Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
339 348
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T konto usunięte
+2 / 2

@Cagenicolas A co z ewolucją? Jaki jest najlepszy argument przeciwko niej wg ciebie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ookulary
+2 / 2

Ewolucję zaobserwowano. Np. naukowcy trzymali muszki owocówki w ciemności - osobniki z kolejnych pokoleń nie miały oczu i były bardziej płodne (nie wiem, z jakiego powodu to ostatnie - może trudniej im było znaleźć partnera, więc musiały intensywniej szukać albo lepiej wykorzystać okazję, jak już znalazły?). Albo inny przykład: gdzieś na Dalekim Wschodzie zgodnie z legendą władca utonął i przemienił się w kraba. Nie, to jeszcze nie jest dowód na ewolucję, ale zaraz będzie XD Ludzie, którzy złowili kraba ze wzorkiem przypominającym choć trochę twarz legendarnej postaci, wypuszczali go na wolność. Przez to zaczęło pojawiać się coraz więcej takich krabów i coraz bardziej do niego podobnych, bo miały woększe szanse na przeżycie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Ceteri
+2 / 2

Po pierwsze teoria w sensie naukowym znaczy coś po go niż w popularnym, co ciekawe nikt nie zaprzecza teorii grawitacji. Co więcej ewolucje jak najbardziej można zaobserwować, gatunki pierścieniowe są dobrym przykładem. Google wyjaśnie ci to dużo lepiej niż ja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 2

@Cagenicolas Teoria naukowa – całość logicznie spoistych uogólnień, wywnioskowanych na podstawie ustalonych faktów naukowych i powiązanych z dotychczasowym stanem nauki. Ma na celu wyjaśnienie przyczyny lub układu przyczyn, warunków, okoliczności powstawania i określonego przebiegu danego zjawiska. Jest podsumowaniem wyników szczegółowych pracy naukowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cagenicolas
0 / 0

@Ceteri sorry ze dopiero teraz odpowiadam ale miałem troche na głowie
Wiec teoria np. według Wikipedia to:
"W przypadku nauk przyrodniczych, nauk ścisłych i nauk humanistycznych teorie są tworzone w celu systematyzowania i racjonalizowania faktów, wyjaśniania powodów ich występowania, przewidywania przyszłych zdarzeń,W przestrzeni nauki teoria nigdy nie przesądza, jaki jest stan faktyczny. Jeśli praktyka dowodzi czegoś innego, wtedy teoria upada albo jej stosowanie zawęża się do określonych warunków."
Wiec ktos znalazl cos i dorobil do tego teorie zeby powiazac fakty, ale to nadal teria bo nie ma obserwacji, to dla tego trzeba teorie dorobic zeby wytlumaczyc.
Jak zobaczysz lawke pomalowana na zieloni, yo mozesz dorobic teorie, ze ktos pomalowal, no bo pomalowana, i ze nie bylo innej farby i dla tego jest na zielono. To fakty ale kto to zrobil, czym i kiedy to teoria

Grawitacji nikt nie rozumie, fakt- grawitacja jest i mozna zmierzyc jej oddzialywanie ale nikt nie wie skad i jak, stad teoria grawitacji, bo trzeba to bylo jakos wyjasnic

A co do gatunkow pierscieniowych, to w przypadku np krolikow i tu ciebie zdziwie to beda nadal kroliki, a nie np zaby albo jaszczurki, nikt nigdy w histori swiata nie zaobserwowal zeby potomstwo bylo inne od rodzicow(inny gatunek)
Krowy sa rozne i pewnie ich potomnkiem byla krowa,
Ewolucja uczy ze pies, kojot, wilk i banan sa spokrewnione, w to trzeba wierzyc bo nie ma dowodow
Dziekuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Ceteri
0 / 0

@Cagenicolas W kwestii definicji teorii powinieneś ̶p̶r̶z̶e̶c̶z̶y̶t̶a̶ć̶ ̶t̶e̶n̶ ̶a̶r̶t̶y̶k̶u̶ł̶ ̶j̶e̶s̶z̶c̶z̶e̶ ̶r̶a̶z̶, przejść na angielską wiki i tam sprawdzić znaczenie wyrażeń teoria naukowa prawo naukowe i metoda naukowa. Nadal posługujesz się kolokwialnym znaczeniem słowa i nic dziwnego patrząc na jakość tego artykułu. Najważniejsze w teorii jest to że że jest wynikiem rygorystycznych badań w zgodzi z nowoczesną naukowa i metodą naukową oraz są skonstruowane są tak by można przeprowadzić na nich eksperymenty dające empiryczne dowody.

Oczywiście że rozumiemy grawitację, jest konsekwencją zakrzywienia czasoprzestrzeni wywołaną nierównomiernym rozłożeniem masy, a wiemy to dlatego że ktoś chciał to odkryć, nie dlatego że "trzeba to było jakoś wyjaśnić".

Ewolucja nie działa w ten sposób, jest to proces dziejący się na przestrzeni milionów lat, przyśpieszający lub zwalniający w zależności od wpływu środowiska na populacje jednak nieustanny i płynny. Żeby przybliżyć ci ideę wyobraź sobie
prosty tunel wiodący od poziomu morza do Mont Everestu, będzie miał długość 442400 km pokonanie jego zajmie jakieś 10 lat ale jego nachylenie będzie wynosić zaledwie 0,001°. Oznacza to że człowiek który podjął by się przejście tego korytarza mógłby zdobyć najwyższy szczyt ziemi, mimo tego że z jego perspektywy szedł po płaskim chodniku! Nie widzimy żeby gatunki się zmieniały właśnie dlatego że jesteśmy na takim chodniku
Możesz powiedzieć że te liczby są absurdalne, ale ewolucja działa na jeszcze większej skali - setki milionów gatunków z czego duża część z populacją liczącą w przynajmniej milionach stopniowo zmieniające się przez miliardy lat.

Jeszcze raz przypomnę ci o gatunkach pierścieniowych, dlatego że końce pierścieni wobec siebie gatunkami już NIE SĄ. Oczywiście nadal są to na przykład jaszczurki - ale przecież "jaszczurka" to nie gatunek. Z resztą zdefiniowanie czy jest gatunek jest problematyczne właśnie przez ewolucję.

Spędziłem na tym jakąś godzinę, więc proszę Ciebie pomyśl o tym, a jeżeli nadal nie jesteś przekonany to kto wie? Może jesteś wstanie przedstawić teorię która będzie lepiej przewidywała wyniki badań niż obecna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cagenicolas
0 / 0

@Ceteri dziekuje za odpowiedz, ale w kwestji ewolucji mimo przedstawionych przez ciebie informacji nie mogę się z tobą zgodzic. Czytajac wikipedie, uzyskamy informacje z glownego nurtu, co jest oczywiste. To ze wiekszosc ludzi w cos wierzy, niestety nie oznacza to ze maja racje. Taka dyskusja na ten temat nie miala by konca, zakladajac ze obie strony wierza w swoja racje.
Zycze powodzenia, pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acanekd
0 / 2

Cagenicolas - zwłaszcza dla PIS i ONR

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-1 / 3

Gdyby był w naturze i większe osobniki miałyby większe szanse na przeżycie i rozpropagowanie swoich genów to tak. Czasem jednak mniejsze osobniki mają większe szanse bo łatwiej im się np ukryć przed innym drapieżnikiem lub jest mniej pożywienia itd
Uciekało się z biologii?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
-2 / 2

@tomek_s Taaa . .. brzmi bardzo rozsądnie.... łatwiej mu się ukryć bo jest mniejszym osobnikiem niż w rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 0

@Kocioo koty są udomowione.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+2 / 2

@Kocioo Człowiek zastąpił selekcje naturalną w przypadku psów i "stworzył" chihuahua z wilka. Czyli w sztuczną selekcję jesteś w stanie uwierzyć a w naturalną nie?
Nie wahaj się wypowiadać na takie tematy, wesoło jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2020 o 21:32

A Anonim_Gall
0 / 2

Co to dzisiaj za plaga, że każdy musi każdemu dogryźć "udowadniając", że on jest mądrzejszy. Jakby nie można było poprzestać na kulturalnym wyrażeniu swojej opinii...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 2

@Anonim_Gall Który fragment jest niekulturalny?
Świetnie to wszystko zauważasz, jesteś ponad wszystkich dyskutujących i pokazałaś nam, że tym samym, że jesteś inny-lepszy. Gratulacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 stycznia 2020 o 3:29

C Ceteri
+1 / 1

Nie wszystko jest kwestią opinii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pafcio80
+1 / 1

to incepcja....kot w kocie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sieldzik
+2 / 2

"ewolucja dąży..." strasznie inteligentna ta ewolucja :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

Ewolucja do niczego nie dąży.
Na użytek tej rozmowy, można powiedzieć że ewolucja robi eksperyment, rzuca w środowisko i jeżeli eksperymen się zreprodukuje to eksperymentuje na nim dalej, a jeżeli nie, to nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem