Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:17

Kartka z kalendarza - 1 stycznia 2000 roku. Z pamiętnika Internauty Przełomu Tysiącleci: Tak jak przewidziałem, szum wokół pluskwy milenijnej był znacznie przesadzony. Nie widziałem zbyt wielu dowodów na tak zwaną „pluskwę”.

(Proroctwo nadchodzącego chaosu w dziedzinie informatyki było związane z praktyką skracania w zapisie roku do dwóch ostatnich cyfr przez co rok 1900 stawał się tożsamy z 2000 itp. a to miało prowadzić do błędów w każdym zapisie, w którym pojawiałby którykolwiek z tych lub następnych lat)

www.demotywatory.pl
+
15 21
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
U ubooot
+2 / 2

Było sporo problemów związanych z rokiem 2000 ale wcześniej była ogromna akcja w zakładach i wiele sprzętu wymieniono/sprawdzono/zaktualizowano. Więc nie można powiedzieć że problemu nie było. Był ale został rozwiązany.
Wiem bo w tym aktywnie uczestniczyłem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
0 / 0

@ubooot sam fakt że zauważyli problem oznaczał że zaczęto już go naprawiać, wątpie że np banki nie robiły by sobie nic z takiego ryzyka. Chyba do niedawna jeżeli ustawiłeś datę na Iphone na 1 stycznia 1970, to telefon całkowicie przestawał działać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 stycznia 2020 o 4:34

K killerxcartoon
0 / 0

I w niektórych systemach były.
Np z wyliczaniem lat przestępnych a w związku z tym dni tygodnia
W systemie alarmowym w jednym z banków maiłem z tym problem... trzeba było przeprogramować harmonogramy na inne dni tygodnia i wskazywał inny dzień tygodnia niż faktycznie był na monitoringach i wydrukach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem