Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
600 676
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MajorKaza
+103 / 105

"Pozytywna"? Znaczy mogę się komuś wjeb*ć na chatę i sobie mieszkać? To po ch**a ktoś ma brać kredyt na 30 lat albo zapi**dalać w robocie jak poje*any?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
+20 / 24

@MajorKaza
Niestety to nie tylko polska przypadłość :(

Jest taka dziewczyna, która prowadzi kanał na YT pt. Pod Niebem Malagi i mówi, że w Hiszpanii jest jeszcze gorzej. Ona ma kraty w oknie w mieszkaniu, nie ze strachu przed kradzieżą (też, ale nie głównie) a ze strachu, że jej się jacyś pięćsetplusy włamią i zamieszkają u niej. Bo niestety hiszpańskie prawo jej wtedy nie pomoże.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
+4 / 6

@MajorKaza

Dziwią mnie te dwa minusy (84/86).

Piotr i Agata Ikonowiczowie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancho
+1 / 3

@sokolasty 84/86 to jeden minus

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GunMeat
+56 / 60

Nie, to jest zła informacja. Dobroczynność należy robić na własny rachunek.
Dobra informacja to taka, że np. 1000 osób składa się po 10 złotych by im wynająć mieszkanie.
Złą informacją jest to, że państwo kogoś ZMUSIŁO do działalności charytatywnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
+51 / 53

Jaka pozytywna. Jeszcze chwilę i strach będzie wystawić nieruchomość na sprzedaż, bo zaraz zajmą ją dzicy lokatorzy, których nie da się usunąć.
Swoją drogą w każdej gminie jest pustostan lub kilka, które stanowią rezerwę w razie zdarzeń losowych. Zajęcie ich oznacza, że rodzina która np. straciła mieszkanie i dorobek życia nie będzie miała gdzie zamieszkać bo ktoś już sobie bezprawnie je zajął.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 stycznia 2020 o 9:06

avatar Xar
+48 / 50

A jakby to w Twoim miekszaniu zalegli sie bezdomni? Kurde no, poszanowanie wlasnosci! Ktos za nich placi rachunki, ktos jest stratny bo jego lokal zajeli i nie placa. Jak mozna w ogole cos takiego pochwalaC

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abdul125a
+35 / 37

"W styczniu".... a ciekawe czy nadejdzie taki miesiąc kiedy to zrobi? Dla obrońców dzikich lokatorów mam jedno pytanie, czemu pozwalanie żeby tacy ludzie żyli na koszt innych? jeśli ich tak bardzo pobieracie organizujcie co miesiąc dla ludzi którzy płacą ich rachunki, zbiórki pieniędzy bo to oni są ofiarami takiej sytuacji? No chyba że kiedy już trzeba ponieść odpowiedzialność finansową (taką jaką ponosi co miesiąc osoba która ma dzikich lokatorów) was już przerasta? albo jeszcze lepiej, zaproście ich do siebie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nighthawk7
+43 / 47

Ludzie z długami, brak pieniędzy na cokolwiek, ale dwójkę dzieci to już sobie strzelili. Policjant taki pomagający, bo nie za swoje, ale jak przyjdzie co do czego to ojcu paru dzieci co zasuwa na dwóch etatach bez zastanowienia wlepi kilkaset złotych mandatu bo w środku nocy na zadupiu miał kilka kilometrów za dużo na liczniku w swoim 25-letnim kombi, bo jak mandatu nie wystawi to mu premia przepadnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 stycznia 2020 o 10:49

N niemoja
+14 / 24

Pustostany to mieszkania komunalne, które nie mają lokatorów, bo czekają na remont lub rozbiórkę.
I mogą czekać do usr... śmierci, bo w samym Wrocławiu takich mieszkań jest około 1200, a rocznie remontuje się około 200.
I tworzy się błędne koło: ludzie nie mają gdzie mieszkać, a mieszkania stoją puste. Gmina raz do roku ogłasza przetarg na remont tego mieszkania, a jak się nie znajdzie chętny, to mieszkanie czeka do następnego roku, i następnego ..., i następnego ... .

Sprawa jest o tyle śmieszna, że - gdyby ci ludzie mieszkali bezprawnie w czyimś PRYWATNYM mieszkaniu - obejmowałyby ich przepisy o ochronie lokatorów i właściciel mieszkania bujałby się latami po sądach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
0 / 0

@niemoja

Jeśli mieszkań do remontu jest dziś 1200, a remontuje się 200 rocznie, to chyba za kilka lat skończą, c'nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lukaszk90
0 / 2

To może niech miasto oddaje swoje pustostany jeszcze nie wyremontowane tym, którzy potrzebują mieszkań, niech sami w miarę swoich możliwości je remontują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemoja
+1 / 3

@sokolasty: Nie skończą, bo szybciej przybywa mieszkań do remontu niż jest remontowanych. Tak jest efekt, jak się nie remontuje na bieżąco.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stts
+27 / 27

Ale policjant tylko powiedział, że bez wyroku nie może nic zrobić, co jest w pełni zrozumiałe. Tutaj akurat wina leży po stronie systemu, nie policji. Inna sprawa jest taka, że ci ludzie nie powinni mieć dzieci, bo - nie mając środków, wsparcia rodziny, miejsca zamieszkania, a za to sporo długów - decydują się na dwójkę dzieci. Są więc albo nieprzeciętnie głupi, albo psychicznie chorzy. W każdym razie śmiem wątpić, że mają jakiekolwiek predyspozycje do wychowania dzieci. Poza tym, o ile jeszcze ucieczkę od alkoholików jestem w stanie zrozumieć, o tyle kradzież (nazywajmy rzeczy po imieniu) mieszkania, bo jaśnie państwo nie chcą "cisnąć się z ciężko schorowaną mamą chłopaka", to śmiech na sali. Zero współczucia dla takich ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sraniePoScianie
+35 / 37

Jakie pozytywy? Co to ma być? Wchodzą sobie patusy z przychówkiem na nieswoje i zajmują? A normalny człowiek ma harować 50 lat i spłacać kredyt? I nieistotne czy pustostan administracyjny czy jakikolwiek inny - wlazłeś na nieswoje to baty na dupę i won!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawanalawe
+24 / 26

Ale jak oni wcześniej wyrzucili tych bezdomnych, to było ok? (to wtedy nie była sprawa kryminalna??!!)
Można chyba spokojnie życzyć tej pani, która się tak cieszy z tego sukcesu, aby dorobiła się kiedyś swoją ciężką pracą własnego lokalu i żeby w przyszłości "pożyczyli go sobie" podobni lokatorzy. Będzie się wtedy mogła cieszyć do woli ze swojego, osobistego sukcesu (a nie w imieniu wszystkich mieszkańców miasta).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MalaZlaCzarownica
+22 / 26

A o czym myśleli ci państwo, gdy robili sobie dwójkę dzieci, sami od początku nie mając gdzie się podziać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+4 / 8

@MalaZlaCzarownica tacy ludzie nie kalają się myślą, a jak już ją mają - to ukierunkowaną względem benefitów socjalnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kmaster
+25 / 25

Czyli mieli gdzie mieszkać, tylko nie chcieli "cisnąć się ze schorowaną matką chłopaka".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nighthawk7
+27 / 29

Swoją drogą jeszcze rzuciła mi się w oczy jedna kwestia, a mianowicie słowa policjanta "to, że nie mają prawa do użytkowania nie znaczy, że nie weszli w posiadanie: mieszkają więc posiadają". Idąc tym tropem to w sumie nie powinno istnieć pojęcie kradzieży.. Posiadasz to jest Twoje..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 stycznia 2020 o 15:59

N Nighthawk7
+12 / 14

@mati233490
Które w praktyce oznaczają, że "włada" ten kto "posiada". Ktoś Ci ukradnie samochód więc go "posiada", choć to nadal jest Twoja "własność". Ty możesz go sobie opłacać, a korzysta ktoś inny. Czemu zatem to jest kradzież, a zajmowanie cudzego mieszkania już kradzieżą nie jest? Działa tak samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 stycznia 2020 o 21:47

avatar Astian
+20 / 20

Kazdy kij ma dwa konce. Ci ludzie po prostu swoj problem przerzucili na kogos innego i nie robia nic innego jak stawiaja ultimatum. Nielegalnie zajeli czyjes mienie, jesli sie nie myle w swietla polskiego prawa nazywa sie to kradziez.
I teraz osoba/instytucja do ktorej nalezy lokal musi walczyc o swoje przed sadem? To jest cywilizacja? Tak sie plemiona dzikich w afrykanskim buszu zachowuja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+13 / 13

Nie chce psuć klimatu, ale w postawie tego policjanta nie ma absolutnie nic nadzwyczajnego. Policja nie ma prawa wyrzucać nikogo z domu. Może zgarnąć awanturnika na wytrzeźwiałkę, ale eksmitować nie ma prawa. Prawo takie ma komornik, który może wezwać asystę Policji, ale komornik ma w ręku wyrok eksmisyjny. Żaden policjant nie zachowałby się inaczej, bo mu po prostu nie wolno postąpić inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zxcvbnasdfgh
+10 / 10

Dlatego jak masz pustostan, to musisz mieć jakiś system elektroniczny, który powiadomi Cię o włamaniu od razu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+16 / 18

POZYTYWNA???????
Ciekawe co policjant by powiedział gdyby podczas jego pracy ta rodzina ZASIEDLIŁA JEGO MIESZKANIE. Pewnie by się ucieszył i poprosił by przynajmniej zmianę bielizny pozwolili mu zabrać z lokalu który teraz "użytkują"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R ruskm
+16 / 16

Należało by pójść za takim aktywistą i wejść za nim do domu, stwierdzić, że nie wychodzę bo też tu mieszkam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grik1
+18 / 18

Ręce opadają kliknąłem w źródło i ludzi cieszy taka postawa innych i fakt, że wychowują dzieci w takich złych warunkach. Mieszkali tam bezdomni i te osoby mają moralne prawo ich wygonić, ale ich wygonić - to już jest złe? Powinno się budować mieszkania socjalne, ale takie po 20-30 metrów. Aneks kuchenny 2 pokoje, łazienka. Do tego podpisujesz papiery na temat stanu technicznego i dostajesz je na określony czas, a nie na całe życie. A lepsze warunki chcesz - do roboty się proszę brać. Dzieci do żłobka, przedszkola, szkoły i rodzicie pracować. A nie tragedia mamy małe dzieci i nie mam gdzie mieszkać - najlepiej na cudzy koszt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N neomagnet
+11 / 11

Co w tym niby pozytywnego? Ukradli mieszkanie i są pod ochroną. No ku*wa gratuluję takich "pozytywnych" akcji.
Gdyby mi tak ktoś zajął dom to nie dzwonił bym na policję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+6 / 6

Niech mi ktoś wyjaśni ten fenomen: skoro mieli kasę na odremontowanie i umeblowanie pustostanu, to dlaczego nie wynajęli po prostu jakiegoś mieszkania? Byle mały remont to koszt min 30 tys. Za te pieniądze mogliby 2 lata mieszkać w innym mieszkaniu, legalnie. Jak dla mnie pan policjant i urzędnicy powinni te dzieci tej rodzinie odebrać, a samych rodziców wypieprzyć na ten mróz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+8 / 8

To niech świnia o nazwisku "kluśka" sama przyjmie pasożytów do własnego prywatnego lokum jak taki z niej dobry i porządny człowiek - a nie przydziela posiadanie cudzej własności wedle uznania i problem zwala na innych. Może i mu zamki zmienią, pomalują i wyczyszczą mieszkanie. Pieprzone socjalistyczne pospólstwo...
Mam nadzieje że jak nikt nie pomoże prawowitym właścicielom mieszkania to sami dadzą radę obić ryj / połamać i wywalić (bez wieloletnich batalii sądowych i napompowanych kosztów) śmiejących się prosto w twarz pasożytów którym trzeba łożyć na opłaty i rachunki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
+2 / 2

Czyli jakby weszli mi do mieszkania jak będę powiedzmy w sanatorium to jak wrócę, to nie mam prawa wyrzucić ludzi którzy się włamali i zajmują mój lokal, mimo iż to ja płacę kredyt i mam wszystkie uprawnienia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kotek_terrorysta
+3 / 3

Brawo! Niech żyje. Proszę o adresy tych co popierają taka metodę zdobywania lokum. Jutro jestem u nich z walizka i.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem