Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
W 4 lata od wprowadzenia 500+ rządzący tak załatwili nasz kraj, że te 500+ to teraz bardziej 450+
by Xar
+
80 103
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F fsubi
+4 / 4

Chyba 200+

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
+2 / 2

@fsubi za 10 lat, czy teraz?
Jak teraz to się zgodze, bo za 10 lat to przy tym tempie, to to może będzie 0,01 zł+
Bo w ciągu miesiąca mi ten sam koszyk zakupów podrożał mi o 20% w warzywniaku. Nie ma jak kombo:
drastyczne podniesienie pensji minimalnej, cen prądu i nowych podatków. Wszystkie od 1 stycznia....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2020 o 11:15

avatar patriotaLokalny
+1 / 7

... a cebulaki si ciemnogród nadal pewnie twierdzi że pieniądze rosną na drzewach i wystarczy je zerwać i się ma. To idealny sposób na korupcję społeczeństwa by na PISiorów głosowali. A jeśli chodzi o wybobry to im je organizują wszelkie korporację by potem mogły w Polsce rządzić oraz by nie płaciły podatków.
W Polsce Polaków powinno być ponad 55 milionów a jest nie całe 30 milionów.A więc 500+ to igranie na emocjach po to tylko by można z drugiej sstronay przepchaćs szkodliwe ustawy dla Polski i Polaków które są przysyłane z Izraela i na to wszystko głosują w noocy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2020 o 9:57

avatar Oriolus
+1 / 3

@patriotaLokalny W Polsce jest nas 37,98 miliona (2018).
Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+4 / 4

@Oriolus wszystkich obecnych policzyłeś czy może także tych co na emigracji siedzą, ci co mają podwójne obywatelstwo i ich nigdy już w w Polsce nie będzie?
30 -32 miliony to realny szacunek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
+2 / 2

@patriotaLokalny
Sorry, ale Polaków po II ww było 23 miliony. Facetów było znacznie mniej, ale to nie problem...
Gdyby dzietność nie była blokowana przez istnienie ZUS-u, to dzietność wynosiłaby po 10 dzieci.
A wynosiła po 5. Później były kolejne podnoszenia podatków i ludzie zeszli do 1,5. Zatem Gdyby nie socjaliści u władzy, to Polaków mogłoby być już ze 150 milionów i być najbogatszym krajem Europy.
Ale cóż...
Mamy pecha, że nami cały czas sterują Ci sami ludzie, którzy wolą przepraszać za Jedwabne (choć jest setki dowodów, że Polacy w tym nie maczali palców)...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
-1 / 1

@raven000 Czyli tych na zwolnieniu lekarskim też nie liczyć... a tych co akurat śpią?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+11 / 13

To się nazywa inflacja, będzie coraz wyższa, ale to akurat polityków PiSu nie interesuje, ważne by na nich głosować, a po nich choćby potop.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
+3 / 5

@wojekwiesiek nieprawda, politycy PIS są pionkami w wizji Polski jednego Pana, jak nasz kraj ma wyglądać. On utopi nasz kraj na podobieństwo Grecji, która aby ratować się sprzedawała wyspy, my wystawimy pod młotek województwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grobisher
-2 / 4

Niestety mamy kolejną ekipę rządzącą, do której nie dociera, że jedyny sposób na gospodarkę to premiowanie klasy średniej, by ludzie chcieli do niej aspirować. Dziś mamy patologiczną sytuację, w której humaniści zamiast należeć do tej klasy średniej, są wyśmiewani przez byle robola, który za hydraulikę czy malowanie ścian zarabia więcej niż oni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
+3 / 3

@Grobisher mylisz się. NIE WOLNO NIKOGO premiować. To wszystko.

Z Humanistów się ludzie wyśmiewają z powodu państwowego systemu szkolnictwa. Powiedz mi ilu humanistów poszłoby na studia humanistyczne, jeżeli musieliby zapłacić 200 tys. zł za papier, po którym mogą zarabiać 2k/na rękę.
I nagle humaniści stają się dobrzy z matematyki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2020 o 11:48

avatar Grobisher
+2 / 2

@w0lnosc Co racja to racja. Wystarczyłoby nie drenować - w odniesieniu do obecnej rzeczywistości mózg był łaskaw mi postrzec to w kategoriach premiowania...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zasysacz
-3 / 5

@Xar nic takiego miejsca nie będzie miało bo wedle was to już w tym roku wszystko pierd***** , tak samo jak w 2015 2016 2017 2018 2019 co rok polska gospodarka umiera na dobre powoli się wasze przepowiednie przypominają te O końcu świata co rok to koniec i eksterminacja naszego gatunku i kraju xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2020 o 11:18

avatar Arbor
+2 / 2

@zasysacz , bo przecież jest co raz lepiej, prawda? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 1

@zasysacz Twoja wypowiedz nie ma zadnej merytorczynej wartosci, ale ci odpowiem.
Rok 2018:
Najnizsza wartosc wskaznika inwestycji od 1998 - tak, cofneli nas 20lat w rozwoju, w czasie pelnej prosperity
Najnizsza ilosc aktywnych zawodowo od 2010
Danych za 2019 jeszcze nie ma.
Wiec tak, pograzaja nasz kraj i to coraz bardziej. A to co bedzie za 10lat to wyliczenia ktore maja zrodlo - a zrodlo ich jest podane, mozesz sam poczytac. Chyba, ze dla Ciebie jedynym wiarygodnym zrodlem informacji jest nalezaca posrednio do pisu gazeta polska, albo do ich senatora wsieci i inne tego typu szmatlawce. A bierecki mowil o Polakach tak: "Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej "

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
+1 / 3

Janusze ekonomiczne i tak powiedzą, że 500+ pobudza gospodarkę, czy jak oni na to mówią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S shark__
-1 / 3

Chciałem skromnie zwrócić uwagę autorowi demota, że 4 lata temu w roku 2016, 1 euro kosztowało to samo 4,36 zł dokładnie tyle co dzisiaj. Każdy marzy o zachodnich zarobkach więc trochę od dupy strony ale dzięki rządowi zarobki idą w górę. A to że usługi idą w górę ... tak też za niedługo będą w cenach zachodnich ( np. 20 € męskie strzyżenie) Towar już drożeć nie będzie bo ceny już europejskie mamy. Banany, pomarańcze tańsze od jabłek (gdzie polska jeszcze parę lat temu była potentantem na europę)
Wracając do demta siła nabywcza 500 zł do euro jest identyczna jak przed 4 laty. Jedynie rynek usług nam drożeje dostosowując się do europejskiego a to jest dobre bo czasy 5zł z godzinę pracy już minęły....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@shark__ zapomniales tylko dodac, ze przez wiekszosc tego okresu bylo ponad 4,30 a teraz jest 4,23, a w dniu 16. listopada(data zaprzysiezenia nowego rzadu) bylo 4,23. Nie mozna mowic o konkretnej dacie, bo kursy sie zmieniaja w ciagu sekund. Dlatego trzeba patrzec na cala skale.
A jak dalej beda na sile podnosic ceny to sie okaze, ze bardziej oplacalne bedzie kupowac produkty np. z Niemiec, gdzie jest wieksze zautomatyzowanie i nizsze koszta pracy (podatki)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

Problem w tym, że do PISowców to dotrze dopiero jak już całkowicie staniemy się drugą Wenezuelą. Ich nie obchodzi loa innych, ani to, że normalnym, pracującym ludziom zabiera się coraz więcej pieniędzy żeby finansować to rozdawnicto. "Bo dajo" i tylko to się liczy. PIS za to nie liczy się z tym, że w skutek programów socjalnych Polska upada. "Ważne, że głosują". Dlatego prawa wyborcze powinny przysługiwać tylko pracującym i mającym odpowiednie wykształcenie (lub przynajmniej odpowiednio inteligentnym).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P psiak121212
+1 / 1

Jest rynek pracownika,a na kasie w biedronce zarabia się krocie spytaj nauczycieli.
Ceny ida w góre, pensje też. Wszystko równają do zachodu, tego chcieliście to macie, jak w Polsce lub w polskich firmach będzie za dobrze to dowalą dyrektywę i będzie jak zwykle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem