Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E elefun
-1 / 11

Myślę, że przed nami istniały znacznie bardziej zaawansowane społeczeństwa, ale nie odkryliśmy ich technologii, albo nie wolno tego ujawnić...

Przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=xGc_nglYiJA

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
+8 / 14

@elefun Jest taki facet, co pokazuje, jak w pojedynkę zbudować stonehenge bez dźwigów i innych dzisiejszych cudów techniki.
Gdybyśmy mieli jakąś zaawansowaną cywilizację przed sobą, to dawno byśmy ją znaleźli. Przekopaliśmy praktycznie wszystko, co warto było przekopać. No i nie mielibyśmy węgla, ropy i gazu, tamta cywilizacja by to wydobyła przed nami. Tak samo by było ze złożami żelaza, miedzi i innymi surowcami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shaam
0 / 12

J_R Ten facet tajemnicę zabrał do grobu. Wiadomo jedynie, że używał jakiegoś "aparatu" (urządzenia) w małej skrzyneczce na trzech nogach. Wzniósł on w pojedynkę(!) JEDYNE na całym świecie nowożytne budowle megalityczne.

Natomiast co do dawnych cywilizacji, to tylko kompletny ignorant, mając przed oczami takie cuda inżynierii, jak piramidy z ich dokładnością, rozplanowaniem i niesamowitymi właściwościami jest w stanie zanegować poziom rozwoju przedpotopowych cywilizacji.

Odnośnie ropy, węgla i gazu to może nie mamy pierdynitu - supersurowca, który wyczerpali starożytni?

I nie przekopaliśmy nawet ułamka tego, co jest "warto" przekopać. Co rusz odkrywamy nowe minerały, nowe artefakty, czy chociażby jebutne wodospady - jak chociażby odkryty w 2002 roku ósmy, co do wielkości na świecie Gocta.

Dużo w Twoim rozumowaniu pychy, a mało pokory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 1

@J_R węgiel, ropa czy gaz są to surowce które wytworzyły się naturalnie. Nie ma czegoś takiego jak nieodnawialne źródła energii, po prostu te surowce potrzebują na prawdę dużo czasu na wytworzenie się. Nawet jak my je zużyjemy do zera, a nasza cywilizacja kopnie w kalendarz do ostatniego człowieka to minie kilka latek, a te surowce znów się gdzieś pojawią, może nawet w tych samych miejscach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lutego 2020 o 12:05

V VaniaVirgo
+3 / 3

@Shaam " tylko kompletny ignorant, mając przed oczami takie cuda inżynierii,(...) cywilizacji."
Dla ciebie, bo na przykład dla mnie wiara w te wszystkie teorie, stosujące tanie sztuczki pseudodowodowe nie świadczy za dobrze o tych, co tak fanatycznie wręcz w to wierzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar greony12
+1 / 1

@Shaam to ty jesteś ignorantem, gdy Rzym był w czasach świetności, mieli tam wszystko co dziś, edukacje, higienie (system kanalizacji ściekowej i ocieplenie wody) klinki itp, po jego upadku wszystko zostało dosłownie zapominane, gdy rzym miał balistę, w średniowieczu odkrywano trebusz, higiena była tylko dla wyższej klasy, a edukacja i szpitale rzadkością i tylko nieliczni je posiadali, tez wiele brakowało (sposób utwardzania drogi i oznakowania szlaków, system handlu) pokazuje ze wiele sie zapomina jak żyje sie czymś innym a wielu wierzy ze dawno nie było dźwigów i pomniki dźwigały 2 konie z trudem bo dziś ledwo auto osobowe, sporo lepsze niz 2 koni ledwo pociągnie 20ton wiec jak? to tez pokazuje ze proste techniki giną a potem odkrywa się je na nowo i inaczej ze sie potem ludzie zastanawiają, jak oni to robili?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
+1 / 1

@Shaam Niczego nie zabrał do grobu, pokazał jak to gołymi rękoma robić za pomocą tylko wygodniejszych narzędzi ręcznych wykonanych z metalu zamiast ówcześnie kamiennych. Mitomania.

I tylko kompletny ignorant na temat umiejętności ludzkich takich dajmy na to polskich powojennych geodetów, którzy wyznaczyli tak dokładnie mapy kraju, że po uzyskaniu dostępu do systemu GPS, największe niedokładności były liczone w bodajże centymetrach, może twierdzić, że piramidy są czymkolwiek więcej, niż dowodem na to, że jak człowiek chce, to niezależnie od ogólnego poziomu technologicznego, znajdzie i wynajdzie potrzebne rozwiązania.

"Pierdynit" jest typowym dla fantastów środkiem ucieczki od realiów. Każda cywilizacja rodząca się przechodziłaby etap pozyskiwania energii z ognia i wiatru. Każda by też przechodziła zaznajomienie się z magnetyzmem, elektrycznością i w końcu elektromagnetyzmem. I każda, nim nauczyłaby się takiego magicznego "pierdynitu" używać, eksploatowałaby paliwa kopalne. Do tego chemia. Zwyczajnie nie da się takich pysznych paliw przepuścić.

Minerały to tylko kombinacja znanych pierwiastków, nie mają magicznych właściwości energetycznych. Zazwyczaj odkrycie bogatych złóż jakiegoś nowego minerału wiąże się z tym, że jest on bogaty w jakiś cenny pierwiastek. Dlatego napisałem, że przekopaliśmy to, co warto przekopać było. Jaka jest wartość wodospadu? Jak nie ma infrastruktury wokół, to nawet turystycznej nie ma.

Żaden artefakt nie okazał się być czymkolwiek więcej, jak ciekawostką, zazwyczaj dobrą do napędzania takich fantazji, jakie prezentujesz.

Tak więc w moim rozumowaniu nie ma pychy czy pokory, są fakty z życia, bez doszukiwania się śladów magicznych pierdynitowych cywilizacji.

@Alkanaro Paliwa kopalne powstawały dłużej, niż hominidy istnieją. Nikt nie wie, w jakim tempie się odtwarzają i powstają. Na pewno nie będzie to parę latek. I ta cywilizacja nie kopnie do ostatniego człowieka, a do ostatniego ośrodka przemysłowego. Ludzie sobie świetnie poradzą bez niej (ze znacznie zmniejszoną ogólną populacją, ale i tak sobie poradzą).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszkwilant
+10 / 10

Skąd wiadomo, że budowniczowie Petry nie znali rusztowań? Może archeologowie znaleźli kamienne tablice, gdzie zapisano: "nie znamy rusztowań ale spróbujemy coś wymyślić".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
+7 / 7

Bo nie musieli znać. Zrobili płaską ścianę a rusztowaniem był materiał który skuwali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+3 / 3

.. Petra... być może Pit Ra pit czyli szyb ,tunel boga Ra. (nie wiem dlaczego ale angielski wyjaśnia mi wiele nazw znaczeń nazw) Pełniła funkcję taką sama jak dolina królów w Egipcie a to są grobowce. Niestety już dawno całkowicie ograbione. Pisanie że nie znali rusztowań jest śmieszne bo znali je bardzo dobrze. Widać ich nawet wkotwienia w w postaci wgłębienia czy otworów w skale dookoła. Natomiast zagadką jest jaka to kultura wykonał.. Wskazuje się na Nabatejczyków, ale styl nawiązuje do kultury klasycznej Jońskiej. Być może to grobowce ostatniej dynastii Egiptu Ptolomejskiej pochodzenia macedońskiego jaka rządziła Egiptem Syrią, Palestyną i Libanem. Być może to tajemnicza kultura Hurytów i ich królestwa Mitanni podbitej przez Hetytów a to ich nieodkryta stolica .. choć raczej są to grobowce ... Być może dzieło tych samych ludzi jacy w Kapadocji wykuli groty mieszkalne ,albo tych co wykluli w Syrii podziemne miasta.
To dość miękki piaskowiec i da się go dość łatwo obrabiać przy pomocy prostych narzędzi .

Wyspy wielkanocne.. Jest trochę zachowanego pisma miejscowego. Niestety do dziś nie odczytanego.
Niestety w skutek europeizacji i działań misyjnych pierwotny język całkowicie zanikł poza kilkoma nazwami rytuałów miejsc i przedmiotów utrwalonymi przez misjonarzy

Kule z Kostaryki stanowiły formę pieniądza. Taki depozyt świadczący o statusie. To z tego powodu je rozłupywano jak się dowiadywano ze to pieniądz i ze są bardzo cenne bo Europejczycy myśleli ze w środku jest złoto bo to było dla nich cenne i nie wyobrażali sobie że dla kogoś okrągły kamień może być cenny . Na kilku wyspach Polinezji i Karaibów do podobnych celów używało się z kolei ogromnych dysków z kamienia..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 lutego 2020 o 12:11

F F18_hornet
-2 / 4

"z dalsza"? A jak to będzie po polsku?
Słabizna przeklejona z wujka googla.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jens1
-4 / 10

a może nie jesteśmy pierwszą cywilizacją która wykorzystuje zaawansowaną technologię. ziemia ma 4,5 miliarda lat, a nasza cywilizacja istnieje kilka tysięcy lat. nie wiem czemu się zakłada że człowiek tylko raz wyewulował? bo nie ma dowodów? a co po nas zostanie za milion lat? podejrzewam że nic, a w tym czasie kolejna ludzka cywilizacja będzie dowodzić że jest pierwszą i jedyną na ziemi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@jens1
Technologie były na ogół przekazywane rodzinne z pokolenia na pokolenie ,klanowo lub jako tajemnica cechu. Bardzo często się zdarzało w historii że podbój, despotyczne rządy tyrana, żady idiotów, niszczenie zapisów , pożar biblioteki ,epidemia lub bezdzietność sprawiała że genialne odkrycia i umiejętności zanikały .

Rzymianie znali beton zwany paculanum i nie tylko zwykły ale i wodoodporny oraz wiążący się w wodzie . Wynalazek jaki przepadł na prawie tysiąc lat i ponownie odkryty na początku XIX wieku zwany cementem portlandzkim. Heron z Aleksandrii wynalazł kusze napinana brzuchem ..(gastrofetes), turbinę parową i wiatrówkę oraz jeszcze kilkanaście innych ciekawych wynalazków.
Jak pokazuje mechanizm Antykithiry mechanika precyzyjna była znana już w starożytności w Grecji i zanikła dla cywilizacji zachodniej . prostsze konstrukcje potrafili jednak budować Arabowie i aż do upadku Bizantyjczycy
Podobnie jest z wynalazkami z Chin. Jakie po podbojach plemion koczowniczych zanikły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grobisher
+3 / 5

1) Petra - wykuta w skale od góry do dołu według planu (najpierw chodniki, potem zdobienia na ścianach).
2) Tikal - taki antyczny "stadion" na igrzyska sportowe. A stawy to nie stawy tylko jakieś baseny.
3) Newgrange - zaczepiasz sznurek w środku i wytyczasz patykami idealne odległości po promieniu.
4) Baalbek - Rzymianie jak i inne ludy masowo wykuwali sarkofagi i wielkie kuwety. Może te bloki są puste w środku, ważą nie 1000 tylko 50-100 ton i zostały wypełnione na miejscu betonem?
5) Kaukaz - naturalnie płaskie skały, których pełno jest na świecie...
6) Bolshoi Zayatsky - układanie kamieni w kształty jest jednym z najdawniejszych zwyczajów ludzkich.

itd...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jan Miodek
+3 / 3

Plemię. Plemiona. Jego plemię wymarło. A ich PLEMIONA wymarły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ouizosi
+2 / 4

Proste pytanie. Skoro istniała dawniej jakaś zaawansowana cywilizacja używająca zaawansowanej technologii, to dlaczego nigdy nigdzie nie znaleziono śladów tej technologii, tzn. narzędzie, maszyn, urządzeń, itp? Po głębszej analizie takich "niemożliwych" do wykonania obiektów bądź przedmiotów okazuje się, że były one jednak możliwe do wykonania mając do dyspozycji techniki znane tamtym ludziom. Wymagały one jednak czasem pracy bardzo dużej ilości osób i/lub czasu. I to nam się wydaje niepojęte i szukamy jakiś zaawansowanych technologii, które pozwalałyby na wykonanie tamtych prac w krótkim czasie i małym nakładem siły ludzkiej. Poza tym często te starożytne artefakty okazywały się mistyfikacjami, np. kryształowe czaszki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+4 / 4

To co wg współczesnych ludzi wymaga zaawansowanej technologii, czasem możliwe jest do wykonania prościej, łatwiej i szybciej przy pomocy ludzkiej pomysłowości, czasem wystarczy tylko większa liczba pracowników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eatarhunt
0 / 2

Rozwiązanie tych wszystkich zagadek dostępne jest na wyciągniecie ręki, w księgarniach i bibliotekach, gdzie można znaleźć akademickie podręczniki do archeologii - wystarczy sięgnąć i przeczytać. Ale nie - wszędzie kosmici... I nie, nikt nie tai tajnej wiedzy w celu kontroli społeczeństwa. Ale lepiej oglądać sensacyjne filmiki na YT...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem