Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
156 176
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
H Hostis_Humani_Generis
+5 / 9

"Państwo które bierze nie dając nic w zamian to marne państwo". Moja rodzina przeżyła obozy brunatnych, nacjonalizacje czerwonych. Kiedyś tartak i las w Inowłodzu, dzisiaj skrajne ubóstwo, nędza i jednoizbowe mieszkanie w kamienicy na trzy osoby oraz kalectwo ostatniego z rodu. Pozdrawia Leliwita.

Radzę każdemu, nie walcz o państwo, państwo to klasa rządząca która nie dba o swoich obywateli tudzież zasłużonych i ich potomków, państwo ma interesy i jeśli będzie dla niej intratne swojego zbawcę przehandlować za wagon węgla to tak zrobi. Dbaj o rodzinę, bliskich i ukochanych oraz przyjaciół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
+2 / 4

@Hostis_Humani_Generis Wielkie brawa za mądre słowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nettai
0 / 2

My marsjanie też

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar brajanpiast
+1 / 1

@Sławomir Toporkiewicz dlaczego wszystkich porównujesz do tych najgorszych postaw? Podejścia były różne. A akurat tych co sprzedawczykowali znamy z imienia i nazwiska. Co to w ogóle za odpowiedzialność zbiorowa?
Proszę mieć pretensje do Zdrawdziwiła i do szlachty mazowieckiej, która od chłopów różniła się niewiele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

Biorąc pod uwagę ze przez ziemian mamy zrypane państwo od 350 lat a nawet je utraciliśmy
Było by lepiej dla polaków by ci co maja jakiś znaczek w karyuszu zniknęli bo w dużej mierze przez to mamy nadal przerypane . W XVII-XVIII wieku powinniśmy się przemienić w republikę kupiecką ..ale upór przy trwaniu przy ziemiaństwie i systemie feudalnym, oraz niechęć do zmian doprowadził do rozbiorów. Mało tego nadal widać konserwatyzm , wstecznictwo i pasożytowanie na tępych ludziach jakich zapewnia alians z kościołem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem