Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Syphar
+33 / 35

Jego pozwali o to, że rzekomo importuje podrobione części, on twierdzi że tak nie jest. A nie o naprawy. Jak jest w rzeczywistości to nie wiadomo, w sądzie się okaże. W pierwszej instancji wygrał, ponoć to co importuje jest używane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+21 / 21

@Syphar podrobione czesci czytaj czesci zakupione prosto u producenta zamiast u apple'a

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+13 / 13

@Syphar Podobny temat opisywał jakiś czas temu Louis Rossman. Też naprawia telefony na oryginalnych częściach i zamawiał z chin części z demontażu. Po prostu zepsute telefony trafiają masowo do firm, które je rozklejają i wyciągają co nadaje się do użytku, a później sprzedają. Też został oskarżony o fałszerstwo, bo Apple stwierdziło, że nie ma tych części w oficjalnej sprzedaży, więc firma sprzedająca je nie może "wykorzystywać" logo Apple sprzedając coś, co nie pochodzi wprost ze sklepu. Według Apple jakakolwiek ingerencja w kupiony produkt sprawia, że nie jest to już ich produkt i nie może mieć ich loga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GODsaveTHEcat
+26 / 28

@ZONTAR Chodzi też o oryginalne ekrany Appla ze stłuczoną szybką które zostały naprawione w Chinach (zbita szybka odklejona i przyklejona nowa szybka). Apple twierdzi, że takie naprawione ekrany nie powinny już mieć loga Apple, bo produkt został zmieniony.
To trochę tak jakby Volkswagen podał cię do sądu bo ściągnąłeś na sprzedaż Golfa naprawianego w Chinach nieoryginalnymi częściami w nieautoryzowanym serwisie.
Apple używa w tym celu praw które zabraniają importu podróbek.
Mam nadzieję, że Apple to przegra, bo jak to będzie niebezpieczny precedens.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F firedragon555
+4 / 6

@GODsaveTHEcat troche nietrafione porownanie, bo jak kupie do gulfa zamiennik to on nie ma logo VW, a czesci podrobione czesto maja logo, prędzej bym to porównał tak:
VW pozywa cię za czesci używane oryginalne wyciagnięte z auta po dzwonie :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+4 / 4

Porównanie jak najbardziej trafne. Masz gulfa z nieoryginalny mi częściami, więc to nie jest gulf, a masz znaczek gulfa. Złamałeś prawo. Tak samo wymieniłeś szybkę w ekranie Apple, więc to nie jest już ich ekran, a nadal na panelu jest japcok. Łamiesz prawo. Sęk w tym, że to logo nie jest na wymienionej szybce, a na oryginalnym ekranie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tudrut
+11 / 11

@wiesiu73 No nie? Przecież to się wyrzuca zaraz po zakupie i pochwaleniu się innym dzieciom w szkole...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zorann
+7 / 15

Nie lubię Appla, ale szerzenie takich fake newsów i jawne kłamstwo razi jeszcze bardziej. Wystarczy przeczytać pierwszy akapit podanego źródła by dowiedzieć się, że chodzi o coś innego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zgrit22
-2 / 2

Ej gdzie tu jest "źródło"? O.o

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
0 / 8

Przy takim zarzucie sprawa w ogóle by się nie odbyła - prawa producenta do dysponowania dana rzeczą wygasają w momencie sprzedaży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+5 / 5

@Fahrmass Apple cały czas próbuje wykorzystać prawo na swoją korzyść. Nie sprzedają pojedynczych komponentów, więc jak ktoś sprzedaje same szkiełka czy inne elementy z rozebranych telefonów, to oskarżają go o fałszerstwo. Zawsze argument jest ten sam. Apple nie sprzedaje komponentu X, więc to musi być podróbka z nieprawnie nałożonym ich jabłkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+6 / 6

@Quant Trochę zbyt uprościli temat. Apple uważa, że urządzenie naprawione za pomocą zamienników nie jest oryginalnym urządzeniem. Jak wymienisz szybkę na zamiennik, to Apple uważa cały telefon za fałszywkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R radhex
+12 / 12

Jakby nie było wszystko rozbija się o bandycko-mafijną politykę koncernów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GuyMickey
0 / 4

W artykule napisali, że sprowadza z Chin nieoryginalne zamienniki na których jest logo Apple.
On się broni, że loga nie widać po naprawie - tak więc nie narusza praw firmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Miku01
+9 / 9

Gdzie w tym przypadku jest ekologia? Lepiej wywalić cały telefon niż naprawić bo biedny koncert nie sprzeda kolejnego szrotu. Ale to ludzie odpowiadają za globalne ocieplenie bo chcą mieć ciepło i palą o zgrozo węglem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cagenicolas
+1 / 3

Audi pozywa serwis janusza ze montuje czesci ze szrota a nie serwisu audi, i taki produkt nie nazywa sie juz audi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawlon1
0 / 0

@Cagenicolas

nie, zupelnie nie o to chodzi, chodzi o to ze naprawiane sa elementy ktore apple uznaje za nienaprawialne czytaj zestaw dotyk + szyba. apple kaze wymieniac calosc w autoryzowanym serwisie a gosc wysyla do chin gdzie chinczycy rozklejaja calosc i wymieniaja sama szybke (na dotyku zostaje logo apple ktore chinczycy zamalowywuja). ciezko to porwonac do elementow w aucie ale powiedzmy ze tak jak bys w instalacji gazowej stag wymienil sterownik ze staga na inny i twierdzil ze to nadal instalacja stag ;) z drugiej strony gosc wcale nie twierdzi ze to oryginalne elementy no ale to zamalowane logo... ciezka sprawa, apple raczej to przegra i chyba tak byc powinno

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 listopada 2019 o 8:04

P Paszko_Rymbaba
+1 / 1

Apple przegra, ale brawa za charakter, że chciało mu się stanąć do tej walki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
-1 / 3

No to popierajcie dalej deregulację i liberalizację rynku, wielkie korporacje mają środki by przy pomocy prawników wykorzystać dziurawe liberalne prawo dla swoich korzyści i gnojenia innych!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rainboweyes80
+4 / 4

ekologowie powinni za to pozwac apple. moze taka jedna kinga by coś kwiknęła ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawlon1
+1 / 1

przeczytalem artykul zrodlowy i mam mieszane uczucia. z jednej strony polotyka apple pozostawia wiele do zyczenia, a z drugiej strony rozumiem firme ktora twierdzi ze jej glownym atutem jest "jakos" i marka "premium" a w tym wypadku jest to naruszone. o co w skrocie chodzi? o handel czesciami z odzysku ale jak wynika z artykulu czesciowo modyfukowanymi czyli np gdy ekran jest caloscia dotyk + szybka to rozklejaja to i naprawiaja zostawiajac oryginalny dotyk ale wymieniajac szybke. na dotyku nadal jest logo apple i to ich boli bo poniewaz szybka juz nie jest ich to de facto nie jest to ich produkt. z drugiej strony pisza tez ze apple odmawia sprzedazy czesci zamiennich poprzez oficjalna dystrybucje do niezaleznych serwisow (nie autoryzowanych). niby to ogranicznei rynku ale z drugiej strony ich sprawa i jak chca to czemu nie? dyskusyjne najbardziej jest to ze to logo nadal na podzespolach zostaje, niby chinczycy w czasie naprawy je zamalowywuja farba ale wiadomo ze to polsrodek. a usunac je nie ma jak. moim zdaniem apple przegra i chyba tak byc powinno bo gosc nigdzie nie twierdzi ze naprawia oryginalnymi czesciami apple a chyba nie ma prawa zakazujacego modyfikacji czy odsprzedazy uzywanych czesci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+1 / 1

@pawlon1 I to jest sedno sprawy. Jakkolwiek kibicuję norwegowi, to rozumiem Apple, które jest drogie i bazuje na swojej reputacji. Każdy telefon naprawiony przy pomocy części nie w pełni nowych zwiększa ryzyko awarii, co wpływa n reputację firmy. Nikt nie będzie dochodził, czy był naprawiany, czy nie. Będzie tylko informacja że telefon Apple się popsuł i że to shit.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Miku01
+2 / 2

Skoro oryginalna część się popsuła i potrzebna była naprawa to chyba brak możliwości naprawy można uznać, za wadę urządzenia, a nie zaletę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawlon1
0 / 0

@Miku01
naprawic pewnie mozna tyle ze w autoryzowanym serwisie znacznie drozej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Miku01
+2 / 2

Czyli np jak Mercedes nam się zepsuje to naprawiając w nieautoryzowanym serwisie przestaje być Mercedesem ciekawa logika według Apple nie powiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem