Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
197 204
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S snap171
+11 / 17

@Nathaeila a ty z parkingu już wyjechałaś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U usiek1992
+5 / 11

@snap171 Najpewniej pomyliła gaz z hamulcem i wciąż stoi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+1 / 1

Na pewno się na niego uwzięli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S snap171
+6 / 8

Zapłacił coś ponad 20 000 pln za egzaminy. Na bogato.
A wystarczyło pojechać na Ukrainę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+4 / 6

Nie wie jakie są proporcje tablic rejestracyjnych albo minimalnej długości drążka zmiany biegów ...

Pomijając już bezsporny fakt że gościu jest oporny na wiedzę patrząc jakie są pytania około 30 procent to pytania o dziwne niuanse .. raczej z dziedziny wiedzy o motoryzacji i nie wiele mającego wspólnego z wiedzą potrzebna do bezpiecznej jazdy samochodem.
Przykładowo pytanie jakie kiedyś ja miałem na egzaminie .. i prawdopodobnie to był mój jedyny błąd .
Jakie są pierwsze objawy zużycia sprzęgła...
a) podczas naciskania pedału gazu Głośna praca silnika i słyszalny pisk,
b) podczas naciskania pedału gazu zwiększające się obroty silnika jakie nie maja wpływu na zwiększenie prędkości
c) po mimo użycia sprzęgła problemy opór utrudniający zmiana biegu

zaznaczyłem C a podobno poprawne to BTyle ze co to ma wspólnego z bezpieczna jazda.. coś nie działa jak trzeba idę do mechanika a nie zastanawiam się co mogło się zepsuć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 listopada 2019 o 17:53

J jankowalski6969
+1 / 1

@killerxcartoon Niestety ale nie PODOBNO a NA PEWNO poprawna odpowiedź to B. Czyli mówiąc po swojemu, wciskasz gaz, słyszysz jak silnik wyje a auto nie jedzie, znakiem tego ślizga się sprzęgło. Proste.Co to ma do bezpieczeństwa na drodze? Myślę że podobnie jak wszystko co odpowiada za prawidłowe działanie auta, bardzo dużo. I to wcale nie jest głupie uczyć przyszłych kierowców takich rzeczy. Jasne, człowiek 3/4 zapomni 3 miesiące po zdanym egzaminie ale jednak co nieco w tej głowie zostaje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 2

@jankowalski6969

Sprzęgło w zależności od typu igiełkowe, tarczowe, tulejowe , dwumas może się zrypać w zupełnie inny sposób a jeszcze inaczej Automat.. U mnie np poszło łożysko wyciskowe i akurat mam objaw blokady na jedynce... nie zmienisz biegu ... Jak by nie patrzeć jest to zużycie sprzęgła ,,, to co ty opisujesz to starcie lub spalenie okładzin powodujących ślizganie się (lub wyciek oleju na okładziny ) , może być jeszcze inny objaw a mianowicie że skrzynia jest głośna i słychać tarcie o zęby i nie rozsprzęgla wtedy do końca ...

I co ciekawe I w Oplu Vectra i W Skodzie Fabia miałem identyczny objaw zużycia sprzęgła a nie taki jaki ty podajesz jako poprawny. wiec .. pytanie z Dupy dla mechaników samochodowych a nie kierowców . Po H se tym głowę zaśmiecać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krickin
0 / 0

@jankowalski6969 To pytanie może i miało sens ale trafiają się naprawdę idiotyczne: ja trafiłem na pytanie "jaka jest maksymalna prędkosć kolejki turystycznej na terenie zabudowanym?" a inne pytania mają złe odpowiedzi jak pytanie co wpływa na długość drogi hamowania ? Odpowiedzi : masa/ prędkość/ kształt, jak ktoś się uczył fizyki to wie iż każda z tych odpowiedzi jest prawdziwa, ale według "geniuszów" tworzących ten test to tylko prędkość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 grudnia 2019 o 6:32

J J_R
0 / 0

@jankowalski6969 Nie ma to znaczenia. Nie jesteś mechanikiem, zauważasz nieprawidłowość w działaniu, to zależnie od stopnia utrudnienia albo jedziesz do mechanika, albo kończysz jazdę i wzywasz lawetę.
A nawet jak jesteś mechanikiem, to 99% poważnych awarii nie jest usuwalna w warunkach polowych, wymaga wyposażonego warsztatu.
Jedyne co ma znaczenie, to wiedza o kontroli płynów eksploatacyjnych, a konkretniej hamulcowego i do spryskiwacza, one mają faktyczny wpływ na bezpieczeństwo. Olej w sumie jest problemem żywotności i miało to sens za komuny i gospodarki braków. Teraz? Na bogato, można co miesiąc zajeździć trupa za 1000 pln i brać następnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jankowalski6969
0 / 0

@killerxcartoon Coś pomieszałeś. Ja opisałem przykład zużycia sprzęgła bo sam napisałeś że miałeś takie pytanie w teście. Podejrzewam że tak jak i ja, tak i wiele innych ludzi, w domyśle mają tarcze sprzęgłową kiedy mówią sprzęgło i jasne, może rozlecieć się mnóstwo innych części zaczynając od łożyska oporowego kończąc na synchronizatorach jednak każdy kto słyszy słowo sprzęgło, myśli tarcza sprzęgłowa. Druga sprawa, teraz podałeś kilka przykładów z łożyskiem i powiem Ci, nie znam statystyk ale mi nigdy to się nie przytrafiło. Natomiast ślizgające się sprzęgło trafiło mi się kilkukrotnie. Trzecia sprawa, patrząc na oba przez nas przytoczone przykłady, MOIM zdaniem, mój przykład jest bliższy definicji ,, OBJAWY zużycia sprzęgła" Twój przykład bardziej bym rozumiał już jako skutek niż objawe. Objawy są wtedy kiedy jeszcze coś działa ale już nie na 100% swoich możliwości, a to z łożyskiem ,,wyciskowym" (podejrzewam że chodzi Ci o łożysko oporowe) to już raczej nie są objawy ponieważ ono już wgl nie działa.
Dlatego, kiedy w pytaniu pada słowo ,,objawy" bardziej mi przychodzi na myśl zużycie tarczy niż uszkodzone łożysko i być może autor pytania też tak myśli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@krickin Poważnie? co za pytanie... dobrze że nie putają jaki jest minimalny pułap przelotu 747 nad terenem zabudowanym

Kumpel miał pytanie z tych pierwszych komputerowych testów
jeśli jesteś świadkiem groźnego wypadku z poszkodowanymi , jaka jest pierwsza czynność jaką wykonujesz.
A) zabezpieczasz miejsce zdarzenia
B) udzielasz pierwszej pomocy poszkodowanemu
C) wzywasz pogotowie

Co ciekawe to pytanie typu wielowyborowego i poprawna odpowiedzią były wszystkie trzy na raz co kłuci się z sensem putania co jest pierwsza czynnością bo nie da się trzech czynności wykonywać na raz .

Pytanie między innymi z tego powodu zniknęło po kilku miesiącach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JarekzJezioran
+3 / 3

Czy ten koleś nie jest przypadkiem żółty i kanciasty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tlmundi
+2 / 2

Mysle ze powinien byc maksymalny limit podejsc bo to pokazuje ze ta osoba nie powinna kierowac samochodem. Tylko ile podejsc ustalic?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem