Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
111 131
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Z konto usunięte
+3 / 3

Odpowiedź jest wyjątkowo prosta. Dlatego, że Polską od ponad 30 lat rządzą lewackie gnidy, dla których los i dobrobyt obywateli jest ważny dokładnie tak samo, jak to, co zostawiają w porcelanowej muszli po przeżarciu się w sejmowej restauracji na koszt podatnika. Co gorsza, Polacy sami te stado pasożytów dopuszczają do władzy. To jest dopiero paranoja!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
+1 / 3

Pan minister sprawdza, na co WOŚP zbiera w tym roku i w budżecie już tych pieniędzy nie ma.

Teraz nie ma tym bardziej, że lekarze-stażyści mają bardzo wysokie - jak na swoje umiejętności - pensje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-2 / 2

@Purple_Piper czyli jeśli ktoś powie "przydałoby się kupić taki a taki sprzęt do szpitali" a Owsiak nie zorganizuje zbiorki, to rząd ten sprzęt zakupi? Mamy w to wierzyć, tak? Może osoby chore na raka, którym jeszcze w poprzednim budżecie przewidziano refundację drogiego leczenia, a w tym roku już nie, też mają na to liczyć? Swoja drogą sugerujesz, że te "zaoszczędzone" pieniądze z budżetu na służbę zdrowia gdzie trafiają? Bo jeśli na inne ważne cele, np edukację czy ochronę środowiska, tow czyn problem? A jeśli są rozkradane, to halo, zmartwień cię - stale są rozkradane i serio, nie trzeba do tego żadnego WOŚPu, jest milion sposobów na to.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
-1 / 1

@7th_Heaven I właśnie przez takie myślenie, rząd, czy też NFZ, może nie kupować sprzętu - są ważne cele, jak edukacja i ochrona środowiska... Naprawdę ważne? Co takiego rząd może zrobić w sprawie ochrony środowiska, co kosztuje duże pieniądze? Ano nic - przecież wszystkie koszty przerzuca na przedsiębiorców, mieszkańców i samorządy.

"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@Purple_Piper rzuciłam pierwszym lepszym przykładem. Nie omijaj sedna problemy czepianiem się szczegółów. Powiedz dlaczego rząd odebrał finansowanie leków dla rajdowców skoro Owsiak na te leki nie zbierał?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

Rakowców* (słownik)
Trzeba być naiwnym, żeby sądzić, że ktokolwiek inny kupiłby ten sprzęt. Jakby tak było to orkiestra w ogóle nie musiałaby powstać. Orkiestra gra dla tych właśnie potrzeb, które w budżecie służby zdrowia są aktualnie pominięte. Nie odwrotnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
0 / 0

@7th_Heaven No popatrz, a w takich Czechach kupili. Ciekawe dlaczego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@Purple_Piper i to dzięki temu, że Owsiaka tam nie mają?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
0 / 0

@7th_Heaven Kto wie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@Purple_Piper cóż, w Afryce też go nie mają. Soja drogą mamy fundację Polsat, fundację TVN, Caritas, i wiele wiele innych. Ciekawe że tylko Owsiak ma moc odciążania budżetu państwa i doprowadzania do defraudacji publicznych pieniędzy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+4 / 4

Ponieważ na wyposażenie szpitali robi się przetargi.
Odpowiem dowcipem w celu nakreślenia sytuacji:
Komisja Europejska postanowiła wybudować bramę w trzecie tysiąclecie jako symbol coraz ściślejszych więzi łączących państwa członkowskie. Wyłoniono podkomisję do przeprowadzenia przetargu, która ów przetarg ogłosiła. Do wykonania bramy zgłosiło się trzech oferentów: Turek, Niemiec i Polak.
Pierwszy ofertę przedstawił Turek: brama solidna, projekt kompletny - wszystko w porządku - koszt: 6000 euro.
Drugi był Niemiec: projekt w zasadzie nie odbiegał od projektu Turka, podobne wykonanie, cena: 10.000 Euro. Komisja pyta: czemu aż 10.000! Niemiec na to: solidny niemiecki projekt, solidne niemieckie materiały solidne niemieckie wykonanie, a to kosztuje. OK.
Ostatni był Polak, który przedstawił projekt bardzo podobny, wręcz identyczny do projektów Turka i Niemca, ale cena wynosiła 56.000 Euro. Tu komisja o mało nie spadła z krzeseł, ale pytają, czemu tak astronomicznie wysoka kwota, na co Polak: - 25.000 Euro dla mnie, 25.000 dla Szanownej Komisji za trud włożony w przeprowadzenie przetargu i skuteczne jego rozstrzygnięcie, a 6.000 dla Turka, bo ktoś te bramę musi postawić...

Puenta - SWOI MUSZĄ ZAROBIĆ
Ciekawostka - Dotyczy to wszystkich ugrupowań partyjnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SzamanSlonca
+3 / 3

Bo trzeba najpierw zobaczyć ile rocznie zarabia prezes NFZ i cały zarząd. Ile kosztowało nowe logo otym się niemowi. Nierzad uważa że Pan Owsiak niepowinnien zbierać niemajac rzadnego konkretnego powodu. Ma niezbierac i już bo oni tak sobie życzą. Tylko nic nierobia żeby wypełnić ta pustkę. Jak nap WOŚP kupi 100 inkubator to niech NFZ kupi 1000 żeby ludzie widzieli że robia więcej a nie plucie że Pan Owsiak kradnie i niedawajcie mu a my Itak niekupimy bo juz Tadzik łapkę wyciąga I to jest ich myślenie tam nietrzeba rozliczać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem