieci. Wystarczy żeby każdy z nich zostawał ojcem mając koło 20-21 lat i już senior rodu nie musi mieć więcej niż osiemdziesiąt parę, co nie jest specjalną sensacją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bloodonice
0 / 0

@MalaZlaCzarownica Raczej nie. Japonia boryka się z problemem mocno starzejącego się społeczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MalaZlaCzarownica
+1 / 1

@Bloodonice
A po czym wnioskujesz, że to Japończycy? Nie ironia, poważnie pytam. Orientujesz się aż tak dobrze w tamtym rejonie, językach? Bo dla mnie - totalnego laika - to oni mogą być w zasadzie każdą dalekowschodnią nacją, a w wielu tamtejszych krajach chyba rodzina nadal stoi wysoko na liście priorytetów? Mapa na ścianie wydaje się być wycentrowana raczej w rejonie Korei (?), wybrzeża Chin? Zresztą, nawet i w Japonii przecież musza być wyjątki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2019 o 21:01

M maciej1387
0 / 0

@MalaZlaCzarownica dokładnie. Najmłodszy ma 5 lat, jego ojciec 25, dziadek 45, pradziadek 65 i prapradziadek 85, całkiem możliwe, nawet jak na polskie warunki. Co nie zmienia jednak faktu, że cieszą takie obrazki :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bloodonice
0 / 0

@MalaZlaCzarownica No właśnie po języku, ale mogę się mylić, bo za dużo zwrotów tutaj nie padło, a niektóre mogą być podobne w innych państwach azjatyckich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tlmundi
-3 / 9

I bez zdrowej diety typu 5 roznych owocow i warzyw dziennie i innych glupot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pedro65
+7 / 15

Przykładowo: 5 / 25 / 45 / 65 / 85. Może po prostu traktują założenie rodziny bardziej priorytetowo, niż uprawianie kitesurfingu albo granie w COD do czterdziestki ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+3 / 5

Bez przesady, że tak jest akurat u Azjatów. Wszystko zależy od tego w jakim wieku ludzie decydują się na dzieci. Mojej prababci zabrakło tylko 2 lat aby zostać pra-prababcią i gdyby nie niekompetencja lekarzy, to by tego dożyła. A moja sędziwa sąsiadka jest już pra-prababcią od 2016 roku i skubana pomimo 94 lat całkiem nieźle się trzyma. W dzisiejszych czasach w modzie jest późne rodzicielstwo, co wynika z przemian społecznych. Ale jeszcze 40 lat temu regułą było decydowanie się na dziecko w okolicach 20 roku życia. Za czasów PRL-u było całkiem sporo ludzi, którzy zostawali dziadkami w wieku czterdziestu paru lat. Dwadzieścia lat później - w wieku sześćdziesięciu paru lat byli już pradziadkami, a gdy stukał im dziewiąty krzyżyk - pra-pradziadkami. I co ciekawe, ze względu na poważny niedobór mieszkań na rynku, często wszystkie 5 pokoleń mieszkało razem. Dopiero po transformacji ustrojowej granica wieku pierworództwa zaczęła się gwałtownie przesuwać w górę, a jednocześnie zaczęła się obniżać granica wieku opuszczenia domu rodzinnego. Wielopokoleniowe domy rodzinne odeszły do lamusa, ludziom pozmieniały się priorytety - najpierw praca, dorobienie się, zrobienie kariery, a dopiero później założenie rodziny. A na koniec jeszcze jedna ciekawostka - w ostatnich latach ten trend zaczyna się w Polsce zmieniać w drugą stronę. Rośnie statystyczny wiek opuszczenia "gniazda rodzinnego" i pojawia się więcej "wczesnych dzieci". Trudno powiedzieć z czego to wynika, że zmiana trendu jest już wyraźna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2019 o 17:57

avatar Symulakr
+3 / 3

Myślałem, ze po tym ostatnim też ktoś przyjdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Crollo
+1 / 1

Tak jak już było mówione to zależy od tego w jakim wieku ma się dzieci. Ja mam 25 lat a gdyby żył mój najstarszy pradziadek to miałby 120 lat a najmłodsza prababcia 112 lat więc nawet nie miałem szans ich poznać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2019 o 22:21