Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
102 125
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J janciowolf1
-1 / 1

to jest nieuleczalna choroba

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar janlew
+7 / 7

Małe ale. Na szkoły rydzyka czy nie rydzyka, na naukę Religi (99% pieniędzy przekazywanych kościołowi) czy j.niemieckiego, pieniądze idą bo mamy publiczną edukację, której w sumie jestem przeciwny.
Ale już na nowy ołtarz składają się wierni i nic nikomu do tego. Na muzeum żydów 180mln poszło za to z naszej kieszeni.
...co do reszty zgoda. Pełne marnotrawstwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 stycznia 2020 o 9:53

avatar GOUOM3EK
0 / 0

@janlew bardziej tu biję do ludzkiego sumienia, skoro potrafią dać w kopercie na ołtarz 200zł, dlaczego nie umieją dać 5zł na ratowanie dziecka? jeśli wierzą, że datek da im zbawienie, to lepiej dać na ratowanie dziecka chyba, niż na martwy przedmiot, który może poczekać, no nie?
A napisałem tak celowo, choć jestem Katolikiem, żeby mi nikt nie zarzucił, że czepiam się tylko jednej strony. Znam ludzi, którzy narzekają, ze nie mają na leki, bo niska emerytura ale Rydzyka to zasilają każdego miesiąca. I tu należy rozgraczniczyć - Rydzyk podlega pod mistrza zakonu, a nie pod papieża, który jest głową KK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar janlew
0 / 0

@GOUOM3EK Ja nie mam zamiaru się wtrącać kto na co daje 200zł, bo to nie moje pieniądze. Poza tym dawanie na jedno nie wyklucza drugiego.
Jeden wpiera i wpłaci na szkołę Rydzyka i radio, i też to rozumiem bo tam mocno mówią prawdę o żydach, sodomitach i zalewie islamskim. Stanisławskiego i innym radio nie słyszałem. I ten sam człek wspomoże Caritas, pomagając dzieciom.
Drugi jest murem za wyborczą,TVN, LGBTQWERTY, wpłaca na ratowanie świń czy karpi. I też można to zrozumieć bo żydowskie korzenie, bo dziadek bolszewik albo bo tata był w SB. Ale i ten pójdzie i da na orkiestrę hari kriszny Owsiaka co też dzieciom pomoże.
Nie ma się co wpierdzielać jak kto wydaje własne pieniądze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 stycznia 2020 o 10:05

avatar AVictor
+1 / 1

A może lepiej dofinansować badania w Polsce? Stworzyć terapię i mieć o wiele tańsze leczenie niż w stanach, ba nawet zarabiać na zagranicznych pacjentach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janciowolf1
-1 / 3

@AVictor a niby kto w Polsce miałby prowadzić te badania? Do tego trzeba mieć wykwalifikowaną kadrę - a u nas nauczycielami zostają ostatnie melepety i matołki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DAREKJP
+1 / 1

A od kiedy nauczyciele zajmują się badaniami naukowymi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
0 / 0

@janciowolf1 nie mówię o nauczycielach z podstawówki czy gimnazjum ale o komórkach badawczych współpracujących z uczelniami oraz firmami farmaceutycznymi jednak będące nieco niezależne od tych instytucji. Z zastrzeżeniem że lek ma być udostępniany Polskim firmom a nie sprzedawany zagranice. Największy problem jest z wyposażeniem takich pracowni. Pracowników znajdzie się wielu, zwłaszcza młodych doktorów i doktorantów, którzy swój potencjał mają. Rozwiązana powinna być również sprawa praw autorskich, bo puki co to uczelnia ma to prawo na wyłączność i nie dzieli się zazwyczaj zyskami.
Także reasumując koszty wysyłania na często eksperymentalne terapie za granicą to koszty leczenia sma za granicą to ponad 2 mln dolarów od pacjenta. Dochody z tej terapii to ponad 2mld dolarów. Ponadto jest wiele różnych innych chorób na któych firmy farmaceutyczne zbijają miliardy. Zatem gdyby udało się wytworzyć lek na nieuleczalną chorobę to w ramach współpracy polscy pacjenci mieli by go na fundusz, zagraniczni płacili za terapię (penie mniej niż stnach) po pewnym czasie pieniądze włożone w takie placówki mogły by się zwrócić a otwarcie takich placówek kosztowało by pewnie mniej niż budowa stadionu narodowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janciowolf1
0 / 0

@AVictor ale ktoś musi ta kadrę wykształcić - niestety na każdym stopniu nauczania czy to przedszkole, podstawówka czy studnia kadra jest coraz słabsza- dlatego że jest słabo opłacana ergo sum słaby nauczyciel wykształci słabego naukowca :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
0 / 0

@janciowolf1 z tym się niestety nie zgodzę, jak w nauczaniu podstawowym i średnim jest jak jest, to jednak jednak kilka uczelni wyższych tych głównych w Polsce trzyma poziom, brakuje najczęściej dobrze prosperujących placówek badawczych wspomagających uczelnie oraz lepszego systemu zysków z patentów i pomocy prawnej. Przykładem jest np. grafen znaleźliśmy metodę taniego wytwarzania dobrej jakości, no i co dalej? No właśnie zamiast pchnąć do przodu stanęło. Podobnych przypadków jest wiele, najczęściej odkrywający coś nie mają jak wdrożyć tego na rynek, nie mają również pomocy prawnej często np. uciekają do stanów i tam albo mają angaż albo dostają stypendium po którym nie mogą wrócić do Stanów przez 3 lata, przez co niewiedzą co się dzieje z ich pomysłem, a w razie uzyskania patentu nie mają nawet jak się odwołać od niego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janciowolf1
0 / 0

@AVictor trochę się zgodzę a trochę nie ... ponieważ jak sam zauważyłeś nauczanie początkowe leży a to że kilka uczelni ma wysoki poziom to jest kwestia czasu ... profesorowie nie żyją wiecznie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem