Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
330 357
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar kenzol
-2 / 12

Ona chyba mówi o reżyserze Romanie Polańskim. Z tego co wiem to nie jest biskupem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
-3 / 7

@kenzol No naprawdę? Niemożliwe!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kenzol
+2 / 4

@Purple_Piper Też mi ciężko w to uwierzyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+8 / 28

Jest pewna niezbyt subtelna różnica między pedofilią Polańskiego, któremu mamusia wepchnęła własne dziecko do łóżka, a pedofilią wśród księży urabiających latami swoje ofiary, wykorzystujących społeczne (niezasłużone) zaufanie i objętych instytucjonalną ochroną pedofilów w Kościele, zgodnie z tajną instrukcją Crimen Sollicitationis, zatwierdzaną przez kolejnych papieży

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+7 / 17

@Purple_Piper Nie.Jegfo pedofilia wynika z prawa amerykańskiego, który każdego poniżej 18 roku uważa za niepełnoletniego, a wieć kontaklt np 18 latka z 17 latką jest uważany za pedoflę. Po za tym Polański chciał się poddać karze, ale sędzia zaczął wydziwiać i chciał go koniecznie posadzić do ciupy na wiele lat. Mimo, że dziewczyna miała chyba 13 czy 14 lat i zrobiła to świadomie. A wiemy to bo sama o tym wielokrotnie publicznie mówiła. Gdyby sędzia wziął wszelkie okoliczności dla Polańskiego nie byłoby w ogóle tematu, a Polański wyrok by odsiedział, może nawet gdzieś w domowym więzieniu. Tymczasem pedofila księży dotyczy młodych poniżej 10 roku życia. Nawet 8-10 latkowie w to często wchodzili. A wiec osoby, które seksualnie nie sa rozbudzone i nie mają świadomości co ten ów robi z nimi. Nie bronię
Polańskiego. Zrobił co zrobił. Ale gdyby nie sędzia i jego próba wsadzenia go za wszelką cenę do ciupy, to dziś byśmy o nim nie mówili. Po za tym ksiądz jest osobą o szczególnym znaczeniu dla społeczeństwa i wymagania etyczne i moralne wobec tego środowiska są dużo wyższe. Jak nie widzisz różnicy pomiędzy tymi dwoma przypadkami to ja już niewiele zdziałam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 grudnia 2019 o 15:32

avatar Purple_Piper
-2 / 12

@dncx Nie wiesz o tym, że w momencie stosunku z Polańskim jego ofiara miała 13 lat, ale snujesz bzdurne dywagacje, żeby poprawić sobie samopoczucie i dokopać księżom. A tu zonk.

Otóż, zanim coś napiszesz, to sprawdź. Po co się publicznie ośmieszać brakiem obiektywizmu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+5 / 7

@dncx Dokładnie to chciałem napisać. Już miałem użyć określenia "z ust mi to wyjąłeś" ale w kontekście tematu nie brzmi to najlepiej :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-2 / 12

OK. Miała 13. Co nie zmiana faktu, że sama tego chciała, co już wielokrotnie mówiła i nie ma pretensji do niego. W przeciwieństwie do ofiar pedofilii księży, które nawet po 20-30 latach czują żal do oprawców i na ich widok płaczą i dostają spazmów. Polański uciekł bo widział co sędzia z nim wyprawia. Nawet był takim film dokumentalny, gdzie dokładnie przedstawia się te sprawę. I nie jest ona talk oczywista ja w przypadku pedofilii księży. Próbując wybielać Polańskim KK i jego przedstawicieli sam sobie wystawiasz cenzurkę. I obiektywizm mój czy jest czy go nie ma, nie ma z tym nic wspólnego. Jak już wspomniałem, jeśli nie widzisz różnicy to ja Ci nie pomogę. Może okulista? Ja nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+3 / 7

I też ja nie usprawiedliwiam Polańskiego .Zrobił co zrobił. Gdyby jednak sędzia, który rozpatrywał sprawę był bardziej obiektywny, to pewnie Polański dostałby wyrok o jaki prosił i jaki ustalili z prokuraturą. Ale sprawy potoczyły się jak się potoczyły. I o to dziś toczyć winna się batalia. Czy Polański powinien uciekać z USA i czy sędzia powinien potraktować go tak a nie inaczej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ezoteryczny_Misiak
+2 / 2

@dnx mówiła że wyrażała sprzeciw co do samej czynności, a nie chciała po latach ciągnąć sprawy i nie chce już się bawić w ściganie Polańskiego. To był gwałt, a że sama ofiarą po latach nie chce do tego wracać nie ma jakiegokolwiek znaczenia. Jej wybór i jej prawo do przeżycia traumy i poukładania sobie życia.

Polański doskonale wiedział że ma 13 lat, a to że matka ją tam wepchnęła w jakikolwiek sposób go nie usprawiedliwia. On wolnej woli nie miał i jak matka mu dziecko podsunęła to musiał przelecieć? Nie miał wyboru? Co za bzdurny argument.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
-1 / 1

@dncx @koszmarek66 Dziwi mnie, że bronicie pedofila w tak oczywistej sprawie. Naprawdę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

@Purple_Piper Nie stawiam znaku równości pomiędzy seksem dwojga ludzi, z których jedno jest wg prawa prawie pełnoletnie i razem dobrowolnie się kochają a czynem lubieżnym osoby duchownej, dojrzałej wiekiem, mającej stać na straży moralności, która z premedytacją i często długotrwale wykorzystuje seksualnie dzieci najczęściej młodsze niż 12 lat.
Co do istoty przestępstwo to przestępstwo ale rozróżniam kradzież z lodówki napoju Mullermilch przez kumpla od kradzieży samochodu dokonanej przez policjanta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
-1 / 1

@koszmarek66 Czytałeś może, ile lat miała ta pełnoletnia dziewczyna? TRZYNAŚCIE!!!

Oczywiście, jeśli ksiądz prześpi się z czternastolatką, to też będziesz go - równie żarliwie - bronił.

Człowiek sławny, mający wpływ - przez swoją twórczość i popularność - na ludzi z całego świata, gwałcący trzynastolatkę jest przez Ciebie przyrównany do gówniarza kradnącego napój w sklepie?

Bardzo specyficzna moralność. Rozumiem, że jesteś zwolennikiem immunitetu celebryckiego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

@Purple_Piper Moim zdaniem niepotrzebnie się zacietrzewiasz. Pedofilia jest jednym z najbardziej okrutnych przestępstw. Potępiam każdą z nich. Ale daleki jestem od tego by dzielić wszystkie przypadki na czarne lub białe. Każdy trzeba przeanalizować osobno. Co nie znaczy, że szukam tu taryfy ulgowej. W pedofili chodzi przede wszystkim o ukaranie za wyrządzoną krzywdę. W sprawie Polańskiego wygląda na to, że w ogóle tej krzywdy "ofiara" nie odczuwa.
Nawiązując do tego co napisałeś, zdaje się, że przedmiotowy seks Polańskiego miał miejsce dużo wcześniej niż stał się sławny jak dziś. Ale ważniejsze dla mnie są okoliczności w jakich doszło do zbliżenia, stan i poziom rozwoju emocjonalnego i intelektualnego uczestników. Najważniejsze jest jeszcze przyzwolenie, bo u osoby świadomej właśnie to decyduje o ewentualnej krzywdzie.
Nie ma przyzwolenia aby strażak stał się podpalaczem, policjant złodziejem, lekarz zabójcą, a ksiądz pedofilem. Polański formalnie jest przestępcą ale ksiądz pedofil jest dla mnie przestępcą do sześcianu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 grudnia 2019 o 12:04

avatar Purple_Piper
-1 / 1

@koszmarek66 Mógłbyś chociaż poczytać więcej o zdarzeniu. Nawet to, co pisali współforumowicze.

To co piszesz, jest właśnie klasyczną obroną RP opartą na kłamstwach i niedomówieniach. A ja chcę tylko, żeby wszystkich karać i traktować jednakowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

Po tym co napisałeś uważam Cię za człowieka uczciwego, który brzydzi się przestępstwem. Ale do końca traktować i karać wszystkich tak samo nie można. Kodeks karny w zdecydowanej większości przypadków dla każdego rodzaju przestępstwa wyznacza widełki dla wielkości kary. Sądy mają obowiązek pochylić się nad każdą sprawą osobno i przeanalizować wszystkie okoliczności. I na ich podstawie zastosować bardziej lub mniej dotkliwą karę.
Wbrew temu co napisałeś wcześniej, nie uważam, że celebryta, znany piłkarz czy polityk mają mieć lżej. Ich rozpoznawalność nie powinna mieć znaczenia w procesie karnym. Niestety ich stać na lepszych adwokatów.
Nie znam pewno sprawy Polańskiego tak dobrze jak Ty, ale i Ty pewno nie wiesz o niej wszystkiego.
Przez ponad ćwierć wieku miałem i ja swój udział w szeroko rozumianym systemie "wymierzania sprawiedliwości". Moje przemyślenia i obserwacje nie są więc opiniami, na które wpadłem zaraz po popołudniowej kawie. Powtarzam więc funkcjonariusze publiczni oraz osoby zaufania publicznego powinni być a w większości są obciążani większą odpowiedzialnością za sprzeniewierzenie się swoim obowiązkom (składali różnego rodzaju "przysięgi"). Przykład? Obywatel złapany na jeździe samochodem po alkoholu traci prawo jazdy. Policjant w tej samej sytuacji oprócz utraty prawka, zostaje wydalony z Policji i traci uprawnienia emerytalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E embees1
+6 / 8

Ona mając 13 lat wygladała jak dwudziestka.Ilu tych krytyków nie przeleciało "dziecka" na dyskotece?Wygląd nie zawsze świadczy o wieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antraxcdt
-1 / 3

O ja pie... Z takim myśleniem to każdy pedofil jest nie winny... Kur.. nie wierzę co czytam. Jak Polański zgwałcił nie ma sprawy fajne filmy robi. Ksiądz zgwałci o boże o boże ukamienować . Najerzdrzacie na obrońców kk za to że używają podwójnych standardów a co wy sami robicie... Czy wy jesteście normalni. Czy to papież czy Johnny Depp by zgwałcił 15 czy 10 łatkę która wyglądała by jakby była po menopauzie nawet, zasługuje na taką samą kare! Nie ma znaczenia czy ofiara chciała czy nie czy ja mama pchała czy ojciec czy wujek. Czy to, że Polański był/jest osobą znaną zwalnia go od poniesienia surowej kary za jego czyn? Bardzo dobrze zrobił sędzia że się nie zgodził na ugodę. Gdyby to był zwykły Kowalski /Smith to zapewne żadnej ugody by nie było. Skończcie bronić sławnych i lubianych bo to jest nienormalne. Tak samo jak bronienie księży czy polityków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aberg
+1 / 9

Zenon coś usłyszał i postanowił zrobić głupiego demota. Stałeś się pośmiewiskiem feministek. Jeżeli byłaby pewność, że Polański jest pedofilem to cały świat by go potępił tak jak było z Harvey Weinstein, który molestował kobiety. Tym czasem w przypadku Polańskiego sprawa nie jest taka klarowna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 1

@aberg Nie tylko Weinsteina, ale też innych jak Kevin Spacey. Polanski miał jeden przypadek. Warto dodać, ze Weinstein korzystał ze swojej pozycji finansowej i szantażował te kobiety/aktorki przez lata. Mnie tylko jedno dziwi. Że to tak długo się utrzymywało w tajemnicy? Z drugiej strony, coś co w Hollywood robiono 20-30 lat temu, i było traktowane jako "normalne", dziś już takie nie jest. Czyli jakiś postęp jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 2

@dncx Polański miał dwa przypadki ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antraxcdt
-1 / 1

Jak nie jest klarowna jak sam Polański się przyznał. Tylko w tamtych czasach inaczej wyglądał świat niż dzisiaj. Dla tego mu się upiekło i nie było na niego nagonki. To co robił Weinstein jest bardziej moralne niż to co zrobił Polański. Weinstein robił co robił z dorosłymi świadomymi kobietami. Zawsze mogły powiedzieć NIE. Co zniszczył by im karierę zawsze można iść do sądu czy pracować w warzywniaku nie trzeba się puszczać dla kasy. Dostawały rolę czy inne benefity za dawanie przysłowiowej dupy a teraz wielce oburzone są. To był ich świadomy wybór. Polański zgwałcił niepełnoletnią

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevoreevo
-3 / 7

no to muszę stwierdzić że baba jest zdrowo pier*olnięta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+1 / 3

Zdaje się że czym innym jest próba wciśnięcia się na dupę do filmy a czym inny pójście do księdza na spowiedź?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kenzol
+2 / 2

@sliko i autorze demota Prof Środa w swojej wypowiedzi nie wspomniała nic o księżach... Skąd więc shitstorm akurat o nich?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-2 / 6

@kenzol Pytanie do autora. Ale jak znam życie Romek jest usprawiedliwieniem dla tysięcy pedofilów w sutannach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 grudnia 2019 o 21:49

R ryjek17
-2 / 4

@sliko jestęs na tym samym poziomie co pawłowicz :D oboje bronicie pedofilów :D co to za mężczyzna co wyciąga łapy do 13 latki???? więżniowie mają wiecej honoru niz ty,
prawilny dzban

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-1 / 3

@ryjek17 przeczytaj moją wypowiedź u góry

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R ryjek17
0 / 2

i tak lewica zrównała sie z moherami :DDD bo czym różni sie gwałt na dziecku?? niczym i tu i tu ten który to zrobił powinien być wykastrowany.I przypominam że u polańskiego nie jest tylko jeden zarzut

Odpowiedz Komentuj obrazkiem