Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
147 200
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MajorKaza
0 / 18

Podatki. Wincyj podatków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gortfield
+7 / 15

@Dordi
Wierzacy placa na swoja wiare
Niewierzący na sport
I kazdy jest zadowolony (poza KK ktory straci 100% udzialow w wpływach)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
-1 / 3

@Dordi Jakoś nie widzę, żeby to miało iść w pakiecie z obniżką CIT, PIT czy VAT.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Dordi a może odciążenie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@Dordi ja jednak pozostanę po stronie postulującej zmniejszanie obciążeń podatkowych, bo idąc tym torem, kiedyś ktoś wymyśli, żeby solidarnie rozłożyć np. akcyzę, albo podatek gruntowy a ja raczej nie mam ochoty dorzucać się do papierosów, których nie palę i do willi sąsiada, w której nie mieszkam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+11 / 13

Zaprawdę, powiadam - przestań xiundz siać propagandę.
ad 1. Nie o podatkach od darowizn mowa, jeno dochodowych od prowadzonej działalności gospodarczej.
ad2. Kościół, a zwłaszcza Caritasów kilkanaście winny uczestniczyć w przetargach na ową działalność dobroczynną z budżetu finansowaną. Byłoby więcej działań za mniej monet, powiadam. A wątpiących odsyłam do popaczenia na sprawozdania z działalno$ci tychże na C. Ze szczegolnym uwzględnieniem pensji zarządów. RAmen.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gortfield
+2 / 10

@Saladyn1
1 KK placi podatki? od czego? i z jakiego przepisu?
2. WOSP nie placi podatków? Skąd takie dane? Z corocznego Audytu?
3. Zmuś KK do oddania połowy dochodów xDDDDDD NIezależne pańśtwo XD Niestety ale to sie nie uda..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 4

@Saladyn1 KK, mój drogi pełni nie tylko funkcje społeczne. Także biznesowe. I to od ich winien płacić podatki. Za to co zarobi, tak jak każdy podmiot winien je płacić w kwocie zależnej od stawki podatkowej. To raz. Po drugie funkcje społeczne, w tym prowadzenie nie jest obłożone podatkiem, więc tutaj nic KK nie traci. Nadal może zbierać pieniądze na ten cel, tak jak zbiera Caritas, WOŚP czy jakakolwiek organizacja pożytku publicznego. WOSP, które tak się uczepiłeś co roku przekazuje sądowi i MF swoje sprawozdanie. Dziś MF zarządza jedynie słuszna partia jedynie słusznego naczelnika, który szczerze WOSP nienawidzi. A jednak przez te 5 lat NIE ZNALAZŁ NICZEGO, co mogłoby podważyć jej status i to co i ja finansuje. W przeciwieństwie do KK, który przez lata żył jak pączek w maśle i dziś, kiedy trzeba przykręcić śrubkę (a państwo kasy potrzebuje na gwałt bo kasa z IKE się kończy), bo żyje więc wielu ludziom kościoła ZA DOBRZE, nagle takie poruszenie i oburzenie. Gdyby KK był finansowany jawnie, jak to ma miejsce w np. Czechach, Niemczech, Francji, dziś nikt by się KK nie czepiał. Niestety tak nie jest. Stąd te próby unormowanie tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lutego 2020 o 15:12

M MajorKaza
-3 / 5

@dncx
a) KK płaci podatki od działalności dochodowej. Księża płacą PIT jak pracują na etacie. Kościoły płacą podatek w systemie zbliżonym do karty podatkowej.

b) "bo żyje więc wielu ludziom kościoła ZA DOBRZE" - zdefiniuj "za dobrze", bo mam nieodparte wrażenie, że to znaczy "lepiej niż mi".

c) "państwo kasy potrzebuje na gwałt bo kasa z IKE się kończy" - od kiedy to wina tej, czy innej grupy ludzi, że państwo nie potrafi zarządzać pieniędzmi i stale wydaje i obiecuje więcej niż jest wstanie zebrać w podatkach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+2 / 4

@MajorKaza
- Karta podatkowa to ryczałt, wieć nie płaca pełnej kwoty podatku PIT
- Np biskupi. Oczekuję od KK skromności, życia na niskim poziomie, nie kupowania drogi samochodów, budowania wielkich domów i niemal pałaców.. A podałem tylko dwa przykłady
- Ależ wina jak najbardziej księży. Popierają grupę polityczną, która dziś sprawuje władze. Ona ma skłonności lewicujące i lewackie w warstwie społecznej i socjalnej. A na to potrzebna jest kasa. Mnóstwo kasy. No wiec...?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+1 / 1

@dncx

AD1. Karta podatkowa to nie to samo co ryczałt, ale tak czy inaczej to jest jak czepianie się szewca, że jest na karcie podatkowej a nie na zasadach ogólnych. Nikt nie ma obowiązku płacenia wyższych podatków niż prawo od niego wymaga.

AD2. To jest dalej płynna definicja. Czy każdy biskup z definicji żyje "za dobrze"? Jeśli tak, to nie widzę pola do jakiejkolwiek dyskusji.

AD3. Po pierwsze grupa "księża" i grupa "wyborcy PiS" to nie jest ta sama grupa. Są księża, którzy nie są wyborcami PiS i są wyborcy PiS, którzy nie są księżmi. Jeśli by iść torem, że wyborcy powinni płacić za programy rządowe, to należałoby złupić wyborców PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

@Aqq300

1 Kościół płaci podatek od działalności gospodarczej... Chyba że postanowi część zarobionych pieniędzy przeznaczyć na cele charytatywne wtedy od tej części nie musi płacić podatku.

2 Można by robić przetargi na działalność charytatywną tylko że oprócz państwa i KK nikt inny nie pali się do otwierania np domów samotnej matki

@Gortfield

1 Płaci podatki od działalności gospodarczej.
2 WOŚP nie płaci podatków bo działalność charytatywna w PL nie jest opodatkowana...
3 Komuniści zmusili KK do oddania większości ziem... czyli się da, ale się to nie opłaca.

@dncx

I od działań biznesowych płci normalne podatki. No chyba że postanowi przekazań część dochodu na cele charytatywne wtedy nie płaci podatku od tej części.

Co do pojęcia za dobrze. To uważam że kolega ma za dobrze. Siedzi w domu przed komputerem i wypisuje głupoty. powinni koledze dowalić podatek i zabrać 3/4 pensji żeby kolega miał tak źle jak inni, a pomysł motywuje tym że kasa potrzebna do budżetu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

@MajorKaza
- Wiem, żenie to samo, ale mimo wszystko to nie sa zasady ogólne, a o takowych tutaj dyskutuje.
- KAZDY biskup. TAk jak każdy człowiek nie będący katolikiem, jest od razu uznawany za nieczystego, grzesznika. To też niby jest kwestia płynna, ale mimo wszystko KK jej się trzyma. Nie widzę powodów by też się nie trzymać. Że WSZYSCY biskupi. Mam prawo trzymać się swojego zdania.
- W KK nie ma czegoś takiego jak wolność poglądów. Ksiądz, jako podwładny biskupa i papieża, ma mieć obowiązek mieć taką samą oficjalną wykładnię poglądów, jak jego zwierzchnik. Prywatne zdanie może sobie głosić w wannie, jak będzie się kąpał. Dziś biskupi, i to nawet ostentacyjnie, są stronnikami obecnej władzy. Zatem księża z automatu pod to podpadają. I nawet jeśli prywatnie tego nie popierają, ich zdanie mało kogo w konferencji obchodzi. Wykładnia jest jedna. I tyle. KK nie jest instytucja demokratyczną, ale instytucją antydemokratyczna, hierarchiczną, gdzie decyzje musza być wykonywane, bez względu na koszt i na konsekwencje. A ksiądz, jako osoba na samym dole, jest zmuszona do wykonywania poleceń biskupa. I nie ma zmiłuj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

@Saladyn1 Biskupi moim zdaniem winni żyć na stopie życiowej skromnej, bez egzaltacji bogactwem. To nie jest tylko moje zdanie, ale słyszeć je można z różnych stron.
A czy mam się dobrze? Państwo już dziś zabiera mi 60% tego co zarobię, bo jak podliczyć podatek dochodowy, ZUS, i podatki jak VAT, cło, akcyzę, to jest tego niemal tyle ile podałeś. Nie licząc innych opłat administracyjnych jakie musze od czasu do czasu wykonać. Wiec nie wiem o co ci chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 lutego 2020 o 14:16

M MajorKaza
0 / 0

@dncx Zatem:

AD1. Identyczny zarzut można więc postawić prawie każdej firmie, spółce czy fundacji, ponieważ one z racji umowy założycielskiej między kilkoma osobami rozliczają się w formie podatku liniowego, a nie na zasadach ogólnych.

AD2. Ma Pan prawo mieć swoje zdanie, niemniej jednak wartość takiego argumentu jest zerowa. To trochę jak "czarni są głupi, bo wg. mojej definicji każdy czarny jest głupi".

AD3. Jest wolność poglądów w pewnych kwestiach, a nie przypominam sobie, by padł przykaz z góry aby kościół popierał PiS cokolwiek PiS nie zrobi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
+35 / 49

Akurat ta firma z pod znaku KK powinna być traktowana jak każda inna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar komivoyager
+3 / 3

@Saladyn1 tzn jakich zadań i za czyje pieniądze? Szczegółowo proszzz..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lutego 2020 o 20:06

avatar komivoyager
0 / 0

@Saladyn1 czekam na odpowiedź. Zabrakło przekazu dnia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@komivoyager

Obowiązki socjalne...

Np domy dziecka, domy starców, jadłodajnie, domy samotnej matki, schroniska dla bezdomnych itd.

Powiedz gdzie mieszkasz a poszukam Ci adresów do najbliższych kościelnych instytucji to sobie będziesz mógł pojechać i sam sprawdzić.

Natomiast o tym że są to obowiązki państwa mówi np ustawa o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 r.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar komivoyager
0 / 0

@Saladyn1 To ze są takie ośrodki to ja wiem. ale skad są środki? W znakomitej większości jest to kasa z naszych podatków, bo kk. nie pomaga za swoje, ale za kasę jaką dostaje z budżetu państwa po drodze obcinając małe conieco za "obsługę".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@komivoyager

"ale skad są środki?"

W większości z tacy i z kościelnej działalności gospodarczej.

"W znakomitej większości jest to kasa z naszych podatków"

Można uznać że to prawda pod warunkiem że wrzucasz na tacę i wspierasz finansowo kościelne organizacje charytatywne. Państwo owszem się czasem dorzuca, ale nigdy to nie jest więcej niż 10-20% procent potrzebnej sumy.

"bo kk. nie pomaga za swoje, ale za kasę jaką dostaje z budżetu państwa"

KK jedyne co dostaje z budżetu to hajs z funduszu kościelnego co jest żałosną sumą która nie starczyłaby na roczne funkcjonowanie nawet 10 % charytatywnych instytucji kościelnych. Dodatkowo hajs z funduszu idzie na co innego(składki emerytalne duchownych, w mniejszym stopniu w remonty). Państwo opłaca też pensje katechetom, ale to idzie bezpośrednio do rąk katechety. No ale załóżmy że państwo dopłaca do absolutnie każdej instytucji 20% potrzebnej kwoty (co jest nieprawdą) to i tak KK ze swoich wykłada 80% potrzebne kwoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+7 / 25

Jeszcze kilka takich pomysłów i ma mój głos.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bedajaja
-4 / 24

hmm skoro nie lewica nie chce dawać na kościół z państwowych pieniędzy bo jakaś część społeczeństwa tego nie życzy sobie, to może i przestanie finansować ochrony marszów LGBT i inne takie wynalazki, bo spora część społeczeństwa też sobie tego nie życzy?
druga sprawa, jak zniknie kościół katolicki co skąd lewica będzie wiedziała co ma mówić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gortfield
+7 / 15

@bedajaja
Tak samo ochraniane sa procesje jak marsze LGBTQIDIOTKA I innich kibiców któych też trzeba przypilnować... o RZołnieRZach wiary i innych rozpierniczających miasta z okazji odzywkania niepodległości nie wspomnę.
Bardziej chodzi tu o proste rozwiazanie.
Chodzisz do kosciola i wierzysz? Ok, plac 0,01% swoich miesiecznych dochodow na kosciół.
Nie chodzisz i nie wierzysz ? Ok płać 0,01% swoich miesiecznych dochodow z tytułu pracy na sport dla dzieci. (System niemiecki i calkiem ladnie pokazuje ile % wierzy, chodzi i utożsamia sie z dana wiara)


Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 lutego 2020 o 13:13

M MajorKaza
-2 / 4

@Dordi Wystarczy, że jedna osoba chce i już jest część, więc to jest w najlepszym razie sofistyka, a w najgorszym dopieprzanie się dla samego dopieprzania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
-1 / 1

@Dordi Mam nieodparte wrażenie, że uwaga była do twierdzenia o "części" społeczeństwa. Jednostka to też część.

[Było jakieś referendum? Jeśli nie, to skąd twoje twierdzenie, że nie chce tego "część"?]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
-1 / 1

@Dordi [A ktoś pytał społeczeństwo czy chce finansowania Kościoła? Było jakieś referendum? Jeśli nie, to skąd twoje twierdzenie, że nie chce tego "część"?]

Z tego wpisu wynika, że zastanawia się Pani, skąd twierdzenie, że część chce finansowania kościoła, więc się wtrąciłem, że jedna osoba to już jest jakaś część, bo o tym się zapomina. Więc wystarczy, że Pani nie chce, żeby stwierdzić, że nie wszyscy chcą jak i wystarczy, że Autor chce, żeby stwierdzić, że nie wszyscy nie chcą. Argument poprzez ilość popierających jest inwalidą. To również do Pana @bedajaja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lutego 2020 o 15:40

S konto usunięte
0 / 0

@Dordi Konkretnie, takie są zapisy w Konstytucji (tej aktualnej z 1997 też) i konkordacie, który został podpisany w '93 przez polityków, którzy wtedy rządzili. Od tego momentu różne opcje polityczne sprawowały rządy (lewica też), ale nie zmieniła tego stanu rzeczy, nie istotne z jakiego powodu.

Jeżeli reprezentanci większości, wybrani w legalnych wyborach dokonują takich a nie innych decyzji, to można zakładać, że jest to zgodne z wolą większości. Pan Biedroń oczywiście może uważać, że powinno być inaczej. Może nawet mieć swoich zwolenników w tym temacie. Wystarczy tylko zdobyć władzę wystarczającą do realizacji takiego celu i go zrealizować, nic prostszego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lutego 2020 o 17:04

S konto usunięte
0 / 0

@Dordi po to są wybierane władze, żeby nad każdą pierdołą nie organizować ogólnokrajowego referendum. Tylko wyborcy się powinni interesować tym, co robią ich reprezentanci i z tego rozliczać przy wyborach a nie tak, jak to u nas wygląda.
To, że na przykład w Szwajcarii praktyka referendalna jest bardziej powszechna wynika z zupełnie innych warunków i kultury politycznej oraz tego, że obywatele są świadomi i zainteresowani tym, co się dzieje w ich otoczeniu. U nas tak nie jest.

Wskazując, że nie istotne z jakiego powodu chodziło mi o to, że nie wnikam dlaczego SLD będąc u władzy tego nie zrealizowało, czy PO, czy kto tam jeszcze po drodze. To ich wyborcy powinni o to zapytać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@Dordi to są żadne pieniądze przy wydatkach na służbę zdrowia, czy oświatę, na które również nie masz żadnego wpływu. W sprawie 500+ też referendum nie było.

Sprawa jest prosta - jeżeli nie podoba się Wam to, co robią władze, zmieńcie władze. Potem dopilnujcie jeszcze, żeby zrealizowały to, co chcieliście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@Dordi ja mówię o procesie decydowania na co idą pieniądze, a nie co jest ważniejsze. Jak zaczniemy wartościować, to ja się przyczepię do 2mld na TVP, której nie oglądam, nie chroni mojego życia a i tak muszę na nią płacić. Tylko nie jestem sam na tym świecie i muszę założyć, że są ludzie, którym jest TVP potrzebne. Idąc tym samym tokiem rozumowania, też mogłabyś założyć, że są w społeczeństwie ludzie, dla których obecność kościoła w przestrzeni publicznej jest ważna. Nawet jak osobiście tego nie rozumiesz.

Oczywiście masz prawo się z nimi nie zgadzać i próbować kreować otaczającą Cię rzeczywistość tak, żeby była spójna z Twoją wizją. Trzeba znaleźć odpowiednich polityków, głosować na nich, potem rozliczyć. Jak na razie, widocznie większości nie przeszkadza finansowanie kościoła z budżetu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mala1989
+1 / 3

To jedyny postulat lewicy, który popieram. Reszta, ich postulatów, jest absolutnie nie do przyjęcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
-2 / 10

tak żebym dobrze zrozumiał...
stwierdzenie że kościół powinien być traktowany na równi z innymi instytucjami = furia antykościelna ?
OK.......

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lutego 2020 o 13:09

S konto usunięte
-5 / 7

@Duergh tylko że KK jest traktowany na równi. Ma dokładnie takie same przywileje jak inne organizacje religijne oraz charytatywne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 0

@Saladyn1
1) nie jest traktowany jak inne religie, ma sporo przywileje względem KAŻDEJ innej w naszym kraju
2) każda religia powinna być traktowana tak samo jak jakakolwiek inna firma, brak finansowania ze skarbu państwa, opłacanie podatków, i co najważniejsze - wypad ze szkół, tam powinni uczyć tylko faktów a nie jakieś indoktrynacje KK, lgbtxyz czy jakiekolwiek inne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Duergh

1 Wymień jakie to przywileje ma KK apodnió nie ma np Gmina żydowska.
2 Nie, bo organizacja religijna to nie firma. Firma jest nastawiona na zysk i nikt się temu nie dziwi, natomiast jak KK kilka lat temu KK podniósł czynsz jakiejś szkole to zrobiła się afera że koszty wzrosły ileś tam razy, ale nikt nie mówił o tym że to nadal była mega promocyjna cena.

KK nie płaci podatków tylko od dzaiłalności charytatywnej i religijnej za wszystko inne musi normalnie płacić podatki.
Religia jest nieobowiązkowa i nikt Cię nie zmusza żebyś na nią chodził.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m1989w
0 / 8

jakby państwo zaprzestało sponsorowania kościoła to każdemu obywatelowi mogło by wypłacić 2000 miesięcznie w ramach ++++

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
-1 / 3

@m1989w Państwo nie jest od rozdawania pieniędzy. Państwo jest od tego, żeby było nowoczesne, bogate, bezpieczne i żeby zapewniało warunki w których każdy będzie mógł sam godnie na siebie zarobić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 4

@m1989w Budżet Polski to jakieś 400 miliardów. Zaś 500+ to koszt jakiś 30-40 miliardów. To ile według Ciebie Polska daje na kościół?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-3 / 5

@m1989w Ok... KK dostaje maksymalnie ok 2 mld zł rocznie czyli co najwyżej po 4 zł miesięcznie byś dostał XD Jednakże KK mogłoby powiedzieć że skoro on musi opłacić pensje katechetów itd to zamknie kilka schronisk, jadłodajnie itd. Te zadania musiałoby przejąc państwo co oczywiście sprawiłoby że wyszłoby to drożej i kto wie czy nie musiałbyś jeszcze z 4 zł dorzucić do budżetu :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lutego 2020 o 13:29

M m1989w
0 / 4

@ciomak12 zdecydowanie za dużo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m1989w
0 / 2

@daclaw państwo nie powinno przede wszystkim utrudniać życia przedsiębiorcom
mi bardziej chodziło o skale ile kasy idzie na kler i podałem przykład z tą kwota 2000

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 2

@m1989w No ale skądś wziąłeś te 2000 miesięcznie. Chyba że akurat jest to wzięte z dupy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lutego 2020 o 14:14

M MajorKaza
0 / 0

@m1989w Gówniany przykład, bo nie oddaje skali. Fundusz kościelny to 159 mln zł. Polaków jest 38 mln. To daje jakieś 5 zł na osobę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+1 / 1

@m1989w jest dużo rzeczy, którymi państwo nie powinno się zajmować (moim zdaniem), ale się nimi zajmuje. Bo powszechnie obowiązuje przekonanie ze strony społeczeństwa, że model państwa opiekuńczego jest lepszy od innych. Lud chce, lud ma... A że istnieją możliwości wykorzystania takiego modelu do własnych celów przez jednostki, tego jakby nikt nie chce przyjąć do wiadomości. Dopiero jak się to pokaże, to wielkie oburzenie i skandal...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
+3 / 3

Żadnego finansowania kościoła z przymusu. Jak ktoś chce to pisze kwita, że zgadza się oddawać jakiś % swoich zarobków na KK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@Taymishi a jeżeli ja bym nie chciał finansowania sił zbrojnych z moich zarobków? Albo UKE? Albo zabytkowych cmentarzy żydowskich? Jak ktoś lubi nekropolie, to kwit, że zgadza się oddawać na to procent swoich zarobków...

?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
0 / 0

@siditg Siły zbrojne służą całemu narodowi. W momencie inwazji będą bronić Ciebie i Twojego dobytku. Datego masz obowiązek ich finansowania. Tak samo policji i reszty służb oraz administracji państwowej.

KK natomiast to instytucja religijna, która nie ma w teorii nic wspólnego z państwem. W Polsce nie ma religii państwowej. Dlatego ja, będąc niewierzącym - nie chcąc niczego od kościoła, nie chce mu również nic dawać.I powinienem mieć do tego prawo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@Taymishi według jakiej teorii? Masz gdzieś na świecie państwo świeckie, ale w pełnym tego słowa znaczeniu? Masz gdzieś w polskim prawie zapis o "nic wspólnego z państwem"?

A ja, nie będąc fanem zabytków i nie chcąc ich oglądać, uważam że państwo nie powinno finansować ich utrzymania. Nie będąc kibicem żadnej z dziedzin sportowych, uważam, że państwo nie powinno ich finansować. Nie będąc fanem muzyki klasycznej, uważam, że państwo nie powinno finansować szkół muzycznych ani filharmonii. Nie będąc miłośnikiem koni, uważam, że państwo nie powinno utrzymywać stadniny w Janowie Podlaskim. Jako słuchacz jedynie radia, uważam, że państwo nie powinno finansować telewizji. I powinienem mieć do tego prawo.

Życie w społeczeństwie to nie jest tylko 'ja', 'ja' i ewentualnie jeszcze 'ja'.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
0 / 0

@siditg Wszystko to co wymieniłeś ma wpływ na państwo. Na kulturę, rozwój młodego pokolenia, bezpieczeństwo, propaganda sport i inne rzeczy, które z państwem są powiązane. To nie jest kwestia bycia fanem. Zaś kościół katolicki to OSOBNA instytucja. Nie państwowa. Z obcą władzą. KK jest organizacją podlegającą pod Watykan, który jest państwem TOTALITARNYM. Czy państwo finansuje sekty? Nie. Świadków Jechowy? Nie. Są składki CZŁONKÓW tej "organizacji" i to z nich się utrzymują.

Nie ma czegoś takiego jak Polski kościół. Kościół jest katolicki. Zaś Polska kultura, Polska muzyka, Polski sport, Polskie Wojsko jak najbardziej są.

Jak nie widzisz różnicy między finansowaniem Kościoła Katolickiego, a Wojska Polskiego lub pielęgnowania Polskich zabytków - dziedzictwa narodowego, to my naprawdę nie mamy o czym rozmawiać, bo Twój mózg do reszty został wyprany przez socjalistów, z którymi kk mocno współpracował ;) tak jak zresztą wcześniej z pewnym panem z inicjałami A H


A co do prawnego rozdziału to zapraszam do artykułu 25 konstytucji, która mówi o WZAJEMNEJ NIEZALEŻNOŚCI, oraz Autonomii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 lutego 2020 o 21:01

E edzio7
-1 / 3

Warszawa wspiera finansowo homoseksualizm. kluby, bary gejowskie itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sw3
+5 / 7

Kościół nie powinien brać pieniędzy od państwa nie dlatego, że tak chce Biedroń, tylko dlatego żeby być maksymalnie niezależnym. A wierni, żeby mieli świadomość tego, że to od nich (ich datków) zależy kondycja finansowa parafii i całej organizacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+2 / 2

@sw3 I w końcu sensowny argument, który może kogoś przekonać. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 2

@MajorKaza sensowny, tylko pytanie, czy prawdziwy? Czy kościół kiedyś w historii był niezależny od państwa i państwo od kościoła? Czy jest powszechne oczekiwanie na to, żeby tak było? Czy to jest w ogóle możliwe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olewator
0 / 2

@sw3 Popieram, kościół powinien być w opozycji do do rządu i wytykać im np. amoralnie wysokie podatki, zamiast z nich korzystać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@olewator nie sądzę, żeby było coś takiego, jak moralna, czy niemoralna wysokość podatku. Bogu co boskie, cesarzowi, co cesarskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 0

@olewator a jak na moje to KK nie powinien się w ogóle w politykę mieszać, bo nie od tego jest...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+3 / 3

@Duergh W sytuacji, gdy polityka próbuje zajmować się wszystkim jedyny sposób by nie zajmować się polityką to milczeć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olewator
0 / 0

@siditg Kiedy ludzie zmuszeni są kupować jedzenie niższej jakości, albo w ogóle nie dojadają, to podatki są odrobinę za wysokie. Zresztą zabieranie ludziom owoców ich pracy jest wysoce niemoralne.
@Duergh Jeśli politycy krzywdzą ludzi to KK powinien się mieszać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+1 / 1

@olewator wiesz co, ja bym się nie zgodził, że dopiero wtedy. Każdy podatek, opłata, czy jak to tam nazwiemy, który nie ma realnego odzwierciedlenia w korzyści płynącej w kierunku płacącego go, jest już dyskusyjny. Jak on zaczyna ingerować w model funkcjonowania człowieka, to już jest daaaaaaleko poza granicami przyzwoitości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar andre53
+3 / 3

100% racji. Brawo panie Biedroń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Radek83
+1 / 1

Jestem za!!!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Grzegorz6983
+1 / 1

a co w tym zlego? skoro agencje towarzyskie placą to dlaczego kosciol nie placi podatkow

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 3

@ludek_z_lasu jest to strasznie słabe, bo taki zarzut można postawić każdemu obszarowi, który korzysta z budżetu państwa i z założenia zawsze będzie można wskazać jakiś inny aspekt na który brakuje pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+2 / 4

@ludek_z_lasu
1. Źródła. Do wszystkiego.
2. Taca jest dobrowolna - tak samo można by powiedzieć, że kina nas kosztują dużo i czas je zlikwidować.
3. Jeśli to jest krytyka dotacji to się zgodzę, ale mam wrażenie, że nie chodzi o dotację per se, tylko kto ją dostał.
4. O ile mnie pamięć nie myli to jest odszkodowanie w wyniku ugody za zagrabione w PRL mienie.
5. Podobnie jak z dotacjami. To jest krytyka ulg podatkowych, czy narzekanie, że ktoś z nich korzysta?
6. [Utracone podatki] To jest w ogóle ciekawy punkt. Jaka była metoda szacowania? I jaka definicja utraconego podatku? Czy jak mój PIT wynosi 17%, a nie 100% to 83% jest utraconym podatkiem?
7. Jest to krytyka państwowej edukacji, czy płacenia pensji pracownikom?
8. Po raz kolejny widzę doliczanie zarówno dobrowolnych datków jak i ulg podatkowych osób prywatnych.

Reasumując: wincyj podatków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
-2 / 2

@MajorKaza Wincyj alumnów na demotach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@ludek_z_lasu Kosciól kosztuje nas dziennie pierdyliard miliardów dolarów USA XD

dane z tyłka panie Goebbels.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
0 / 0

@Saladyn1 Wykop sobie tego Gebelsa z grobu i mu to powiedz. Prostak !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@Saladyn1 nie ma znaczenia skąd, tylko jaki robią efekt. Nie ważne, że naciągane - ważne że ciemny lud to kupi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bigoszprawiczka
-2 / 2

Kościół to dopiero pijawka 160 baniek na emerytury klechów, dodać brak podatku od działalności gospodarczej+ ile kasy ładujemy w remonty kościołów, utrzymanie księży+ subwencje roczne+ fakt że nie płacą podatku od "bóg zapłać"= może być ponad 10^9 zeciszy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix2
0 / 0

Przecież to oczywiste, że tak powinno być. W innych krajach tak jest i tak powinno być u nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
-1 / 1

@profix2 To polecam Ci sprawdzić jak jest, np. w Niemczech lub Włoszech. W krajach zachodnich jest wiele bagna, które jak się okazuje obiektywnie nie jest dobre.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@profix2 ale w jakich krajach?

Bo za najbardziej zbliżoną do państwa świeckiego uchodzi Francja. Ta sama, której prezydent jako pierwszy deklaruje pomoc jak się katedra zapali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix2
0 / 0

@Zoarix Ale co mają wspólnego problemy krajów zachodnich np z emigrantami, z tym, że kościół nie jest tam subsydiowany przez państwo(a jeśli już to nie doją państwa tak jak nasze czarnuchy), co mi się oczywiście bardzo podoba.

@siditg, katedra jest zabytkiem, symbolem Paryża, tak jak Wieża Eiffla, więc nie dziwię się, że rząd chce dołożyć się do odbudowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@profix2 no właśnie - a jednocześnie obiektem sakralnym. Dlatego trzeba sobie zadać bardzo zasadne pytanie, czy coś takiego jak państwo świeckie w ogóle ma szanse istnieć? Ani komunistom w ZSRR się tak do końca nie udało, ani na północy, ani na zachodzie, ani na bliskim, ani na dalekim wschodzie. Państwo i religie się wzajemnie przenikają, wzorują na sobie i wymieniają doświadczeniami bo operują w tym samym organizmie, jakim jest społeczeństwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix2
0 / 0

@siditg Ale państwo świeckie nie zakłada wyrzucenia duchownych i kościołów ze swoich granic. Tylko zawężenie działań kościołów do obszaru świątyń i grona wiernych. A nie pakowanie religii do szkół, szpitali, wojska, policji, skarbówki, urzędów celnych itp itd. I chciałbym, żeby tak było u nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@profix2 no i fajnie. Ja osobiście nie mam zdania w tej kwestii - mi to nie robi różnicy.

Tylko teraz trzeba zadać pytanie - czy w takim szpitalu, który istnieje w końcu ze względu na potrzeby chorych, to jeżeli oni chcą kaplicy (bo mają taką potrzebę), to czy dyrektor ma ją zorganizować, czy nie? Jeżeli nie, to czy ma obowiązek, czy tylko prawo tego odmówić? Jeżeli tak, to czy powinna być katolicka, czy neutralna? Czy może każda religia powinna mieć swoją, zgodnie z zapisami o nie dyskryminowaniu żadnej z nich?

Jeżeli posłowie 'pracujący' w sejmie chcą, dajmy na to, na sali plenarnej powiesić krzyż, żeby im przypominał o ich religii i jej wzorcach moralnych, którymi powinni się kierować w swojej pracy i taką ozdobę sobie większością uchwalą, to mogą, czy nie? Jeżeli nie mogą, to kto ma prawo im tego zakazać i to wyegzekwować? Marszałek? Trybunał Konstytucyjny? Suweren w referendum? Jeżeli mogą, to czy jest od tego procedura odwoławcza, z której mogliby skorzystać ci, którzy nie chcą? Kto miałby taką procedurę rozpatrywać?

Jeżeli gmina buduje szkołę, w rejonie, gdzie przyjęło się że nowo powstałe budynki święci ksiądz i taką wolę wyrażają mieszkańcy, to burmistrz może zorganizować taką uroczystość, czy nie może? Jeżeli nie może, to ma tego zakazać, czy tylko nie angażować się w to? Jeżeli może, to czy może na organizację przeznaczyć publiczne pieniądze? A jeżeli będą mieszkańcy, którzy tego nie chcą i zaczną protestować, to policja jak ma postępować? Pozwolić na to, czy nie i na podstawie jakiego prawa?

To się tak fajnie mówi, dopóki nie wejdzie się w szczegóły. Wtedy się okazuje, że państwo to nie jest jakiś oderwany od rzeczywistości, umowny twór, tylko tworzą go ludzie. A ludzie mają takie a nie inne zdanie w temacie i zawsze jak w przestrzeni publicznej jednemu coś się da, to drugiemu zabierze. W efekcie zawsze ktoś będzie chodził niezadowolony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix2
0 / 0

@siditg Wg mnie budynki użyteczności publicznej nie powinny być ustrojone w krzyże, bo kościół katolicki ich nie budował. A rozdział kościoła od państwa powinien być rzeczywisty, a nie tylko na papierze. Kto ma o tym decydować, nakazywać, zakazywać, nie wiem. Tak po prostu powinno być, na zdrowy rozum.
Jeśli obywatele chcą obecności księdza w swoim życiu/szpitalu, celebracji świąt itp, to niech zapłacą za pożądane przez siebie usługi. Bo jeśli taki ksiądz dostaje pensję od rządu, to na jego utrzymanie płacą również ci co nie życzą sobie jego usług. Niech ksiądz pracujący w szpitalu/wojsku/policji itd, żyje z dobrowolnych datków wiernych. Idzie po salach, tam gdzie zostanie poproszony, pacjent daje mu coś. Tak samo wszędzie indziej. Jak nic nie dostanie to też nie powinien kwękać, bo bycie księdzem to ponoć powołanie, a nie praca celem tłuczenia kasy.
Nigdy nie zadowoli się wszystkich, oczywista oczywistość. Ale jak na razie jest coraz więcej niezadowolenia w związku z tym, że w państwie gdzie brakuje na wszystko, księża za swoje "magiczne" praktyki ciągną ciężką kasę. A pielęgniarka, która wraca do pracy po dłuższej przerwie, pracuje 3 miesiące za darmo (są takie przepisy). Myślę, że najwięcej zadowolenia ogólnego przyniosło by nie wypłacanie księżom państwowych pieniędzy, za coś co chcą robić z własnej nieprzymuszonej woli, względem osób, którzy tego potrzebują. Potrzebujący niech płacą. A ci co nie mają takiej potrzeby (na praktyki religijne) niech przeznaczają swoje ciężko zarobione pieniądze wedle własnego uznania i na bliskie im potrzeby.
To jest tak logiczne i proste jak 2 + 2.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 lutego 2020 o 22:03

S konto usunięte
0 / 0

@profix2 widzisz, ja dla przykładu mogę na podobnej zasadzie powiedzieć, że nie chcę, żeby moje podatki szły na muzea, czy utrzymanie zabytków, bo nie życzę sobie tego typu usług. Nie lubię i już - taki mam światopogląd. To jest jakościowo identyczna sprawa. Co wtedy?

Takim ostatecznym, jedynym kompleksowym rozwiązaniem problemu byłoby państwo minimalistyczne, zajmujące się jedynie tym, co absolutnie i bezdyskusyjnie niezbędne (policja, sądy, wojsko, infrastruktura krytyczna). Pobierające minimalne podatki i dające w pozostałych dziedzinach działać obywatelom według własnego uznania. I byłoby tak, jak piszesz. Wtedy nie byłoby żadnych wzajemnych roszczeń, no chyba że ze strony anarchistów.

Tylko, że to jest taki eksperyment myślowy, bo nigdy nie przejdzie. Z dwóch powodów - większość ludzi podzieli się na dwa obozy - tych, który boją się takiego rozwiązania i tych, którzy dobrze wiedzą, że nie daliby sobie rady w takich warunkach, bo z natury muszą pasożytować na innych członkach społeczeństwa (nie potrafią inaczej). Oni stanowią razem większość i nigdy do tego nie dopuszczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 lutego 2020 o 23:28

P profix2
0 / 0

@siditg Tak ale trzeba rozróżnić 2 światy. Muzea, domy kultury, kina, teatry, to są miejsca użyteczności publicznej, dostępne dla wszystkich, niezależnie od wyznania. A kościoły już nie. Jest to pewne widzimisię pewnej grupy osób, przeznaczone dla tych osób. Ich magiczne obrzędy też są przeznaczone dla pewnej, co raz mniejszej grupy osób. O ile każdy może skorzystać z dobrodziejstw budynków "kultury". to już nie każdy (jedynie chrześcijanin) może korzystać z pracy księdza chrztów, komunii, ślubów etc.

Oczywiście, że wszelkie religie pasożytują na społeczeństwie. Przecież kapłani od wieków, a może i tysiącleci byli najlepiej ustawioną grupą społeczną. I ich głównym celem (jak każdej innej wpływowej kaście) było cementowanie i utrzymywanie władzy. A co jest do tego potrzebne: pieniądze. Jak je zdobyć: opowiadając ludziom bajki, bo ludzie generalnie lubią słuchać bajek, to ich uspokaja. Dla ludzi wierzących jest to prawda najprawdziwsza, dla mnie pewien rodzaj oszustwa, omamienia. Jak komuś pasuje, życie w takim świecie (świecie religii), to mi nic do tego. Ale niech nie wkładają ręki do mojej kieszeni.
No może bym się tak nie czepiał, bo jak mówisz, ilu ludzi tyle opinii i zawsze ktoś tam chciałby inaczej lokować państwowe pieniądze. Ale, jest taki deficyt w kraju, szpitale zamykają, bo nie ma pieniędzy na utrzymanie, szkoły też, emerytury głodowe, drożyzna w aptekach. A kościół cięgle krzyczy jaki to on biedny i wyciąga rękę - Dajcie mi więcej bo ciągle mi mało. To mi nie pasuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 lutego 2020 o 0:02

S konto usunięte
0 / 0

@profix2 no... nadal pozwolę sobie nie zgadzać się. Są też dla przykładu instytucje wojskowe, czy naukowe, które nie są dostępne dla wszystkich (bo tylko dla ludzi o odpowiednich predyspozycjach), które są finansowane ze źródeł publicznych. Poza tym Kościół nie jest ekskluzywny i trochę jest użyteczności publicznej (jego 'usługi' też). Budynki na przykład są często zabytkami architektury i jak najbardziej dostępne dla każdego. Ale to może zostawmy, bo zaczynamy się nurzać w niuansach.

Wcale nie miałem na myśli duchownych pisząc o pasożytach, chociaż i tam takie jednostki można niewątpliwie znaleźć. Tacy siedzą w każdej warstwie społecznej bez wyjątku. Ja bym jednak docenił pewne zasługi religii, właśnie z tych powodów o których piszesz - bo te opowieści w dużej mierze przyczyniły się do rozwoju cywilizacji i pozwoliły dość do punktu, w którym jesteśmy. To nie jest do końca tak, że 'Twój świat' może być jakoś szczególnie niezależny od religii. Żeby się tu nie rozwodzić, polecam książki Yuval Noah Harrari, albo przynajmniej to na zajawkę: https://www.ted.com/talks/yuval_noah_harari_what_explains_the_rise_of_humans?language=pl

A te czarne wizje, to chyba trochę przesada - podobno mamy dobrobyt (obiektywnie rzecz ujmując to nawet jest prawda), budżet bez deficytu :) a problemy opieki zdrowotnej i systemu emerytalnego wynikają z ich wad konstrukcyjnych, nie braku pieniędzy (w aktualnej formie możesz wpakować każde pieniądze i nic z tego nie wyjdzie). Polska to jest taki dziwny kraj, że 'wszyscy kradną i ciągle dla wszystkich wystarczy'...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@siditg To ja powiem ci tak, jak nie będzie dziury w budżecie, nie będzie wyrąbanego w kosmos długu publicznego, to pomyślmy, czy z nadmiaru gotówki nie dać czegoś na kościół. Dopóki jest inaczej, nawet jedna złotówka nie powinna iść na kościół. bo służba zdrowia ważniejsza. Jeśli w szpitalu brakuje kasy na leczenie dzieci, bo idą one na kościół, to jako ojciec jestem wkurzony. Bo to moja rodzina potrzebuje lekarza, żeby nas wyleczył, a nie księdza, żeby się za nas modlił. Myślę, że prościej nie da się wytłumaczyć. W ciągu ostatnich 4 ;lat zamknięto 69 szpitali, w tym odział onkologiczny w Chorzowie, gdzie leczyły się dzieci chore na raka. Jak leczenie dzieci jest dla rządzących mniej ważne niż np, dotowanie kościoła, czy propagandowej telewizji, to znaczy, że są to ludzie podli. A wszyscy którzy im przyklaskują są tak samo podli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

Tak działa nasza władza, jeśli tobie to odpowiada to nie wiem co odpowiedzieć, a jeszcze więcej idzie na kościół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 lutego 2020 o 21:08

S konto usunięte
0 / 0

@profix3 dobrze, ja rozumiem emocje, ale one tu nie pomagają. Nie - nie odpowiada mi aktualna władza. Ani poprzednia. Ani jeszcze wcześniejsza. Za to znam mechanizmy, które prowokują do tego, żeby znaleźć sobie jednego, konkretnego wroga i na nim skupić uwagę - na niego zarzucić całą winę za bieżącą sytuację.

Tylko, że to przesłania kontekst i przez to łatwo nie zauważyć pozostałych.

Serdecznie pozdrawiam i życzę pomyślności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@siditg Emocje nie mają z trym nic wspólnego. Ja od kilkunastu lat jestem za tym, żeby wywalić kościół z finansowania, a przeznaczyć te pieniądze, na np szpitale, którym zawsze brakuje. Kościół sobie poradzi bez państwowych dotacji. Szpitale NIE. To nie są emocje, tylko żelazna logika. Jak zaczniesz chorować, to gdzie pójdziesz? Do księdza czy do lekarza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 lutego 2020 o 23:38

S konto usunięte
0 / 0

@profix3 to, co piszesz i załączasz w powyższych postach, to są czyste emocje, żadna żelazna logika. Ta by zakładała zbadanie, dlaczego szpitalom 'zawsze brakuje'. Bo może się okazać, że zwalczasz nie tego, co potrzeba. I komuś może właśnie o to chodzić, żebyś zwalczał nie tego, co potrzeba.

Jak zachoruję (nie mówię o sytuacjach związanych z ratownictwem, bo to jest inna historia), to pójdę do lekarza - prawdopodobnie prywatnie. Dlatego, że powszechnej służbie zdrowia nie zleciłbym nawet leczenia łupieżu. I chyba raczej Kościół nie ma z tym nic wspólnego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 lutego 2020 o 18:46

P profix3
0 / 0

@siditg Może masz rację. Ale żelazna logika nie wyklucza emocji. A logika jest taka. Jeśli rząd twierdzi, że nie ma kasy np na leczenie dzieci, a potem wspomaga kościół miliardami złotych to mi to się nie składa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@profix3 no zgadza się, tu logiki nie ma. Wtedy my pytamy, dlaczego nie ma pieniędzy i jaki macie pomysł na to, żeby były. Potem dajemy im czas, żeby coś z tym zrobili. Potem ich z tego rozliczamy i jak sobie nie poradzą, to wymieniamy na innych.

No i o ile te pierwsze punkty, to jakoś tam jeszcze działają, to z tym ostatnim jest problem. Bo tam od kilkudziesięciu lat siedzą te same leśne dziadki, pozbawione kompetencji i elementarnego wstydu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@siditg Pomysł, żeby w budżecie państwa było więcej pieniędzy jest prosty. Nie kraść. A ten rząd okrada polaków z pieniędzy jak żaden inny. Rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy. żeby komuś dać musi najpierw komuś zabrać. A oni zabierają tym najbardziej kreatywnym, a oddają nierobom. Ten system musi pier**nąć. A skutki tego odczujesz i ty i twoja rodzina. Jak zaczniesz pracować na siebie, założysz rodzinę, to ogarniesz to bardzo szybko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@profix3 ale ja wiem o tym. Po cichu liczę na to, że pierdyknie szybciej niż później, bo będzie wtedy mniej bolało i będzie więcej czasu, żeby się ogarnąć. Tylko reszta społeczeństwa jest jakby innego zdania i chce, żeby taki układ trwał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@siditg Tylko szkoda, że po raz pierwszy od 30tu lat mamy rząd, który ma aż tak bardzo w dupie obywateli. Na niczym im nie zależy, tylko na władzy. A ludzi mają w dupie. Wcześniejsze rządy nie były idealne, ale ci to już przekraczają wszelkie granice.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C casperkb
0 / 0

Nie wiem czy wiesz, ale np. duchowni płacą podatki od osób zameldowanych na terenie ich parafii (nawet jeśli te osoby są innego wyznania lub są tylko zameldowane A fizycznie np. za granicą). Sprawdź sobie PIT-19A.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Darksmakosz
+2 / 2

Akurat w tym bym sie z nim zgodził, ale głosował na niego i jemu podobnych i tak nie będę, choćby gruszki na wierzbie obiecywali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+1 / 1

Wariat? To bardzo rozsądna propozycja. Kościół katolicki w Polsce powinie wreszcie zostać odłączony od finansowania z budżetu. Mają setki tysięcy hektarów ziemi, miliony wiernych, olbrzymie zasoby w gotówce, jeśli wcześniej ich nie rozkradli, tysiące nieruchomości. Niech i wierni finansują. Niech płacą podatek kościelny! A gdy taka ustawa zostanie uchwalona, to dopiero okaże się, ile tak naprawdę Polaków przyznaje się do KK:):):):) Niektórzy mogliby się bardzo rozczarować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@F18_hornet no to nic, tylko głosować, zdobywać władzę i przeprowadzać takie zmiany.

Tylko ich potem z tego rozliczcie solidnie, na wypadek jakby się z obietnicy nie wywiązali...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dark_Ario
0 / 0

Mi się podoba, dla mnie życie bez tych głupich dodatkowych godzin religii było by piękniejsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B blank2
0 / 0

Dobrze gada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R restauracja_wietnam
0 / 0

Ciekawe ilu z tych gorliwych katolików łożyłoby z własnego portfela na czarną mafię. Od razu upadłby mit o 90% katolików w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MothersFan
+1 / 5

1. Biedroń walczy o wolność słowa
2. Eksperyment- komentarz na jego Facebooku w komentarzach pod jego postem odnośnie braku konkretów jak uzdrowi gospodarkę, bo zajmuję się tylko LGBT i kościołem.
3. Biedroń kasuje Twój komentarz i permanentnie blokuje na Facebooku nie odnosząc się do żadnego argumentu podanego przez Ciebie.
4. Biedroń walczy o wolność słowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+1 / 1

Akurat tutaj P. Biedroń ma rację, ale z drugiej strony nie powinno się robić programu politycznego z orientacji seksualnej. Hipokryzja jednej strony i drugiej sięga zenitu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem