Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A amarthar
+8 / 8

Już co nie co się spełniło:

Cyfrowe billboardy? Są.
Wideo rozmowy? Są.
Sztuczna inteligencja? Jest.
Sterowanie głosem? Jest.
Urządzenia z "datą ważności"? Są.
Latające samochody? Prototypy już są.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Egghead
+4 / 4

@amarthar
Nie ma logo ATARI na budynkach :'-(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+1 / 5

@amarthar
To ja poproszę jeszcze Attack ships on fire off the shoulder of Orion oraz C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kotek_terrorysta
+1 / 3

Hongkong nie starczy? Na dniach rebelianci zastrzelił tam robota szpiegujacego laserem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+2 / 2

A może to jednak dobrze, że nasz świat wygląda inaczej. Uwielbiam ten film, ale nie chciałbym żyć w takiej rzeczywistości. Zdecydowanie bardziej wolę obecną:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik3001
0 / 0

@profix3 jak i inne filmy postapokaliptyczne uciekinier człowiek demolka I kilka innych któryś nieśmiertelny i chyba mk1 mad max

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
0 / 0

W którym miejscu/ujęciu z filmu jest potwierdzenie tej dzisiejszej daty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raf_Raf
+2 / 2

W latach 80'tych powszechne było wyobrażenie, że kilkanaście lat po 2000 roku, który to rok był magiczną granicą, w powietrzu będą poruszały się latające samochody, androidy będą nie do odróżnienia od ludzi, sztuczna inteligencja mieszcząca się w androidzie będzie równała się lub nawet przewyższała ludzką przy czym android ten będzie posiadał doskonalsze źródło zasilania i w ogóle ludzkość będzie latała po całej galaktyce.;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+2 / 2

@Raf_Raf Patrząc na tempo ówczesnego rozwoju trudno się dziwić ludziom, że skłonni byli sobie właśnie tak wyobrażać nieodległą przyszłość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar auto1
-1 / 5

@Raf_Raf Bo wtedy postęp miał taki impet że tak powinno być. Niestety biały człowiek zamiast rozwojem zaczął się cofać i tak to wygląda... teraz UE=eurokomuna a USA upada pod naporem lewactwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stts
0 / 0

Od lat bardziej rozwijana jest narrow AI niż general AI (czyli taka jak np. w androidach). Narrow AI (czyli skoncentrowana na jednym typie zadań) jest bardzo powszechna i przewyższa ludzką inteligencję w dziedzinach, w których się specjalizuje (diagnostyka, szachy itd.) General AI nie jest rozwijana (aż tak), bo w gruncie rzeczy nie jest to opłacalne.
A jeśli chodzi o dokonania ludzkości z ostatnich lat, to jest naprawdę nieźle, tylko tego nie zauważamy, bo dla nas to codzienność. Powszechny dostęp do szybkiego internetu czy smartfony, czyli mieszczące się w kieszeni urządzenia o większej mocy niż komputery sprzed kilkunastu lat, to naprawdę przełomy w dziejach ludzkości.
Jedynie latania po galaktyce można żałować. Tylko nie wiadomo, czy to nawet fizycznie jest możliwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raf_Raf
0 / 0

@Eaunanisme W sumie coś w tym jest,wtedy było najwięcej rzeczy nowych, których nigdy wcześniej ludzkość nie doświadczała w takim zakresie.
Choć np wzrost częstotliwości taktowania procesorów najlepiej widać w latach 90'tych i na początku 2000'nych. Nie były to już takie niespotykane nigdy wcześniej nowości jak w latach 70-80, za to było konkretne dopracowywanie wypracowanych schematów.

1992 - procesor 80486DX2, prędkość 66Mhz
2002 - procesor Pentium 4, prędkość 2.2 Ghz (2200Mhz)

W ciągu 10 lat ponad 30 krotny wzrost. Patrząc dalej:

2020 - procesor i9-9900K, prędkość max w trybie turbo 5.0Ghz

w ciągu 18 lat wzrost niecałe 2.5 raza.

Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że rozwinęła się inna droga. Łączy się kilka procesorów w jednej obudowie i same rdzenie potrafią więcej co w rezultacie w połączeniu z programami wykorzystującymi wiele rdzeni i akceleratorami graficznymi, przełożyło się na to że w efekcie wzrost odczuwalnej mocy całego komputera, który nastąpił w ciągu 19 lat robi wrażenie.

Dlaczego jest powielanie i dopracowywanie schematów a nie ma nowości na miarę konstrukcji mikroprocesora czy powstania samej elektroniki (której fundamenty nawiasem mówiąc powstawały dużo wcześniej wraz z początkami rozumienia tego czym jest przepływ prądu)? Może teraz ludzkość potrzebuje rozwijać inne sfery życia i technologia nie jest taka kluczowa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 6 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2019 o 17:34

avatar Eaunanisme
0 / 0

@Raf_Raf Bardziej chodziło mi o gigantyczny przeskok technologiczny w ramach jednego pokolenia. Nie wchodząc w techniczne szczegóły, warto zwrócić uwagę na to, że w latach 80. w kwiecie wieku (załóżmy że 40 lat) byli ludzie, którzy za swojego życia otrzymali: telewizję (również kolorową), lądowanie na księżycu, GPS, broń atomową, komputery, nowoczesne samochody, tworzywa sztuczne, nowoczesne leki, GMO, klonowanie, telefony komórkowe, loty międzykontynentalne i tysiące innych rzeczy, o jakich ich rodzicom się nie śniło. Logiczne więc, że skoro w tak krótkim czasie ludzkość dokonała tylu "cudów", to należałoby sądzić, że kolejne 40 lat przyniesie inne, o którym im się nie śniło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raf_Raf
0 / 0

@Eaunanisme a tak pod tym względem w zupełności się zgadzam, właśnie o tym pisałem mówiąc, że w tych czasach pojawiło się tak wiele nowości, które wcześniej nie były w ogóle znane, przynajmniej nie w powszechnym użytku.
Dziś jest też sporo nowości ale w sporym stopniu są modyfikacją i udoskonalaniem rzeczy z tamtych lat. Dla przykładu silniki, baterie itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem