Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
529 565
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K konto usunięte
+18 / 24

@YszamanY "ssaki potrzebowały tysiące lat " - chyba też się do biologii nie przykładałeś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-1 / 9

@kkij ssaki żyły w z dinozaurami, ale zaskakujący jest szybki "awans" homo sapiens, nie liczy się tego w milionach lat -teraz już wiesz o co mi chodzi ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+2 / 6

@YszamanY Owszem, ale napisałeś ssaków, a nie naczelnych (a jeżeli chodzi o powstanie człowieka to też nie kilka ładnych milionów lat) . Chyba, że masz na myśli samo powstanie Homo sapiens sapiens

Wpis poprawiony po uwadze @Tibr
Owszem, ale napisałeś ssaków, a nie naczelnych (a jeżeli chodzi o powstanie człowieka to też jest kilka ładnych milionów lat) . Chyba, że masz na myśli samo powstanie Homo sapiens sapiens

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 listopada 2019 o 23:24

T Tibr
+1 / 1

@kkij w tej ostatniej wypowiedzi @YszamanY wyraziłaś się nie logicznie Y napisał że ewolucję homo sapiens nie liczy się w milionach lat, a ty w odpowiedzi napisałaś jeżeli chodzi o człowieka to też nie kilka ładnych milionów lat xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+2 / 2

@YszamanY Wg mnie człowiek miał po prostu ewolucyjnego farta (a dinozaury konkretnego pecha, zwłaszcza w momencie wyginięcia). Małpy np. tyle szczęścia nie miały, choć przodka mają z nami wspólnego, aczkolwiek wypadają i tak lepiej, niż krokodyle, które niewiele wyewoluowały od prehistorii :P Myślę, że takie skokowe zmiany wywoływane są przez jakiś znaczący czynnik zewnętrzny, którego u innych gatunków najwidoczniej zabrakło. Kiedyś czytałam, że takim "skokowym" momentem w rozwoju człowieka była nauka porozumiewania się ze zrozumieniem. U zwierząt istnieje sposób komunikacji ale na zasadzie instynktów - reagują na konkretne sygnały instynktownie, natomiast człowiek z jakiegoś powodu musiał wykształcić pierwowzór mowy i to torpedowo przyspieszyło rozwój jego intelektu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 listopada 2019 o 22:33

avatar Antymonachomachia2
+4 / 6

@YszamanY z kosmitami to długi temat... można ich nawet połączyć z Biblią i kulturami z całego świata opowiadających o podobnych wydarzeniach jak np. potop i przybycie "Bogów" z nieba.. Sami "bogowie" Egiptu mogą się okazać tylko tymi hybrydami/olbrzymami, czyli potomstwem aniołów i ludzi z księgi rodzaju 6 ;P

Co do dinozaurów to też istnieją legendy, że tysiące lat temu istniały "jakieś stwory z legend" u tubylców różnych zakątków... to zaś się łączy z kreacjonizmem itd... zgłębiałem temat bardzo mocno i szukałem... ale jest tego tyle, że nie ogarniesz co jest prawdą... oficjalne wersje także zauważam są bronione tylko nie wiem czy z jakichś obaw czy lenistwa, bo nie chce się przerabiać oczywistości. Wiem tyle, że nie da się dokopać do prawdy i udowodnić jej wystarczającą ilością dowodów. Wiemy, że nic nie wiemy... Ograniczone zaufanie do wszystkiego, czego się uczymy to podstawa, bo oczywiście w szkole dobrze uczą, lecz ludzki mózg lubi sobie zbyt wiele dopowiadać i wypaczać poznanie rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-2 / 2

@Tibr Zgadza się - dzięki za uwagę poprawiałam to zdanie i wyszło tak, że cześć zdania, została ze starej wersji a część już jest nowa. Na początku było "a jeżeli chodzi o powstanie człowieka to też nie możemy mówić o tysiącach lat". Jeśli mi się jeszcze uda to poprawię, ale zostawię też niepoprawną wersję, żeby było wiadomo czego dotyczył twój komentarz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 listopada 2019 o 23:27

T tomek_s
+2 / 4

@7th_Heaven Dinozaury miały ewolucyjnego pecha? Szacuje się, że żyły na ziemi przez ponad 170 mln lat myślisz, że człowiek będzie miał "farta" żyć dłużej? Zgodzę się jednak z tobą, że w momencie wyginięcia każdy ma pecha.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+2 / 2

@tomek_s Nie wspomniałam, że chodzi o długość życia gatunku na ziemi. Pod różnymi względami można mieć pecha lub szczęście. Ja akurat odniosłam się do słów "na rozwój potrzebowały milionów lat a i tak nic z tego nie wyszło" - wyjaśniłam, że nie zadziałał widocznie żaden czynnik, powodujący u nich skok rozwojowy, a w później wyginęły, więc nie miał już szans nigdy zadziałać. Warto też dodać, że nie wszystko stworzenie wówczas wyginęło i niektórym się udało wyewoluować bardziej, innym mniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2019 o 8:27

T tomek_s
+1 / 1

@7th_Heaven "nie zadziałał widocznie żaden czynnik, powodujący u nich skok rozwojowy, a w później wyginęły, więc nie miał już szans nigdy zadziałać"
Dinozaury i inne gatunki były rozwinięte po prostu pod innymi względami niż człowiek. Ostatecznym celem gatunku jest przeżycie i rozmnożenie ( a nie bycie jak człowiek), a w tym były całkiem niezłe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2019 o 9:32

7 7th_Heaven
+1 / 1

@tomek_s Zgadzam się. Pisaliśmy w kontekście rozwoju intelektu. Na tym polu człowiekowi powiodło się najbardziej. Swoją droga czytałam ostatnio, że dzisiejsze goryle są dużo mądrzejsze niż nasz przodek (Lucy)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+1 / 1

@kkij wszystko się zgadza, rozwój homo sapiens ocenia się jako dosyć szybki patrząc na dinozaury , którym ewolucja nie potrafiła przez miliony lat dać takiego kopa, a zadziwiające jest dlaczego przedstawiciel ssaków takiego dostał , stąd mając na uwadze miliony lat , być może gdzieś indziej inteligencja skorzystała szybciej jak ssaki na ziemi, dlatego teoria o pomocy kosmitów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevoreevo
+2 / 2

hahaha....ale to sobie ładnie uprościłeś. ssaki istnieją też od milionów lat . twój przodek gdy wymierały duże dinozaury bardziej przypominał ryjówkę niż człowieka. i caly czas ewoluujemy. ten proces nigdy się nie kończy. chyba że wierzysz w reptilian, religie i inne tego typu gówna to chyba tracę czas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevoreevo
+2 / 2

a nie pomyślałeś o tym że w ewolucji pomogły nam chwytne palce dzięki którym zaczęliśmy używać narzędzi i jeb! ewolucja włączyła turbo jak w passacie 1.9tdi od Niemca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kkuubbaa123
-2 / 6

No ciekawe czemu jest dużo osób takich jakich wypisałeś a przecież chodzenie do szkoły jest obowiązkiem...
Tak właściwie to większość rzeczy nauczanych w szkole jest w życiu niepotrzebne.
Owszem są rzeczy których powinno się uczyć ale te które się kiedyś przydadzą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+2 / 6

@kkuubbaa123 a skąd wiesz, które Ci się w życiu przydadzą jak masz 6 lat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+2 / 6

@Bihar właśnie dlatego 6-cio latków powinno się uczyć rzeczy, które przydadzą się każdemu, natomiast kiedy dzieciak dorasta i zaczyna kumać coś na temat swojej przyszłości, wtedy może wybrać kierunek tego, czego ma się uczyć szczegółowo, ewentualnie pójść do ogólniaka, gdzie będzie się uczył wszystkiego po trochu, ale taki ogólniak powinien kształcić w takim razie niszę intelektualną bez pomysłu na życie, tymczasem z ogólniaków robi się prestiżowe szkoły, w których wciska się całe mnóstwo niepotrebnej wiedzy na wszystkie tematy, z wszystkich przedmiotów. To jest bez sensu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
-1 / 1

@Bihar 6 latek może tego nie wie, ale dorośli układający program nauczania powinni już to wiedzieć...
ale tak to jest jak się komuś płaci za samo "robienie", a nie za efekty pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+4 / 6

@nand82 Obrazek zawiera błąd historyczny. Myśliwi powinni zamiast dzid dzierżyć w dłoniach kamienie ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+1 / 3

@7th_Heaven Za to jeśli weźmiemy pod uwagę prawdziwą naukę i ewolucje to paradoksalnie powiemy, że...dinozaury istnieją do dzisiaj tyle, że w nieco innej formie :) Widzisz je codziennie. A tu "żywa skamielina"...

https://www.youtube.com/watch?v=87_shPJxdns

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+3 / 3

No proszę: SAM się nauczył wszystkiego, co mu potrzebne w życiu!
Szkoła jest absolutnie przereklamowana! :o)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gylacz88
0 / 2

Szkolnictwo w Polsce ma chory program. Nastolatek kończący szkołę potrafi wyliczyć macierze za to nie policzy w głowie 13×17.
Zna historię Mezopotamii a nie wie niewiele o okresie powojennym do czasów obecnych,
Wie o życiu pantofelka, a nie zna naturalnych właściwości roślin z otoczenia,
O wyliczeniu pitu i planowaniu budżetu domowego nawet nie wspomnę.
Ps. W ruchu antyszczepionkowym nie chodzi o brak akceptacji szczepień, tylko o przymuszanie przy jednoczesnym zatajaniu informacji na temat nop'ów, oraz braku pomocy od Państwa w przypadkach gdy szczepienia zadziałają niezgodnie z przeznaczeniem i braku akceptacji ze strony społeczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GuyMickey
-1 / 1

Ale Wojtek jest teraz celebrytą, reklamuje modne ciuchy, jeździ ferrari - i ta szkoła na nic mu się nie przydała. No może na to by zawrzeć znajomości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Guuccio
-2 / 2

Zabawne, argumenty które mają ośmieszać są całkiem poprawne...
1. Ewolucja to bzdura! - nie koniecznie bzdura co nie zmienia faktu że życie na tej planecie zostało stworzone.
2. Szczepionki powodują autyzm! - to że niektóre szczepionki przyczyniają się do rozwoju autyzmu zostało udowodnione, co nie znaczy że jako szczepionki nie działają...
3. Strukturyzowana, żywa woda to jest to czego pragnę! - możliwość wpływania na struktórę wody uduwodnił japoński naukowiec dr. Masaru Emoto, udowodnił także wpływ takiej wody na żywy organizm. W zależności od oddziaływania na wodę wpływ może być zarówno pozytywny jak i negatywny...
4. Ziemia jest płaska! - oczywiście to jakaś bzdura, tu nie ma czego komentować
5. Ludzi wywodzą się od kosmitów! - temat jest trochę bardziej skomplikowany ale jeżeli autor tego demota sądzi że życie na tej planecie pochodzi od bakterii która powstała z przypadkowo oddziałujących na siebie cząsteczek materii nieorganicznej to szczerze mu współczuję...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zgrit22
-1 / 1

Co do 5. A czemu nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+3 / 3

@Guuccio Ad 1 - udowodnij
ad 3 - jestem chemikiem, struktura(rozumiana jako ulozenie w przestrzeni) wody zalezy od jej energii i substancji rozpuszczonych. Jak niby ma dzialac ten strukturyzator? I ten doktor o ktorym wspominasz, to doktor medycyny alternatywnej, czyli zaden uznany na swiecie tytul

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 0

o szczepionkach to mnie nie uczyli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MaciekR1983
0 / 0

Dywagujcie dalej. Rzeczywistosc jest prosta. Jedno nie wyklucza drugiego. Mozna nabyc wiedze w drodze edukacji, czy tez doswiadczenia, a nadal jak tluk podwazac racje z nich wynikajaca. Mozna tez odwrotnie, nie posiadac odpowiedniej edukacji, ale byc na tyle ogarnientym, ze w drodze logicznego rozumowania, obserwacji i doswiadczen wyciagnac poprawne wnioski i na nich bazowac. Przypominam ze nie kazdy wielki wynalazca byl szlachetnie urodzonym i wyuczonym, badz czasy i srodki pozwalaly na podstawowa chocby edukacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem