Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
91 101
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N niechcemisiewymyslacloginu1
+21 / 27

Prawdziwy tytan intelektu robił mapę, zaznaczając Szwajcarię i Norwegię jako państwa Unii, a Irlandię już nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
-1 / 11

@Xar Od Rosji moglibyśmy dostać w doopę militarnie, a z tego co mi wiadomo, UE nie jest sojuszem militarnym, takowym w naszej części globu jest NATO. Druga sprawa, z Rosją można się dogadać, spójrzmy na Francję, Niemcy i UK, to kraje w Europie które najbardziej współpracują z Rosją, kwestia tylko tego, że trzeba przestać machać szabelką do każdego, przemyśleć jakie interesy z kim możemy robić i po prostu działać. Niestety PiS prowadzi najgorszą w historii politykę zagraniczną i o ile gorszy efekt polityki zagranicznej prowadził Józef Beck w czasach II RP, to jednak on miał prawo nie wiedzieć jakie będą konsekwencje jego działań, natomiast prowadzenie wojny z całym światem... Nawet najgłupszy wie, że w efekcie ktoś nas najedzie, a reszta będzie się przyglądać i mu kibicować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
0 / 2

Wielka Brytania nie bała się od początku opuszczenia unii, bała się bardziej próby odłączenia Irlandii oraz Szkocji do której mogło by dojść przy takiej próbie. Po prostu GB nie pozowało się dyktando Niemiec w Unii, sami mają ogromne kontakty handlowe ze swoimi koloniami. uważam że odejście Wielkiej Brytanii boi się bardziej Niemcy czy Francja bo za rok przestaną obowiązywać unijne rozporządzenia a z tym zapewne dopłaty do migrantów, którzy będą wracać do Niemiec

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vetulae
0 / 0

@johnyrabarbarowiec nie możemy się dogadać z Rosją bo Rosja się z nami nie chce dogadać, nawet jak SLD rządziło i lazło im w d... bez wazeliny to i tak mieliśmy najdroższy gaz itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
0 / 2

@vetulae SLD właziło w doopę Rosji? Nie kojarzę, za to kojarzę jak włazili w to samo USA. Nie oszukujmy się, Putin to gość który rozmawia z twardymi i tak UK to twardy kraj z silnymi wpływami, Niemcy mają Makrelę która co by nie mówić, jest twardą babą, Francja no to kolonia Niemiec, Węgry mają Orbana który jasno stawia sprawy, Włosi z Berlusconim też radzili sobie z Putinem, bo Berlusconi też mówił jasno czego chce i co może dać, Obama był nijaki więc Putin robił z USA co chciał, teraz jest Trump i jakoś Putin normalnie robi deale z Trumpem bo też co by nie mówić, Trump jest bardzo stanowczy i jasno mówi czego chce i co może dać. Polska zawsze miała kolonialną politykę zagraniczną, znaczy my uważaliśmy się za kolonię innych, jak nie Rosji, to USA, albo Niemiec (lub UE ale to na jedno wychodzi). Nigdy nie mieliśmy polityki stanowczej, jasnej, sprecyzowanej, NASZEJ. Zawsze oglądaliśmy się na innych i efekt tego taki, że Putin nie chce się dogadywać z Polską, bo z kim tutaj się dogadywać? Z PiSem wiecznie machającym szabelką? Z PiSem Putinowi by się nawet nie udało. To może z PO? Równie dobrze można by pojechać do Berlina i ustalać z Makrelą deale między Rosją, a Polską. Z Razem? Podobnie jak w przy PO, tylko zamiast w Berlinie to w Brukseli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X XingXing77
0 / 0

Nie. Tylko UK na to zasługuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jens1
+5 / 41

polexit !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 43

@jens1 chyba raczej wypierPOL

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueElefant
+5 / 13

@jens1 i gdzie niby chcesz iść z tym sprzedawczykowatym niedoświadczonym pretensjonalnym ,leniwym kolaboranckim społeczeństwem do torunia do watykanu do moskwy ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueElefant
0 / 0

@baniapfdq to nie jest niewiolnicz mentalność to jest brak zdrowego rozsądku w naszym życiu ( taka nasza dziura w płocie o której pisał Fredro , uważamy że to co mamy dane jest nam na zawsze i napuszczanie napuszczanie na siebie innych nacji europejskich nie bedzie miało wpływu na to co stanie sie z naszym krajem .Mam tylko nadzieje że że ci co są teraz u władzy tak po stronie PIS jak i PO odpowiedzą za to co robią PIS za zrywanie kontraktów a PO za napuszczanie na nas uni europejskiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanMariaWyborow
+11 / 27

Żaden rozumny polityk nie będzie teraz podejmował kroków w kierunku opuszczenia unii. Poczekamy aż skończy się okres przejściowy dla Brytyjczyków, jak sobie poradzą sami - jeżeli się okaże, że dobrze, to być może to ma sens (ale spodziewam się że nie bardzo).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-4 / 30

@Xar ale w unii nie szanują pisu to trzeba wyjść z niej. Jak to może być aby naczelnik i wszechwładca z Żoliborza musiał się kogoś słuchać i bać. No jak tak może być Ty mi powiedz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanMariaWyborow
+17 / 19

@Buka1976
Jeżeli chodzi o niemiecki... rola Niemiec w Unii wzrośnie, siłą rzeczy, kiedy inny duży kraj ją opuszcza.

Chociaż mnie bardziej martwi, że teraz nie będzie przeciwwagi dla Francji z jej socjalistycznymi ideami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto_propagandowe
+14 / 30

@Xar Zacytuję kultowy film Barei: "Rozchodzi się jednak o to żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów."
A teraz zrób 2 kroki do tyłu i zobacz czy cena tych wszystkich pseudo-korzyści jest warta utraty samodzielności i decyzyjności. Te proste banany, ślimako-ryby, zwykłe żarówki po 20zł, eko-odkurzacze, samochody z mikrosilnikami - za które wszyscy płacimy.
A to z pewnością jeszcze nie koniec!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+5 / 5

@Buka1976 Dotacje zwrot, OK, ale także składki wpłacone, zwrot. Może dopłacimy do tego, le niewiele ponad to co wpłaciliśmy. Od roku chyba 2021 lub 2022 Polska będzie płatnikiem netto, więc teraz więcej będziemy dopłacać niż dostawać.
To raz. a po drugie. UK wychodzi bez konsekwencji. A to błąd Brukseli. Bo skoro opuszcza UE, musi mieć takie same warunki jak ci co sa po za nią. Musi na nowo wynegocjować warunki. Czy wejdzie do strefy Schengen? Raczej nie, bo musiałaby partycypować w niej, jak Norwegia czy Szwajcaria, ale bez wpływu na działanie strefy. Więc to też będzie ciekawa sprawa. Moim zdaniem paszporty dla UK, cła i kontrola graniczna winna być już od dziś. Bo okres przejściowy to takie pokazanie słabości UE. Może to złośliwe zachowanie, ale nikt UK z UE nie wyrzucał. Ona wyszła sama, z własnej woli. Skór tak musi ponieść wszelkie konsekwencja swojej decyzji. Brytyjczycy to dojrzali ludzie, a więc musza ponieść wszelkie konsekwencja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adraxer12
+4 / 10

@JanMariaWyborow Nie, zwrot dotacji nie jest OK. Dotacje to jest system zadłużania państwa. Dotacje finansują tylko część inwestycji, a resztę musi pokryć państwo. Gminy, powiaty zadłużają się, żeby spłacić tę część. Przez odsetki wychodzi tak, że lepiej aby tych dotacji w ogóle nie było. w Wielkiej Brytanii jest pewnie podobnie. Poza tym dotacji były przydzielane przez UE na podstawie umowy, która obowiązywała, a teraz po prostu nie obowiązuje. Kolejna sprawa to to, że Wielka Brytania więcej włożyła do wora niż z niego wyjeła, więc raczej to UE powinno zrobić wyrównanie na rzecz Wielkiej Brytanii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueElefant
-3 / 3

@raven000 właśnie uszanowali PIS bo Macron odwiedził Warszawe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P psiak121212
0 / 6

@Xar Jeszcze kształt banana marchewki itp o tym też należy wspomnieć. Na 1 dobry pomysł przypada 10 idiotycznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 14

@konto_propagandowe a jakies samodzielnosci i decyzyjnosci niby nie ma w Polsce? Mozemy sobie zamknac granice kiedy chcemy, mozemy sobie dobierac czy maryska jest legalna czy nie. Jedynie w takich istotnych dla zwyklego czlowieka kwestiach to jest narzucony minimalny VAT, ale tego i tak nikt z rzadzacych by nie obnizyl.
A co, przeszkadza Ci, ze Unia nie chce pozwolic na to, zeby jedna partia obsadzala wszystkie spolki, spoleczki, ministerstwa i sady? To chyba dobrze, co? Bo jakby jeszcze wlasne sady mieli to byliby w ogole nietykalni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-3 / 13

@adraxer12 co do dotacji. Wyobraz sobie, ze dostajesz odemnie 5.000zl na komputer, ktory kosztuje 6.000zl. Placisz za niego, tak 1.000zl ale masz za 1.000zl komputer wartosci 6.000zl. To chyba dobry interes, co?
Problemem jest to, jesli gminy wydaja te pieniadze byleby wydac bo przepadna, a nie na cos pozytecznego - ale to juz nie jest wina Unii, tylko naszych samorzadowcow

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto_propagandowe
-2 / 4

@Xar Problem w tym że UE słucha tylko argumentów jednej strony. A tą stronę wybrali ludzie w wyborach.
Stołki w spółkach skarbu państwa od dawna były obsadzane z klucza politycznego.
Jak sobie wyobrażasz sytuację, kiedy prezes takiej spółki jest z opozycji?
Albo się dostosuje do nowych realiów albo leci ze stołka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 5

@konto_propagandowe wyobrazam sobie ze moze to funkcjonowac jak w Janowie - zostawiamy ludzi, ktorzy sie znaja na tym co robia.
Wydawaloby sie takie proste....
A teraz dodaj do tego, ze takiego niegospodarnego prezesa bedzie sadzil jego kolega partyjny - bo to sedzia z politycznego nadania. Jaki bedzie efekt? Widac to juz na kilku przypadkach pijanych samorzadowcow za kolkiem. Niechcialbym zeby tak bylo z wyprowadzaniem milionow ze spolek panstwowych czy szpitali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-3 / 11

@amroth7 Dalej nie rozumiesz, ze placac 1000 masz komputer warty duzo wiecej niz 1000. Za ten swoj 1000 to sobie karte graficzna co najwyzej kupisz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+1 / 3

@Buka1976 Pamiętaj, że dotacje działają w dwie strony. UE polega na tym, że dajemy 80 mld PLN, UE oddaje nam 70 mld PLN i mówi na co mamy je wydać, a to co nie wydamy wraca do UE. Równie dobrze UK może upomnieć się o zwrot dotacji od UE i w efekcie nie dojść, że dotacje z UE będą skompensowane to jeszcze UE będzie wisieć UK kilka rocznych budżetów Niemiec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 5

@amroth7 ja nie twierdze,ze to bezinteresownie. Mowie tylko, ze to sytuacja win-win

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+1 / 5

@Xar Ty chyba nie do końca wiesz na czym polega UE :) Drogie dziecko, odpowiedz mi zatem, czy poszedłbyś na taki układ ze mną:
Dajesz mi rocznie 8 tys PLN z tego co wypracujesz. Ja natomiast daję Ci 7 tys PLN ale rozdysponowuję, np. 500 PLN możesz wydać na rachunki za wodę, 500 PLN na rachunki za prąd, 200 PLN na wywóz śmieci, 100 PLN na żywność, 700 PLN na wynajem powierzchni magazynowej, 2000 na żarówki które produkuje mój kolega, 1000 na bilety do muzeum sztuki współczesnej, 1000 na remont mieszkania, 100 na nowy śmietnik, 100 na zakup oliwek sprowadzanych przez mojego kolegę, 300 na opłacenie internetu i 500 na papierowe eko-reklamówki. Każdy z wydatków musisz dobrze uzasadnić i nie możesz go kupić bez mojej zgody. Niewydane środki przepadną, tzn. Tobie przepadną, ja je zabiorę i oddam np. koledze który lepiej dysponuje środkami choćby przez to, że praktycznie 100% wrzuciłem w potrzebne mu wydatki.
Jeśli jesteś w stanie na to pójść ze mną, to naprawdę zmienię postrzeganie UE :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
-1 / 1

@JanMariaWyborow Problem leży w zadłużeniu wobec Niemiec i UE. Jak UE zażąda spłaty to gruntów w Polsce braknie na sprzedaż. Anglia była płatnikiem netto a my mam tylko długi i dotacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
-1 / 1

@baniapfdq YyYy Nadpłacili i sami podjęli decyzję. Jeśli jesteś coś winny to wychodzisz regulując rachunki. Przykład z restauracji: Siedzi Polska, Niemcy, Francja i GB, zjedli suty obiad i przyszło do płacenia rachunku. Załóżmy 1000 zł. Każdy ma do zapłacenia po 250 + napiwek. I teraz Polska twierdzi qrvva, nie mam tyle kasy i dam tylko 150. GB mówi ok, dam za Polskę tą stówę i zapłacę swoje. Więc każdy zapłacił 250 i 50 napiwku. Niemcy i Francja po 300, Polska 150 a GB 400. Niemcy i Francja mówią spoko GB jako, że bogate mówi spoko ale to Polska wisi kasę a nie GB. Jeśli GB by zarządało zwrotu to ma prawo się upomnieć, prawda? Nie czepiaj się szczegółów bo wiesz o co idzie. GB może zażądać ale nie musi a dłużnik zawsze musi oddać. Dlatego GB wyszła "na twardo" bo UE kazała im nadal płacić choć nic nie oferowali w zamian.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto_propagandowe
+17 / 23

Sky News właśnie pokazuje rozentuzjazmowanych Brytyjczyków przed Pałacem Westminsterskim. Trochę to przypomina odzyskanie niepodległości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+11 / 17

@konto_propagandowe Bo to jest Odzyskanie Niepodległości (odsyłam do definicji niepodległości) coś czego Polska nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto_propagandowe
+11 / 15

@SARs9504 Brytyjczycy też chyba tak to odbierają, bo pełno jest transparentów z napisem "Independence day".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueElefant
+1 / 1

@SARs9504 a jak ma to kończy sie Amber Goldem i kolaboranctwen na wielką skalę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
-1 / 3

@BlueElefant ??? Tak tak a świstak zawija sreberka... Polska właściwie nie miała niepodległości, zaraz z pod "komunizmu" nasi "wspaniali władcy" nie przeprowadzili lustracji (a to logiczna czynność kiedy zmieniasz system z ponoć "zbrodniczego) i wepchali pod spódnicę Niemi.... tfu! EU.

Nasza Niepodległość "trwała" króciutko...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueElefant
0 / 0

@SARs9504 pod spódnicę eu wszak cały czas nami Putin piłeczkę rozgrywa ( dla tego też USA nam jest tu potrzebne ) ,sami nie umiemy ogarnąć całości i ulegamy wszelakiego rodzaju słabosciom przez co skłonni jesteśmy do kolaboracji lub tą kolaboracje smi proponujemy .państwo nie umie złapać za ryj kilku dziadów drenujących nasz budżet dajac tym samym zły przykłąd innym ,ucieka sie do cudów zamiast ogarnąć proze życia.Kiedy już wznosimy sie na wyżyny to ci co niemogą klaborować z Putinem podkładaja nogi tym którzy chcą coś zrobić dla PL uważając że kolaborują np z Merkel czy tam Trampem .Tak ogólnie sytuacje w PL można nazwac jasno wojna kolaborantów !!!!!!!!!!!!! w takiej atmoserze oczywiscie podpłacanej z lewa i prawa cieżko cokolwiek zrobić a co dopiero gaać o niepodległości .Pozostaje jedynie głośne wycie NIEPODLEGŁOŚĆ z czego pół świata soe juz śmieje hehe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
-1 / 1

@BlueElefant "pod spódnicę eu wszak cały czas nami Putin piłeczkę rozgrywa" - akurat nie Putin nas wpychał w ręce EU (przypomnij sobie twierdzenia "ekspertów" czy "polityków mainstreamu tych nie POPULISTÓW")

"państwo nie umie złapać za ryj kilku dziadów drenujących nasz budżet dajac tym samym zły przykłąd innym" - celem akurat "państwa" i "konstytucji" Polski po 1989 roku jest aby cu dziadziowie drenowali ile wlezie... (dla czego Wałęsa zablokował możliwość wykupu zakładów przez pracowników? albo dla czego "zabito" ustawę Wilczka?)

"Tak ogólnie sytuacje w PL można nazwac jasno wojna kolaborantów !!!!!!!!!!!!" - 100% racja

"w takiej atmoserze oczywiscie podpłacanej z lewa i prawa cieżko cokolwiek zrobić a co dopiero gaać o niepodległości" - I tylko "niepodległość" pozwoli ich "wyciąć" no i przywrócić normalność by Polacy się bogacili bo Tylko Bogaci mogą cokolwiek nawet na arenie międzynarodowej. (państwo jest tak bogate jak jego obywatele)

"Pozostaje jedynie głośne wycie NIEPODLEGŁOŚĆ z czego pół świata soe juz śmieje hehe." - Akurat ta Niepodległość pozwoliła by dać szansę wyrwać się z tego obłędu, puki jesteśmy pod "butem" to jedni kolaboranci będą chronienia. Inna sprawa to, to by się "przytulić" do silniejszego i pod jego kiecką bogacić. Niemcy i EU nie są już silni (ani rozsądni) pozostaje USA (na razie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueElefant
+1 / 1

@SARs9504 Pierwszego nie zrozumiałeś Putin nawet jak weszliśmy do uni miał i stara sie nas cały czas kontrolować ( odsyłam do artykułów o F 35 ) ,przed unia też nasi latali z lewa do prawa na żebry wiec o jakiej tu Niepodległości mówic żebraczej? Czy Niemcy i Unia sa słabi jeśli tak to tylko przez podziały i zamieszania takie jak Orbana ( jeden pojazd jeden kierowca ) bo finansowo i technologicznie całkiem dobrze sobie stoja .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 1

@BlueElefant
Nie wiem czego nie zrozumiałem... Każdy kraj stara się kontrolować swoich sąsiadów czy to Niemcy czy Rosja zawsze wpływa na sąsiada czy to poprzez agenturę czy poprzez naciski dyplomatyczne... (Nie wiem po co mieszasz do tego F35). Tak przed EU nasi latali do wszystkich bo mieli to w "naturze" (brak lustracji) i byli podatni / są podatni na szantaże a i Polskość mieli w d... (a kiedyś myślałem, że wszyscy chcą dobrze dla Polski nawet komuniści oj głupi byłem)... Zresztą to nie Putin przyjeżdżał do Polski i żądał podniesienia podatków dla obywateli :)

EU jest słaba poprzez to jak działa oraz własne decyzje, technologicznie to spada a finansowo to ledwo zipie (i będzie gorzej) no i gospodarczo sama się dobija... Nie wiem czemu "Orban" jest winien (Albo My) skoro najwięcej złego wyrządziły Niemcy i Francja (w EU). Chciał bym napomnieć, że cały "kryzys migracyjny" sprowokowały między innymi Niemcy, Włochy i Francja (pierwsi zapraszali do siebie i obiecywali zasiłki a pozostali nie wywiązali się z traktatu o ochronie granic no i Francja mieszała sobie w "swoich koloniach"). Do tego zupełna dyskryminacja "nowych członków" w podejmowaniu decyzji czy też dbanie o to by byli "biedni" zaburzając rynek i to tak bezczelnie, że ludzie zauważyli(Pracownicy delegowani, kwestia rynku transportu masowego).

Naprawdę Nie Wiem jakim cudem EU jest "technologicznie" dobrze stojąca. ChRL nas wyprzedziło a o USA to zapomnij... A z "bogactwem" to też bym nie szalał, wzrost gospodarczy był na poziomie +/-0 a teraz ?3? najmocniejsza gospodarka i płatnik netto wypisał się z interesu.... (zresztą oglądnij sobie pracę parlamentu EU to się rozbawisz)

USA są potęgą militarną a i pod Trumpem gospodarka ruszyła całkiem nieźle (najniższe bezrobocie zresztą w UK teraz też jest najniższe w porównaniu do okresu przed BREXITEM a akurat okres od referendum był "najgorszy" dla gospodarki bo nie wiadomo było jak się skończy) technologicznie jest mocno przed EU i ChRL (choć Ci ostatni dość mocno po piętach depczą).

Niepodległość daje nam możliwość przytulenia się do spódnicy i jednocześnie dania takich warunków naszym obywatelom aby się bogacili. Obecnie przytulaliśmy się do EU ale nie pozwalano nam się bogacić (a właściwie dbano o to byśmy byli biedni i dalej się o to starają) więc może dobrze się schować pod kieckę USA? No bo wybór jest taki: Euro Socjalizm (a wiemy z historii czym się to kończy) albo wyrwać się i pod kiecką USA wreszcie spróbować Kapitalizmu (a wiemy z historii czym się on kończy) tylko trzeba jakoś pozbyć się tych "elit specjalnej troski"... (nie Nie zabić choć nie raz "nie zabijanie" obróciło się przeciw nam)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueElefant
0 / 0

@SARs9504 kryzys migrcyjny hehe to dałeś przykład ,niema czegos takiego jak kryzys igracyjny sa tylko zaawansowane sposoby pozyskiwania pełnowartościowego pracownika ,nam zaś jest to przedstwaiane jako kryzys bo kościół bezie miał konkurencje .Tak sie po naszej konwersacji zastanawiam czy wiesz wogóle skad sie biora pieniadze bo piszac o dobrobycie w PL to raczej mozna sie jedynie rozczarować a nie dorobić bo w PL niema gospodarki ale sztuczne cos od poklepywania po plecach i lataniu za rydzykiem.Technologicznie nie jest tak zle a napewno lepiej niż Angole na dzis moga zaproponować .Jeszcze niech dojzie do tego że Szkoci wrucą do Uni to wiekszość argumentów UK padnie ( szkoty na dzis to tacy polacy ide tam kto da wiecej )

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
0 / 0

@BlueElefant
"kryzys migrcyjny hehe to dałeś przykład ,niema czegos takiego jak kryzys igracyjny sa tylko zaawansowane sposoby pozyskiwania pełnowartościowego pracownika ,nam zaś jest to przedstwaiane jako kryzys bo kościół bezie miał konkurencje" - Aha... Coś kiepscy Ci pracownicy :D
"Tak sie po naszej konwersacji zastanawiam czy wiesz wogóle skad sie biora pieniadze bo piszac o dobrobycie w PL to raczej mozna sie jedynie rozczarować a nie dorobić bo w PL niema gospodarki ale sztuczne cos od poklepywania po plecach i lataniu za rydzykiem." - Rydzyk to akurat dobry biznesmen a co do zarabiania to jak chcesz zarabiać przy takich podatkach?
"Technologicznie nie jest tak zle a napewno lepiej niż Angole na dzis moga zaproponować ." - Yhym…
"Jeszcze niech dojzie do tego że Szkoci wrucą do Uni to wiekszość argumentów UK padnie ( szkoty na dzis to tacy polacy ide tam kto da wiecej )" - Ciekawe...

Wiesz może to Ja jestem teraz po 3xnockach ale kurde zmniejsz dawkę do ćwiartki tego co masz teraz....


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueElefant
0 / 0

@SARs9504 to ci powiem tak starasz sie coś napisac nie majac o tym bladego pojecia a mianowicie piszesz że Ryzyk to dobry biznesmen ( tu sie zgodzę zwykły showmen jak Fasola czy tam Monty P....) niestety jego biznes opiera sie na niepłaceniu podatków !!!!!!! dwa dodajesz że jak tu robić biznes przy takich podatkach ( których to rydzyk nie płaci ) zapytaj cała europę zachodnia oni ci wytłumacza dokładnie jak tu zarabiać przy takich podatkach .Problemem polski jest posiadanie takich właśnie osobowości jak ty którzy g...o wiedzą ale wymądrzaja sie na potęgę i ryją ( oraz o zgrozo sa wybierani ) na ważne stanowiska .O dłużzego czasu powtażam Jak nie dasz rady zapłacić pracownikowi 4000 na reke to idz na kasę do biedronki a nie udawaj biznesmena licząc na wyżebranie jakiegoś grosza ze skarbu państwa z pienięzy które to my tam wpłacamy bo to już nie jest prowadzenie biznesu ale krucjata żebracza kolaborantów niemotów .A dodam jeszcze od siebie że na ekonomi nie znasz sie wogóle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 lutego 2020 o 19:47

S SARs9504
0 / 0

@BlueElefant
Ad Rydzyk, tak jak i Cyganie albo i niektóre gwiazdy... Znalazł furtkę, problem jest nie to, że ta furtka istnieje tylko, że gnębieni są inni...
"zapytaj cała europę zachodnia oni ci wytłumacza dokładnie jak tu zarabiać przy takich podatkach" - Ale żeś przywalił.... Ty wiesz, że Podatki np w takim UK są niższe niż w PL (nawet w przeliczeniu) dla zwykłego obywatela? Co zobaczysz po samej kalkulacji ;) Zresztą zastanawiające dla czego "Zachodni" inwestują w SPECJALNYCH STREFACH gdzie nie płaci się takich podatków jak zwykli obywatele??? A jak tam fabryka MERCEDESA ?? XD

"Problemem polski jest posiadanie takich właśnie osobowości jak ty którzy g...o wiedzą ale wymądrzaja sie na potęgę i ryją ( oraz o zgrozo sa wybierani ) na ważne stanowiska .O dłużzego czasu powtażam Jak nie dasz rady zapłacić pracownikowi 4000 na reke to idz na kasę do biedronki a nie udawaj biznesmena licząc na wyżebranie jakiegoś grosza ze skarbu państwa z pienięzy które to my tam wpłacamy bo to już nie jest prowadzenie biznesu ale krucjata żebracza kolaborantów niemotów .A dodam jeszcze od siebie że na ekonomi nie znasz sie wogóle." - Jak mówiłem bież ćwiartkę bo gadasz głupoty aż głowa boli... Wiesz tyle co Mi przypisujesz wiedzy o ekonomii to jest zdecydowanie więcej niż Ty posiadasz. Jak myślisz KTO PŁACI REALNIE pensje, rachunki, podatki? :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueElefant
0 / 0

@SARs9504 wg ciebie Rydzyk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
0 / 0

@BlueElefant … Aha no to ciekawe. Powiedział bym: Konsument ale przecież wedle Ciebie jestem pewnie "Ruską Onucą"... Może poprzestańmy na tym i oszczędźmy Ci wstydu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueElefant
-1 / 1

@SARs9504 ci czy sobie hehe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto_propagandowe
+23 / 47

@elefun Czyli UE to po prostu mafia albo organizacja terrorystyczna. Witaj w UE, ale jak wyjdziesz to pożałujesz!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+4 / 10

@konto_propagandowe Dokładnie tak jest, jestem tego świadomy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P prylikm
+2 / 10

@elefun Ale nie jesteś świadomy tego, że UE nie "dokopie" gospodarczo Anglii, bo nie ma nawet jak jej dokopać. To Anglia dokopie UE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueElefant
+2 / 2

@konto_propagandowe na całym świecie jest że kilku może wiecej ,jeśli jesteś w grupie to grupa najpierw ciebie wspiera jeśli jesteś poza grupą to dostajesz jedynie ogony .Unia jeśli bedzie dobrze zorganizowana nie da najmniejszych szans Brytom w każdym temacie no chyba że podświadomie będą ich traktować jako kraj unijny..Czas aby Polska wykorzystała szanse jaką daje brexit .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+6 / 6

@prylikm A jakby miała? UK sprzedaje w UE 70% swoje produkcji chyba 80% samochodów, 70% elektroniki. Importuje art spożywcze, np wina z Francji .Nie zastąpi je w tej samej ilości wina np. z nowego świata. A i wina francuskie sa lepsze w smaku. To tak na początek. To jest kraj ze słabszym rolnictwem. Sprowadza masę tego typu rzeczy. Czym to zastąpi? Może amerykańskim jedzeniem? Ale podejrzewam, że koszty wysyłki z USA będą dosyć uciążliwe. Może będą kupować od chińczyków. Ale tu znów, z jakością bywa różnie. T nie takie proste z dnia na dzień zastąpić jednych drugimi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+5 / 7

@konto_propagandowe a teraz sie zastanow, czemu Unia mialaby w jakikolwiek sposob przychylnie patrzec na Anglie? Co z tego Unia zyska, ze bedzie na nich patrzec laskawym okiem? Ano nic

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+2 / 2

@elefun Jest to wygodne podejście, bo w każdym wypadku złą kondycję brytyjskiej gospodarki będzie się dało zrzucić na to, że to UE się mści. Interesujące, że nie mści się na reszcie świata, która z oczywistych względów doń nie należy.

Z drugiej strony naprawdę chciałbym zobaczyć polityków mikrogospodarek europejskich dążących do Chech-outu, Extonii lub Sleavenii tylko dlatego, że 6 (szósta) gospodarka świata dała sobie radę poza jakąs organizacją międzynarodową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto_propagandowe
0 / 8

@Xar Wyjście GB to poważne zagrożenie dla UE. Teraz może się np. okazać że mimo wszystko gospodarka Anglii na tym zyska, a całe gadanie o konsekwencjach było tylko straszeniem. I co wtedy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 2

@elefun Wyjście z Unii Jewropejskiej nie jest jednoznaczne z opuszczeniem Europiejskiej Strefy Ekonomicznej oraz ze strefy Schengen.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 6

@konto_propagandowe a moze sie okazac, ze bedziesz mial syna gwalciciela, i co wtedy? Zajmujmy sie tym, co jest albo co jest wysoce prawdopodobne, a nie tym, co w ogole moze byc.
Przez pewien czas moze to byc dla Anglii korzystne, dopoki Szkocja nie postanowi sie oddzielic i Irlandia jako wyspa nie zostanie podzielona na dwie czesci, z granica pomiedzy.Jak sie zachowa Walia, tego to nie wiem. W kazdym razie za sprawa wyjscia z Unii UK moze trzesc sie w posadach. Szkocja juz sie do referendum szykuje. Czy serio uwazasz, ze w takiej sytuacji gospodarka Anglii moze zyskac?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+4 / 8

@elefun
Jak UE będzie próbowała dokopać Wielkiej Brytanii to ta skieruje się w stronę USA. Trump tylko czeka na taką okazję. UE straci, a biorąc pod uwagę że Niemcy i Francja mają poważne problemy gospodarcze i balansują na skraju recesji nie może sobie na to pozwolić.
UE będzie grzeczna i będzie robiła dobrą minę do złej gry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polm84
+3 / 3

@konto_propagandowe Interesuje sie tym calym wyjsciem poniewarz mieszkam jeszcze w UK. Najlepiej podsumowal negocjacje z UE byly jakis tam premier grecjii (nie pamietam ktory). I on powiedzial wprost. Z UE sie nie negocjuje, albo zgadzasz sie na to co ci daja/chca albo nic nie dostajesz.
Ale z drugiej strony zamiast wychodzic to powinno sie popracowac aby cos zmienic na lepsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+4 / 4

@Xar Widać, że trzeba się powtarzać. Unia Europejska i Europejska Strefa Ekonomiczna to nie jest to samo. Gospodarczo się brytolom NIC NIE STANIE bo nie opuszczają tego drugiego. Pozbywają się zwyczajnie garba który ogranicza wzrost gospodarczy ich kraju durnymi przepisami mającymi jedynie zachować rynki zbytu dla towarów niemieckich i ewentualnie francuskich ograniczając wielkości produkcji reszty krajów członkowskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 3

@AIkanaro nie jest to powiedziane, ze nie opuszcza. Tego dowiemy sie na koniec roku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
0 / 0

@konto_propagandowe Dokładnie tak, dlatego UE do tego nie dopuści.
Pamiętajmy jednak, że USA, oraz Rosji, nie jest na rękę mocna Unia i może "pomagać" Anglii, aby ludzie chwalili wyjście z UE. Wtedy zaczną wychodzić kolejni i Unia sypnie się jak domek z kart.
Pamiętajmy jednak, że takie kolosy nie rozpadają się po cichu, zazwyczaj wybuchają zamieszki, lub wojny. Myślę, że USA chętnie pomoże zachodnim krajom, a Rosja chętni "przytuli" wschodnie resztki Unii, czyli powtórka z 1945.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
0 / 0

@mwa Mogę się z Tobą zgodzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+4 / 6

@Xar Na głowę upadłeś? Niby z jakiego powodu mieliby opuścić ESE? Opuścili unię jewropejską ze względu na chore ambicje tego tworu który wpadł na genialny pomysł posiadania własnej armii. A traktat lizboński jest niczym innym jak konstytucją europejską. To znaczy, że ten cholerny twór socjalistyczny dąży do unicestwienia państw europejskich by stworzyć jeden wielki kraj pt unia jewropejska. Cały proces wpuszczenia imigrantów z bliskiego wschodu oraz afryki jest kolejnym krokiem ku temu by głównie kobiety państw europejskich puściły się z facetami innych ras żeby zatrzeć granicę różnic rasowych by stworzyć kundla który nie będzie przynależał fizycznie do żadnej z ras, a później takiego kundla łatwiej wysterować na porzucenie psychicznego poczucia przynależności do jakiejś grupy etnicznej z którą mogły czuć się powiązany i stawiać opór przeciw wynarodowieniu. Wszak propaganda lewicowa od dawna otwarcie działa na polu zwalczania mężczyzn rasy kaukaskiej, a kobiety rasy kaukaskiej są otwarcie zachęcane do wchodzenia w związki różnokulturowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 lutego 2020 o 22:17

J konto usunięte
-1 / 1

@elefun Jedyne co UE zrobi, to potraktuje UK jak każde inne państwo trzecie. Tak to wygląda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueElefant
0 / 0

@prylikm a niby jak sama anglia ma dokopać uni ? skoro budżet uni przekroczy kilkakrotnie budżet Anglii , na dziś anglicy sa za ciency w uszach nawet pomimo ich fantastycznej dyscypliny narodowej.Szkci zabieraja sie za wyjście i jeśli anglicy ich nie podpłacą to o 100% Szkotom w uni bedzie lepiej niż z angolami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P prylikm
-1 / 1

@dncx UK handluje z Europą, a nie Unią Europejską. To jest zasadnicza różnica, której unijne oszołomy nie są w stanie zdzierżyć (przez co bardzo często anty-unijne partie polityczne traktują jako wrogów Europy, a nie Unii). UE nic nie będzie mogła zrobić Anglii. Nie będą mogli rozkazać państwom członkowskim zaprzestania handlu z UK, A jeśli spróbują to zrobić, wtedy do Brexitu dołączy Frexit, Spanexit czy Italexit i tyle się skończy na unijnym zamordyzmie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P prylikm
0 / 0

@BlueElefant Pomijając już fakt, że budżet nie ma nic do "dokopania", zapytam: matka nie nauczyła cię, że nie wolno kłamać? To budżet Anglii jest kilkukrotnie większy niż budżet UE, nie na odwrót. Budżetu UE nie liczy się jako sumy budżetów państw członkowskich - tylko jako sumę pieniędzy wpłaconych przez owe państwa do kasy UE.

Budżet UE (suma pieniędzy wpłaconych przez państwa członkowskie do kasy UE) to zaledwie 25% budżetu Wielkiej Brytanii.

I sam jesteś za cienki w uszach, Anglicy w ostatnich latach notują potężną nadwyżkę budżetową, dzięki czemu obniżają podatki, nie mając przy tym dziury budżetowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 lutego 2020 o 8:08

avatar BlueElefant
0 / 0

@prylikm jak sam napisałeś - w ostatnich latach - te ostatnie lata właśnie odchodzą w niebyt .Ani angole ani ci co tam sie przenieśli nie będą mogli swobodnie sie poruszać po europie ,do tego dołożyć przepływ towarów też sie skończy ,na wyspach sami polacu otworzyli ok 40000 firm i odprowadzali tam podatek prowadząc działalność np w Polsce .Te wszystkie bonusy właśnie sie skończyły o czym autorzy brexitu specjalnie nie powiedzieli wyborcom .Dotacje na szkolnictwo oraz wymiana wiedzy ( nauka w anglii jest na wysokim poziomie ale będąc odosobniona szybciutko jej poziom poleci w dół ) Pozostaje wiec czerpanie zysków z imigracji ,a jeszcze jak Szkoci odejdą to angole będą cieniutko prząść a jak wiadomo pieniążki szybciutko sie końcża .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P prylikm
0 / 0

@BlueElefant Nie, nie odchodzą w niebyt. Nie zamierzam dyskutować z anonimowymi wróżbitami, którzy będą tutaj pisać co będzie w przyszłości. Sam odejdź w niebyt, a nie szerzysz kłamstwa (dalej nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy matka nie nauczyła cię, że nie wolno kłamać).

Unia Europejska NIE ODPOWIADA za swobodny przepływ. Islandia, Szwajcaria i Norwegia nie są w UE i tam też jest swobodny przepływ.

W każdym razie: UE nie dokopie Anglii, bo nie ma jak. Zamykam temat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
+6 / 14

Poczekamy, zobaczymy. Duża część Brytyjczyków nawet nie ogarnia o co chodzi. Ich problemy mogą się zacząć gdy UK opuszczą emigranci zarobkowi, a zostaną sami uchodźcy na których będą musieli robić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P prylikm
-4 / 4

@matek1998 dlaczego emigranci mieliby opuścić Unię? Tym bardziej zostaną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RadnyZDopiewa
+17 / 21

Wszystko byłoby w porządku, gdyby Unia była organizacją gospodarczą, a nie gospodarczo-polityczną. Kto myślał, że komuś się będzie podobało narzucanie nie swojej polityki. Unia zaczęła się pierdzielić, kiedy Schumana i Adenauera wymieniliśmy na Verhofstadta i Timmermansa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+8 / 8

@RadnyZDopiewa wystarczy, że od początku siedział tam niejaki A.Spinelli (w UE), na dobrą sprawę teoretycznie już po tym można było się spodziewać w którym kierunku to pewnie pójdzie. Cóż o ile w kwestii współpracy w europie wystarczyłby wolny handel i przepływ pracowników, to prowadzenie wspólnej polityki, prowadzonej przez większość, na którą obywatele prawie nie mają wpływu jest raczej zbędne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P prylikm
+5 / 9

@RadnyZDopiewa Co ciekawe Unia kiedyś rzeczywiście była organizacją tylko i wyłącznie gospodarczą. Nosiła wtedy nazwę "Europejska Wspólnota Gospodarcza" (później "Wspólnota Europejska") i pełniła ona tylko i wyłącznie funkcję dzisiejszej Strefy Schengen oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Nic więcej.

Wszystko zmieniło się w 2007 roku wraz z pojawieniem się słynnego Traktatu Lizbońskiego (za którego podpisanie Lech Kaczyński do dziś nazywany jest zdrajcą polskiej racji stanu), który nadał wspólnocie status prawny i odebrał państwom członkowskim suwerenność, poprzez nadaniu prawom unijnym większej wartości nad prawami tychże państw.

Dziś natomiast wspomniane Schengen i EWG stały się osobnymi instytucjami, a Unia oficjalnie przeobraziła się w biurokratyczny moloch, który niepodległym państwom narzuca własne prawa, nakładając przy tym kary na te państwa które do unijnych przepisów się nie stosują (rozbudowując przy okazji eurosocjalizm). Gdyby Unia byłaby dziś tym samym czym była 50 lat temu - prawdopodobnie do żadnego Brexitu by nie doszło. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekać na Polexit.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+6 / 6

@BlackDevon tak,a niby w jaki sposob? Porownaj Polske teraz a 20lat temu. Przypomnij sobie jak wygladala Polska w 1990. Wtedy Ukraina byla bogatsza od nas, a teraz Ukraincy przyjezdzaja do Polski pracowac. Kto sie lepiej rozwinal?
Przypominam, ze patrzysz na najbogatsze kraje na Ziemi, wiec nic dziwnego, ze one sie rozwijaja lepiej i u nich jest lepiej - oni nie mieli 123lat zaborow i prawie 50 komunizmow oraz dwa razy przejscia frontu wojennego przez ich ziemie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
+1 / 1

@BlackDevon aktualnie masz do wyboru EU albo EEU putina więc pozdro... Do tego nie nikt nie widział co tam się działo przed referendum w 2016 ? Co obiecal? Farage nawet mówił że opuszczanie single market to szalenstwo, w grudniu 2019 Boris johnson mówił że będzie deal (i chodziło o single market też), a pierwsze co w styczniu po wygranych wyborach powiedzieli to że biznes musi się przygotować bo opuszczają single market, ktoś się wczytał w papiery i okazało się że pod młotek idą prawa pracy, kiedy ogłosili że chcą zmusić po wyjściu firmy amerykańskie to trump im powiedział że skończy się to taryfami dla UK, kiedy EU jako blok wywalczyła to. Prawda jest taka jak w życiu, jeżeli jesteś biedniejszy i mniejszy to musisz się przygotować i kupić maść na ból pupy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 lutego 2020 o 18:17

D dominek82
-3 / 9

Tak.Oby to była Polska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dominek82
0 / 0

Wolność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 1

@dominek82 Polska nigdy nie była wolna. Od 1772 roku była cały czas w jakimś bloku. Ale w przeciwieństwie do wcześniejszych, teraz społeczeństwo wybrao UE i akceptuje w większości ten stan. Natomiast wolność to także odpowiedzialność, państwa za społeczeństwo ,a społeczeństwa za państwo. Mały kraj, jakim jest POlska, biedny i na dorobku, musi stowarzyszać się by szukać różnych możliwości rozwoju. PL korzysta z rynku UE (np . motoryzacja czy budowlanka i przemysł meblarski), ale sądzisz, ze gdybyśmy nie byli od 2004 roku w UE, a pieniędzy od nich nie dostawali od 2000 roku, to bylibyśmy w tym samym miejscu? Same autostrady i lepsze drogi kosztowały by nas tyle, ze musielibyśmy na nie czekać ze 4 dekady (a tak mamy je od m.w. 2015 roku na jako znaczącym poziomie czyli raptem czekaliśmy 15 lat). Pamiętasz jak wyglądała infrastruktura drogowa przed 2004 roku. 2 autostrady dłuższe i kilka odcinków mniejszych. Plus prawie nic ekspresówek. O szybkiej kolei pokroju Pendolino, to nawet żeśmy nie myśleli. Owszem, są spore problemy, konflikty interesów, targi i wzajemne obstrukcje. Nie potrafimy może myśleć tak jak oni, bo oni są ciut na innym poziomie zamożności i podejścia do świata. Ale nie wierzę by samodzielnie i w pełni wolni, jak to nazwałeś, udało by się nam do tego dotrzeć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 lutego 2020 o 14:23

avatar Xar
+3 / 9

Wszystkim krytykujacym Unie zalecam zapoznanie sie z artykulem https://pl.wikipedia.org/wiki/XX_wiek#Wydarzenia_historyczne
I i II wojna swiatowa, wojna na Balkanach, w Jugoslawii, Czeczeni, inne konflikty na terenie Europy - zadnych konfliktow zewnetrznych na terenie Unii. Dla porownania https://pl.wikipedia.org/wiki/XIX_wiek#Wydarzenia_historyczne wiek XIX, czyli: koniec wojny angielsko-francuskiej, wojny: austriacko-francuska, francusko-pruska, szwedzko-rosyjska, francusko-rosyjska, wojna w Grecji, we Wloszech, w Prusach,wojna austraicko-pruska, francusko-pruska

Ta druga lista jest zdecydowanie dluzsza, prawda? O tym zdecydowanie trzeba pamietac w dobie takich ludzi jak Trump ktorzy patrza tylko na swoje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S starydziad
-2 / 2

Kraj? Nie. Ale rząd nasz zrobi wszystko, by nas z Unii wyprowadzić. Nawet nie zapytają nas w referendum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Master_Yi
+2 / 2

Trochę przerażające jest, jak ludzkość z biegiem czasu zamiast się jednoczyć to coraz częściej dochodzi do podziału i konfliktów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
0 / 0

Jestem sam ciekaw czy po tym cyrku związanym z brexitem i rozwoju sytuacji od 2016 do 2020, w 2016 mówili że no-deal to głupota i tylko szaleniec opuściłby single market, w 2019 że praktycznie nie ma szans na no deal, a w styczniu 2020 pierwsze co powiedzieli po wygranych wyborach że będzie no deal.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariuszz303
0 / 2

Brawo ANGLICY !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
0 / 0

@slagen Chcesz mnie namówić na głosowanie na PiS ?? :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S splitfire86
0 / 2

UK wyszło samo, Polskę wyrzuca i dalej się już rozpadnie samo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem