Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Xar
+15 / 15

Wiecej niz polowa tych informacji nie jest precyzyjna.
Swoja droga, jak dziala drukarka 4D?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
+2 / 2

@Xar poniekąd tak jak pisze @Purple_Piper, gdyż wytwarza obiekty 3d z którymi coś dzieje się w czasie. Według mnie nazwa 4D nie pasuje do tej drukarki, bo faktycznie nie ma to nic wspólnego z czwartym wymiarem przestrzennym, wbrew temu co sugeruje nazwa i zgodnie z tym co sugeruje logika, nie wydrukujesz na tym tesseraktu. Jedyne co robi taka drukarka, to w uproszczeniu, z elementów np wydrukowanych w drukarce 3D, tworzy pasma materiałów, które pod wpływem pewnego bodźca mogą zmienić kształt. W tej galerii jest np zmiana kształtu pod wpływem wody, ale może to być również np pod wpływem temperatury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 grudnia 2019 o 10:11

R RASOWYxLUCJAN
-3 / 3

Nie istnieje "czwarty wymiar przestrzenny". Wymiary przrstrzenne są trzy, czwarty wymiar to czas. Więc żyjemy w czterowymiarowym świecie, gdzie 3 wymiary są przestrzenne i czwarty czas, albo żyjemy w czasoprzestrzeni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 2

@Purple_Piper Długo drukuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
0 / 2

@RASOWYxLUCJAN to że my żyjemy w świecie trójwymiarowym, nie znaczy, że nie istnieje czwarty wymiar. Nie możesz powiedzieć, że nie istnieje czwarty wymiar przestrzenny, ponieważ nie masz na to dowodów, tak samo jak nie ma dowodów na jego istnienie. Natomiast istnienie wyższych wymiarów przestrzennych jest obecnie najbardziej obiecującą hipotezą, która pozwala na unifikację wszystkich praw fizyki.

I nie powinieneś mówić, że my żyjemy w czterowymiarowym świecie, proponuję to uściślić i mówić, że żyjemy w trójwymiarowej przestrzeni i czterowymiarowej czasoprzestrzeni, a widzimy dwuwymiarową projekcję trójwymiarowej przestrzeni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 grudnia 2019 o 14:45

R RASOWYxLUCJAN
-1 / 3

Gdybyś interesował się mechaniką kwantową, wiedziałbyś o czym mówię. Ale nie będę robił wywodu, dlaczego się mylisz i pozostawie linka do filmu, który Ci to wyjaśni, jeśli będziesz chciał :) https://youtu.be/JJIyXSrznSA

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Team69_toxic
0 / 2

RASOWYxLUCJAN ogólnie, można dać komputerowi takie zadanie, żeby stworzył coś w 4 wymiarach, to to zrobi. 4 wymiaru nie da się woabrazić, ale komputer to potrafi. To jak z mario, który jest w 2D. Nie widzi 3 wymiaru tak, jak my nie widzimy 4.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RASOWYxLUCJAN
-1 / 1

Bo 4 wymiar istnieje - jest nim czas. Ale dyskusja dotyczy tego, że mamy 3 wymiary przestrzenne i czas. Nie mamy czterech wymiarów przestrzennych. W podanych linkach do filmów autor pokazuje również symulacje wyższych wymiarów, ale to już coś co jest nam w ogóle trudno zrozumieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
0 / 0

@RASOWYxLUCJAN popełniasz jeden zasadniczy błąd, to że czegoś nie rozumiesz, nie znaczy że tego nie ma. Te filmy które podlinkowałeś nie przeczą temu że istnieje czwarty wymiar przestrzenny, nawet w którymś z filmików (nie pamiętam którym) Smartgasm opowiadał o hipotezach dotyczących wyższych wymiarów.

A co do Twojego zrównywania wymiaru czasowego z przestrzennymi, obejrzyj dokładnie filmik który podlinkowałeś jako pierwszy, Smartgasm znacznie upraszczając, wyraźnie tam mówi, że kolejnych wymiarów, nie tworzy się dodając do nich czas. Wydaje mi się, że chciałeś podlinkować filmik, który jest omawiany przez Smartgasm, ponieważ tamten poparłby to co mówisz, a ten co wrzuciłeś, wręcz przeciwnie.

Jeszcze co do komputera, co opisał @Team69_toxic, ma on rację, że dla komputera obliczanie 4 wymiaru przestrzennego, nie jest żadnym problemem, są zwyczajne obliczenia, takie same jak dla 3d, tylko z dodatkową współrzędną, dlatego nie ma najmniejszego problemu z symulacjami 4d na komputerze, nawet są gry, których akcja rozgrywa się w świecie z czterema współrzędnymi. Gry te prezentują nam projekcję 2d, czterowymiarowego świata, ponieważ, człowiek nie jest w stanie widzieć w 3d - tutaj też odeślę Cię do filmików autora którego podlinkowałeś. Jeśli nie możesz tego zrozumieć, to polecam posiedzieć trochę w matematyce, gdy pójdziesz na studia, na jakiś kierunek ścisły, to będziesz musiał to zrozumieć aby zaliczyć pierwszy (maksymalnie drugi) semestr.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2019 o 22:53

B ban__
0 / 2

Zdumiewające:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slawekkier
+2 / 6

Pluton jako pierwiastek jest mało-szkodliwy z powodu radiacji natomiast jest trujący i to bardzo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robaczeczek
+2 / 2

@slawekkier Na czym więc głównie polega toksyczność plutonu? Właśnie na wewnętrznym skażeniu organizmu. Z zewnątrz można go trzymać, ale jeśli dostanie się - połknięty, lub wciągnięty z powietrzem - do organizmu, znacznie zwiększa szansę na nowotwór / chorobę popromienną.
Pu-244, stosunkowo mało aktywny, nie jest bardziej toksyczny niż rtęć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+12 / 12

Wybuchowy proszek
Cytat "Kwas azotowy i srebro piorunujące nie znalazły jeszcze zastosowania w procesach przemysłowych."
No coś podobnego.. Kwas azotowy jest podstawą procesów nitrujących w przemyśle
Srebro piorunujące... A co to za związek.. Przypuszczam ze chodzi o Piorunian Srebra czyli AgCNO . Niezbyt trwały i niebyt stabilny oraz zbyt czuły .. Używany był czasami jako inicjator podobnie jak Piorunian Rtęci.
Sądząc jednak po filmie i detonacji od dotknięcia piórkiem oraz charakterystycznym brązowo purpurowym dymie może przedstawiać detonacje innego związku a mianowicie Nitro Jodku .. jest jednym z najbardziej niebezpiecznych materiałów wybuchowych Temperatura powodująca detonację to zaledwie 43 stopnie i detonuje pod naciskiem 4 gramów na cm2
Piorunian srebra jest bardziej stabilny ...

Super wytrzymały materiał lżejszy od powietrza
Po pierwsze cięższy od powietrza jeden Decymetr sześcienny wazy około 1,2 grama . Skałda się on jednak z 99,2 % powietrza przez co jest niezwykle lekki.
Aerożel nie jest na bazie grafenu i nie ma nic z nim wspólnego Grafen jest forma jednowarstwowej formy węgla o strukturze krystalicznej.
Natomiast Aerożel bazuje na krzemie Dodatkowo to struktura przestrzenna.
formy żelu czyli płynu z substancja wiążącą cząsteczki płynu z jakiej wypłukano substancję zasadniczą będącą płynem zostawiając krzemową strukturę przestrzenna krzemowej substancji żelującej . I nie jest to coś nowego. Opracował go w 1941 Samuel Kistler i Charles Learned
Tu masz filmik o nim i jak się go produkuje
https://www.youtube.com/watch?v=AeJ9q45PfD0



Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 grudnia 2019 o 23:49