Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
492 500
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
X Xyf
+2 / 2

@Kanwen w Polsce nie ma problemu z prawem dostępu do broni, tylko z prawem do jej użycia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar miksus
+1 / 5

@Kanwen A może wystarczyłoby kupić bilet a jeśli się go nie kupiło to zaakceptować karę?
Wiesz.. to po prostu trochę dziwne, gdy chcesz użyć broni po to żeby uciec od zapłacenia za transport

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 grudnia 2019 o 18:51

K Kanwen
+1 / 1

@miksus czy ty w ogóle umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy te kanary chciały mu wypisać mandat? Kierowca nie chciał wezwać policji, a kanary grupowo go obiły jak worek treningowy i to wśród (ogromnie wrażliwych katolickich) pasażerów. Czy myślisz, że cala ta banda by to zrobiła, gdyby była świadoma, że facet może w samoobronie wpakować im kulkę po pierwszym uderzeniu???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar miksus
-1 / 3

@Kanwen Nie wiem skąd masz taki opis tej sytuacji. Kontrolerzy zapewne chcieli wypisać mu mandat, on chciał uciec za wszelką cenę, co doprowadziło do użycia przemocy. Kontroler został za to ukarany.
W społeczeństwie jest strasznie dziwne poczucie, że akurat kanar to robi coś złego, że kanar jest zły. Mimo to, to właśnie kontrolerzy mają codziennie styczność z dupkami, którzy nie dość, że nie płacą za komunikację miejską to jeszcze mają czelność szarpać się i uciekać żeby nie zapłacić mandatu.

Jak tak bardzo chcesz komuś wpakować kulkę to może jednak tym, którzy łamią prawo. Nie kupujesz biletu, próbujesz uciec? To kontroler zamiast szarpania się z tobą wali ci kulkę w kolano i wystawia mandat. Ludzie byliby świadomi, że kontroler może ci w samoobronie wpakować kulkę po pierwszym szarpnieciu.
Dalej taki chętny do strzelania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AJEMdeMASTER
+1 / 5

a później siedzieć dożywocie za morderstwo.. jeeej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+25 / 27

Pierwsza sprawa, to chodzi o 14-latka w autobusie linii 19, a nie o 19-latka. Jprdl, nawet tego nie potrafisz dobrze przepisać?

Z opisu w democie wynika, że kontroler uderzył chłopaka w jądra a potem (ten kontroler) został popchnięty i uderzył w szybę. Powstaje pytanie kto popchnął kontrolera, że ten uderzył w szybę? Ten chłopak to zrobił, czy ktoś inny?

Inna rzecz wynikająca z opisu to to, że kontroler przejrzał zapis z monitoringu i został zwolniony. A gdyby go nie przejrzał to by nie został zwolniony?

Naucz się, kuwra, poprawnie składać zdania po polsku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 grudnia 2019 o 14:15

avatar Qrvishon
0 / 8

A może pytanie, dlaczego doszło do szarpaniny? Czy kontrolerzy tak sami z siebie zaatakowali człowieka mającego bilet, czy jednak ktoś okradał firmę przewożącą i postanowił że nie da się zatrzymać i poddać karze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Loleth
+7 / 9

@Qrvishon nawet gdyby to jak jest 3 dorosłych na 1 14dstolatka to nie bije sie dzieciaka po jajach. No kurde xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A amarthar
+4 / 6

@Qrvishon Może i jechał bez biletu. Czy to jest powód do rękoczynów? Kontrolerzy nie są ponad prawem. W żadnym przypadku nie powinien uderzyć dzieciaka. Jedyne co mogą zrobić to najwyżej zadzwonić po policję. A tak to rodzice dzieciaka mają teraz pretekst do pozwania przewoźnika o odszkodowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
+2 / 6

@amarthar jestem kierowcą autobusu i zdarza mi się że widzę jak ludzie nie mają biletu i co odwalają. Nie widziałem nagrania więc nie mogę definitywnie nic stwierdzić, ale nigdy nie widziałem żeby kontrolerzy nawet dotknęli kogokolwiek to miał bilet, lub jak nie miał to przyjął karę - oni nie szukają problemów. Tylko teraz czy zatrzymanie złodzieja ma przebiegać bez dotykania, jeśli złodziej nie zamierza wykonywać poleceń?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A amarthar
+4 / 4

@Qrvishon No to jak widzisz co odwalają, to na co czekasz. Jak delikwent jest agresywny, to sam dzwoń po pały. Ja też ci powiem, z doświadczenia, że kontrolerzy bywają różni. Od porządnych, normalnych ludzi, aż do zwyczajnych patusów co do tej roboty się dostali, żeby gnębić innych. Dziennie jeżdżę tramwajami, więc też widzę co się dzieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zyzuu
0 / 0

@Qrvishon A jak nazwiesz przewoźnika który na czas nie dostarcza Ci usługi, bo spóźnienia są notoryczne, dzień w dzień, a zgłaszanie tego nie przynosi żadnego rezultatu?
Ktoś zawarł ze mną umowę, zapłaciłem i ten ktoś się z niej nie wywiązuje :)
Po jednej i po drugiej stronie stoją patologie, nie wiem gdzie większa. Kierowców ZTM Aglomeracja Śląska też ma różnych, przeważnie gnoje jakich mało, bez kultury, czekają na przystanku, aż ktoś dobiegnie i zamykają drzwi przed twarzą i odjeżdżają - tak to niestety wygląda na Śląsku.
Są też i spoko kierowcy, którzy są uprzejmi, uśmiechną się i nigdy nie ma z nimi problemu.

Wyobraź sobie, że nie raz byłem świadkiem, który potwierdzał zdarzenia jak policja została przez kierowce wezwana, bo najpierw darł ryja na pasażera, a ten jak się postawił i kazał zamknąć mu mordę to biedny kierowca wezwał policję i próbował im wmówić, że pasażer próbował go wyciągnąć z kabiny :)
Na szczęście zostawiłem kolesiowi swój nr tel i nie zdążyłem do domu z przystanku dojść jak dzwonił prosząc o potwierdzenie jego wersji.
Mam nadzieję, że kierowca dostał co mu się należało, bo już go nie widuję w autobusie :)

Także nawet jeżeli chłopak nie miał biletu to nie uprawnia nikogo do używania przemocy wobec niego.
Mam nadzieję, że kontroler poniesie jeszcze większe konsekwencje swoich czynów i będzie je ponosił przez długi czas - zero współczucia dla takiego "człowieka".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrs25
0 / 0

@Qrvishon nie widziałem, ale się odezwę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
0 / 0

@amarthar Nikt nie będzie cię gnębił jak jedziesz legalnie. Także jeśli dzieje się jakaś akcja, nawet ze strony patusów (jak to ująłeś), to dzieje się wobec złodzieja, nie uczciwego człowieka.
@zyzuu plan przejazdu ustala zlecający, czyli gmina. We Wrocławiu MPK zaoferowało dostosowanie czasów do bardziej realnych bo nie ma szans żeby przejazd autobusu odbył się w tym samym czasie o 16 i o 21, ale miasto nie zgodziło się na zmianę, bo to by musiało oznaczać że będzie więcej kursów, przez co więcej autobusów i kierowców, a tak zgadza im się na papierze i mają w dupie, a pasażerowie i przewoźnicy niech się martwią. Także do miasta trzeba kierować zarzuty.
Jak już czekają na przystanku to bez sensu odjeżdżać, bo albo się spieszysz i nie masz czasu na to że ktoś spóźniony dobiega, albo czekasz na niego-bez sensu czekać żeby nie wsiadł. Debile są wszędzie, w ZTM też.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zyzuu
0 / 0

Dlatego właśnie mówię że debile są wszędzie tak jak napisałeś... Natomiast wiesz ja nie płacę co miesiąc za bilet miesięczny miastu tylko idę do punktu ZTM i tam zostawiam pieniądze i mnie więcej nie interesuje, mają przyjeżdżać autobusy i tramwaje na czas...dziwne że ten sam autobus latem jakoś przyjeżdżał normalnie a teraz nagle kurde stoi w korkach... Zwłaszcza że inne przyjeżdżają a jadą z tego samego miejsca :)

Wracając do tematu kiedyś byłem świadkiem tego jak babkę kontrolerzy chcieli skasować ale kolesia który był bezdomny i śmierdział to olali a na moje pytanie dlaczego powiedzieli że oni się nie będą z nim bujać a babce powiedział że gówno go to obchodzi że ona nie ma biletu to tak się zachowują kontrolerzy? A jak się wkręciłem to od razu zaczął płakać że zaraz po policję zadzwoni...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 grudnia 2019 o 9:49

T tlmundi
0 / 0

Ci co bronia dzieciaka to ostatnio w Birmingham do kina przyszlo kilku takich wyrostkow z maczetami!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem