Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
307 329
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Xar
+4 / 8

Nie mielismy? A ktory to Ty na tym zdjeciu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Joe357
+10 / 20

Nie wiem co "słowiański przykuc" znaczy dla takich Słowian i Polaków jak ty, czy ten pan na zdjęciu. Może ten pan chciał pokazać jak żył zanim został aktorem? Dla mnie to wyraz jakiegoś prymitywizmu, który upośledzone jednostki próbują wynieść do rangi znaku rozpoznawczego Słowian, czy Polaków. Nie rozumiem tego, tak samo jak nie rozumiem ludzi, którzy używają słowa "ku..wa" jako przecinka. Nie lubię ludzi zachowujących się prymitywnie i żal mi tych, którzy są na tyle głupi aby się tym chwalić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
+2 / 12

@Joe357 ciekawe podejście. jak definiujesz zachowanie 'wyższe' a jak 'prymitywne'? co odróżnia jedno od drugiego? no i dlaczego uważasz że ludzie zachowujący się 'prymitywnie' są głupi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Joe357
+4 / 10

@Kowal86 Wytykasz komuś, że czegoś nie rozumie? Sam wydajesz się nie rozumieć jaka rzeczywistość cię otacza i czym jest dzisiaj Polska. Widzisz, mam już swoje lata i w tym czasie zwiedziłem trochę Polskę, wsie i miasta. Oczywiście nie byłem wszędzie, bo jak widać, nie dotarłem do tych egzotycznych rejonów Polski, czy "głębi blokowisk", gdzie "przykuc" urósł do rangi kultury. Ale tam gdzie byłem, poza zapitymi menelami ("na bani") szukającymi niedopalonych petów, lub ludźmi spełniającymi potrzebę na łonie natury, to nikt się tak nie zachowuje. Takie zachowanie można zobaczyć jeszcze w zoo, w wykonaniu małp. Więc, jeżeli dla ciebie to nie prymitywizm, tylko fragment słowiańskiej, czy polskiej kultury, to może warto zadać pytanie dlaczego ktoś wybiera to co w kulturze było prymitywne i chce właśnie ten prymitywizm kultywować. Kultura Polski jest bardzo bogata, czerpie z tradycji i historii wielu narodów, setek lat, tańca, muzyki, malarstwa, literatury, nauki, więc jeżeli ktoś z tego wszystkiego wybiera "przykuc" i tym chce się chwalić, to dla mnie jest prymitywem. Wybrał prymitywną część, chyba jedną z najbardziej prymitywnych części, z całego dziedzictwa, ignorując całą resztę i w ten sposób określił sam siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Joe357
+3 / 7

@olmajti Miałeś kiedyś słownik w ręku i widziałeś definicję słowa "prymitywny"? Jeżeli nie, to nic straconego, odsyłam do słownika j. polskiego w celu zapoznania się z nowymi słowami: prymitywny, prymitywizm. A jak, już będziesz znał znaczenie słów, to pomyśl: dlaczego ktoś, kto mógł wybrać cokolwiek z ponad tysiącletniej historii i kultury polskiej, czerpiącej z tradycji i kultury wielu narodów, czyni "przykuc" znakiem, który ma go wyróżnić. Mamy w historii i kulturze różne symbole, różne tradycje, a "przykuc", jeżeli można nazwać zwyczajem, jest jedną z najprostszych (tak, właśnie: najprymitywniejszych) form jakie człowiek mógłby uznać za swój wyróżnik kulturowy. Jest tak przede wszystkim dlatego, że w żaden sposób nie jest to wynikiem kultury, a raczej wynikiem potrzeby np. bycia blisko ognia, wygrzebania jedzenia z paleniska, czy realizacji potrzeb fizjologicznych. Więc człowiek rozumny, nieprzymuszony potrzebą nie musi tego "kultywować", bo oprócz pragmatycznej wartości nie niosło to żadnej wartości kulturowej, nie było nigdy znakiem rozpoznawczym, czy wyróżnikiem kulturowym. I to nie Polacy, czy Słowianie wymyślili "przykuc", bo tak samo zachowywały się wszystkie prymitywne (czyt. proste) ludy. Dlatego głupimi nazywam ludzi, którzy próbują coś takiego kreować dzisiaj jako słowiański, czy polski wyróżnik i próbują udowadniać, legitymizować zachowania prostaków, którzy cieszą się, że opanowali "słowiański zwyczaj". Bo nie tylko wybrali tak prymitywną formę wyrazu, ale także chwalą się swoją ignorancją. I zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego nazwanie prostactwa i prymitywizmu po imieniu budzi u kogoś sprzeciw, przecież to jest tym czym jest, niczym więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 lutego 2020 o 13:20

avatar olmajti
-2 / 8

@Joe357 nie pytałem o to jaka jest słownikowa definicja tylko jak Ty to definiujesz i świadomie bądź nieświadomie zdefiniowałeś jak bardzo spłaszczoną masz definicję prymitywizmu. wychodzi z niej że wszystko co nie jest związane z szeroko pojęta kulturą jest prymitywne. pomijając fakt że kultura i historia jako taka bazuje na prymitywnych instynktach to wg Twojej definicji prymitywne jest wszystko co do niej się nie odnosi albo nie wywodzi się z niej. weźmy na ten przykład monogamię. Twór który odnosi się do jednego z najprymitywniejszych instynktów- do zadowolenia seksualnego. monogamia jest wytworem społecznym ale czy wpisuje się w kulturę? nie, bo jest to prymitywne narzędzie programowania społecznego które minimalizuje ryzyko bunt 'słabych' samców. niektórzy jednak twierdzą że monogamia jest częścią 'kultury zachodniej' co jest oczywistym błędem. nie zmienia to jednak faktu że prymitywna potrzeba zapłodnienia jak największej ilości samic wpłynęła mocno na rozwój naszej cywilizacji jako takiej. tak samo jak historia, która w większości przypadków opisuje dobijanie biznesu przez wysoko postawionych ludzi dla uzyskania bądź utrzymania władzy. to że ogrom ludzi przez to zginęło jest małym, nie wartym uwagi szczegółem :)

tak, słowianie nie wymyślili przykuca. jednakże czy istnieje zakaz adoptowania czegoś? masa ludów, narodów czy grup etnicznych wymyśliła coś co rozprzestrzeniło się na inne nacje jednak zostało przypięte jako łatka tylko do jednej, tej która akurat była z daną rzeczą najbardziej kojarzona. to też jest prymitywne? różnorakie dyscypliny sportowe i definiowanie 'sportów narodowych' jest tego najlepszym przykładem. widocznie należy ludzi którzy próbują kreować takie rzeczy nazywać głupimi :)

pozostaje jeszcze jedna kwestia. w którym miejscu w mojej wypowiedzi wyczytałeś sprzeciw przeciwko nazywaniu prostactwa po imieniu? w tym że zapytałem jak definiujesz prymitywny? zauważyłem ciekawą rzecz. bardzo często ludzie którzy uważają sie za moralnie wyższych od reszty i pouczają innych jak powinni się zachowywać i co jest prymitywne są w rzeczywistości narcystycznymi prostakami :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Joe357
+2 / 6

@olmajti Używam słów świadomie, nie po to aby się wywyższać, ale nazwać rzeczy po imieniu. "Przykuc" można tłumaczyć na 1001 sposobów i nie zmieni to faktu, że "przykuc" jest prymitywny i takim pozostanie. Jest to taki sam przejaw "kultury" jak niepodcieranie się i niezmienianie bielizny, i powinien być tak samo nazwany. A jak inny "geniusz" dojdzie do wniosku, że jest jeszcze inna światła tradycja tj. dłubania w nosie i połykania znalezisk, to także mam się nie wywyższać i nie nazywać tego prymitywizmem i prostactwem? Dla mnie "przykuc" to ta sama kategoria zachowań. Jak ktoś musi, to trudno, jego sprawa, ale jak robi to publicznie, to niech oczekuje obrzydzenia a nie pochwał... proste co nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
-1 / 5

@Joe357 "Dla mnie "przykuc" to ta sama kategoria zachowań" więc jest to tylko Twoja subiektywna opinia na ten temat :)

a to pominięcie pozostałych podnoszonych przez Ciebie kwestii to pierwsza klasa :)
https://i.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/019/698/d96.jpg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 lutego 2020 o 15:16

T temidos265
+1 / 7

Tematyka jaka była pokazana w naszej pożal się boże ''produkcji'' to nie jest liga oskarowa ludzie,wy w ogole widzicie jakiego kalibru filmy wchodzą w nominacje ? xd śmiech

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K khartus_
+3 / 5

ani to mądre ani na miejscu, jak się nie miał czym pochwalić, to pokazuje czym nasiąkł założenie przez kogoś smokingu nie uczyni z niego dżentelmena

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grobisher
0 / 6

Mało kto wie, że ten zwyczaj "słowiańskiego przykucu" został nam wmówiony przez wrogów. A co on naprawdę oznacza? To poza poddaństwa, poza niewolnicza. Niewolnicy kucają obok swoich panów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Joe357
+4 / 4

@Grobisher Ale przykuc to naturalna poza przy ognisku, to poza każdej prostej i prymitywnej cywilizacji. W żaden sposób nie jest specyficzna dla Słowian, czy Polaków. Trzeba mieć naprawdę siano w głowie, żeby to naśladować i twierdzić, że to element kultury... owszem to jest element kultury uniwersalnej-prymitywnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
-1 / 1

@Joe357 . Przy ognisku to ja wolę przysiąść na jakiejś kłodzie, a przykuc to raczej do srania pod krzakiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bora2003
-1 / 3

co to za idiota

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar balard
0 / 0

temu co Luca, ktoś dresy podpie***dzielił?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
0 / 2

Nie wierzę w to, co widzę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar S_Jupiter
-1 / 1

Kto by oglądał takie chvjostwo xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
0 / 0

Frak leży dopiero w piątym pokoleniu, co doskonale widać na tym zdjęciu:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asiarek
0 / 0

Z tego co widziałam to ich zachowanie w ogóle było żenujące- przykucanie, zasłanianie jednego oka, dabowanie (ktoś to jeszcze robi?) i jakieś dziwne gesty- to nie pora ani miejsce na takie akcje. Oskary mogły stracic wartość kulturalną ale jednak nadal to jest poważne wydarzenie na którym powinno zachować się godnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asiarek
0 / 0

Ale w czym nie mieliśmy równych? Gajer jak Gajer, a kiecka też średnia. Myślę, że Panu Bieleni( tak się będzie odmieniało? Czy Bieleniowi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M matPROx
0 / 0

on sra?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrek1805
-1 / 1

A czym się wywyzszalismy na tym dywanie bo nie rozumiem ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem